دانلود کتاب رباعیات حکیم خیام نیشابوری: بر اساس نسخه محمدعلی فروغی

  • از: عمر خیام نیشابوری
  • ناشر: انتشارات شبگیر
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب رباعیات حکیم خیام نیشابوری: بر اساس نسخه محمدعلی فروغی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رباعیات حکیم خیام نیشابوری: بر اساس نسخه محمدعلی فروغی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رباعیات حکیم خیام نیشابوری: بر اساس نسخه محمدعلی فروغی

کتاب رباعیات حکیم خیام نیشابوری: بر اساس نسخه محمدعلی فروغی به قلم عمر خیام نیشابوری، اشعار زیبای این شاعر بزرگ را همراه با ترجمه‌ی انگلیسی بخشی از آن‌ها در اختیار علاقه‌مندان این حوزه قرار می‌دهد.

خیام نیشابوری از شاعران و ریاضی‌دانان برجسته‌ی ایرانی محسوب می‌شود. سال ولادت او به طور دقیقی مشخص نیست اما در اواخر قرن پنجم و اوایل قرن ششم در نیشابور دیده به جهان گشود. از آن‌جا که شغل پدر او خیمه‌دوزی بوده لقب خیام به او دادند.

وی از هوشی فوق‌العاده و حافظه‌ای نیرومند و قوی برخوردار بود. از این رو، در دوران جوانی خود به یادگیری دانش پرداخته به صورتی که در فلسفه، نجوم، ریاضی و همچنین در علم طب به مهارت بسیاری دست پیدا کرده بود. تا جایی که گفته می‌شود زمانی که سلطان سنجر به بیماری آبله دچار شده بود، خیام وی را معاینه کرد.

خیام به دو زبان فارسی و عربی شعر می‌سرود و در علوم گوناگون کتاب‌های ارزشمند بسیاری از خود بر جای گذاشته است.

در بخشی از کتاب رباعیات حکیم خیام نیشابوری: بر اساس نسخه محمدعلی فروغی می‌خوانیم:

وقت سحر است خیز‌ ای مایه ناز
نرم نرمک باده‌خور و چنگ‌نواز
کانها که بجایند نپایند بسی
و آن‌ها که شدند کس نم آید باز

And, as the Cock crew , those who stood before The Tavern shouted- "Open then the door. You know how little while we have to stay, And, once departed, many return no more."

ما لُعبتگانیم و فلک لعبت باز
از روی حقیقت نه که از روی مجاز
بازیچه همی شویم بر نطع وجود
افتیم به صندوق عدم یک یک باز

But helpless pieces of the Game He plays Upon this chequer- board of Nights and Days: Hither and thither moves, and checks, and slays, And one by one back in the closet lies.

 ۱۴۵ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-6774-28-2 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب رباعیات حکیم خیام نیشابوری: بر اساس نسخه محمدعلی فروغی

برای دانلود کتاب رباعیات حکیم خیام نیشابوری: بر اساس نسخه محمدعلی فروغی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رباعیات حکیم خیام نیشابوری: بر اساس نسخه محمدعلی فروغی