معرفی و دانلود کتاب رمز قهرمانی: درس‌هایی از زندگی افرادی که قهرمانانه زیستند

عکس جلد کتاب رمز قهرمانی: درس‌هایی از زندگی افرادی که قهرمانانه زیستند
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب رمز قهرمانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رمز قهرمانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رمز قهرمانی: درس‌هایی از زندگی افرادی که قهرمانانه زیستند

سرانجام انتظار طرفداران جدی کتاب‌های خودیاری و موفقیت به پایان رسید. دریاسالار ویلیام اچ. مک ریون، نویسنده‌ی کتاب پرفروش تختخوابت را مرتب کن، با اثر شگفت‌انگیز دیگری بازگشته است. کتاب رمز قهرمانی فضیلت‌هایی را مورد بررسی قرار می‌دهد که در نهایت می‌توانند منجر به شکوفایی جوامع ‌شوند. این اثر مجموعه‌ای از کدها و دستورالعمل‌های رفتاری است که با عمل به آن‌ها می‌توانید همانند یک قهرمان زندگی کنید. کتابی که قهرمان درون شما را فرا می‌خواند.

درباره کتاب رمز قهرمانی:

متاسفانه دنیای واقعی عجیب‌و غریب و ترسناک است. اینجا خبری از ابرقهرمانان کتاب‌های کامیک بوک نیست. نه کسی مثل هالک زور بازوی فوق بشری دارد، نه فلش از نور سریع‌تر حرکت می‌کند و بی‌رحمانه‌تر از همه این که سوپرمن هیچ‌کداممان را نجات نمی‌دهد. این وظیفه فقط برعهده‌ی خودمان است. پذیرش این امر کار راحتی نیست. گویی زمین محکمی که سال‌ها برای خود ساخته‌ای به یکباره از زیر پایت کنار برود. اما درست بعد از مواجهه با این حقیقت تلخ است که متوجه می‌شویم هر کدام از ما به تنهایی می‌توانیم قهرمان باشیم. فقط باید استعداد خود را بیابیم و از آن برای الهام‌بخشیدن به دیگران، امید دادن و بهتر کردن فردایمان استفاده کنیم. گویی آیین‌نامه‌ای متشکل از فضایل درونی وجود دارد که ما را به سمت رشد و توسعه سوق می‌دهد.

با مطالعه‌ی کتاب پرفروش ویلیام اچ. مک ریون (William H. McRaven) می‌آموزیم به جای گشتن در دنیای خیال و فانتزی، به مشاهده‌ی زندگی دیگران بپردازیم و رازهای قهرمان بودن را از زندگی آنان یاد بگیریم. قهرمانانی واقعی که شاید قدرت‌های مافوق انسانی نداشته باشند، اما به کار زندگی در همین جهان می‌آیند و شایسته‌ی احترام و تحسین‌اند. نویسنده تجربیات خود را از ملاقات با انسان‌هایی که در زندگی روزمره می‌بینیم، در این کتاب تاثیرگذار جمع‌آوری کرده است. از جبهه‌های جنگ گرفته تا کارمندی در پشت میز یک اداره، قهرمانان می‌توانند هرجایی وجود داشته باشند و سهم خود را برای نجات جهان ایفا کنند.

پس از کتاب قبلی مک ریون که همانند بمبی دنیای کتاب را زیر و رو کرد، همه کنجکاوانه منتظر آثار بعدی او بودند. او با انتشار کتاب رمز قهرمانی (The Hero Code) بار دیگر مخاطبان خود را غافلگیر کرد، توانایی‌های خود را به رخ کشید و به همه اثبات کرد آثارش ارزش صبر کردن دارند. این کتاب در سال 2021 منتشر شد و خیلی زود توانست منتقدان را به خود جلب کند. ایثار، شجاعت، فروتنی، صداقت، شفقت، پشتکار، وظیفه و امید. این‌ها نمونه‌هایی از رموز قهرمانی‌ست که نویسنده در کتاب خود به بیان و شرح آن‌ها می‌پردازد. مثال‌هایی که مک ریون از زندگی شخصی خود و از زمان خدمتش در نیروی دریایی مطرح می‌کند، بر اثرگذاری و جذابیت کتاب دو چندان افزوده است.

از یاد نبرید. برای قهرمان بودن نیازی نیست حتما فضانورد باشید، واکسن کشف کنید یا در المپیک مدال کسب کرده باشید. عادی بودن از مولفه‌هایی‌ست که اکثر قهرمانان این کتاب واجد آن بودند. بنابراین به جای ناامید شدن، با خیال راحت رمز قهرمانی را در دست بگیرید و شروع کنید. این جهان به قهرمان نیاز دارد. وقت آن شده که حوله‌ای بردارید، به بالای صندلی بروید و آن پرش را انجام دهید!

نکوداشت‌های کتاب رمز قهرمانی:

- فوق العاده ساده، عالی، هوشمند و مختصر. (Forbes)
- کتابی که با چشمانی اشکبار شما را رها می‌کند. (وال استریت ژورنال)
- خوانندگان علاقه‌مند به کارهای حیاتی نیروهای ویژه‌‌ی ارتش از ماجراهای مک ریون الهام می‌گیرند. (Kirkus)
- مک ریون آنچه را که در طول چهار دهه حضور در عملیات ویژه‌ی نیروی دریایی آموخته، به یک کتاب کم‌حجم و قدرتمند تبدیل کرده است. (USA Today)
- مملو از حکایات فریبنده‌ی شخصی... درس‌های مک ریون از کتاب تختخوابت را مرتب کن فراتر می‌رود. او ده فصل کتاب را به درس‌هایی درباره ایستادگی در برابر قلدرها، امید دادن به دیگران فراتر رفتن از شکست اختصاص داده است. (واشنگتن پست)

کتاب رمز قهرمانی مناسب چه کسانی است؟

افرادی که به کتاب‌های انگیزشی، الهام‌بخش و موفقیت علاقه دارند، از مطالعه‌ی این اثر بهره‌ی فراوانی خواهند برد.

با ویلیام اچ. مک ریون بیشتر آشنا شویم:

او یک مقام ملی شناخته‌شده در ایالت متحده است. بسیاری از رهبران سیاسی آمریکا، از جمله باراک اوباما و جرج بوش در مسائل دفاعی از او مشاوره گرفته‌اند. ویلیام هری مک‌ریون در دانشگاه تگزاس تحصیل کرد، مدرک خود را در رشته‌ی روزنامه‌نگاری گرفت و سپس به نیروی دریایی پیوست. او عمده‌ی شهرت خود را مدیون کتاب تختخوابت را مرتب کن است. کتابی که در سال 2017 تالیف شد و در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. از دیگر آثار او می‌توان به داستان‌های دریا: زندگی من در عملیات ویژه اشاره کرد.

جملات برگزیده‌ی کتاب رمز قهرمانی:

- من هر روز در قبال حداقل یک انسان، مهربان و همدرد خواهم بود و در ازای آن هیچ انتظاری نخواهم داشت.
- به‌مرور زمان و مرحله‌به‌مرحله انجام بده.
- هر جرم و اشتباهی که بر علیه من انجام شده باشد، چه کوچک و چه بزرگ، سعی خواهم کرد که آن را ببخشم. من در نبرد با نفرت و کینه پیروز خواهم بود، نه قربانی.
- اگر احساس بخشش، مهربانی و مهرورزی خود را از دست بدهیم و اگر درمقابل مشکلات دیگران بی‌تفاوت باشیم، در این صورت برای مدت زیادی زنده نخواهیم ماند.

در بخشی از کتاب رمز قهرمانی می‌خوانیم:

یک ضرب‌المثل قدیمی هست که می‌گوید: «به خاطر میخی نعلی افتاد، به خاطر نعلی اسبی افتاد، به خاطر اسبی سواری افتاد، به خاطر سواری جنگی شکست خورد و به خاطر شکستی مملکتی نابود شد.» تفسیرهای زیادی از این ضرب‌المثل قدیمی وجود دارد، اما از نظر من این ضرب‌المثل، به وظیفه‌شناسی اشاره می‌کند. اگر آهنگر وظیفه خود را انجام می‌داد و میخ را به درستی در نعل اسب می‌زد، کشوری از بین نمی‌رفت. اگر یک کارمند، امور اداری را انجام ندهد، یک گروهبان پست خود را ترک کند، یا پرستار‌ها، خلبان‌ها یا تفنگداران دریایی وظیفه خود را انجام ندهند، کشور همیشه در معرض خطر خواهد بود.

ایده اصلی در پشت وظیفه‌شناسی بسیار ساده است. همه ما در زندگی کاری داریم که باید انجام دهیم. این شغل می‌تواند خدمت به مشتری در رستوران، مراقبت از خانواده، آموزش فرزندان، پلیس شهر بودن، مراقبت از بیماران و ناتوان‌ها، محافظت از مرزها، پیروی از کدهای رفتار نظامی یا مدیریت کشور باشد، اما نکته مهم این است که باید این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم. ما باید کار خود را به خوبی انجام دهیم، نه به دلیل اینکه موجب تأمین منافع شخصی‌مان می‌شود بلکه به این دلیل که منافع دیگران را تأمین می‌کند. ما در این دنیا تنها زندگی نمی‌کنیم. وظیفه‌شناسی بدان مفهوم است که شما نسبت به انسان‌های اطراف خود مسئولیت دارید. این عمل، چه بزرگ باشد و چه کوچک، یک عمل فداکارانه و در خدمت رفاه بشریت است. چنین چیزی است که وظیفه‌شناسی را بسیار قدرتمند می‌کند. اگر می‌خواهید قهرمان شوید راه آسان است. فقط وظیفه خود را انجام دهید!

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: شجاعت
فصل دوم: فروتنی
فصل سوم: فداکاری
فصل چهارم: درستکاری
فصل پنجم: همدردی
فصل ششم: پشتکار
فصل هفتم: وظیفه‌شناسی
فصل هشتم: امید
فصل نهم: شوخ‌طبعی
فصل دهم: بخشش
کلام آخر
رمز قهرمانی
درباره نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رمز قهرمانی: درس‌هایی از زندگی افرادی که قهرمانانه زیستند
نویسنده
مترجمعلیرضا نظری انامق، سید تیمور سیدی اصل
ناشر چاپیانتشارات اندیشه آگاه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۱
زبانفارسی
شابک978-622-98183-3-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رمز قهرمانی

Isa Arefi
۱۴۰۰/۹/۴
هرکسی که اهل مطالعه باشه معمولاهرکتابی رانمیخواندفقطکتابهای موردعلاقه‌اش که درراستای رشته موردنظرش باشد مورد مطالعه قرار میدهد
کتابها مثل غذا میمانندهرکسی یک غذایی را می‌پسنده ودیگری غذای دیگر.
ازنظر من این کتاب بیشتر برای جوانها خوبه
پریناز س
۱۴۰۰/۶/۱۲
فعلا تازه شروع کردم کتابو بخونم و از همون فصلای اول برام جالبه و از داستاناش خوشم اومد، ترجمه بسیار خوبی هم داره
مهام موحدی
۱۴۰۰/۶/۳۱
کتاب رو تازه شروع کردم کتاب خوب و مفیدی بوده تا به اینجا
بنظرم ارزش خوندن داره
ترجمه هم عالیه
فردین مراداوغلی
۱۴۰۰/۶/۱۱
کتاب مفید که توصیه ب خوندش میکنم که با ترجمه روان و سلیس خیلی جذابتر هم شده👏
positive psychology
۱۴۰۰/۶/۹
منتظر این کتاب بودم. با ترجمه‌ای بسیار روان و عالی. سپاسگزارم
ساناز محمدی
۱۴۰۰/۶/۱۱
خوشحالم که این کتاب به فارسی ترجمه شد، کتاب جالبی هست توصیه میکنم مطالعه کنید
ELHAM RAJAEE
۱۴۰۰/۹/۲
تازه شروع به مطالعه‌ی کتاب کردم. کتاب ترجمه‌ی منسجم و روانی دارد‌.
فرزانه کامگاری
۱۴۰۰/۶/۱۵
کتاب جذابی بود و به نظرم خیلی مفید. پیشنهاد میدم بخونیدش
Kim Kimkim
۱۴۰۰/۶/۱۲
از خواندنش لذت بردم، سپاس فراوان از مترجم🙏🏼
مریم حسینی
۱۴۰۰/۶/۱۱
فوق العاده و جذاب، ممنون از مترجم و کتابراه
شهلا رحمن نژاد
۱۴۰۰/۶/۱۵
کتابهای خوبی بود حتما مطالعه کنید
محمدرضا محبی
۱۴۰۰/۶/۱۰
کتاب‌های مک ریون عالی هستند
Azade M
۱۴۰۰/۶/۱۰
کتاب بسیار آموزنده و خوبی بود
محمدباقرحامدی
۱۴۰۱/۲/۲۷
سلام باتشکرازکارفرهنگی
Milad SabzehAra
۱۴۰۰/۶/۱۱
کتاب جالبی بود👍
مشاهده همه نظرات ۱۶

راهنمای مطالعه کتاب رمز قهرمانی

برای دریافت کتاب رمز قهرمانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.