دانلود کتاب رنج دلدادگی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رنج دلدادگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رنج دلدادگی

کتاب رنج دلدادگی رمانی عاشقانه اثر تئودور فونتانه، شاعر و نویسنده آلمانی است. این کتاب روایت‌گر عشق لینه، دختر زیبای جوان و یتیم به بوتو، افسری خوشتیپ از خانواده‌ای اشرافی و اصیل است.

درباره‌ی رمان رنج دلدادگی

رنج دلدادگی برگردان فارسی نسخه انگلیسی‌زبان این کتاب با نام «On tangled paths» است. نسخه اصلی آن به زبان آلمانی با عنوان «Irrungen, Wirrungen» نوشته شده است و نخستین بار در سال 1888 منتشر شد. این کتاب در زمان انتشارش سر و صدای زیادی به پا کرد چرا که به خوبی توانسته بود به توصیف رابطه دو نفر که از طبقه‌های اجتماعی مختلف هستند، بپردازد.

خلاصۀ داستان کتاب رنج دلدادگی:

رنج دلدادگی داستانی عاشقانه و پویا است و تصوری زنده از دهه 1870 برلین آلمان را منتقل می‌کند. لینه دختری است زیبا که با مادر خوانده‌اش زندگی می‌کند و روزگارش را با خیاطی می‌گذراند. او عاشق افسری نجیب و اشراف‌زاده به نام بوتو می‌شود. جامعه رابطه بین لینه و بوتو را که از دو طبقه‌ی اجتماعی مختلف هستند نامناسب می‌داند و عشقی را که بین آن‌ها وجود دارد جدی نمی‌گیرد. بوتو آینده‌ی روشنی در پیش دارد اما گویا عشق به لینه را مانعی بر سر راهش می‌بیند. لینه هم دید روشنی به زندگی دارد و عشق به بوتو را بی‌فایده و بی‌نتیجه می‌داند. عشق میان لینه و بوتو سرانجامی ‌ندارد و در نهایت هر کدام با شخص دیگری ازدواج می‌کنند تا با او خوش‌بختی را احساس کنند...

با تئودور فونتانه بیشتر آشنا شویم:

هنری تئودور فونتانه (Henri Théodore Fontane) نویسنده و شاعر آلمانی است که در سال 1819 متولد شد. فونتانه ابتدا به نویسندگی و ادبیات به طور جدی نگاه نمی‌کرد و مانند پدرش پیشه داروسازی را به عنوان حرفه اصلی‌اش انتخاب کرد و در آن دوران تنها شعر می‌سرود و مطالبی کوتاه و تاریخی می‌نوشت. او در سی سالگی تصمیم گرفت حرفه داروسازی را رها کند و به نوشتن روی بیاورد. بیشتر نوشته‌های او دارای مضامین سیاسی بود و در روزنامه‌ها چاپ می‌شد. نخستین کتابی که در همان دوران از فونتانه منتشر شد «مردان و قهرمانان» نام داشت و بعد از آن کتاب‌های دیگری نوشت. او در 50 سالگی تصمیم گرفت دیگر برای روزنامه‌ها ننویسد و صرفا به نوشتن نقدهای ادبی و داستان بپردازد. در 70 سالگی فونتانه دچار آسیب مغزی شد و به توصیه پزشکش به نوشتن و بازآفرینی خاطرات کودکی‌اش روی آورد و سرانجام توانست رمان «افی بریست» را که از مهم‌ترین و برجسته‌ترین آثارش است، منتشر کند. تئودور فونتانه یکی از مهم‌ترین شاعران و نویسندگان واقع‌گرای قرن نوزدهم آلمان است.

نکوداشت‌های کتاب رنج دلدادگی:

- هنری گارلند، نویسنده بریتانیایی درباره این رمان می‌گوید: این اولین شاهکار تئودور فونتانه به معنای واقعی است؛ با آغاز و پایانی عالی بدون جمله‌ای اضافی.

- شرکت نشر پنگوئن رندوم هاوس درباره این کتاب گفته است: داستان عشقی تکان دهنده. تصویری واضح از برلین دهه‌ی 1870 از بزرگ‌ترین نویسنده‌ی قرن نوزدهم آلمان.

در بخشی از رمان رنج دلدادگی می‌خوانیم:

بوتو گفت: «سوار کدام بشویم؟ قزل‌آلا یا امید؟»

«معلوم است که قزل‌آلا. امید چه فایده‌ای برای ما دارد؟»

بوتو حدس زد که لینه این را آگاهانه گفته است تا به او متلکی انداخته باشد زیرا با وجود لطافت احساساتش، پای گفته‌های نیش‌دار که به میان می‌آمد، او همچنان فرزند نمادین برلین بود. اما بوتو این نیش زبان را بخشید و بی‌آن‌که جواب بدهد کمکش کرد سوار قایق شود. بعد خودش پشت‌سر او در قایق پرید و چیزی نگذشت وسط رودخانه بودند که اطرافش پر از جزیره بود و خلیج و شاید تا خشکی سیصد قدم هم نمی‌شد. لینه گاه‌به‌گاهی پارو می‌زد ولی همین‌ها هم کافی بود که در مدتی کوتاه، آن‌ها را به مرتعی از علف‌های بلند برساند که خود تعمیرگاه قایق‌ها بود. کمی ‌دورتر مردان مشغول ساختن قایقی ته‌صاف و آب‌بندی و قیرمالی کردن قایقی کهنه و سوراخ‌دار بودند.

لینه با شور و هیجان گفت: «برویم آن طرف.» و بوتو را با خود کشید. اما پیش از آنکه به کارگاه برسند ضربه‌های تبر نجار قطع شد و زنگ پایان کار روزانه به صدا درآمد. از این‌رو صد قدم مانده به تعمیرگاه به راهی پیچیدند که اریب‌وار از مرتع به سمت جنگل کاج می‌رفت. تنه‌های قهوه‌ای سرخ‌فامِ درختان زیر پرتو خورشیدِ در حال غروب شکوهمندانه می‌درخشیدند و مهی نیلگون بالای درختان شناور بود.

بوتو گفت: «دلم می‌خواهد برایت یک حلقه گل درست و حسابی درست کنم.» دست لینه را گرفت و ادامه داد: «اما نگاه کن، هر چی در مرتع هست علف است و بس و هیچ گلی وجود ندارد. حتی یکی.»

«همه‌جا گل است! هیچ‌کدام را نمی‌بینی چون خیلی وسواسی هستی.»

«خب، اگر وسواسی‌ام فقط به خاطر توست.»

«خیلی خب، بهانه قبول نیست. ببین، من چندتا پیدا کردم.»

 ۲۳۲ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-253-352-4 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب رنج دلدادگی

برای دانلود کتاب رنج دلدادگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رنج دلدادگی
مهسا محقق نیاپور
۱۳۹۹/۸/۵
من انتظار بیشتری داشتم فکر میکردم داستان جذاب تر باشه. اما در کل خوب بود
Niloufar M
۱۳۹۹/۸/۲
احتمالا با عاشقانه‌های دیگه‌ای که تو زندگیتون خوندین، فرق داره؛ چون شخصیت‌ها، برای کنار اومدن با هر موضوع ناخوشایندی، قیل و قال راه نمیندازن و خیلی زود کنار میان و همه چیز آروم‌ و بی دردسر پیش میره...
فضاها به خوبی توصیف شده و حال و هوای کتاب، با وجود اینکه یه جاهاییش غمگینه، ناراحت کننده نیست.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)