دانلود کتاب رهبری و یادگیری معلمان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رهبری و یادگیری معلمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رهبری و یادگیری معلمان

آن لیبرمن، کارل کمبول و آنا یاشکینا در کتاب رهبری و یادگیری معلمان، شرح می‌دهند که وقتی معلمان از طریق سیاست‌های دولتی که با مشارکت معلمان و اتحادیه‌های معلمان تدوین می‌گردد مورد حمایت قرار داده شوند، یاد می‌گیرند که چگونه مدیریت کنند و دانش خود را تسهیم ‌نمایند.

پروژه رهبری و یادگیری معلمان چیست؟

طرح رهبری و یادگیری معلمان در سال 2007 نتیجۀ ابتکار مشترک وزارت آموزش و پرورش اُنتاریو و اتحادیه معلمان اُنتاریو است که با اهداف زیر آغاز گردید:

- حمایت، هدایت و پشتیبانی از معلمان با تجربه به خاطر اقدام داوطلبانه جهت توسعه‌ی حرفه‌ای پیشرفته‌ی خود - رهبر؛
- توسعه مهارت‌های رهبری معلمان برای به اشتراک‌گذاری و تسهیم یادگیری حرفه‌ای و فعالیت‌های شایان تقلید؛
- تسهیل و تسریع به اشتراک‌گذاری و تبادل دانش برای گسترش و تداوم فعالیت‌های اثر بخش و خلاقانه.

در سراسر کتاب رهبری و یادگیری معلمان (Teacher learning and leadership of, by, and for teachers)، شواهد، مباحث و آخرین اندیشه‌ها، مطالعات، فعالیت‌ها و سیاست‌گذاری‌ها ارائه می‌شوند. نویسندگان این کتاب در حال حاضر یا پیش‌تر دانش‌آموز، معلم، مدیر، محقق، استاد دانشگاه، مقام دولتی و مشاوران سیاسی و آموزشی بوده‌اند، که در مدرسه، مناطق آموزشی، نظام آموزشی در سطح استانی یا ملی کار می‌کردند. اساساً، توانمندسازی معلمان برای مدیریت بهینه و هدایت یادگیری و عمل خود نیازمند تلفیق تغییرات در خط‌ مشی‌ها و فعالیت‌های دانش حرفه‌ای و نتایج تحقیقات است.

نویسندگان این اثر معتقدند که رهبری و یادگیری معلمان نیازمند توانمند‌سازی آن‌هاست، به‌ گونه‌ای که معلمان به‌ عنوان عاملان بسیار مهم در مرکز تغییر و تحولات هستند، نه اینکه صرفاً موضوع یا پذیرندگان تغییراتی باشند که از خارج به آن‌ها دیکته می‌شود. دولت‌ها، مناطق آموزشی و مدیران مدارس، باید به شرکای معلمان در حمایت، یادگیری مشترک و توانمندسازی فعالیت‌های حرفه‌ای تبدیل شوند و به آن‌ها جهت تبدیل شدن به مدیران بهسازی آموزشی کمک کنند.

کتاب رهبری و یادگیری معلمان مناسب چه کسانی است؟

این کتاب مناسب معلمانی است که می‌خواهند ایده‌های جدید بیابند، راهنمایی، هدایت، حمایت و رهبری را بیاموزند و یادگیری خود را در درون و برون مدرسه توزیع کنند، تا بتوانند در این فرآیند، اعتماد مسئولان تدوین سیاست‌های آموزشی را جلب کنند.

آن لیبرمن را بیشتر بشناسیم:

آن لیبرمن (Ann Lieberman) هم اکنون پژوهشگر ارشد در دانشگاه استنفورد است. او استاد بازنشسته از دانشکده معلمان، دانشگاه کلمبیا می‌باشد. حوزه‌های پژوهش او عبارتند از: دانش معلمان، یادگیری و رهبری و همکاری مدرسه / دانشگاه. او به دلیل فعالیت‌هایش در جهت یافتن راهی برای تلفیق دانش معلمان با دانش پژوهش، در دنیا شناخته شده است.

کارل کمبول را بیشتر بشناسیم:

کارل کمبول (Carol Campbell) دانشیارِ تحوّل رهبری و آموزشی و سرپرست بخش شبکه دانش برای پژوهش آموزش کاربردی در مؤسسه اُنتاریو برای مطالعات در آموزش در دانشگاه تورنتو می‌باشد. "کارول" همچنین به‌ عنوان مشاور آموزشی نخست وزیر و وزارت آموزش و پرورش اُنتاریو منصوب شده است.

آنا یاشکینا را بیشتر بشناسیم:

آنا یاشکینا (Anna Yashkina) پژوهشگر ارشدی است که با اداره رهبری و آموزش بزرگسالان در موسسه اُنتاریو برای تحقیقات آموزشی در دانشگاه تورنتو کار می‌کند. علایق حرفه‌ای او عبارتند از: رهبری آموزشی، یادگیری و توسعه معلمان و بهسازی مدرسه. "آنا"، مدرس دانشگاه است، او همچنین، نظرات کارشناسی نوآورانه برای طرح‌های دولت، دانشگاه و اتحادیه معلمان ارائه می‌دهد.

در بخشی از کتاب رهبری و یادگیری معلمان می‌خوانیم:

"مشارکت و درگیری حرفه‌ای و نوسازی حرفه‌ای"، "دگرگونی حقیقی"، "بهترین توسعه حرفه‌ای تا این زمان" و "موهبتی باور نکردنی برای یادگیری حرفه‌ای و اجتماع مدرسه" معدودی از اظهارنظرها در خصوص پروژه رهبری و یادگیری معلمان است که هنگام صحبت با مشارکت‌کنندگان پروژه رهبری و یادگیری معلمان می‌شنویم یا هنگام مطالعۀ شواهد و تجزیه و تحلیل گزارش‌های نهایی پروژه‌ها مشاهده می‌کنیم. چه چیزی پروژه رهبری و یادگیری معلمان را این همه موفق می‌کند؟ این برنامه، چه تفاوتی با برنامه‌های توسعه حرفه‌ای دیگر دارد؟

پروژه رهبری و یادگیری معلمان، به نظر "آماتو، آنتونی و استراچان" (2014)، اتحادیه معلمان اُنتاریو و مدیران پروژه رهبری و یادگیری معلمان در وزارت، با برنامه‌های توسعه حرفه‌ای پیشین تفاوت اساسی دارد. آن‌ها بیان می‌کنند که‌ رویکردهای سنتی شامل عناصر "اصلاحات از بیرون به درون"، "برنامه‌ریزی بالا - پایین"، "نظام - محور"، تعیین اهداف یادگیری توسط دیگران" و "استفاده از دانش توسط افراد، به‌ صورت انفرادی" بود؛ در حالی‌که پروژه رهبری و یادگیری معلمان شامل عناصر تحول از درون به بیرون، "مشارکت همکارانه در برنامه‌ریزی"، "دانش‌آموز - محور"، "تعیین اهداف یادگیری توسط معلمان" و "ساخت دانش توسط گروه و مبتنی بر همکاری" می‌باشد (آماتو، آنتونی و استراچان، 2014، ص 48). اصول یادگیری حرفه‌ای و فعالیت‌هایی که در پروژه رهبری و یادگیری معلمان باعث غنی‌سازی شغل و توانمندسازی معلمان می‌شوند در این فصل ارائه می‌شوند.

 ۱۹۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-309-579-3 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۳۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره نویسندگان
سپاسنامه
دیباچه
فصل 1: خط‌مشی‌ها و فعالیت‌هایی برای رهبری و یادگیری معلمان
فصل 2: حرکت از بی‌نظمی به سوی همکاری: نظامی برای توانمندسازی رهبری و یادگیری معلمان
فصل 3: یادگیری معلمان در پروژه رهبری و یادگیری معلمان
فصل 4: رهبری معلمان در پروژه رهبری و یادگیری معلمان
فصل 5: تبادل دانش معلمان و تسهیم فعالیت‌ها به‌ واسطه پروژه رهبری و یادگیری معلمان
فصل 6: تاکنون چه چیزهایی آموخته‌ایم؟
نتیجه‌گیری
منابع

راهنمای دانلود کتاب رهبری و یادگیری معلمان

برای دانلود کتاب رهبری و یادگیری معلمان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رهبری و یادگیری معلمان