معرفی و دانلود کتاب روانشناسی و آموزش کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه

عکس جلد کتاب روانشناسی و آموزش کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه
قیمت:
75000 تومان - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی و آموزش کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی و آموزش کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روانشناسی و آموزش کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه

آنچه که کودکان با نیازهای ویژه در جامعه ایران از آن رنج می‌برند، در درجه اول کمبود امکانات و تسهیلات آموزشی و توانبخشی نیست، که مشکل اصلی آن‌ها نگاه و نگرش منفی و ترحم‌آمیز و در عین حال جهل آلود افراد جامعه است؛ جهلی که ترس را به دنبال دارد و ناشی از فقدان شناخت کافی افراد با نیازهای ویژه و یا شناساندن ناصحیح این افراد از سوی دست‌اندرکاران ذیربط است. نتایج تحقیقات حاکی از آن است که در هر جامعه‌ای 10 الی 15 درصد افراد آن جامعه، افراد با نیازهای ویژه هستند. از آن جایی که هر یک از این کودکان، پدر، مادر، خواهر و برادر خویش را نیز به نوعی درگیر مشکلات خاص خویش می‌سازند، بنابراین با یک نگاه سطحی می‌توان تشخیص داد که چند درصد از افراد جامعه ما، یا خود دارای نیازهای ویژه هستند و یا این که عضوی از اعضای خانواده آن‌ها، فردی با نیازهای ویژه است. مقایسه سطحی این میزان شیوع واقعی با تعداد افرادی که تحت پوشش سازمان‌های آموزش و پرورش استثنایی و بهزیستی قرار دارند، آشکار می‌سازد که طیف عظیمی از افراد با نیازهای ویژه یا به علت ضعف در شناسایی و تشخیص یا دیگر عوامل غیرقابل ذکر در این کتاب، تحت پوشش مدارس عادی هستند یا این که برای فرار از برچسب استثنایی، وارد نظام آموزشی نمی‌شوند.
نتیجه این که از نظر نگارنده سرمایه‌گذاری اولیه و اصلی باید در جهت آگاه‌سازی افراد جامعه و تغییر نگرش‌های منفی آن‌ها باشد. این سرمایه‌گذاری از یک سو با کمک به رشدیافتگی قشرهای مختلف جامعه، به روند پیشگیری‌های سطح اول،سطح دوم و سطح سوم  کمک می‌کند و از سویی دیگر باعث می‌شود، تا در روند آموزش کودکان با نیازهای ویژه به شعارهایی مانند کمترین میزان محدودیت، مؤسسه‌زدایی، عادی‌سازی و رویکرد آموزش تلفیقی جامه عمل پوشانده شود.
در این کتاب افراد با نیازهای ویژه در یازده گروه معرفی شده‌اند. این گروه‌ها عبارت‌اند از: کم‌توانی ذهنی، تیزهوشی، ناتوانی‌های یادگیری، نارسایی توجه/ فزون‌کنشی، اختلال‌های هیجانی/ رفتاری، اختلال‌های ارتباطی، آسیب شنوایی، آسیب بینایی، اوتیسم و سایر اختلال‌های فراگیر تحولی، ناتوانی‌های شدید و چندگانه، ناتوانی‌های جسمانی و آسیب‌های سلامت. همچنین فصل اول کتاب به مقدمه‌ای درباره آموزش کودکان با نیازهای ویژه و فصل سیزدهم به معرفی رویکرد آموزش تلفیقی اختصاص داده شده است. در معرفی هر اختلال تقریباً روند یکسانی طی شده است. این روند شامل تعریف، طبقه بندی، شناسایی و تشخیص، سبب‌شناسی، ویژگی‌ها، و ملاحظات آموزشی است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: مقدمه ای بر آموزش کودکان با نیازهای ویژه
فصل دوم: اختلال کمتوانی ذهنی
فصل سوم: تیزهوشی
فصل چهارم: ناتوانی های یادگیری
فصل پنجم: نارسایی توجه / فزونکنشی
فصل ششم: اختلال های هیجانی / رفتاری
فصل هفتم: اختلال های ارتباطی
فصل هشتم: آسیب شنوایی
فصل نهم: آسیب بینایی
فصل دهم: اوتیسم و سایر اختلال‌های فراگیر تحولی
فصل یازدهم: ناتوانی های شدید ، چندگانه و با میزان
فصل دوازدهم: ناتوانیهای جسمانی و آسیب‌های سلامت
فصل سیزدهم: رویکرد آموزش تلفیقی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب روانشناسی و آموزش کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آوای نور
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات416
زبانفارسی
شابک978-600-5413-61-8
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
75000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب روانشناسی و آموزش کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه

مرضیه جعفری
۱۴۰۱/۹/۶
سلام این کتاب خوب وعالیه ولی ازنویسنده محترم تقاضا دارم لطفا کتاب را مورد ویرایش جدید قرار بدهند. اصطلاح اختلال فراگیر تحولی دیگر منسوخ شده است وبه جای آن باید ازاصطلاح اختلالات رشدی_عصبی نام برد. حیف است کتاب به این خوبی مورد ویرایش قرار نگیرد.
باسپاس وتشکر
زهرا
۱۳۹۸/۴/۱۵
هنوز شروع نکردم ولی سرفصلاروک نگاه کردم بشدت برام مهیج هست مطمینم کتاب جامع و مفیدی هست
shahrbano ebrahimi
۱۳۹۶/۲/۱
این کتاب بسیار کامل و جامع است سپاس از زحمات نویسنده‌ی محترم
شراره شفیع زاده
۱۳۹۶/۷/۲۰
کتاب خوبی است. توصیه می‌کنم آن را بخوانید
Nasim Nasery
۱۳۹۸/۱/۱۹
کتاب غنی و پر محتواس
علیضامن مولایی
۱۳۹۶/۱۰/۱
کتاب بسیار خوب و روانی است
roya danesh
۱۳۹۶/۷/۲۴
کتاب خیلی خوبی هست
مجید احمدزاده
۱۳۹۵/۱/۶
سپاس از کتب ارزشمند شما
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب روانشناسی و آموزش کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه

برای دریافت کتاب روانشناسی و آموزش کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.