دانلود کتاب روانشناسی و آموزش کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی و آموزش کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب روانشناسی و آموزش کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه

آنچه که کودکان با نیازهای ویژه در جامعه ایران از آن رنج می‌برند، در درجه اول کمبود امکانات و تسهیلات آموزشی و توانبخشی نیست، که مشکل اصلی آن‌ها نگاه و نگرش منفی و ترحم‌آمیز و در عین حال جهل آلود افراد جامعه است؛ جهلی که ترس را به دنبال دارد و ناشی از فقدان شناخت کافی افراد با نیازهای ویژه و یا شناساندن ناصحیح این افراد از سوی دست‌اندرکاران ذیربط است. نتایج تحقیقات حاکی از آن است که در هر جامعه‌ای 10 الی 15 درصد افراد آن جامعه، افراد با نیازهای ویژه هستند. از آن جایی که هر یک از این کودکان، پدر، مادر، خواهر و برادر خویش را نیز به نوعی درگیر مشکلات خاص خویش می‌سازند، بنابراین با یک نگاه سطحی می‌توان تشخیص داد که چند درصد از افراد جامعه ما، یا خود دارای نیازهای ویژه هستند و یا این که عضوی از اعضای خانواده آن‌ها، فردی با نیازهای ویژه است. مقایسه سطحی این میزان شیوع واقعی با تعداد افرادی که تحت پوشش سازمان‌های آموزش و پرورش استثنایی و بهزیستی قرار دارند، آشکار می‌سازد که طیف عظیمی از افراد با نیازهای ویژه یا به علت ضعف در شناسایی و تشخیص یا دیگر عوامل غیرقابل ذکر در این کتاب، تحت پوشش مدارس عادی هستند یا این که برای فرار از برچسب استثنایی، وارد نظام آموزشی نمی‌شوند.
نتیجه این که از نظر نگارنده سرمایه‌گذاری اولیه و اصلی باید در جهت آگاه‌سازی افراد جامعه و تغییر نگرش‌های منفی آن‌ها باشد. این سرمایه‌گذاری از یک سو با کمک به رشدیافتگی قشرهای مختلف جامعه، به روند پیشگیری‌های سطح اول،سطح دوم و سطح سوم  کمک می‌کند و از سویی دیگر باعث می‌شود، تا در روند آموزش کودکان با نیازهای ویژه به شعارهایی مانند کمترین میزان محدودیت، مؤسسه‌زدایی، عادی‌سازی و رویکرد آموزش تلفیقی جامه عمل پوشانده شود.
در این کتاب افراد با نیازهای ویژه در یازده گروه معرفی شده‌اند. این گروه‌ها عبارت‌اند از: کم‌توانی ذهنی، تیزهوشی، ناتوانی‌های یادگیری، نارسایی توجه/ فزون‌کنشی، اختلال‌های هیجانی/ رفتاری، اختلال‌های ارتباطی، آسیب شنوایی، آسیب بینایی، اوتیسم و سایر اختلال‌های فراگیر تحولی، ناتوانی‌های شدید و چندگانه، ناتوانی‌های جسمانی و آسیب‌های سلامت. همچنین فصل اول کتاب به مقدمه‌ای درباره آموزش کودکان با نیازهای ویژه و فصل سیزدهم به معرفی رویکرد آموزش تلفیقی اختصاص داده شده است. در معرفی هر اختلال تقریباً روند یکسانی طی شده است. این روند شامل تعریف، طبقه بندی، شناسایی و تشخیص، سبب‌شناسی، ویژگی‌ها، و ملاحظات آموزشی است.

 ۴۱۶ صفحه، ۹۷۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-5413-61-8 

چاپ ۱۳۹۳: ۲۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مقدمه ای بر آموزش کودکان با نیازهای ویژه
فصل دوم: اختلال کمتوانی ذهنی
فصل سوم: تیزهوشی
فصل چهارم: ناتوانی های یادگیری
فصل پنجم: نارسایی توجه / فزونکنشی
فصل ششم: اختلال های هیجانی / رفتاری
فصل هفتم: اختلال های ارتباطی
فصل هشتم: آسیب شنوایی
فصل نهم: آسیب بینایی
فصل دهم: اوتیسم و سایر اختلال‌های فراگیر تحولی
فصل یازدهم: ناتوانی های شدید ، چندگانه و با میزان
فصل دوازدهم: ناتوانیهای جسمانی و آسیب‌های سلامت
فصل سیزدهم: رویکرد آموزش تلفیقی

راهنمای دانلود کتاب روانشناسی و آموزش کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه

برای دانلود کتاب روانشناسی و آموزش کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  روانشناسی و آموزش کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه
شراره شفیع زاده
۱۳۹۶/۷/۲۰
کتاب خوبی است. توصیه می‌کنم آن را بخوانید
shahrbano ebrahimi
۱۳۹۶/۲/۱
این کتاب بسیار کامل و جامع است سپاس از زحمات نویسنده‌ی محترم
زهرا مشکل گشا
۱۳۹۸/۴/۱۵
هنوز شروع نکردم ولی سرفصلاروک نگاه کردم بشدت برام مهیج هست مطمینم کتاب جامع و مفیدی هست
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱)