معرفی و دانلود کتاب روان درمانی کوتاه مدت همدلانه

عکس جلد کتاب روان درمانی کوتاه مدت همدلانه
قیمت:
۲۳۹۰۰ تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب روان درمانی کوتاه مدت همدلانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روان درمانی کوتاه مدت همدلانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روان درمانی کوتاه مدت همدلانه

کتاب روان درمانی کوتاه مدت همدلانه نوشته باربارا سرویا، به شرح و بررسی درمان فشرده می‌پردازد و تلاش می‌کند ویژگی‌ها و مزایای درمان در مدت کوتاه را برشمارد و اطلاعات مفیدی در این زمینه به شما ارائه می‌دهد.

درباره کتاب روان درمانی کوتاه مدت همدلانه:

روان‌درمانی کوتاه‌مدت یا فشرده نوعی از روان‌درمانی است که بین 1 تا 25 جلسه طول می‌کشد و معمولاً چهارچوب زمانی آن از مرحلۀ شروع تا خاتمۀ درمان، کوتاه است. درمان می‌تواند شامل چندین جلسه باشد، ولی فاصلۀ جلسات زیاد و مدت‌زمان آن طولانی است. درمان کوتاه‌مدت معمولاً شامل چند جلسه است که در مدت‌زمانی نسبتاً کوتاه برگزار می‌شوند و عبارت کوتاه‌مدت ارتباطی با طول زمان هر جلسه ندارد. جلسات بر موضوعات مشخصی متمرکزند و درمان، بازپایان نیست. بیمار فعالانه در درمان همکاری می‌کند و درمانگر هم در مقایسه با رویکردهای سنتی طولانی‌ مدت بسیار فعال‌تر است.

درمان کوتاه‌مدت، درمانگر و بیمار را با چالش‌هایی مواجه می‌کند. برخی از درمانگران در یکپارچه‌سازی سامانه‌های ارزشی آشنا و رویکردهای درمانی طولانی‌مدت که سال‌های متمادی استفاده ‌شده‌اند، با رویکردهای جدید درمان که به بازۀ زمانی کوتاه محدود می‌شوند، مشکل‌ دارند. بسیاری از درمانگران کاملاً معتقدند که رویکردهای کوتاه‌مدت در بهترین حالت، فرد را از شر نشانه‌ها خلاص می‌کنند. برای برخی دیگر، کاربرد فن‌های درمان کوتاه‌مدت برای بیمار، غیرحساس و تقریباً شبیه به جراحی و عاری از همدلی است.

یادگیری و استفاده از درمان کوتاه‌مدت چندین مزیت دارد. از دید بسیاری از درمانگرانی که در درمان طولانی‌مدت متخصص هستند، رویکرد کوتاه‌مدت به درمان تنوع می‌بخشد. این روش می‌تواند منابع ارجاع‌دهنده را افزایش دهد. چالش انجام درمان کوتاه‌مدت می‌تواند فرایند درمان را سخت‌تر کند. محدودیت زمان یا جلساتی که به درمان تحمیل می‌شود، می‌تواند به بیمار انگیزۀ مشارکت سریع و عمیق در درمان را بدهد. وقتی بیمار کار درمانی را خارج از جلسات دنبال می‌کند، احساس تسلط بیشتری می‌کند. وقتی درمان کمتر طول می‌کشد، امکان کمک به افراد بیشتری فراهم می‌شود.

باربارا سرویا (Barbara B. Seruya) در کتاب روان‌درمانی کوتاه‌مدت همدلانه (Empathic brief psychotherapy‬)، برای اولین‌بار راهنمایی برای درمان تحلیلی و پویشی به شکلی کوتاه‌مدت و همدلانه ارائه می‌کند. مبنای نظری این کتاب را می‌توان رویکرد روان‌شناسیِ خود قرار داد. این راهنما ترکیبی از رویکرد تحلیلی و شناختی رفتاری است، ولی مبنای تحلیلی آن بسیار غالب و قسمت‌های شناختی محدود به آموزش‌های روان‌شناختی، ابراز وجود و ایفای نقش است. در همۀ درمان‌ها به‌ویژه درمان تحلیلی، تغییرات اساسی و عمیق به‌جز با درمان بلندمدت و بازپایان صورت نمی‌گیرد، بنابراین نمی‌توان این راهنما را جایگزین درمان‌های بلندمدت کرد.

کتاب روان درمانی کوتاه مدت همدلانه به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

رویکرد کوتاه‌مدت همدلانه به‌ویژه برای کاربرد در مجموعه‌های درمانی که محدودیت تعداد جلسات دارند، مانند مراکز درمانی دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، بیمه‌ها و خدمات درمانی، پژوهش‌ها و تحقیقات در زمینۀ درمان‌های تحلیلی بسیار مناسب است. همچنین برای کار با افرادی که اختلالاتی در حد نِوروز، افسردگی، اضطراب و مشکلاتی در زمینۀ اضطراب و اعتمادبه‌نفس دارند، مناسب به نظر می‌رسد. تحقیقاتی با استفاده از این راهنما برای درمان یک‌سری از اختلالات انجام‌ شده است که در مجلات علمی پژوهشی خارجی و داخلی منتشر شده‌اند.

در بخشی از کتاب روان درمانی کوتاه مدت همدلانه می‌خوانیم:

فیلیپه که مرد اروپایی، نجار خوش‌پوش، سرزنده و لاغراندامی بود، تصمیم گرفت به پیشنهاد زنی که به‌تازگی با او آشنا شده بود، به دنبال درمان برود. او با حالتی آرام و مطمئن اعتراف کرد که دوستش پارسال از او خواسته است که درمان را شروع کند.

نامزدش، سلنا، ‌ ناگهان او و شرکتی را که باهم برپا کرده بودند، ترک و او را در پریشان‌حالی و افسردگی رها کرده بود. حالا احساس می‌کرد که با توجه‌ به چنین وضعیتی به کمک نیاز دارد، حتی با آنکه پیشرفت‌هایی کرده بود و تنها «چند بار در روز به‌جای تمام ساعات روز» به او فکر می‌کرد .

او با خوشحالی اعلام کرد: «من هفتۀ آینده چهل‌ساله می‌شوم و با بحران میان‌سالی روبه‌رو هستم.» بی‌هیچ کلامی، مفهوم جملۀ او را منعکس کردم و در درونم از حالت خوشحال او متعجب شدم و سپس از او پرسیدم چطور احساس می‌کند که دچار بحران است؟ می‌دانست که در حال ورود به بهترین قسمت زندگی‌اش است، اما چیزی مانع می‌شد.

احساس می‌کرد که انسان بسیار خلاقی است، عاشق کار در حوزۀ طراحی مبلمان بود، اما هیچ‌گاه نتوانسته بود اهداف کاری خود را پیگیری کند و از نظر مالی به موفقیت برسد و آن شخصیت مورد احترامی که دلش می‌خواهد، باشد. او حالا خود را به‌عنوان فروشنده‌ای عالی در عتیقه‌فروشی ممتازی معرفی می‌کرد. احساس می‌کرد که به‌طرز دردناکی ناموفق بوده است. باور داشت که مبتلا به خوانش‌پریشی است. به‌علاوه، نگران بود که مبادا با زنان مشکل داشته باشد، چراکه کلیۀ روابطش، علی‌رغم تلاش‌هایش به جدایی کشیده بودند و نمی‌خواست تنها باشد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمۀ مترجم
فصل 1: مقدمه
بحران در سیستم مراقبت‌های بهداشتی ما
تأثیر مراقبت مدیریت‌شده بر اجرای روان‌درمانی
روان‌درمانی کوتاه‌مدت چیست؟
اصول روان‌شناسی خود که در روان‌درمانی کوتاه‌مدت همدلانه استفاده می‌شود
فصل 2: مقدمه‌ای بر روان‌شناسی خود
همدلی
خودشیفتگی
تأثیر تحقیق در مورد نوزادان بر روان‌شناسی خود
خود در روان‌شناسی خود
جهت‌گیری روان‌شناسی خود به درمان
فصل 3: مقدمه‌ای بر روان‌درمانی‌های کوتاه‌مدت
تعریف درمان کوتاه‌مدت
درمان شناختی رفتاری
ترکیب عناصر شناختی رفتاری با روان‌شناسی خود
فصل 4: استخراج مدل کنونی
استعاره‌های مفهومی جدید‌تر برای روان‌درمانی کوتاه‌مدت
استفاده از استعاره‌های جدید در روان‌شناسی خود
اولین تلاش‌های تطبیق روان‌شناسی خود با درمان کوتاه‌مدت‌تر
جنبه‌های کلیدی مدل روان‌درمانی کوتاه‌مدت همدلانه
ترکیب مدل شناختی رفتاری با روان‌شناسی خود
گزارش موردی غیررسمی
فصل 5: روان‌درمانی کوتاه‌مدت همدلانه با افراد
آغاز درمان کوتاه‌مدت همدلانه
گزارش نمونه از مرحلۀ شروع درمان کوتاه‌مدت همدلانه
مرحله‌های میانی و پایانی درمان
پایان درمان کوتاه‌مدت همدلانه
فصل 6: مسائل پیشِ روی درمانگر و مراجع در درمان کوتاه‌مدت
واکنش‌های مشکل‌آفرین کلی به تجربۀ درمان کوتاه‌مدت
جنبه‌هایی از مراقبت مدیریت‌شده معطوف به واکنش‌های درمانگر و مراجع است
استفاده از درمان‌های کمکی در روان‌درمانی کوتاه‌مدت
فصل 7: روان‌درمانی کوتاه‌مدت همدلانه با زوج‌ها
پیش‌زمینه
درهم‌ شکستن زوج
کاربست کنونی روان‌شناسی خود در زوج‌درمانی کوتاه‌مدت
فرایند روان‌شناسی خود کوتاه‌مدت بهعنوان زیربنای زوج‌درمانی
شرح ویژگی‌های کلیدی مدل
مثال موردی: شروع زوج‌درمانی
مرحلۀ میانی زوج‌درمانی
مرحلۀ پایانی زوج‌درمانی
فصل 8: روان‌درمانی کوتاه‌مدت تحت مراقبت مدیریت‌شده
دیدگاه تاریخی
دستورالعمل‌ها در مورد کار با سازمان‌های مراقبت مدیریت‌شده
References
واژ‌نامه انگلیسی به فارسی
واژه‌نامه فارسی به انگلیسی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب روان درمانی کوتاه مدت همدلانه
نویسنده
مترجمشیما حیدری، مهری مولائی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۵۶
زبانفارسی
شابک978-622-2201-96-8
قیمت نسخه الکترونیک
۲۳۹۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان

نظرات کتاب روان درمانی کوتاه مدت همدلانه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب روان درمانی کوتاه مدت همدلانه

برای دریافت کتاب روان درمانی کوتاه مدت همدلانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.