دانلود کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری

کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری، به روایت داستان زندگی این خلبان نابغه و شجاع و ایثارگری‌هایش در زمان جنگ ایران و عراق می‌پردازد.

حسین خلعتبری در سال 1328 در روستایی به نام بصل کوه از توابع شهرستان رامسر زاده شد. کودکی و جوانی او در رامسر گذشت و بعد از اتمام دوران ابتدایی و دبیرستان، در سال 1349 عازم خدمت سربازی شد.

بعد از سپری کردن دوران سربازی، در سال 1351 به علت علاقه فراوانی که به خلبانی داشت به دانشکده خلبانی نیروی هوایی رفت و پس از گذراندن دوره مقدماتی پرواز برای فراگیری دوره پیشرفته به آمریکا رفت و بعد از دریافت گواهینامه خلبانی اف 4 و به دست آوردن عنوان شاگرد ممتاز داشنگاه شپارد و تگزاس به ایران برگشت و در پایگاه ششم شکاری بوشهر به خدمت مشغول شد.

او در زمان جنگ ایران و عراق در میان افراد دشمن به حسین ماوریک شکارچی ناوهای اوزای عراقی مشهور شده بود. فردی که مهارت او در خلبانی و شلیک موشک ماوریک در نیروی هوایی از شهرت بسیاری برخوردار بود.

در زمان حیاتش و تا مدتی بعد از شهادت در نشریه‌های جنگی آمریکا چندین بار از شهید خلعتبری به عنوان یک خلبان جنگی نابغه و حرفه‌ای برای هدایت هواپیمای اف 4 هنگام پروازها و مانورها و عملیات نظامی نام برده شد. شهید حسین خلعتبری در اول فروردین 1364 طی یک عملیات به شهادت رسید.

در بخشی از کتاب زندگینامه شهید حسین خلعتبری می‌خوانیم:

31 شهریور 1359 عراق حمله به ایران را آغاز و در نخستین اقدام، 10 مرکز مهم نظامی از جمله پایگاه‌های هوایی کشورمان را بمباران کرد.

نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهاجم عراق یکم مهرماه سال 1359 عملیات گسترده‌ای با نام «کمان - 99» را آغاز کرد که طی آن بیش از 200 فروند هواپیما به پرواز درآمدند و 140 فروند از آن‌ها با عبور از مرز به عراق حمله کردند.

حسین خلعتبری به عنوان یکی از اعضای دسته هشت فروندی از پایگاه ششم شکاری بوشهر در این عملیات حضور داشت و مهارت این خلبان و برخی از هم‌رزمانش در اجرای مانورهای عالی و پرواز در ارتفاع بسیار پایین در خبرگزاری‌های خارجی انعکاس گسترده‌ای داشت.

 ۱۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8489-59-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری

برای دانلود کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری

نظرات کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری

Sirous Beirami
۱۳۹۹/۱۱/۸
بازنده‌ای نخونی همین
علی رضا یوسفوند
۱۴۰۰/۱/۲۶
خیلی ساده مختصر بود
مشاهد همه نظرات (۲)
خاطرات دفاع مقدس، زندگی نامه حسین خلعتبری، زندگینامه شهید خلبان حسین خلعتبری، شهید حسین خلعتبری زندگی نامه، شهید حسین خلعتبری زندگی، شهید حسین خلعتبری خاطرات، خلاصه زندگینامه شهید حسین خلعتبری، حسین خلعتبری خلبان، حسین خلعتبری شهید، حسین خلعتبری کیست، شهید حسین خلعتبری مکرم، بیوگرافی شهید حسین خلعتبری، حسین خلعتبری شهادت، حسین خلعتبری بیوگرافی، سرگذشتنامه شهید حسین خلعتبری، زندگینامه خلبانان نظامی، زندگینامه خلبانان ایرانی، جنگ ایران و عراق، کتاب جنگ ایران و عراق، خاطرات جنگ ایران و عراق، خاطرات شهید، داستان زندگی شهید، دانلود کتاب زندگی نامه، سرگذشتنامه، داستان جنگ ایران و عراق، زندگی نامه، فرماندهان دفاع مقدس، شهادت، شهدای دفاع مقدس، زندگینامه شهدا، کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری pdf، دانلود pdf کتاب زندگینامه خلبان شهید حسین خلعتبری، نیروی هوایی، نیروی هوایی ارتش، ارتش جمهوری اسلامی ایران، مرکز انتشارات راهبردی نهاجا