دانلود کتاب زندگی‌ات را 80/20 کن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زندگی‌ات را 80/20 کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زندگی‌ات را 80/20 کن

کتاب زندگی‌ات را 80/20 کن به قلم دیمون زاهاریادس، به شما نشان می‌دهد که چگونه با تلاش کمتر، کار بیشتری انجام داده و زندگی خود را تغییر دهید.

این قانون، در مورد اجرای یک سیستم نیست و سعی نمی‌کند زندگی شما را به زور در یک فرمول ملال‌انگیز جا دهد. بلکه، این امر مربوط به پرورش تفکر رو به جلوست که برای تمرکز بر موارد مهم و نادیده گرفتن بقیه موارد، ارزش فوق‌العاده‌ای قائل است. در واقع این قانون در مورد اتخاذ یک طرز فکر جدید است.

امروزه قانون 80/20 بیشتر در زمینه‌ی بهره‌وری در کسب و کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیمون زاهاریادس (Damon Zahariades) قصد دارد در کتاب زندگی‌ات را 80/20 کن (80/20Your life! how to get more done with less) که در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و سایت آمازون قرار دارد، یک رویکرد متفاوت را در پیش بگیرد. او قصد دارد این مفهوم ساده را که سبب ایجاد تغییر در زندگی می‌شود را در جنبه‌های مختلف تجربه‌ی روزانه‌تان اعمال کند.

قانون 20/80 ابزاری قدرتمند است که به کمک آن که می‌توانید به حداکثر رضایت از زندگی حرفه‌ای، خانوادگی و روابط‌تان دست یابید. این قانون، تاثیر زیادی روی رژیم غذایی، تناسب اندام، امور مالی و آموزش شما دارد. می‌توانید کسب‌وکار کوچک‌تان را در یک دوره شگفت‌آور کوتاه مدت، به سمت موفقیت قابل توجهی سوق دهید.

این قانون یک معجون خیالی از صنعت خودیاری نیست. این یک قانون از طبیعت است که مدت‌ها قبل از اینکه ویلفردو پارتو جامعه‌شناس، اقتصاددان، مهندس و فیلسوف ایتالیایی، در اواخر قرن 19 میلادی، به صحت آن اشاره کند، وجود داشته است. این قانون، می‌تواند به همه چیز در اطراف شما اعمال شود.

جنبه‌ی مثبت آن این است که می‌توانید از این اصل بسیار وسیع استفاده کنید تا بلافاصله زندگی‌تان را برای بهتر شدن تغییر دهید. تمام کاری که باید انجام دهید، تأیید حقیقت آن است و تمایل به اینکه اکثر منابع توجه‌تان را به مواردی که واقعا اهمیت دارند، اختصاص دهید.

بدون شک، این یک رویکرد مخالف نظر عموم نسبت به زندگی است. اکثر مردم به یک دیدگاه متعارف در مورد ورودی‌ها و خروجی‌ها چسبیده‌اند. آن‌ها این اعتقاد را انتخاب می‌کنند که این دو جنبه، به یک میزان همبستگی دارند. به عنوان مثال، بدون شک شنیده‌اید که مردم می‌گویند: «فقط سخت کار کنید و موفق خواهید شد» یا «اگر در ابتدا موفق نشدید، تلاش کنید، دوباره تلاش کنید».

شما بهتر می‌دانید. موفقیت، فقط اهمیت سخت کار کردن یا دوباره تلاش کردن نیست. این موضوع، اهمیت استفاده از اهرم است. این بخش اصلی قانون 80/20 است.

در بخشی از کتاب زندگی‌ات را 80/20 کن می‌خوانیم:

از قوانین 80/20 برای انتخاب پروژه‌هایی استفاده کنید که شما را به اندازه‌ی مطلوب، در معرض دید قرار می‌دهند، و همچنین کمک می‌کنند تا از تحت فشار قرار گرفتن توسط کار دوری کنید.

اول، قبل از پذیرش پروژه، مطمئن شوید که با نقاط قوت‌تان هماهنگ است. فقط برای اینکه بتوانید آن پروژه را تحویل دهید، نمی‌خواهید وقت‌تان را برای یادگیری مهارت‌های جدید تلف کنید. باید فقط پروژه‌هایی را بپذیرید که شرایط لازم برای انجام آن‌ها را دارید.

دوم، بر پروژه‌هایی که انتظار می‌رود موانع کمتری در آن‌ها وجود داشته باشد، تمرکز کنید. به عنوان مثال، از پروژه‌هایی که قادر به شناسایی ذی‌نفعان کلیدی آن‌ها نیستید، اجتناب کنید. چنین ابهاماتی ممکن است مانع بدست آوردن منابع مورد نیاز برای ادامه دادن یک پروژه تا انتهای آن شوند.

سوم، وقت‌تان را به پروژه‌هایی اختصاص دهید که به آن‌ها علاقه دارید. این که مهارت‌های لازم را داشته باشید یک چیز است. این که به طور کامل توسط یک پروژه جذب شوید، تا حدی که برای کار کردن روی آن مشتاق باشید، چیز دیگری است. این سطح از علاقه، تضمین می‌کند که یک کار خوب انجام خواهید داد.

ممکن است در موقعیتی نباشید که قادر به انتخاب پروژه‌های مورد نظر خودتان باشید. بلکه، آن‌ها به شما محول ‌شوند. اما این بدان معنا نیست که حق انتخاب ندارید. هنوز هم می‌توانید قانون 20/80 را به کار ببرید و با بهترین نتیجه آن را به پایان برسانید.

با رئیس‌تان جلسه بگذارید و در مورد ملاحظات خود‌تان، در زمینه‌ی بیش از حد تحت فشار قرار گرفتن به وسیله‌ی کار بحث کنید. میزان کار فعلی‌تان را شرح دهید و توضیح دهید که چرا بعضی از پروژه‌هایی که به شما محول شده‌اند، ممکن است به علت کمبود زمان، مهارت، تجربه و غیره، دیرتر تحویل داده شوند.

 ۱۸۲ صفحه، ۲۱۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6840-02-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

قوانین 20/80 چه چیزهایی هستند و چگونه زندگی شما را بهبود می‌بخشند؟
سبک زندگی 20/80 من
ده دلیل قانع‌کننده برای اینکه زندگی‌تان را 20/80 کنید!
در «زندگی‌ات را 20/80 کن!» چه چیزی خواهید آموخت؟
چگونه می‌توان حداکثر استفاده را از این کتاب برد
بخش اول: چگونه شغلتان را 20/80 کنید
ساده کردن جستجوی کار
اصل پارتو به عنوان یک ابزار مدیریت زمان
استفاده از قانون 20/80 به عنوان یک مدیر
بخش دوم: چگونه زندگی خانوداگی‌تان را 20/80 کنید
کاربرد قوانین 20/80 در تمیز کردن خانه
استفاده از اصل پارتو برای آسان‌تر کردن پخت و پز
از سرگرمی‌هایتان به بهترین وجه لذت ببرید
حداکثر استفاده را از اوقات فراغت‌تان ببرید
بخش سوم: چگونه روابط‌تان را 20/80 کنید
بهینه‌سازی زمانی که با عزیزانتان سپری می‌کنید
دلبستگی‌هایی را که با دوستان (خوب) به اشتراک ‌می‌گذارید تقویت کنید
کاربرد قانون 20/80 در آشنایی با افراد جدید
اصل پارتو را در قرار ملاقات‌ها به کار ببرید
بخش چهارم: چگونه رژیم غذایی و فعالیت‌های ورزشی‌تان را 20/80 کنید
تغذیه سالم
داشتن تناسب اندام
صرفه‌جویی در زمان
بخش پنجم: چگونه امور مالی‌تان را 20/80 کنید
از اصل پارتو برای ساده‌سازی بودجه‌بندی‌تان استفاده کنید
بهینه‌سازی سبد سرمایه‌گذاری / بازنشستگی
قانون 20/80 را در مورد کارت‌های اعتباری‌تان به کار ببرید
بخش ششم: چگونه تحصیلات و تمریناتتان را 20/80 کنید
حداکثر استفاده را از زمان یادگیری‌تان ببرید
ماموریت‌ها، پروژه‌ها و کارها را با سرعت بیشتری تکمیل کنید
نگرش‌تان در مورد موفقیت و شکست را تعدیل کنید
بخش هفتم: چگونه کسب‌وکار کوچک‌تان را 20/80 کنید
تلاش‌های مربوط به فروش و بازاریابی‌تان را به حداکثر برسانید
کارمندی با بهره‌وری فوق‌العاده و کارایی بالا بسازید
کسب‌وکار خود را با استفاده از اصل پارتو رشد دهید
نظرات نهایی در مورد کتاب زندگی‌ات را 20/80 کن!

راهنمای دانلود کتاب زندگی‌ات را 80/20 کن

برای دانلود کتاب زندگی‌ات را 80/20 کن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زندگی‌ات را 80/20 کن
مهدی نجفی
۱۳۹۸/۹/۱۹
همانطور که اول کتاب ذکر شده.. هرکدام که به عادت و شغل تون مربوط بخونی و چندبار همون مطلب را بخونید تا برایتان بهتر هضم شود، وقت خودتان را صرف مطالعه همه کتاب نکنید،
احسان شهبازی
۱۳۹۸/۶/۶
قانون 20/80 فوق العاده است بشتر تلاش آن را جای انجام بده که بشترین نتایج را می‌گیری
امیر مشکانی
۱۳۹۸/۵/۶
کتاب خوب یعنی همین
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۵)