معرفی و دانلود کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

عکس جلد کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید نوشته‌ی جفری یانگ و جانت اس. کلوسکو اثری پرفروش و کاربردی است که با استفاده از رویکرد «طرحواره درمانی» به شما کمک می‌کند الگوهای مخربی که منشاء آن کودکی شماست شناسایی و ریشه‌یابی کنید و سپس به تغییر آن‌ها بپردازید.

درباره کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید:

دائماً عاشق کسانی می‌شوید که نمی‌توانند به‌گونه‌ای متعهدانه برای حمایت از شما حضور داشته باشند؟ اکثر اوقات تنهایید و حتی نسبت به افرادی که از همه به شما نزدیک‌ترند، احساس گسستگی دارید؟ همچنین ممکن است فکر این که نالایق و بی‌کفایت هستید تمام وجود شما را در بر گرفته باشد. اگر چنین فکر می‌کنید، احتمالاً شما هم در «تله‌های زندگی» گرفتار آمده‌اید.

شایسته است پیش از معرفی کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید (Reinventing Your Life) کمی به معنای تله‌های زندگی و طرحواره‌ها بپردازیم. تله‌ها الگویی هستند که از دوران کودکی آغاز می‌شوند و می‌توانند تمام بزرگسالی شما را تحت تاثیر قرار دهند. منشاء شکل‌گیری این الگوها در وهله‌ی اول به رابطه‌ی کودک با مراقبان ابتدایی خود و سپس به برخورد دیگران با او باز می‌گردد. کسی که در کودکی رها شود، بیش از حد از او مراقبت کنند و یا دچار محرومیت باشد، به‌شیوه‌ای صدمه می‌بیند که طرحواره‌ها بخشی از زندگی‌اش می‌شوند. گرچه تله‌ها در بلند مدت شکل گرفته‌ و عمیقاً در وجود ما ریشه دوانده‌اند، می‌توانیم با تمرین مکرر به تغییر آن‌ها بپردازیم. جفری یانگ (Jeffrey Young) و جانت اس. کلوسکو (Janet S. Klosko) در این کتاب خواندنی همراه شما هستند تا با تله‌ی زندگی خود چشم‌در‌چشم شوید، آن را درک کنید و گامی در جهت رشد فردی بردارید.

نویسندگان این کتاب برجسته ابتدا به معنای تله‌ی زندگی و معرفی یازده طرحواره‌ی رایج می‌پردازند و همچنین منشاء آن را در دوران کودکی مورد بررسی قرار می‌دهند. در هر فصل پرسشنامه‌ای وجود دارد که به شما کمک می‌کند خود را ارزیابی کنید. جفری یانگ و جانت اس. کلوسکو با استفاده از تکنیک‌های تجربی، شناختی و رفتاری راهکارهایی را برای از بین بردن این الگوها ارائه می‌دهند. این کتاب به طیف گسترده‌ای از مشکلات احساسی می‌پردازد و برای همه‌ کاربرد دارد؛ چه آن که وحشت و اضطراب تنهایی پریشانش کرده، چه آن که بی‌اعتمادی و گریختن ناهوشیارانه‌اش از روابط صمیمی برایش آسیب فراوانی رقم زده و چه کسی که در موقعیت‌های اجتماعی دچار آشفتگی و پریشانی می‌شود. بنابراین وقت آن رسیده که یک زندگی شادتر و مطلوب‌تر را تجربه کنید و چرخه‌ی خودویرانگری را متوقف کنید.

این اثر اولین بار در سال 1993 منتشر و با استقبال گسترده‌‌ی مخاطبان و منتقدان مواجه شد. زبان شیوا و استفاده از مثال‌های متعدد از جمله مواردی‌ست که کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید را از دیگر آثار موجود در این زمینه متمایز می‌کند. جفری یانگ به عنوان مبدع رویکرد طرحواره‌درمانی به هیچ عنوان قصد ندارد تا تغییر را آسان‌تر از چیزی که هست نمایش دهد. او صادقانه به ما می‌گوید که در راه تغییر موانع زیادی وجود دارد و باید انتظار مواجهه با آن را داشته باشیم. این امر ما را متقاعد می‌کند که کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید اثری کلیشه‌ای یا غیرواقعی نخواهد بود و قرار نیست با حرف‌های عجیب‌وغریب برخی از کتاب‌های خودیاری مواجه شویم.

نکوداشت‌های کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید:

- یانگ و جانت اس. کلوسکو به خوبی نشان می دهند که چگونه با مسائل رها شدن، وابستگی، اعتماد، طرد اجتماعی، محرومیت عاطفی، شکست و آسیب‌پذیری برخورد کنید. آن‌ها تاریخچه‌های معنی‌داری در باب توصیف‌های ادراکی، آزمایش‌های تشخیصی و فهرست‌های متنوعی را به شیوه‌ای ارائه می‌کنند که به راحتی قابل درک است. (پابلیشر ویکلی)

- نویسندگان با استفاده از تکنیک‌های مختلف برنامه‌ای برای تغییر ارائه می‌دهند. (Library Journal)

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های خودیاری و حوزه‌ی طرحواره‌درمانی علاقه‌مند هستید، این اثر می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند.

با جفری یانگ بیشتر آشنا شویم:

این روانشناس و درمانگر اهل آمریکا رویکردی موسوم به «طرحواره درمانی» را ابداع کرده و آثار فراوانی در این زمینه به چاپ رسانده است. از میان آثار جفری یانگ می‌توان به شناخت‌درمانی اختلالات شخصیتی و طرحواره‌درمانی اشاره کرد. دکتر یانگ در 25 سال گذشته کارگاه‌های آموزشی و سخنرانی‌های متعددی را در باب درمان‌های طرحواره‌ای و شناختی ارائه و به طور مداوم برای مهارت تدریس خود تمجید و تقدیرهای فراوانی دریافت کرده است.

جملات برگزیده‌ی کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید:

- جراحت‌هایی که به عزت‌نفس ما وارد شده است باعث می‌شود احساس «شرمندگی» کنیم. شرمندگیْ احساسی غالب در این زمینه است.
- وقتی بیش ‌از حد کنترل بشوید، به شما اجازه داده نمی‌شود ابراز وجود کنید. نیاز‌های‌تان را سرکوب می‌کنید و به نیاز‌های دیگران می‌پردازید.
- اهمیت دارد که خشم و اندوه‌تان را بر سر آن‌چه برای‌تان اتفاق افتاده است تخلیه کنید. چیزی که کودک درون‌تان را منجمد نگه می‌دارد، همین احساسات فروخورده‌ی شما هستند.
- اگر تله‌ی رهاشدگی‌تان قوی باشد، احتمالاً دیگر روابط صمیمانه از قبیل دوستی‌های نزدیک را هم تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

در بخشی از کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید می‌خوانیم:

«انزوای اجتماعی» ارتباط شما با دوستان و گروه‌ها را در بر می‌گیرد. انزوای اجتماعی الزاماً به احساس منفک‌بودن از بقیه‌ی دنیا و احساس «متفاوت‌بودن» می‌پردازد. اگر به این تله دچارید، در دوران کودکی، خود را جدا از همسن‌وسال‌های‌تان احساس می‌کردید.

به گروهی از دوستان تعلق نداشتید. شاید ویژگی‌های غیرمعمولی در شما بود که باعث می‌شد احساس کنید به‌نوعی متفاوتید. به‌عنوان یک بزرگ‌سال، تله‌ی زندگی‌تان را عمدتاً با دوری‌گزیدن حفظ می‌کنید. از معاشرت‌های گروهی و ایجاد دوستی اجتناب می‌کنید.

شاید احساس می‌کردید کنار گذاشته شده‌اید، چون چیزی در شما وجود داشت که بچه‌های دیگر پذیرای آن نبودند. بنابراین احساس می‌کردید از نظر اجتماعی «نامطلوب» اید. به‌عنوان یک بزرگ‌سال، شاید احساس می‌کنید زشتید، جذابیت جنسی ندارید، شأن کمی دارید، در مهارت‌های کلامی ضعیفید، کسل‌کننده‌اید یا به ‌هر صورت کمبودی دارید. انزوای دوران کودکی‌تان را بازآفرینی می‌کنید: در موقعیت‌های اجتماعی پایین‌دست‌بودن را احساس و اجرا می‌کنید. تله‌ی انزوای اجتماعی همیشه در افراد قابل‌مشاهده نیست. بسیاری از افرادی که به این تله دچارند، در موقعیت‌های صمیمانه بسیار راحت‌اند و از مهارت‌های اجتماعی بالایی برخوردارند. تله‌ی آن‌ها شاید خودش را در روابط فرد با فرد «نشان» ندهد. گاهی شگفت‌زده می‌شویم وقتی متوجه می‌شویم چقدر در مهمانی‌ها، کلاس‌ها، نشست‌ها یا در محل کار ممکن است احساس اضطراب و گوشه‌گیری داشته باشند. بی‌قراری خصلت آن‌هاست، خصلت جست‌وجوی مکانی برای پذیرفته‌شدن.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
مقدمه
فصل اول: تله‌های زندگی
فصل دوم: تله‌های زندگی شما کدام‌اند؟
فصل سوم: درک تله‌های زندگی
فصل چهارم: تسلیم، فرار و حمله‌ی متقابل
فصل پنجم: تله‌های زندگی چگونه تغییر می‌کنند؟
فصل ششم: «لطفاً ترکم نکن!»: تله‌ی رهاشدگی
فصل هفتم: «نمی‌توانم به تو اعتماد کنم»: تله‌ی بی‌اعتمادی و سوءرفتار
فصل هشتم: «هرگز عشقی را که نیاز دارم به دست نخواهم آورد»: تله‌ی محرومیت عاطفی
فصل نهم: «در جمع جایی ندارم»: تله‌ی انزوای اجتماعی
فصل دهم: «به‌تنهایی از پس آن برنمی‌آیم»: تله‌ی وابستگی
فصل یازدهم: «فاجعه در کمین است»: تله‌ی آسیب‌پذیری
فصل دوازدهم: «من بی‌ارزشم»: تله‌ی کمبود
فصل سیزدهم: «احساس می‌کنم شکست‌خورده‌ام»: تله‌ی شکست
فصل چهاردهم: «همیشه به میل تو رفتار می‌کنم!»: تله‌ی سرسپردگی
فصل پانزدهم: «هیچ‌وقت به‌اندازه‌ی کافی خوب نیست»: تله‌ی معیارهای سخت‌گیرانه
فصل شانزدهم: «می‌توانم هرچه را بخواهم داشته باشم»: تله‌ی استحقاق
فصل هفدهم: فلسفه‌ی تغییر: هفت پیش‌فرض پایه
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید
نویسنده،
مترجمرضا اکبری
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۷۹
زبانفارسی
شابک978-622-6573-42-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

Mahla Lotfi Nejad
۱۴۰۱/۳/۱۷
جفری یانگ از روانشناسان مطرح جهان و موسس طرحواره درمانی است.
با خواندن این کتاب از وجودش و راه حل‌های درمانیش بهره بجویید.
یه کتاب ساده برای اونایی که میخوان از روانشناسی واقعی و درست استفاده کنن و یه دستیار خوب برای روانشناس هاست و واقعا کتاب ارزشمندیه👌🏻
من شخصا از خیلی از مطالبش استفاده و
کردم راضی ام
"اگر دائماً عاشق کسانی می‌شوید که نمی‌توانند به‌گونه‌ای متعهدانه برای حمایت از شما حضور داشته باشند؟ اکثر اوقات تنهایید و حتی نسبت به افرادی که از همه به شما نزدیک‌ترند، احساس گسستگی دارید؟ همچنین ممکن است فکر این که نالایق و بی‌کفایت هستید تمام وجود شما را در بر گرفته باشد. اگر چنین فکر می‌کنید، احتمالاً شما هم در «تله‌های زندگی» گرفتار آمده‌اید"
تعریفی که در معرفی کتاب بود واقعا در مطالبش دیده میشد، اگر به کتاب‌های خود یاری علاقه داشته باشید این یکی از بهترین هاست
ممنون از کتابراه برای این کتاب ارزشمند🌷
Melody
۱۴۰۱/۳/۱۹
یکی از بهترین کتاباییه که تو زمینه خودشناسی و خودسازی خوندم تمرینات کاربردی داره و باعث میشه طرز فکرتون نسبت به خودتون تغییر بکنه
somaye jahangiri
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
جفری یانگ از روانشناسان مطرح جهان و موسس طرحواره درمانی است. با خواندن این کتاب از وجودش و راه حل‌های درمانیش بهره بجویید.
Arash M
۱۴۰۱/۳/۱۲
یه کتاب ساده برای اونایی که میخوانداز روانشناسی واقعی و درست استفاده کنن و یه دستیار خوب برای روانشناس ها
Kiana Zd
۱۴۰۰/۱۰/۲۶
این کتاب بی نظیر و مفید اما در کنارش اگه از یه درمانگر هم کمک بگیرید خیلی بهتر و سریع تر نتیجه میگیرید.
مجید دبیری
۱۴۰۰/۱۰/۲۶
نخوندم هنوز ولی احتمالا کتاب خوب و مفیدی میدونه باشه تو زمینه روانشناسی فردی ممنون از کتابراه
Mahdi Hoseini
۱۴۰۱/۱/۷
باسلام کتاب بسیارخوبی است مطالبش بی نهایت درخصوص خودسازی وخود شناسی مفید است
Hosna
۱۴۰۱/۳/۲۰
عالی بود پیشنهاد میکنم بخونید
رضا آقاجری
۱۴۰۱/۲/۱۷
کتاب بسیار مفیدی بود
Jim Brni
۱۴۰۱/۱/۱۳
واقعا کتاب ارزشمندیه👌🏻
راستین مقدم
۱۴۰۰/۱۲/۲۴
کامل وارزش خواندن دارد
مشاهده همه نظرات ۱۱

راهنمای مطالعه کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

برای دریافت کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.