دانلود کتاب سرنوشت مصر: انقلاب 1952 مصر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سرنوشت مصر: انقلاب 1952 مصر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سرنوشت مصر: انقلاب 1952 مصر

محمد نجیب در کتاب سرنوشت مصر: انقلاب 1952 مصر به روایت رهبر انقلاب و نخستین رئیس جمهور بومی، با بیانی روان و جذاب به تمام جزئیات روند شکل‌گیری و پیروزی انقلاب 1952 مصر و علل کناره‌گیری خود و آینده این انقلاب بدون هرگونه اتهام‌زنی به همکاران خود، پرداخته است.

انقلاب ۱۹۵۲ مصر کودتای نظامی گروهی از افسران ارتش مصر در ۲۳ ژوئیه ۱۹۵۲ بود که توسط جنبش افسران آزاد به رهبری محمد نجیب (Muhammad Naguib) و جمال عبدالناصر انجام شد. در پی این کودتای نظامی ملک فاروق پادشاه مصر از قدرت خلع شده پسرش ملک فؤاد جانشین او شد. چندی بعد ملک فواد دوم نیز خلع شده و نظام پادشاهی مصر با یک حکومت جمهوری جایگزین شد.

این انقلاب پایان حضور نظامی بریتانیا در مصر را به همراه داشت و موجب استقلال سودان شد که پیش از آن به صورت مستعمره مشترک بریتانیا و مصر اداره می‌شد. حکومت انقلابی مصر سیاست‌هایی ناسیونالیستی و ضد امپریالیستی را در پیش گرفته و به صورت هواخواه جدی ناسیونالیسم عربی و جنبش عدم تعهد درآمد.

با وجود گذشت حدود هفت دهه از این انقلاب مهم، هنوز منبع کامل و موثقی به زبان فارسی منتشر نشده است. تنها اثر در این زمینه کتاب 60 صفحه‌ای فلسفه انقلاب مصر به قلم جمال عبدالناصر منتشره در سال 1954 است. اما ژنرال محمد نجیب، رهبر انقلاب و نخستین رئیس جمهور مصر در سال 1955 کتاب سرنوشت مصر: انقلاب 1952 مصر (Egypt's Destiny: A Personal Statement) را به زبان انگلیسی در لندن منتشر نمود. بدون شک این کتاب پاسخگوی همۀ اطلاعات مورد نیاز دربارۀ انقلاب 1952 مصر خواهد بود.

در بخشی از کتاب سرنوشت مصر: انقلاب 1952 مصر می‌خوانیم:

ارتش مصر از حدود دو قرن پیش به این طرف تحت فرمان افسران انگلیسی بوده و تا سال 1936 که پیمان دوستی و اتحاد انگلیس و مصر به امضا رسید مستشاران انگلیسی با هر اقدامی که در وضع ارتش مصر مؤثر بود و ممکن بود به آن یک صورت به تمام معنی کلمه «نیروی نظامی» بدهد مخالفت می‌ورزیدند، زیرا بیم آن را داشتند که مبادا روزی این نیروی نظامی علیه خود آن‌ها قیام نموده و با سربازان انگلیسی وارد جنگ شود.

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
مصر
محمد نجیب
یزدان بخش و روزنامه پیک ایران
سعادت نوری
فصل اول: نبرد شکست خورده
فصل دوم: فرزند نیل
فصل سوم: کودتا
فصل چهارم: انقلاب و تحول
فصل پنجم: جمهوری
فصل ششم: چرا کناره‌گیری کردم؟
فصل هفتم: مصر و کشورهای باختر
کتابنامه

 ۴۰۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-988-416-5 

چاپ ۱۳۹۶: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب سرنوشت مصر: انقلاب 1952 مصر

برای دانلود کتاب سرنوشت مصر: انقلاب 1952 مصر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سرنوشت مصر: انقلاب 1952 مصر
محمد افخمی
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
ساختار کتاب مناسب و جذاب است. نثر نوشتار به لحاظ ادیب بودن نویسنده، بسیار زیبا و ساده است. به جرات میتوان گفت هر کسی خواندن کتاب را آغاز کند باید تا پایان ادامه دهد. صداقت در گفتار و عشق به وطن در بیشتر...
رعنا سرمالیان
۱۳۹۷/۶/۴
کتاب خوبیست باشخصیت محمد نجیب آشنا شدم افسوس که این سیاستمدار نهایت آرزویش اتحاد عرب هست نه اتحاد کشورهای اسلامی!اعراب فقط به خویش میاندیشند نه به اسلام
جواد محمودی
۱۳۹۶/۱۲/۵
این کتاب به دلیل صداقت نویسنده و قدرت نویسندگی وی، از بهترین آثار در حوزه تاریخ معاصر مصر بشمار می رود. محمدنجیب در شاهکاری بی نظیر زندگی نامه خویش و انقلاب 1952 مصر به بهترین شیوه روایت می کند. بیان بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)