معرفی و دانلود کتاب سفری برای کشف و برقراری ارتباط موثر با کودک

عکس جلد کتاب سفری برای کشف و برقراری ارتباط موثر با کودک
قیمت:
۷۹۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سفری برای کشف و برقراری ارتباط موثر با کودک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سفری برای کشف و برقراری ارتباط موثر با کودک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سفری برای کشف و برقراری ارتباط موثر با کودک

اگر به دنبال پرورش کودکانی هوشمند و خلاق هستید، پس کتاب سفری برای کشف و برقراری ارتباط موثر با کودک را از دست ندهید. زینب اساسی در این کتاب با ارائه ترفندهایی مناسب و ساده به شما کمک می‌کند تا با شناخت درست فرزندانتان راه تعامل و ارتباط درست با او را یاد بگیرید. او این کتاب را با الهام از اثر مرکب، یکی از مشهورترین آثار دارن هاردی نوشته است.

درباره کتاب سفری برای کشف و برقراری ارتباط موثر با کودک:

یکی از مهم‌ترین و زیباترین نعمت‌هایی که پروردگار به مخلوقاتش عطا کرده، فرزنددار شدن است. خیلی از افراد بهترین و در عین حال سخت‌ترین دوران زندگی‌شان را پس از بچه‌دار شدن می‌دانند. به همین خاطر زینب اساسی در این کتاب سعی دارد با ارائه راهکارهایی کاربردی به والدین کمک کند تا کودکان خود را بهتر بشناسند و با آرامشی همراه با لذت فرزندانی هوشمند و خلاق تربیت کنند. در حقیقت شما با مطالعه دقیق این کتاب متوجه خواهید شد که چطور والدین آگاه، کودکان خود را به عرش و والدین ناآگاه فرزندان را به ذلت می‌کشانند.

بر اساس کتاب معروف اثر مرکب که زینب اساسی این اثر را با الهام گرفتن از آن نوشته است، پاداش‌های بزرگ از طریق مجموعه‌ای از انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه به دست خواهند آمد. از این استراتژی می‌توان برای بهبود وضعیت سلامت، روابط، امور مالی و هر چیز دیگری استفاده کرد.

راهکارهای اثر مرکب جزئی هستند و باعث نتایج کوچک و یا غیرآنی می‌شوند نه پیروزی‌های بزرگ و آشکار، به همین خاطر بسیاری از افراد خیلی زود از آن خسته می‌شوند؛ مثلاً بعد از هشت روز دویدن دیگر نمی‌دوند، چون هنوز هم اضافه وزن دارند یا بعد از شش ماه تمرین نواختن پیانو آموزش آن را رها می‌کنند، چون به جز یک نت ساده، هنوز در چیزی دیگر مهارت پیدا نکرده‌اند. اما باید توجه کرد این گام‌های کوچک و به ظاهر ناچیز که پیوسته و در طول زمان برداشته می‌شوند، می‌توانند تفاوت‌های بنیادینی ایجاد می‌کنند.

اثر مرکب از همان اصلی استفاده می‌کند که انسان‌های موفق و شاد آن را در زندگی خود به کار می‌برند، یعنی اینکه تصمیمات هر لحظه سرنوشت و آینده فرد را رقم می‌زنند. به مفهومی بهتر این تصمیماتِ بسیار کوچک هستند که چگونگی زندگی امروزتان و یا حتی باقی عمرتان را شکل می‌دهد. اکنون در کتاب سفری برای کشف و برقراری ارتباط موثر با کودک، زینب اساسی با استفاده از همین اصل به شما کمک خواهد کرد تا با ایجاد تغییراتی هرچند کوچک در ارتباط با کودکانتان، فرزندانی شاد، سالم، خلاق و با اعتماد به نفس پرورش دهید.

کتاب سفری برای کشف و برقراری ارتباط موثر با کودک مناسب چه کسانی است؟

این اثر برای تمامی والدین نکات آموزشی سودمند و مفیدی به همراه دارد.

جملات برگزیده کتاب سفری برای کشف و برقراری ارتباط موثر با کودک:

- کودکان موجوداتی کنجکاو هستند که اگر آن‌ها را جدی بگیریم و زمینه رشدشان را فراهم کنیم، دانشمندانی بزرگ خواهند شد.
- در دستانمان به جای تبر کلید بگیریم و به آنچه آموخته‌ایم عمل کنیم، فقط عمل!
- شما الگو هستید، پس باید الگویی خوب برای فرزندانتان باشید، اگر الگویی خوب نیستید از همین امروز تغییر را شروع کنید!
- قفل‌ها را باز کنیم، گنجینه را تصاحب کنیم و با کودکان شیرینمان ارتباط مؤثرتر را آغاز کنیم.
- تنوع در آفرینش برای خلق نوآوری و خلق‌آفرینی است.

در بخشی از کتاب سفری برای کشف و برقراری ارتباط موثر با کودک می‌خوانیم:

ما باید بدانیم کودکان برای رسیدن به اوج خواسته‌های ما انرژی لازم را دارند، اما ما باید صبور و باحوصله باشیم تا او فرصت ارائه توانایی‌هایش را داشته باشد؛ همچنین باید مداومت و پایداری را در امور آموزش و پرورش و رفتار با کودک سرلوحۀ زندگی خود قرار دهیم.

هرچقدر شما صبور، مهربان، توانمند، هوشیار و خردمندتر باشید جوّی را برای کودک خود به وجود می‌آورید که با آرامش و نشاط میان‌برهای ایجاد اعتماد به نفس و عزت‌نفس را طی می‌کند و پیروز می‌شود. باید بدانید کودکان دوست دارند زمانی که چیزی به آن‌ها یاد می‌دهید آرام باشید و برای یادگیری به آن‌ها فرصت بدهید.

سؤالی از شما دارم، وقتی می‌خواستید زبانی خارجی یا رانندگی یاد بگیرید اگر مربی‌تان دعوایتان می‌کرد، آیا استرس می‌گرفتید. خود من هنگام آموزش رانندگی چنین چیزی را تجربه کردم و برایتان توضیح می‌دهم. مربی من در دومین روز آموزش بی‌دلیل مرا بسیار دعوا کرد. او به من اجازه و فرصت نشان دادن توانایی‌هایم را نمی‌داد، از این رو من بسیار مضطرب شدم و آن روز تصمیم گرفتم به جلسه آموزش رانندگی نروم، اما چون تعهد داشتم دوباره به کلاس رفتم و به مربی‌ام همه چیز را توضیح دادم. او از کار خود ناراحت و متوجه رفتار نادرستش شد و مرا تشویق کرد و من رانندگی را یاد گرفتم؛ اما کودکان چه؟ آیا آن‌ها هم می‌توانند به ما بگویند از رفتار ما ناراحت هستند و خطاها را گوشزد کنند؟ آن‌ها فقط روز به روز بیشتر عقب‌گرد می‌کنند و اگر هم اعتراض بکنند ما می‌گوییم که بزرگ‌تر هستیم و صلاح او را می‌خواهیم، به همین راحتی! در امر آموزش و پرورش کودک صبوری عاملی بسیار مهم است و ما باید باصبر و حوصله به کودکان آموزش دهیم و تحمل کنیم تا کودکان خود را نشان دهند.

فهرست مطالب کتاب

خلاصه‌ اثر مرکب نوشته دارن هاردی
مقدمه
تأثیر اثر مرکب در کودکی
فصل اول: سفری برای کشف
فصل دوم: پیدا کردن کلیدها
ضمائم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سفری برای کشف و برقراری ارتباط موثر با کودک
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۴
زبانفارسی
شابک978-964-236-842-6
قیمت نسخه الکترونیک
۷۹۰۰ تومان - 2.99€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان

راهنمای مطالعه کتاب سفری برای کشف و برقراری ارتباط موثر با کودک

برای دریافت کتاب سفری برای کشف و برقراری ارتباط موثر با کودک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.