دانلود کتاب سلطان جدید: اردوغان و بحران ترکیه مدرن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سلطان جدید: اردوغان و بحران ترکیه مدرن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سلطان جدید: اردوغان و بحران ترکیه مدرن

کتاب سلطان جدید: اردوغان و بحران ترکیه مدرن، حکایتی شجاعانه و بی‌طرف درباره رئیس‌جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان، است. سونر کاگابتای توضیح داده است که چگونه سلطان جدید، یک ترکیه موفق و مدرن را پایه‌گذاری کرد.

سونر کاگابتای در کتاب سلطان جدید: اردوغان و بحران ترکیه مدرن (The New Sultan: Erdogan and the Crisis of Modern Turkey) توضیح می‌دهد چگونه این شخصیت مستبد و ضد لیبرال به موفقیت‌های خود لطمه زد و دموکراسی را از بین برد. ترکیه هم‌اکنون در چهارراهی قرار گرفته است و کاگابتای سعی می‌کند راه درست را به او نشان دهد. کسی تاکنون اردوغان را چنین کامل معرفی نکرده است.

برای روشن ‌شدن بحران ترکیه مدرن و معنای آن برای جهانیان، در این کتاب درباره ظهور دراماتیک اردوغان بحث می‌کنیم. در ضمن درباره شرایط اردوغان در زمینه دموکراسی صحبت می‌کنیم.

سونر کاگابتای (Soner Cagaptay) در 2 فصل اول کتاب از کودکی اردوغان سخن می‌گوید و از شرایط او در دوران جوانی در ترکیه سکولار حرف می‌زند. در فصل‌های 3 تا 5 درباره اسلام سیاسی در ترکیه بحث می‌کند و از شهردار شدن اردوغان در استانبول، بزرگ‌ترین شهر ترکیه، سخن می‌گوید. در فصل 6 به جزئیات توفان همه‌جانبه‌ای که نظام سکولار را به انفجار کشید و اردوغان و حزب او را در سال 2002 به قدرت رساند، می‌پردازد. در سه فصل بعدی درباره سه دوره نخست‌وزیری پی‌درپی اردوغان بحث می‌کند. در فاصله این سال‌ها بود که اقتصاد در ترکیه با رشدی پدیده‌ای روبه‌رو گشت و سبب شد که اکثریت جمعیت ترکیه به سطح میانه برسند.

این تحولات بر محبوبیت اردوغان افزود و شرایطی فراهم آورد که حزب او پنجاه درصد آرای مردم را به خود اختصاص داد. در فصل 8 درباره اقدامات غیر لیبرالی اردوغانی در فاصله سال‌های 2007 تا 2011 بحث می‌کند. در این زمان، او حکومت سکولار را به کمک اشخاصی مانند جنبش اسلامی گولن از میان برد. گولن بعدها در شمار مخالفان اردوغان قرار گرفت و زمینه‌ساز کودتای ژوئیه 2016 شد. در فصل 9 توضیح داده‌ شده که چگونه اردوغان متحدان خود از جمله گولن و چپ‌گراها را از دست داد. سپس در فصل بعدی، به درگیری‌های اردوغان و کردها پرداخته‌ و سرانجام در فصل آخر کتاب به بحران‌های سیاسی که اقدامات اردوغان به آن دامن زده است، اشاره شده و توضیح می‌دهد که چگونه ترکیه می‌تواند به این بحران‌ها خاتمه دهد.

در بخشی از کتاب سلطان جدید: اردوغان و بحران ترکیه مدرن می‌خوانیم:

اردوغان فعالیت سیاست حرفه‌ای را درست در همان زمانی که حزب رفاه بعد از کودتا شروع کرده بود، آغاز نمود. او بعد از اتمام دوره خدمت سربازی شروع به کار کردن برای اربکان نمود. گفته می‌شد که اوزال از اردوغان دعوت به همکاری کرده است اما اردوغان کنار مرشد خود باقی ماند و خیلی زود در سال 1984 به مقامات بالای حزب رسید. او در سال 1984 به ریاست شعبه حزب رفاه در محله بی‌اوغلو رسید و یک سال بعد رئیس حزب در تمام سطح استانبول شد. کمی بعدتر هم به عضویت هیئت مدیره حزب درآمد که روی فعالیت‌های روزمره شهر نظارت داشت. با آنکه اردوغان هنوز به محبوبیت نرسیده بود، او را به عنوان ستاره‌ای در حال اوج‌گیری ارزیابی می‌کردند.

فهرست مطالب

مقدمه
رجب طیب اردوغان
1. رشد فقر و روی آوردن به دینداری در ترکیه سکولار
2. ترکیه بعد از آتاترک
3. شالوده‌های اسلام سیاسی در ترکیه
4. ژنرال‌ها خواستار ترکیه جدید
5. شهردار استانبول شدن اردوغان
6. توفان بی‌کم و کاست
7. اردوغان در مسند قدرت: سال‌های خوب
8. انقلاب بی‌سروصدا
9. انقلاب فرزندان خود را می‌بلعد
10. آینده کردهای ترکیه: صلح یا آتش
11. مسئله سیاست خارجی
12. پایان بحران ترکیه

 ۲۴۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-909-6 

چاپ ۱۳۹۶: ۳۱۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۹۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب سلطان جدید: اردوغان و بحران ترکیه مدرن

برای دانلود کتاب سلطان جدید: اردوغان و بحران ترکیه مدرن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سلطان جدید: اردوغان و بحران ترکیه مدرن
مهدی شاه دوست
۱۳۹۶/۱۲/۲۸
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)