دانلود کتاب شادی را بخر حتی قسطی

  • از: افسانه امین زاده
  • ناشر: نشر مانیان
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب شادی را بخر حتی قسطی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شادی را بخر حتی قسطی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شادی را بخر حتی قسطی

کتاب شادی را بخر حتی قسطی به قلم افسانه امین زاده، راهنمایی اثرگذار و کامل برای پیدا کردن کلید یکی از نیازها و گمشده‌های اساسی شما در زندگی، یعنی شادی است. با این کتاب می‌توانید قدم به قدم به سوی رضایت از زندگی و شادکامی نزدیک شوید.

بهانه‌های زیادی برای شاد بودن وجود دارد اما با کمی دقت متوجه می‌شوید که مرتب به دنبال شادی می‌گردید. انگار شادی شیئی گمشده است که برای پیدا کردن آن مرتب کندوکاو می‌کنید. شادی چیزی در اطراف شما نیست فقط باید آن را بشناسید و حسش کنید.

تحقیقات اخیر پژوهشگران نشان داده است که وجود شادی در انسان‌ها درصدی به سن، جنسیت، میزان درآمد، سلامتی، شغل و تعلقات مذهبی بستگی دارد، ولی سهم زیادی از آن مربوط به نحوه تفکر و باورهای آن‌هاست که می‌توان با ارسال ارتعاشات مثبت و تغییر باورهای غلط به بالاترین حد از شادی دست پیدا کرد.

وجود باورها و در نتیجه تصمیم‌گیری‌های شماست که باعث خلق اتفاقات در زندگی شما می‌شود و سلامتی، روابط سالم، درآمد خوب، آرامش و شادی را برایتان به ارمغان می‌آورد. پس شادی نتیجه‌ نوع نگرش شما به زندگی است.

همه‌ی اهداف، عملکردها و دغدغه‌های روزانه نهایتاً برای رسیدن به شادی است؛ درس خواندن، کار کردن، کسب درآمد بیشتر، خرید خانه، تعویض اتومبیل، لوازم جدید، ازدواج، فرزند آوردن، معاشرت کردن تفریح، انجام کار خیر، هدیه دادن و ... . پس تلاش برای شاد بودن هدف غایی و ارزشمند شماست.

پس چرا عموماً شاد نیستید؟ یکی از دلایل آن این است که انسان گرایش به سمت بدبینی دارد و گرایش شما به سمت رویدادهای ناخوشایند بیشتر از خوشایند است و برای ادای جملات منفی و رنج آور مفاهیم بیشتری دارید تا توصیف هیجانات مثبت، بنابراین باید یک‌بار دیگر با توجه بیشتری به خود و زندگی خود بیندیشید و آن را طور دیگری ببینید.

خاطرتان باشد که افراد شاد فعال‌تر، صمیمی‌تر، خوش ‌برخوردتر، محبوب‌تر و خلاق‌ترند. سعی کنید ارتباطات فروتنانه داشته و متواضع‌ باشید و از این مدت کوتاه که به‌ عنوان عمر در اختیارتان قرار داده ‌شده نهایت استفاده را ببرید.

افسانه امین زاده درباره‌ی کتاب «شادی را بخر حتی قسطی» بیان می‌کند:

کتاب پیش روی شما نتیجه یادگیری‌ها و تحقیقات من در زمینه شادی در زندگی است. نتیجه مطالعه کتاب‌های زیادی است که در چند سال اخیر خوانده‌ام و اکنون این آموخته‌ها را با شما در میان گذاشته و گزارش می‌دهم.

من هم در حال یادگیری و کار کردن روی خودم هستم و از این آموخته‌ها استفاده کرده و هر روز تمرین می‌کنم. البته با وجود شادی زیادی که نوشتن این کتاب برایم داشت همواره احساس نگرانی از اینکه نتوانم بنویسم در من بود، ولی هر کار چالش‌برانگیزی فضای رشد زیادی را به همراه دارد.

حتّی اگر موفق هم نمی‌شدم باز اعتماد به‌ نفس به دست آورده‌ام ارزشش را داشت. پس نوشتم و امیدوارم که بتوانم تا حد ممکن آن را به شما انتقال دهم و تأثیر مثبتی روی به دست آوردن شادی شما داشته باشم.

جملات برگزیده کتاب شادی را بخر حتی قسطی:

- قبل از آنکه جیبت ثروتمند شود باید ذهنت ثروتمند شود.
- تندخوترین افراد کسانی هستند که خودشان می‌دانند حق با آن‌ها نیست.
- اعتماد به ‌نفس نترسیدن از اشتباه کردن است، نه اینکه هرگز اشتباه نکنیم.
- شادی فقط در پذیرش وجود دارد. اگر می‌خواهید شادتر باشید باید از همین لحظه خود را همان‌گونه که هستید بپذیرید.
- شاد بودن به این معنا نیست که همه ‌چیز خوب است به آن معناست که شما تصمیم گرفته‌اید فراتر از آنچه کامل نیست را ببینید.

در بخشی از کتاب شادی را بخر حتی قسطی می‌خوانیم:

کسانی که حسادت می‌ورزند هرگز طعم خوشبختی واقعی را نمی‌چشند چون ما را در دام خشم و نفرت و تنهایی گرفتار کرده و از درون نابود می‌کند. حسادت گونه‌های مختلفی دارد. گاهی به این صورت است که بخواهی چیزهایی را که دیگران دارند تو هم داشته باشی و عموم ما آن را تجربه کرده‌ایم.

گونه‌ دیگر آن است که شادی و پیشرفت دیگران ما را ناراحت و رنجور می‌کند که نشان از حسادت درونی ما دارد و باید حتماً فکری به حال خود بکنیم. عموماً در جواب اینکه آیا حسود هستیم یا خیر جواب منفی می‌دهیم یا می‌گوییم کمی. ولی باید با خودمان روراست باشیم و علت آن را در درونمان جستجو کنیم. دلیل تمام این کمبودها درونی است نه بیرونی، سپس آن‌قدر روی آن توجه و تمرکز می‌گذاریم که به بیرون راه پیدا می‌کند.

مهم‌ترین عامل حسادت در ما پایین بودن عزت‌نفس و احساس ناقص بودن است. خودتان را شایسته بهترین‌ها بدانید تا به دست آورید. داشته‌های خودتان را بشمارید نه داشته‌های دیگران را. خودتان را هرگز در مقابل هیچ عامل و هیچ‌کسی بازنده تصور نکنید تا در درون احساس بیچارگی نداشته باشید.

این من بیچاره روی قابلیت‌هایتان سایه می‌اندازد و آن‌ها را از چشم شما پنهان می‌دارد. همه افراد نقایصی دارند ولی شما آن‌ها و زندگی‌شان را کامل و خودتان و زندگی‌تان را ناقص می‌بینید.

بیرون نریختن حسادت‌ها و رقابت‌هایی که بالغانه نیستند و پالایش نشده‌اند یا حتی سرکوب کورکورانه آن به مرور به تجمع درونی خشم منجر خواهند شد که روزی در جایی مثل یک دُمل و زخم چرکین سر باز خواهد کرد.

خودتان را دوست داشته باشید و انرژیی را که صرف حسادت‌های بی‌دلیل کرده‌اید به انرژی شادی تبدیل کنید.

 ۱۱۴ صفحه، ۳۲۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-7026-40-5 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

خودمان را همانگونه که هستیم بپذیریم
از حسادت بپرهیزیم
یاد بگیریم خشم خود را مهار کنیم
به دیگران کمک و بخشش داشته باشیم
مراقب سلامت جسم و ذهن خود باشیم
روابط خوب و مؤثر
خودمان را دوست داشته و علایقمان را دنبال کنیم
اهمال کاری
هدف گذاری
از زندگی زناشویی لذت ببریم
روی باورهایمان کار کرده و تغییرات مثبت داشته باشیم
ارتباط با خدا و معنویت
بخشش خود و دیگران
خریدن شادی
خانواده و فرزند داری

راهنمای دانلود کتاب شادی را بخر حتی قسطی

برای دانلود کتاب شادی را بخر حتی قسطی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شادی را بخر حتی قسطی
Zahra Faghih
۱۳۹۹/۶/۲۳
کتاب خیلی خوبی بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)