دانلود کتاب شناخت ابزار و تجهیزات طلا و جواهرسازی، مخراج کاری، گوهرتراشی

  • از: فرهاد سینائی
  • ناشر: انتشارات مؤلفین طلایی
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب شناخت ابزار و تجهیزات طلا و جواهرسازی، مخراج کاری، گوهرتراشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شناخت ابزار و تجهیزات طلا و جواهرسازی، مخراج کاری، گوهرتراشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شناخت ابزار و تجهیزات طلا و جواهرسازی، مخراج کاری، گوهرتراشی

کتاب شناخت ابزار و تجهیزات طلا و جواهرسازی، مخراج کاری، گوهرتراشی نوشته فرهاد سینائی، وسایل و تجهیزات لازم برای این فنون و صنایع را معرفی و تاریخچه هر یک را بررسی می‌کند.

طلا و جواهرسازی یک هنر مدرن به شمار می‌رود که در ایران باستان ریشه دارد. در عصر کنونی طلا و جواهرسازی به عنوان یکی از پردرآمدترین شغل‌ها در دنیا شناخته می‌شود.

ابزارشناسی یکی از دوره‌های مقدماتی و عمومی است که در رشته‌ طلا و جواهرسازی باید طی شود و هر فردی که وارد این صنعت می‌شود نیاز است تا این ابزارها را بشناسد و با انواع گوناگون آن آشنا شود.

از ضروری‌ترین و پراهمیت‌ترین وسایل برای ساخت انواع طلا و زیورآلات، ابزارآلات طلا و جواهرسازی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان طلا و جواهراتی زیبا و منقش به طرح‌های چشم‌نواز را ساخت.

در قدیم مخراج‌کاری یا همان گوهرنشانی با استفاده از ابزارهای ساده‌ای مثل چکش کوچک و چند قلم فلزی نوک‌تیز و نوک‌پهن برای نشاندن سنگ انجام می‌شد اما اکنون با وجود ابزار و تجهیزات بسیار دقیقی مثل انبرهای گوناگون، ذره‌بین، انواع گیره‌های نگه‌دارنده، لیزرهای حرارتی و... مخراج‌کاری با دقت و ظرافت بیشتری نسبت به گذشته انجام می‌شود.

هنر برش، تراش و پولیش سنگ‌های قیمتی، سنگ‌های نیمه‌قیمتی و سنگ‌های مصنوعی گوهرتراشی نام دارد. به همین دلیل است که ابزار لازمه تراش گوهر همواره از آن دسته وسایلی بوده که برای هر گوهرتراشی جهت تراشیدن سنگ‌های قیمتی، نیمه‌قیمتی و مصنوعی ضروری و واجب است.

خواندن کتاب شناخت ابزار و تجهیزات طلا و جواهرسازی، مخراج کاری، گوهرتراشی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به هنر و رشته طلا و جواهرسازی علاقه‌مند هستید و نیاز دارید که با ابزارآلات و تجهیزات این هنر و نحوه استفاده درست از آن‌ها آشنا شوید، این کتاب برای شما بسیار کاربردی و مناسب است.

در بخشی از کتاب شناخت ابزار و تجهیزات طلا و جواهرسازی، مخراج کاری، گوهرتراشی می‌خوانیم:

کولیس دیجیتال وسیله‌ای جهت اندازه‌گیری است که می‌تواند اعداد را روی صفحه نمایش نشان داده تا خواندن اعداد با سهولت بیشتری انجام گیرد. کولیس دارای دقت بیشتری نسبت به خط‌کش بوده و مقیاس‌های دقیق‌تری را به کاربر می‌دهد. کولیس‌ها معمولاً از طریق باطری کار می‌کنند و تا زمانی که در حالت خاموش قرار نگیرند همچنان از باطری استفاده می‌نمایند.

 ۷۵ صفحه، ۱۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-248-955-5 

چاپ ۱۳۹۴: ۹۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۷۰۰۰ ت - 17.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: شناخت ابزار طلا و جواهرسازی
فصل دوم: شناخت ابزارهای مخراج‌کاری
فصل سوم: شناخت ابزار و تجهیزات گوهرتراشی‌کاری

راهنمای دانلود کتاب شناخت ابزار و تجهیزات طلا و جواهرسازی، مخراج کاری، گوهرتراشی

برای دانلود کتاب شناخت ابزار و تجهیزات طلا و جواهرسازی، مخراج کاری، گوهرتراشی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شناخت ابزار و تجهیزات طلا و جواهرسازی، مخراج کاری، گوهرتراشی