دانلود کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها!


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها!

کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها! یکی از آثار مشهور عزیز نسین، نویسنده‌ی بلندآوازه‌ی ترک است که ده داستان کوتاه و شنیدنی را با زبان طنز روایت می‌کند و به مسائل سیاسی و اجتماعی گوناگونی اشاره می‌نماید.

این مجموعه 10 داستان کوتاه را دربرمی‌گیرد و صمد بهرنگی آن را ترجمه کرده است. نام کتاب آه، ما الاغ‌ها! (ah biz esekler) از یکی از داستان‌ها به شمار می‌آید. این حکایت جذاب که شهرت بسیاری دارد ماجرای الاغی را شرح می‌دهد که هنگام چریدن، متوجه می‌شود که گرگی در اطرافش است، حتی صدایش را هم می‌شنود، ولی به جای این‌که کاری کند با خود تلقین می‌کند که گرگی در کار نیست و دائماً تکرار می‌کند: «گرگ نیست، گرگ نیست.»

گرگ لحظه به لحظه به این الاغ خوش‌باور نزدیک می‌شود و الاغ دیگر خطر را احساس می‌کند و پا به فرار می‌گذارد اما در حین فرار مجدداً فریب می‌خورد و فکر می‌کند گرگی در کار نیست و ... .

آه، ما الاغ‌ها! مجموعه داستانی جذاب و متفاوت در میان کتاب‌های عزیز نسین محسوب می‌شود و طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد. داستان‌های این کتاب، با زبان و ادبیاتی ساده، مسائل مهمی را طنازانه به شما گوشزد می‌کند و به خاطر تمام این ویژگی‌ها، کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها اثری دوست داشتنی است و گذر سال‌ها از محبوبیت آن کم نمی‌کند.

عزیز نسین را بیشتر بشناسیم:

عزیز نسین (Aziz Nesin) مترجم، نویسنده، شاعر و طنزنویس کشور ترکیه است و از خود اشعار، داستان‌ها، رمان‌ها و ... بسیاری به یادگار گذاشته است. نسین شهرتی جهانی دارد و در میان ایرانیان نیز از محبوبیت بسیاری برخوردار است و به همین علت بیشتر آثارش به فارسی ترجمه شده‌اند. از میان آثار این نویسنده‌ی مطرح می‌توان به مواردی مانند گوسفندی که گرگ شد، دیوانه‌ای بالای بام، پخمه و ... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها می‌شنویم:

بهار بود و هوا ملایم. در ایستگاه «یشیل یورت» مسافران منتظر قطار بودند. سالن انتظار پر بود. نیمکت‌های بیرون هم باز پر بود. عده‌ای قدم‌زنان، این‌طرف آن‌طرف می‌رفتند.

در سالن انتظار، زنی که یک بچه‌ی قنداقی بغلش بود، جلوی خانم مسنی سرپا ایستاده بود و با او که روی نیمکت نشسته بود، حرف می‌زد.

زن بچه‌دار، گوشتالو بود و به همین جهت، با اینکه بیشتر از سی سال نداشت، بزرگ‌تر از سنش به نظر می‌آمد. موهای مشکیش را در آرایشگاه، فر گذاشته بود. صورت گرد و پوست سفیدی داشت. گونه‌های سفیدش پر و برجسته بود. دامن بادکرده‌ای از ابریشم به تن داشت. با یک دست، بچه‌اش را گرفته بود و در دست دیگرش، چمدانی یخدان‌مانند دیده می‌شد. کوتاه‌قد و خپله بود. ساق‌هاش ریخت یک تنک بود. کفش‌های بی‌پاشنه‌ی نازکش هم قدش را کوتاه‌تر نشان می‌داد.

 ۳ ساعت و ۳۴ دقیقه، ۳۲۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
شابک: 978-600-451-762-1 

چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۶۵۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
آه ما الاغ‌ها - بخش اول
۱۳ دقیقه
آه ما الاغ‌ها - بخش دوم
۱۴ دقیقه
به خاطر پنج قروش
۱۸ دقیقه
کفش تنگ
۲۰ دقیقه
قماش انگلیس
۵۰ دقیقه
خانه‌های لانه مرغی
۲۱ دقیقه
ابزار ظریف
۲۱ دقیقه
سمفونی بند کفش
۱۷ دقیقه
گورستان خانوادگی
۱۳ دقیقه
چکمه‌های یک پاشای بازنشسته
۲۵ دقیقه
محمود و نگار

راهنمای دانلود کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها!

برای دانلود کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها! و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  آه، ما الاغ‌ها!

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
نازنین ش
۱۳۹۹/۱۲/۱۶
داستان‌های عزیز نسین همیشه زیبا و به روز هستند
محمودرضا قدیر
۱۳۹۹/۱۲/۲
من نمونه رو گوش کردم بنظرم اصلا جالب نیست
مجید ارای
۱۳۹۹/۱۱/۲۶
بدک نیست ولی به یک بار خوندن میرزه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۰)