معرفی و دانلود کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها!

عکس جلد کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها!
قیمت:
۱۴۵۰۰ تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها!

کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها! یکی از آثار مشهور عزیز نسین، نویسنده‌ی بلندآوازه‌ی ترک است که ده داستان کوتاه و شنیدنی را با زبان طنز روایت می‌کند و به مسائل سیاسی و اجتماعی گوناگونی اشاره می‌نماید.

این مجموعه 10 داستان کوتاه را دربرمی‌گیرد و صمد بهرنگی آن را ترجمه کرده است. نام کتاب آه، ما الاغ‌ها! (ah biz esekler) از یکی از داستان‌ها به شمار می‌آید. این حکایت جذاب که شهرت بسیاری دارد ماجرای الاغی را شرح می‌دهد که هنگام چریدن، متوجه می‌شود که گرگی در اطرافش است، حتی صدایش را هم می‌شنود، ولی به جای این‌که کاری کند با خود تلقین می‌کند که گرگی در کار نیست و دائماً تکرار می‌کند: «گرگ نیست، گرگ نیست.»

گرگ لحظه به لحظه به این الاغ خوش‌باور نزدیک می‌شود و الاغ دیگر خطر را احساس می‌کند و پا به فرار می‌گذارد اما در حین فرار مجدداً فریب می‌خورد و فکر می‌کند گرگی در کار نیست و ... .

آه، ما الاغ‌ها! مجموعه داستانی جذاب و متفاوت در میان کتاب‌های عزیز نسین محسوب می‌شود و طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد. داستان‌های این کتاب، با زبان و ادبیاتی ساده، مسائل مهمی را طنازانه به شما گوشزد می‌کند و به خاطر تمام این ویژگی‌ها، کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها اثری دوست داشتنی است و گذر سال‌ها از محبوبیت آن کم نمی‌کند.

عزیز نسین را بیشتر بشناسیم:

عزیز نسین (Aziz Nesin) مترجم، نویسنده، شاعر و طنزنویس کشور ترکیه است و از خود اشعار، داستان‌ها، رمان‌ها و ... بسیاری به یادگار گذاشته است. نسین شهرتی جهانی دارد و در میان ایرانیان نیز از محبوبیت بسیاری برخوردار است و به همین علت بیشتر آثارش به فارسی ترجمه شده‌اند. از میان آثار این نویسنده‌ی مطرح می‌توان به مواردی مانند گوسفندی که گرگ شد، دیوانه‌ای بالای بام، پخمه و ... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها می‌شنویم:

بهار بود و هوا ملایم. در ایستگاه «یشیل یورت» مسافران منتظر قطار بودند. سالن انتظار پر بود. نیمکت‌های بیرون هم باز پر بود. عده‌ای قدم‌زنان، این‌طرف آن‌طرف می‌رفتند.

در سالن انتظار، زنی که یک بچه‌ی قنداقی بغلش بود، جلوی خانم مسنی سرپا ایستاده بود و با او که روی نیمکت نشسته بود، حرف می‌زد.

زن بچه‌دار، گوشتالو بود و به همین جهت، با اینکه بیشتر از سی سال نداشت، بزرگ‌تر از سنش به نظر می‌آمد. موهای مشکیش را در آرایشگاه، فر گذاشته بود. صورت گرد و پوست سفیدی داشت. گونه‌های سفیدش پر و برجسته بود. دامن بادکرده‌ای از ابریشم به تن داشت. با یک دست، بچه‌اش را گرفته بود و در دست دیگرش، چمدانی یخدان‌مانند دیده می‌شد. کوتاه‌قد و خپله بود. ساق‌هاش ریخت یک تنک بود. کفش‌های بی‌پاشنه‌ی نازکش هم قدش را کوتاه‌تر نشان می‌داد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۳ دقیقه
آه ما الاغ‌ها - بخش اول
۱۳ دقیقه
آه ما الاغ‌ها - بخش دوم
۱۴ دقیقه
به خاطر پنج قروش
۱۸ دقیقه
کفش تنگ
۲۰ دقیقه
قماش انگلیس
۵۰ دقیقه
خانه‌های لانه مرغی
۲۱ دقیقه
ابزار ظریف
۲۱ دقیقه
سمفونی بند کفش
۱۷ دقیقه
گورستان خانوادگی
۱۳ دقیقه
چکمه‌های یک پاشای بازنشسته
۲۵ دقیقه
محمود و نگار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها!
نویسنده
مترجمصمد بهرنگی
گویندهحسین نصیری
ناشر صوتیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۴ دقیقه
زبانفارسی
شابک978-600-451-762-1
قیمت نسخه صوتی
۱۴۵۰۰ تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های طنز، کتاب‌های داستان و رمان خارجی

نظرات کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها!

نیما امیدفر
۱۴۰۰/۱/۲۸
نقد اجتماعی و سیاسی در قلم عزیز نسین قابل قیاس با هیچ نویسنده‌ای نیست، چرا که داستان هایش هیچ زمان قدیمی نمیشود به دلیل اینکه اصول فرهنگی جهان سومی‌های خاورمیانه به همین راحتی تغییر نخواهد کرد.
mohammad kandikal
۱۴۰۰/۲/۱۴
بد نیست، اگر به عنوان یه کتاب طنز بهش نگاه کنید بازم ضعیفه
نازنین ش
۱۳۹۹/۱۲/۱۶
داستان‌های عزیز نسین همیشه زیبا و به روز هستند
محمودرضا قدیر
۱۳۹۹/۱۲/۲
من نمونه رو گوش کردم بنظرم اصلا جالب نیست
متین رجالی
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
ارزش ۱ دقیقه گوش دادن هم‌نداره. واقعا بد بود. افتضاح بود. حیف وقت
مشاهده همه نظرات ۱۲

راهنمای دانلود کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها!

برای دانلود این کتاب صوتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.