دانلود کتاب صوتی ابری بشید و نبارید: راهنمای ساده و کاربردی برای مدیریت خشم در زندگی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ابری بشید و نبارید: راهنمای ساده و کاربردی برای مدیریت خشم در زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ابری بشید و نبارید: راهنمای ساده و کاربردی برای مدیریت خشم در زندگی

کتاب صوتی ابری بشید و نبارید: راهنمای ساده و کاربردی برای مدیریت خشم در زندگی اثر رضا حیدری قاسم آبادی، راهکارهای کاربردی و مفیدی در جهت کنترل خشم به شما ارائه می‌دهد. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

وقتی هوا ابری می‌شود تغییراتی در آسمان رخ می‌دهد. ابرها سیاه می‌شوند، صدای مهیبی از آن‌ها به گوش می‌رسد و آسمان دگرگون می‌شود. از روی این نشانه‌ها می‌توان فهمید تغییراتی رخ‌ داده و یا قرار است اتفاقاتی بیفتد. حال یا باران می‌بارد، یا تگرگ و یا قضیه با چند رعد و برق به پایان می‌رسد. ما انسان‌ها وقتی خشمگین می‌شویم شبیه ابرهای باران‌زا هستیم. ظاهر ما تغییر می‌کند و چهره‌مان برافروخته می‌شود. ممکن است خشم خود را با فریاد زدن تخلیه کنیم و یا آن را با یک رفتار پرخاشگرانه بروز دهیم.

در کتاب صوتی ابری بشید و نبارید، یاد می‌گیرید خشم خود را به‌ گونه‌ای بروز دهید که به خود و دیگران آسیبی نرسانید. این کتاب راهکارهایی ارائه می‌دهد تا به‌ وسیله آن بتوانید خشم خود را مدیریت کنید.

شما می‌توانید از بنزین برای روشن کردن اتومبیل خود استفاده کنید، آنگاه با آن به محل کار خود بروید، خانواده را برای تفریح به گردش ببرید، به عیادت بیماران بروید و از این قبیل کارها؛ که همگی سبب می‌شود رفاه بیشتری را در زندگی تجربه کرده و لذت بیشتری از آن ببرید. همچنین می‌توانید این بنزین را برای به آتش کشیدن جنگلی مورد استفاده قرار دهید و با این کار محیط‌ زیست را تخریب کنید. بنزین به‌ خودی‌ خود خوب و یا بد نیست و این شما هستید که با نحوه‌ی مصرف آن تعیین می‌کند بنزین یک ماده مفید باشید یا غیرمفید. خشم نیز به همین صورت است. یک هیجان طبیعی در بدن که وجود آن برای انسان ضروری است. خشم یکی از آسیب‌زاترین هیجانات انسانی است حتی از افسردگی و اضطراب هم آسیب بیشتری به بدن وارد می‌کند. ما خشم را به‌ واسطه خواسته‌هایی که از دیگران داریم به وجود می‌آوریم. خشم ممکن است آشکارا ابراز شود یا در درون مخفی نگه‌ داشته شود و ممکن است کنترل شود یا نشود.

خشم به شما کمک می‌کند دایره امنی را در اطراف خود بسازید و به‌ وسیله آن از خود محافظت کنید. همچنین به شما نیرویی می‌دهد تا در برابر حملات خارجی از خود دفاع کنید. خشم نعمتی است که خداوند به ما هدیه کرده است تا به‌ وسیله آن از خود و خانواده‌مان پاسداری کنیم؛ اما زمانی که این نعمت به‌ خوبی استفاده نکنیم تبدیل به یک آسیب و تهدید جدی می‌شود که این بار علیه ما بوده و به ضررمان تمام می‌شود؛ مانند اینترنت که اگر به‌ درستی استفاده شود سبب دستیابی ما به اطلاعات و منابع ارزشمند می‌شود، اما اگر به‌ خوبی از آن استفاده نکنیم سبب تلف شدن وقت ما می‌شود.

خداوند در قرآن کریم به‌ خوبی این مطلب را به ما تذکر داده به این صورت که درجایی فرموده بر کافران سخت بگیرید و در جایی نیز فرموده که خشم خود را فرو ببرید. پس خشم مانند ابزاری است که در دست داریم و این نحوه‌ی استفاده ما از آن است که تعیین می‌کند مفید باشد یا مضر. در این کتاب قرار نیست به شما بگوییم که خشم خود را بروز ندهید و آن را درون خودتان بریزید بلکه می‌خواهیم در مورد مدیریت خشم شما صحبت کنیم. اینکه چطور خشم خود را تخلیه کنیم که نه به خودمان و نه به دیگران آسیبی وارد نشود.

خشم سبب ترشح هورمون آدرنالین در بدن می‌شود. آدرنالین برای آمادگی بدن در انجام فعالیت‌های شدید یا دفاع از خود ترشح می‌شود. با تأثیر آدرنالین، خون از چهره به ماهیچه‌ها هجوم آورده و به بخش‌هایی که ضروری‌تر است جریان می‌یابد برای همین است که هنگام ترس رنگ از رخسارتان می‌پرد. عصبانیت دائمی و خشمگین بودن به علت اینکه دائماً ضربان قلب شما را بالا می‌برد و جریان خون را در رگ‌های شما افزایش می‌دهد، در بلند مدت سبب ابتلا به بیماری‌های قلبی شده و سلامتی را به خطر می‌اندازد. داشتن مهارت مدیریت خشم سبب می‌شود شما از بسیاری از بیماری‌ها مصون بمانید.

 ۱ ساعت و ۲۷ دقیقه، ۸۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۲ دقیقه
بخش اول
۳۴ دقیقه
بخش دوم
۳۲ دقیقه
بخش سوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ابری بشید و نبارید: راهنمای ساده و کاربردی برای مدیریت خشم در زندگی

برای دانلود کتاب صوتی ابری بشید و نبارید: راهنمای ساده و کاربردی برای مدیریت خشم در زندگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ابری بشید و نبارید: راهنمای ساده و کاربردی برای مدیریت خشم در زندگی

نظرات کتاب صوتی ابری بشید و نبارید: راهنمای ساده و کاربردی برای مدیریت خشم در زندگی

Fereshteh abi
۱۳۹۹/۱/۲۱
ممنون کتاب جمع و جور و خوبی بود و مطالب مفید و خوبی برای گفتن داشت که به این معنی هستش که ارزش خرید داره. فقط یه مشکلی با جدول انتهای کتاب دارم که میزان ارزش گذاری ایتم‌های مخالف یا موافق برعکس خوانده شده است. برای مثال داخل کتاب گفته شده "گاهی حسادت مرا از پا در می‌اورد" که اگر به این ایتم امتیاز مخالف بدهید یعنی شما انسان ارامی هستید ولی با ارزش گذاری گفته شده شما باید به این ایتم بیشترین عدد یعنی ۵ را بدهید که متعاقبا عدد نهایی بالاتر رفته و نشان دهنده بیشتر پرخاشگر بودن شماست. درست نمیگم؟
Saideh Rezaei72
۱۳۹۹/۹/۶
در کل کتاب خوبی بود اما قسمت‌هایی که میگفتند این جمله از قرآن و امام و... برام اصلا جذاب نبود و حس بدی نسبت به این کتاب پیدا میکردم، به نظرم اگر تصمیم به مثال زدن هم میگیرید از انسان‌های بزرگی یاد کنید که یا جانمان را مدیونشان هستیم و یا اختراعی جهت رفاه ما انجام داده‌اند نه انسان کوچکی که مدام در حال قتل و غارت بخاطر به کرسی نشاندن حرفشان بودند و حکم گشت ارشاد اون زمان را داشتند که زورشان میچربید. ممنون از شما🙏
مهدیه بازهوایی
۱۳۹۹/۸/۲۷
از صدای گوینده راضی نبودم صدای یک گوینده داستان باید جوری باشه که جملات رو با احساسات کامل بیان کنه و بداند کجاها فراز و فرود داشته باشد از کتاب هم زیاد خوشم نیامد من با کتاب‌هایی که درون اون نویسنده اتفاقی رو می‌نویسه و باید اون رو داخل دنبال کنید تا بفهمی بالاخره چی میشه خوشم ولی نه از این جور کتاب‌ها به هر حال ممنون
مشاهد همه نظرات (۱۴۱)