دانلود کتاب صوتی از تهی سرشار


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از تهی سرشار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی از تهی سرشار

کتاب صوتی از تهی سرشار، اثری‌ست از علی حدادی اصل با مضمونی اجتماعی که بحران‌های زندگی در دنیای مدرن و انسان‌هایش را روایت می‌کند. 

از تهی سرشار روایتگر توهمات یک بیمار روانی است که با زندگی و آثار مهدی اخوان ثالث درگیر می‌شود. شخصیت اصلی داستان «از تهی سرشار» جوانی بیست و چند ساله به نام «رها» است که می‌خواهد پایان‌نامه خود را پیرامون شخصیت و آثار اخوان ثالث بنویسد. او که در ابتدا از انتخاب چنین موضوعی برای تحقیق سر باز می‌زده، رفته رفته به این شاعر معاصر علاقه‌مند می‌شود و با او زندگی می‌کند. به گونه‌ای که «رها» در دل داستان، اخوان ثالث را می‌بیند و هر یک از اشعار او، داستانی را برای رها به تصویر می‌کشد. در واقع «رها» به یک بیماری دچار شده که در آن مرز واقعیت و خیال برداشته شده و او با توهماتی که تفاوت چندانی با واقعیت ندارند زندگی می‌کند.

«از تهی سرشار» هفت بخش دارد که هر کدام از این بخش‌ها تحت تأثیر یکی از شعرهای اخوان ثالث نام‌گذاری و نوشته شده، به طوری که داستان در هر بخش خود در حال و هوای همان شعر سپری می‌شود. «آواز چگور»، «سگ‌ها و گرگ‌ها»، «میراث»، «قاصدک»، «ناگه غروب کدامین ستاره»، «زمستان» و «چون سبوی تشنه» عناوین بخش‌های مختلف کتاب «از تهی سرشار» هستند.

حدادی اصل تأکید دارد که اثر داستانی‌اش «از تهی سرشار» داستانی از زندگی و شخصیت مهدی اخوان ثالث نیست و اساسا به این نیت هم نوشته نشده است؛ بلکه این داستان بیشتر درباره تاثیر ادبیاتی آثار اخوان بر یک جوان روان‌پریش است؛ در این اثر، تا جایی صحبت از اخوان می‌شود که به ماجرا و قصه رمان صدمه‌ای وارد نشود؛ از این نظر زندگی اخوان همپای بیماری «رها» جلو می‌رود.

در قسمتی از کتاب صوتی از تهی سرشار می‌شنویم:

یکباره تنه‌ام به تنه مردی خورد و با او شانه به شانه شدم. برگه‌ها از دستم رها شد و روی زمین پخش شد. همانطور که سرم پایین بود از او معذرت‌خواهی کردم. خم شدم و شروع کردم به جمع کردن کاغذها. او هم به قصد کمک به من همین کار را کرد. سرم را بلند کردم تا تشکر کنم. پیرمردی شصت و چند ساله بود با موهایی سفید و بلند و سبیلی که از بناگوش گذشته بود. نمی‌توانستم نگاهم را از چهره پیرمرد بردارم. گویی خود اخوان بود.

 ۳ ساعت و ۴۱ دقیقه، ۲۰۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۷۵۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۲ دقیقه
بخش اول
۱۹ دقیقه
بخش دوم
۲۴ دقیقه
بخش سوم
۱۹ دقیقه
بخش چهارم
۲۴ دقیقه
بخش پنجم
۲۳ دقیقه
بخش ششم
۲۱ دقیقه
بخش هفتم
۱۷ دقیقه
بخش هشتم
۲۴ دقیقه
بخش نهم
۲۸ دقیقه
بخش دهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی از تهی سرشار

برای دانلود کتاب صوتی از تهی سرشار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  از تهی سرشار
radin Asadlou
۱۳۹۷/۱۱/۲۲
برای منی که شعرای اخوان ثالث را خیلی دوست دارم و نادیده این کتاب صوتی رو خریدم. کاملا عاشق داستان شده بودم ولی پایان غم اگیز داستان یه ذره دلم رو آزرده کرد: (
در کل شخصیت رها یعنی همون شخصیت اصلی داستان خیلی دوست داشتنی و با ادب بود ❤
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)