دانلود کتاب صوتی از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم

هاروکی موراکامی در کتاب صوتی از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم، به روایت داستان زندگی و خاطراتش و نقش تأثیرگذار دویدن در نویسندگی‌اش می‌پردازد.

هاروکی موراکامی در کتاب از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم (What I Talk About When I Talk About Running) از خودش می‌گوید، از برنامه‌های روزانه و امور شخصی‌اش، چیزهایی که به آن‌ها علاقه دارد یا ندارد، خاطراتش و در مجموع از فلسفه زیست و دیدگاه خود به رویدادها و پدیده‌ها پرده برمی‌دارد.

موراکامی عاشق دویدن است و بارها در مسابقات دو حضور داشته و رکورد دارد. او روزی هشت کیلومتر را به دویدن اختصاص می‌دهد و اعتقادش بر این است که بین دویدن و نویسندگی شباهت‌هایی وجود دارد و وجوه شباهت آن‌ها در استقامت و تداوم هر دو است. او می‌گوید استعداد عنصر مهمی است اما پشتکار و تمرین بسیار مهم‌تر.

او از سی سالگی و تقریباً هم‌زمان با شروع نویسندگی دویدن را آغاز و با پشتکار بسیار آن را مانند یک دونده حرفه‌ای دنبال کرده است.

کتاب صوتی از دو که حرف می‌زنم، از چه حرف می‌زنم در واقع خاطرات مربوط به دوندگی موراکامی و نقش و تأثیر آن در نویسندگی و زندگی او را به تصویر می‌کشد. او دویدن را بخشی از نویسندگی خود می‌داند، گویی که اگر ندود، نمی‌تواند بنویسد.

لحن این اثر بسیار صمیمی و ساده است و دریچه‌ای نو به روی کسانی است که به آثار این نویسنده علاقه‌مندند و به شناخت جدیدی از شخصیت وی دست پیدا می‌کنند. نوع روایت این کتاب از نظر زمانی خطی نیست و معمولاً در گذشته و آینده در رفت‌وآمد است.

یکی دیگر از ویژگی‌های این کتاب تلاش همیشگی موراکامی برای در میان گذاشتن علایق و خاطراتش با طرفدارانش به صورت صریح و ضمنی است. به دلیل علاقه‌اش به موسیقی به خصوص موسیقی جاز، او اغلب نام کتاب‌های خود را از موسیقی‌ها و یا کتاب‌هایی که به آن‌ها علاقه‌مند است الهام می‌گیرد. به طور مثال عنوان کتاب از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم برگرفته از کتابی با نام وقتی از عشق می‌گوییم، از چه می‌گوییم نوشته ریموند کارور است.

هاروکی موراکامی (Haruki Murakami) در پایان داستانش این کتاب را به تمام دوندگانی که در جاده دیده است، کسانی که از آن‌ها جلو زده و کسانی که از او جلو زده‌اند، تقدیم و بیان کرده که بدون وجود آن‌ها هیچ‌وقت نمی‌توانست به دویدن ادامه دهد.

با هاروکی موراکامی بیشتر آشنا شویم:

هاروکی موراکامی نویسنده ژاپنی در سال 1949 در توکیو متولد شد. ادبیات و موسیقی غرب و همین‌طور روسیه در زمان کودکی بسیار بر او تأثیر گذاشتند. او در سال 1968 راهی دانشگاه شد و در رشته تئاتر به تحصیل پرداخت، هر چند هیچ‌گاه در این عرصه فعالیت نکرد. موراکامی در توکیو یک جاز بار تأسیس و آن را با همسرش اداره کرد.

هاروکی نویسندگی را از 30 سالگی شروع کرد و تاکنون جوایز متعددی برای آثارش دریافت کرده است. او موفق به کسب جایزه فرانتس کافکا – یکی از معتبرترین جوایز ادبی جهان نیز شده است. همچنین جایزه داستان کوتاه «فرانک اوکانر» را به خود اختصاص داد.

روزنامه گاردین هاروکی موراکامی را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رمان‌نویسان زنده جهان معرفی کرده است. آثار او تاکنون به 42 زبان ترجمه شده و در سراسر جهان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

از دیگر کتاب‌های او می‌توان به کافکا در کرانه، سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش، بعد زلزله، بعد از تاریکی، تعقیب گوسفند وحشی، غرب خورشید – جنوب مرز، کشتن شوالیه دلیر، نفر هفتم، دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل، شهر گربه‌ها، کتابخانه عجیب و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم می‌شنویم:

آسمان هم انگار از شکست تیم ردساکس بوستون در بازی‌های مرحله حذفی ماتم گرفته باشد. این تیم در سری رقابت‌های ساکس در برابر ساکس، همه بازی‌هایش را در مقابل تیم شیکاگو باخت. تا ده روز در ناحیه نیوانگلند بارانی سرد بارید. یک باران طولانی پاییزی. گاهی شدت می‌گرفت، گاهی آرام می‌شد و در لحظاتی، مثل آنکه آسمان به فکر فرورفته باشد، دقایقی باران بند می‌آمد اما حتی یک بار هم ابرها کنار نرفتند.

در آن ده روز، آسمان در تمام دقایق یکسره پوشیده از ابرهای انبوه خاکستری بود؛ به ویژه بر فراز ناحیه خود ما. ابرها مانند آدم‌های وقت‌گذران و بیکار، مدت زیادی در یک جا می‌ماندند و بعد انگار عاقبت تصمیمی گرفته باشند، قطرات باران را سرازیر می‌کردند. شهرها، از نیوهمپشایر گرفته تا ماساچوست، از این بارندگی خسارت دیدند و شاهراه اصلی هم در چند نقطه آسیب دید و رفت‌وآمد متوقف شد. لطفاً خیال نکنید گناه این همه را به گردن تیم ردساکس می‌اندازم.

در کالجی در مین کاری داشتم و تنها چیزی که از آن سفر به یاد دارم رانندگی در هوایی گرفته و بارانی بود. به جز اواسط زمستان، سفر به آن ناحیه در دیگر اوقات سال مفرح و دلپذیر است ولی متأسفانه این بار چنگی به دل نزد.

 ۶ ساعت و ۱۴ دقیقه، ۳۵۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
شناسنامه
۵ دقیقه
مقدمه مترجم
۸ دقیقه
پیش‌گفتار
۴۲ دقیقه
فصل اول - چه کسی به میک جگر می‌خندد؟
۲۰ دقیقه
فصل دوم - نکاتی در باب رمان‌نویس دونده شدن - بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۴۷ دقیقه
فصل سوم - آتن در میانه تابستان
۴۱ دقیقه
فصل چهارم - بیشتر دانسته‌هایم را در داستان‌نویسی، دویدن‌های روزانه به من آموخته است
۳۲ دقیقه
فصل پنجم - حتی اگر در جوانی موی دم اسبی بلندی می‌داشتم
۳۸ دقیقه
فصل ششم - کسی دیگر بر میز نمی‌کوبید، کسی فنجان‌ها را پرت نمی‌کرد
۲۵ دقیقه
فصل هفتم - پاییز در نیویورک
۳۲ دقیقه
فصل هشتم - 18 تا لحظه‌ای که بمیرم
۴۵ دقیقه
فصل نهم - کسی که تا توانست راه نرفت
۱۰ دقیقه
پس‌گفتار

راهنمای دانلود کتاب صوتی از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم

برای دانلود کتاب صوتی از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم