معرفی و دانلود کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست

عکس جلد کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست
قیمت:
77000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست

مگان دیواین در کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست به شما می‌آموزد که به جای تلاش بیهوده برای واپس راندن اندوه، بهتر آن است وجود آن را در خود بپذیرید و آرامش را از خلال تجربه‌ی رنج و سوگواری به دست آورید. به طور کلی باید گفت رویکردی که در این اثرِ تحسین‌شده ارائه گشته، در نوع خود بسیار خاص و متفاوت است.

درباره کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست:

در کتاب عهد جدید، از زبان عیسی مسیح می‌خوانیم که تنها راه رسیدن به رستگاری این است که «هر کس، خود به تنهایی صلیبش را به دوش بکشد.» مگان دیواین (Megan Devine) در کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست (It's OK That You're Not OK)، این آموزه‌ی مسیحی را در بافتاری غیردینی به کار گرفته، و از این طریق بینشی نوین برای زندگی ارائه داده است.

مطابق این بینش، انسان باید به جای فرار از اندوه، آگاهانه به تجربه‌ی آن مبادرت ورزد. به این معنی که اولاً، بپذیرد که اندوه جزئی لاینفک از زندگی‌ست، و دوماً، به یاد داشته باشد که انواع عواطفِ رنج‌آور، چنانچه به درستی حس شوند، می‌‌توانند از نیرویی منفی و مخرب، به نیرویی مثبت و سازنده تغییر ماهیت دهند.

رویکردی که مگان دیواین در این کتاب ساخته و پرداخته، اگرچه در تناسب با آخرین یافته‌های علم روانشناسی است، با این حال از آموزه‌های حکمت‌آمیز باستانی نیز خالی نیست. عقاید او، علاوه بر مسیحیت، به وضوح تأثیرگرفته از دو مکتب فکری رواقی‌گری و بودیسم است. چه، هدف بنیانگذاران این دو جریان فکری نیز، چیزی جز ارائه‌ی راه حلی برای بهتر زیستن در جهانی که پایه و بنیادش بر درد و رنج استوار است، نبود.

بنابراین باید گفت که با گوش سپردن به کتاب اشکال ندارد که حالت خوب نیست، علاوه بر آشنایی با راه‌حلی نوین برای ساختن زندگی‌ای بهتر، با بسیاری از عقاید و آموزه‌های کاربردی و بصیرت‌بخش در سنت‌های فکری بزرگ نیز آشنا خواهید شد. همچنین گفتنی است که در این کتاب، به توصیه‌هایی کاربردی در جهت بهتر کنار آمدن با مسئله‌ی مرگ و فقدانِ عزیزان‌تان نیز برخواهید خورد.

لازم به ذکر است که کتاب حاضر از چهار بخش و شانزده فصل تشکیل شده است. عناوین چهار بخش اصلی کتاب به ترتیب از این قرار است:
یک: اندوه به‌همان‌اندازه که فکر می‌کنی دیوانه‌کننده است.
دو: با اندوهت چه‌کار می‌کنی؟
سه: زمانی‌ که دوستان و خانواده نمی‌دانند چه‌کار کنند.
چهار: راهِ پیشِ رو

نکوداشت‌های کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست:

- کتاب‌هایی که درباره اندوه نگاشته می‌شوند، بیشتر به راه‌های سرکوب این عاطفه می‌پردازند؛ رویکرد دیواین اما متفاوت است. (Theresa Reed)
- اثری که با صراحت و به هوشمندی نوشته شده است. (Jack Kornfield)
- یک کتاب بی‌اندازه ارزشمند. (Rene Denfeld)
- یک اثر زیبا و آموزنده... (Mirabai Starr)

کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست مناسب چه کسانی است؟

تمام افرادی که با عواطفی نظیر غم، اندوه، فقدان، افسردگی و... دست‌وپنجه نرم می‌کنند، می‌توانند خود را مخاطب مگان دیواین در کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست بدانند.

با مگان دیواین بیشتر آشنا شویم:

او نویسنده، روانشناس و سخنران اهل آمریکاست. دیواین در سال 1970 به دنیا آمده، و این روزها (در 2021) در آغاز ششمین دهه‌ی زندگی‌اش به سر می‌برد. بهترین اثری که تا کنون از وی منتشر شده، کتاب «اشکال ندارد که حالت خوب نیست» می‌باشد که در فوق توضیحات مرتبط به آن را مطالعه نمودید. بد نیست بدانید این کتاب با عنوان «عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست» نیز به فارسی ترجمه شده است.

جملات برگزیده کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست:

- این زندگی توست. زندگی‌ای که حالا باید در میان ویرانه‌ای که دنیای توست آن را بنا کنی. جایی که هر آنچه پیش از این بودی، هم پیداست و هم ناپیدا... یک ویرانه با بخش‌هایی یکسان از تباهی و بالیدن. ویرانه‌ای از تاریکی و روشنی؛ آب و زمین خشک؛ گِل و سبزه. کار واقعی اندوه ساختن خانه‌ای در میانه‌ی اندوه است.

- اینکه زندگی دوستت در گذشته خوب بوده است، منصفانه نیست الان پیچیده در درد باشد. در کنار دوستت حضور داشته باش، حتی اگر زندگی‌اش درحال‌حاضر آکنده از درد باشد.

- اندوه یک تجربه‌ی بسیار شخصی‌، و کاملاً متعلق به فردی است که در حال تجربه‌ی آن است. تو ممکن است باور داشته باشی که اگر چنین اتفاقی برایت بیافتد طور دیگری با آن برخورد می‌کنی.

در بخشی از کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست می‌شنویم:

زمانی که می‌گوییم بودا توصیه کرد «سرتاسر زندگی در رنج به سر بردن است و راه فرار از آن پذیرش ناپایداری است»، یعنی او نگفته است «لطفاً وانمود کن هیچ رنجی نمی‌بینی یا لطفاً تظاهر کن که درون درد نیستی». او نگفته است «تو اگر فقط وابستگی‌هایت را کنار بگذاری، هیچ چیزی به تو آسیب نمی‌رساند». او رنج را دیده بود. او درد را دیده بود. او می‌خواست این درد همچنان وجود داشته باشد و به آن واکنش نشان دهد. واکنشی بدون شانه خالی کردن؛ بدون روی برگرداندن از حفره‌ی اندوهی که در دنیایت پدید آمده است.

بودا درد را دید و پرسید: «چه کاری می‌توانم انجام دهم تا در میان این درد قلبم و عقلم را از دست ندهم؟ چطور می‌توانم قلبم و چشمان را بگشایم، بدون اینکه با درد از پا دربیایم؟ چگونه می‌توانم چیزی را بنگرم که می‌دانم التیام نمی‌پذیرد؟» پاسخ، در هر حال در ذهن من، عشق بود...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
29 دقیقه
بخش اول - فصل اول: حقیقت مرگ
34 دقیقه
فصل دوم: نیمۀ دوم جمله؛ چرا کلمات تسلی‌بخش احساس بدی ایجاد می‌کنند؟
37 دقیقه
فصل سوم: تو مقصر نیستی، مشکل از ماست؛ الگوهای اندوه ما همگی نابسامان هستند
47 دقیقه
فصل چهارم: بی‌سوادی احساسی و فرهنگ سرزنش
22 دقیقه
فصل پنجم: الگوی جدیدی از اندوه
50 دقیقه
بخش دوم - فصل ششم: زندگی در میان حقیقت اندوه
41 دقیقه
فصل هفتم: تو قادر نیستی اندوه را درمان کنی، اما مجبور هم نیستی که رنج بکشی
40 دقیقه
فصل هشتم: چطور (و چرا) زنده بمانیم
40 دقیقه
فصل نهم: چه اتفاقی برای ذهنم افتاده است؟ پرداختن به اثرات جانبی فیزیکی اندوه
43 دقیقه
فصل دهم: اندوه و اضطراب
40 دقیقه
فصل یازدهم: هنر با مسائل چطور برخورد می‌کند؟
36 دقیقه
فصل دوازدهم: تصویری از التیامت پیدا کن
43 دقیقه
بخش سوم - فصل سیزدهم: باید به آن‌ها آموزش داد یا نادیده‌شان گرفت؟
43 دقیقه
فصل چهاردهم: تیم حمایتی‌ات را دور هم جمع کن؛ کمک به آن‌ها کمک به خودت است
34 دقیقه
بخش چهارم - فصل پانزدهم: گروه بعدی؛ همراهی، امید راستین و راه پیشِ‌رو
28 دقیقه
فصل شانزدهم: تنها عشق است که می‌ماند

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست
نویسنده
مترجمزهرا یعقوبیان
راویفاطمه فراهانی
ناشر صوتیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
77000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست

م.عارفیان
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
کتاب روبه‌روی شما بهترین گزینه برای رهایی از احساسات سردرگم کننده ایام غم انگیز ازدست‌ دادن عزیزان هست.
آشنایی با مفهوم اندوه و تفاوت این احساس با مشکل اون هم در شرایطی که ما اصلا با مفهوم اندوه آشنا نیستیم به شما کمک میکند تا جواب خیلی از احساسات خودتون در مان سخت از دست دادن یک عزیز رو درک درست
کنید.
یاد گرفتن رفتار با فردی که درگیر یک اندوه بزرگ مثل از دست دادن اعضای خانواده هست خیلی مهم و ارزشمند هست.
در این کتاب شما با مفهوم اندوه آشنا میشوید و اگر متاسفانه تجربه از دست دادن عزیزی رو داشته باشید دلیل بروز افکار و احساسات خاصی در وجود خودتون رو درک میکنید و یاد میگیرید اگر فردی در شرایط مشابه شما قرار گرفت چطور شرایط را مدیریت و رفتار مودب داشته باشید تا اگر امکان حذف اندوه فردی را ندارید به اندوه فرد اضافه نکنید.
صدا گذاری عالی
راوی عالی تر
ترجمه روان و فوق العاده
و در نتیجه محصولی عالی با موضوعی بسیار جدید پیش روی شماست
کاربر TB
۱۴۰۱/۸/۳
این روزها بسیاری از کتابهای روانشناسی زرد مرتبا تاکید دارند که باید هرروز حالتان عالی باشد و پرانرژی باشید، حتی اگر حالتان بد است باید با عبارت تاکیدی و تلقین حال خود را تغییر دهید. این راهکار نه تنها حالمان را خوب نمی‌کند بلکه گاهی بدتر هم می‌شویم. اما کتاب خانم دیواین به ما یاد می‌دهد که اشکالی و ندارد اگر گاهی حالمان خوب نباشد، اصلا غمگین باشیم دلمان بخواهد با دلیل مشخصی سوگواری کنیم. قرار نیست همیشه ok و سرحال باشیم. ما نباید از غم و غصه بترسیم. رنج کشیدن بخشی از زندگی است و لاجرم همه ما در برحه‌ای ما در این وضعیت قرار می‌گیریم. پس چاره چیست؟ افسردگی؟ خودکشی؟؟؟ خیر چاره ادراک زندگی است و خانم دیوانی به زیبایی آنرا به ما می‌آموزد. انتخاب راوی عالی است. صدای جذاب و گیرا راوی ارزش این اثر را صدچندان می‌کند
Nano.R
۱۴۰۱/۸/۹
من این کتاب رو بعد از فوت پدرم، در حالی که فوق العاده حال بدی داشتم و تمام تلاشمو میکردم خوب باشم خوندم، عالیه، فقط میتونم همینو بگم ک عالیه، تنها کتابی که تونست احساسات دقیقمو بگه و حالمو بهتر کنه
البته که حال هر کس در کنترل خودشه و خودش باید تصمیم بگیره چطور باشه ولی این کتاب خیلی به من کمک کرد تا بتونم احساسمو بشناسم و بتونم باهاش زندگی کنم
علیرضا امینیان
۱۴۰۲/۱/۱۹
کتاب بر خلاف اسمش که خیلی عنوان پر سر و صدایی دارد به هیچ عنوان (از نظر من) نتوانسته خواننده را مجذوب خود کند. دلایلی دارد و اولی تفاوت فرهنگ و سنت غربی با جامعه ایران و دومین دلیل به نظر من نویسنده خیلی خاطرات خودش را بازگو میکند گویی طوری به نظر میرسد که او دارد برای خواننده داستان خودش را میگوید که مجددا بر خلاف عنوان کتاب است.
به دوستانی که میخوان کتاب رو تهیه کنند پیشنهاد میکنم سطح انتظاراتشون رو پایین بیارند.
SH
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
نسبتاً کتاب خوبى بود و تفسیر اندوه بعد از جدایى فیزیکى کاملا قابل درک …. اما داستان در داستان کتاب آنقدر ذهن را در حالت متافور قرار میدهد که برگشتن به موضوع اصلى کتاب را سخت میکند بخصوص خوانش گوینده که بى مناسبت تغییر حالت میدهد گاهى مشخص نیست در جایگاه کدام شخصیت در داستان قرار گرفته …
بیشتر مطالب هم تمرکز روى کتاب اندوهت را بنویس بود تا موضوع خود نویسنده … در کل ارزش یکبار شنیدن را داشت.
بانوی بهار
۱۴۰۱/۹/۳
خداوندا چطور میشه یه کتاب اینقدر به روحی ات آدم نزدیک باشه؟ فقط میتونم بگم اگر اینو گوش نکنین زندگیتون چیزی کم خاهد داشت. صداپیشه فوق العاده پراحساس بیان میکرد. چیدمان بخشها تکنیک بیان همه چی بسیار درجه یک بود. به عزیزان کتابراه که این کتب صوتی را تهیه میکنن خداقوت میگم. مرسی واقعا
نادیا رضوی
۱۴۰۰/۱۲/۲۷
در مجموع کتاب خوبی است اما به دلیل تفاوت فرهنگی که ما با نویسنده کتاب داریم کمی همفکری با نویسنده مشکل است. توضیحات چند فصل اول برای توضیح سوگواری به نظر من زیاد بود. ولی در فصلهای بعدی راهنمایی‌هایی که میکند مفید هستند. فصل آخر که نکاتی رو برای همراهان و دوستان فرد سوگوار می‌نویسد خیلی مفید هستند.
Hamid Hamidy
۱۴۰۲/۹/۲۸
بهترین هدیه برای دوست سوگوارتون! جمله به جمله، حرفهای دل کساییِ که متحمل سوگ شدن، اگر خودت یا کسی از نزدیکانت داغ دیدن، این کتاب رو بخون. واقعا سواد عاطفی پایین اطرافیان فرد داغ دیده، درد سوگ رو بیشتر میکنه. کاش اطرافیانمون این کتاب رو خونده بودن، تا با حماقت تهوع آورشون درد رو بیشتر نکنن. این کتاب جزو بهترین کتاب‌هاییِ که خوندم.
احسان خادمی
۱۴۰۱/۱۱/۱۰
تکرار تکرار و تکرار.
کل این کتاب به ظاهر طولانی رو میشه تو ربع خلاصه کرد. اصلا پیشنهادش نمیکنم، دردی از آدم دوا نمیکنه....
من فقط و فقط به خاطر شیوا و رسا بودن و نحوه بازگویی کتاب از زبان گوینده حرفه ایش بش دو ستاره دادم.
وگرنه یه ستاره هم واسش زیاد بود.
bozorgi omid
۱۴۰۱/۲/۳۰
درود.
خیلی کتاب خوبی نبود.
بیشترین اشکالی که بر آن وارد هست اینه که به درد شخصی که حالش خوب نیست نمیخوره و بیشتر به اطرافیان شخصی که سوگوار هست می‌پردازد.
و حتی برای شخص سوگوار التیام بخش نیست و حتی میتونه بار غم را سنگین تر کنه
Avand
۱۴۰۱/۱۲/۲۴
سلام خدمت دوستان کتاب دوست. من فکر کردم این کتاب روانشناسی باشه، ولی درباره دوران سوگواری صحبت میکنه. راستش من تا انتهای کتاب گوش نکردم. چون باهاش ارتباط نگرفتم. ستاره رو برای خوانش خوب کتاب دادم. در کل من نپسندیدم این کتاب رو.
پریسا جلیلیان
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
خوب بود. ولی ارزش زیاد وقت گذاشتن نداشت. چیز متفاوتی نداشت من خودم مدتهاست که از نظر روحی مشکلاتی داشتم و تقریبا تمام روشهایی که من برای بهبود خودم استفاده کردم و تاثیر گذار هم بود رو زیر سوال میبره. خیلی در بیان این کتاب افراط شده
Mb Azarfam
۱۴۰۱/۸/۶
کتاب خوبی بود، صدای گوینده رسا و روان است، بخشی از کتاب در مورد رفتار اطرافیان کسی است که حال خوبی ندارد و در ادامه کارها و روش‌هایی برای خود شخص ارائه می‌دهد...
راضیه آل خمیس
۱۴۰۱/۵/۳۱
کتاب خیلی خوبیه هم برای کسی که کسی رو از دست داده که بدونه باید با غمش کنار بیاد و اون رو بپذیره و هم برای اطرافیان که به اونها باد میده خیلی از رفتارهای منفی شون رو در ابراز همدردی حذف کنن
لیلا مهدیزاده
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
واسه من خیییلی مفید بود و کمکم کرد با اندوه کنار بیام، فصل‌های مختلف متناسب با حالات مختلف سوگواری از چند روز تا چند سال آینده بعد از مرگه و اگه بتونید حالتون رو با فصل مورد نظر مرتبط کنید قطعا جوابگوست
مشاهده همه نظرات 48

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست

برای دریافت کتاب صوتی اشکال ندارد که حالت خوب نیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.