معرفی و دانلود کتاب صوتی الی و اکان

عکس جلد کتاب صوتی الی و اکان
قیمت:
12000 تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی الی و اکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی الی و اکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی الی و اکان

کتاب صوتی الی و اکان نوشته‌ی هربرت گونتر، داستان دو پسر بچه مهربان را به تصویر می‌کشد که قرار است به عنوان برادر، همدیگر را بپذیرند و در یک خانه زندگی کنند. با این حال اکان که در گذشته پدر و مادرش را از دست داده، به سختی با این موضوع ارتباط برقرار می‌کند. این اثر دوست داشتنی به پذیرش فرهنگ فرزندخواندگی پرداخته است.

درباره کتاب صوتی الی و اکان:

کتاب حاضر مملو از ارزش‌های اخلاقی است که در قالب داستانی جذاب و پرکشش بیان شده و به مفاهیمی نظیر برادری، خانواده و فرزندخواندگی می‌پردازد.

اُلی و اُکان (Ole und Okan) دو پسر بچه هستند که گذشته و خانواده‌ای کاملا جدا از همدیگر دارند، اما در نقطه‌ای عجیب و زیبا زندگی‌شان به یکدیگر پیوند می‌خورد و لحظات لذت بخشی را با هم می‌گذرانند.

داستان از جایی آغاز می‌شود که پدر و مادر اُلی تصمیم می‌گیرند کودکی را به فرزندی قبول کنند و اُکان بهترین گزینه‌ای است که می‌تواند برای همیشه به عنوان برادر و رفیق اُلی در کنارش باشد. با این حال با ورود پسر جدید به خانواده، روابط پیچیده و گاه سختی میان این دو برادر شکل می‌گیرد تا سرانجام به یک صمیمیت و حمایت عمیق نسبت به همدیگر می‌رسند.

می‌توان کتاب الی و اکان را اثری جهانی دانست که هرکسی با هر ملیت و فرهنگی با این قصه ارتباط برقرار می‌کند؛ چرا که هربرت گونتر (Herbert Günther) از تجربه آدم‌هایی می‌گوید که ممکن است در دور و اطراف‌تان نیز زندگی کنند و چالش‌هایی شبیه به این دو برادر را داشته باشند.

کتاب صوتی الی و اکان به چه کودکانی توصیه می‌شود؟

این کتاب داستان زیبا و دوست داشتنی برای کودکان 10 تا 12 سال مناسب است.

هربرت گونتر را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده‌ای آلمانی‌ست که در سال 1947 در شهر گوتینگن به دنیا آمد. هربرت گونتر نویسنده و مترجم حوزه کودکان و نوجوانان است که موفق شد در سال 1996 برنده جایزه فردریش بودکر شود.

گونتر علاوه بر داستان نویسی، سردبیر ناشران کتاب‌های کودک بوده، مدتی فیلم‌نامه می‌نوشته و رئیس یک کتابفروشی برای کودکان نیز بوده است.

در بخشی از کتاب صوتی الی و اکان می‌شنویم:

کودکی را به فرزندی قبول کردن با فرزندی را به دنیا آوردن خیلی فرق دارد. مادر گفته بود: کودکی را انتخاب می‌کنیم که پدر و مادر نداشته باشد. آن شب وقتی الی خواست بخوابد، مادر کنار تختش نشست و گفت: می‌گویند پدر و مادر اکان در یک حادثه رانندگی کشته شده‌اند.

اکان یک ساعت پس از حادثه در بیمارستان به دنیا آمده است. مسئولان بیمارستان به دنبال اقوام نزدیک اکان گشتند اما او به جز یک پدربزرگ پیر کسی را نداشته است. پدربزرگ می‌خواسته او را به خانه ببرد اما به خاطر پیربودنش مسئولان به او اجازه ندادند. ناجار پدربزرگ قبول کرده تا اکان را در پرورشگاه بگذارند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
40 دقیقه
الی و اکان

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی الی و اکان
نویسنده
مترجمکمال بهروزکیا
گویندهاعظم حبیبی
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
12000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی الی و اکان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی الی و اکان

برای دریافت کتاب صوتی الی و اکان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.