دانلود کتاب صوتی ایمان یا بی‌ایمانی؟ مکاتبات اومبرتو اکو و کاردینال مارتینی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایمان یا بی‌ایمانی؟ مکاتبات اومبرتو اکو و کاردینال مارتینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ایمان یا بی‌ایمانی؟ مکاتبات اومبرتو اکو و کاردینال مارتینی

کتاب صوتی ایمان یا بی‌ایمانی؟ مکاتبات اومبرتو اکو و کاردینال مارتینی، پرسش و پاسخ‌هایی میان یکی از علمای کلیسای کاتولیک و یکی از نویسندگان و متفکران معاصر در زمینه فلسفه دین و ارزش‌های اجتماعی است. هر دوی آنان با وجود تفاوت در دیدگاه‌ها، در خدمت به بشر و رعایت حرمت انسان به اشتراک می‌رسند.

سبک نگارش کتاب ایمان یا بی‌ایمانی (Belief or nonbelief a confrontation) پرسش و پاسخ در هر بخش است و در هر قسمت یا کاردینال پاسخ اکو را داده یا اکو پاسخ کاردینال را. این کتاب صوتی به نوعی تقابل دیدگاه و عقاید برای بیان حقایق و آنچه که می‌اندیشیم است و بن‌مایه‌ای اجتماعی – اعتقادی دارد.

این کتاب مجموعه‌ای از مقاله‌ها و مکالمه دو شخص با دیدگاه‌های متفاوت است. کاردینال از عالمان کاتولیک و اومبرتو اکو از متفکران معاصر، با یکدیگر به مناظره پرداخته و از دیدگاه‌های خود نسبت به مسائل گوناگون می‌گویند. روزنامه لا کوره را د لاس‌ها از این دو فرد با طرز دیدگاه‌های متفاوت و جایگاه‌های اجتماعی مختلف دعوت کرده تا با همدیگر به بحث و تبادل نظر بپردازند و در نهایت به یک دیدگاه مشترک دست پیدا کنند.

آغاز این کتاب صوتی با مقاله‌ای از اکو با عنوان مشغله ذهنی نادینی نسبت به روز بازپسین نوین است. این اثر دو نوع مخاطب را می‌تواند به خود جذب کند، افرادی که از منظر مذهبی پرسش‌هایی در باب موضوعات کتاب دارند یا کسانی که از منظر عقلانی و اجتماعی به موضوعات مورد نظرشان توجه می‌کنند.

سبک این کتاب را می‌توان مستندگونه در نظر گرفت، چرا که هیچ اصلاح و ویرایش سمت‌گرایانه‌ای در این کتاب نیست و کاملاً بی‌طرفانه سخنان هر دو آن‌ها به طور کامل درج شده است، به همین دلیل به راحتی می‌توان به مطالب این کتاب اطمینان و استناد کرد. کاردینال و اکو هر یک به طور جداگانه برای سخنان خود تحقیق کرده و در حوزه اعتقادات و مکتب خود در زمره بهترین‌ها قرار دارند. آنچه که در این کتاب صوتی می‌شنوید دسترنج سال‌ها مطالعه و زحمت این دو است.

کتاب صوتی ایمان یا بی‌ایمانی یک گفت‌وگوی شنیدنی است که مخاطب را به سر ذوق می‌آورد زیرا دو دیدگاه متفاوت، اعتقادات و باورهای خود را مطرح می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود تا شما دید وسیعی نسبت به پرسش‌های بنیادین خود پیدا کنید.

پرسش‌هایی مانند حیات آدمی از چه زمانی شروع می‌شود؟ چرا انسان به این دنیا می‌آید؟ سرمنشأ همه اتفاقات از کجاست؟ انسان به معنای واقعی دارای اختیار است یا اجبار؟ چه چیزی آدمی را به تکامل حقیقی می‌رساند؟

در انتهای کتاب، مقاله مارتینی با عنوان انسان غیرمذهبی کجا به اشراق دست می‌یابد و جواب اکو در مقاله‌ای با عنوان اخلاقیات در حضور آن دیگری زاده می‌شود، آورده شده است. در نهایت این دو به یک دیدگاه مشترک دست می‌یایند و آن خدمت به نوع بشر و رعایت حرمت انسان است.

نوع پاسخ‌گویی و دلایلی که دو طرف برای اقناع و تفهیم یکدیگر استفاده می‌کنند می‌تواند برای شما بسیار جالب باشد. نکته قابل توجه این است که تمایل هر دو دیدگاه به سوی انسانیت و عبودیت خداوند است. این کتاب توانسته نظر مثبت منتقدان را به سوی خود جذب کند.

با کاردینال مارتینی و اومبرتو اکو بیشتر آشنا شویم:

کاردینال مارتینی (Carlo Maria Matini) در سال 1927 در تورین به دنیا آمد. او در رشته فلسفه و الهیات به تحصیل پرداخت و در سال 1952 به عضویت فرقه یسوعیان و کسوت کشیشان درآمد. او از سال 1978 در جایگاه رتوره مانییفیکو دانشگاه گریگوری رم - معتبرترین دانشگاه کاتولیک جهان - مشغول به خدمت شد.

در بیست سال گذشته مارتینی سراسقف میلان بوده و از دسامبر سال 1979 پاپ ژان پل دوم مقام او را به کاردینالی ارتقا داد. او مردی است با تحصیلات گسترده انسانی و از دانشوران برجسته در عرصه عهد جدید کتاب مقدس.

اومبرتو اکو (Umberto Eco) در 5 ژانویه سال 1932 در پیموت ایتالیا زاده شد. او فیلسوف، نشانه‌شناس، منتقد ادبی و رمان‌نویس ایتالیایی بود. اکو مدرک دکترای خود را از دانشگاه تورینو دریافت کرد و سپس در دانشگاه‌های فلورانس، میلان و کولژ به تدریس پرداخت. او مشهورترین رمانش با نام گل سرخ را در سال 1980 نوشت و در همان سال حدود 10 میلیون نسخه از آن به فروش رسید. او صاحب کتاب‌خانه‌های بسیار بزرگی در خانه و ویلای خود بود. اکو در خانه‌اش 30 هزار جلد و در ویلایش 20 هزار جلد کتاب داشت. وی سرانجام در 84 سالگی درگذشت.

از میان آثار او می‌توان به آونگ فوکو، بائو دولینو، نقش خواننده، حدود تأویل، سه فضانورد، گورستان پراگ، اثر گشوده، اعترافات رمان‌نویس جوان، شماره صفرم، جزیره روز گذشته و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی ایمان یا بی‌ایمانی می‌شنویم:

مارتینی عزیز! باز زمان آن رسیده است که گفتگوی خود را از سر بگیریم و باید اعتراف کنم از اینکه دبیران این روزنامه هر بار مناسب می‌بینند که نخست من باب گفتگو را باز کنم کمی متأسفم. این سبب شده است حس کنم مثل یابو شده‌ام.

امکان دارد دبیران این روزنامه قربانی یکی از آن کلیشه‌های بی‌مزه در مورد فیلسوف‌ها شده‌اند که فیلسوف‌ها را متخصص آن می‌دانند که پرسش‌هایی را که از پاسخ آن‌ها درمانده‌اند صورت‌بندی کنند و کشیش‌ها هم همیشه پاسخ درست آن پرسش‌ها را در آستین دارند.

خوشبختانه در نامه‌های قبلی‌تان نشان داده‌اید که تأملات کشیشان نیز ممکن است تا چه حد پیچیده و دردناک باشند و نتیجه آنکه همه کسانی را که ممکن بود از شما انتظار داشته باشند نقش غیب‌گویان معابد را ایفا کنید نومید کرده‌اید.

 ۲ ساعت و ۵۲ دقیقه، ۱۲۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۱ دقیقه
مقدمه
۱۶ دقیقه
مشغله ذهنی نادینی نسبت به روز بازپسین نوین
۱۶ دقیقه
امید نقطه پایانی است بر پایان
۱۵ دقیقه
حیات آدمی چه زمانی آغاز می‌شود؟
۱۵ دقیقه
حیات آدمی جزء حیات خداوند است
۲۳ دقیقه
مرد و زن به روایت کلیسا
۲۲ دقیقه
کلیسا انتظارات را برآورده نمی‌کند
۱۸ دقیقه
انسان غیرمذهبی کجا به اشراق دست می‌یابد؟
۲۵ دقیقه
اخلاقیات در حضور آن دیگری زاده می‌شود

راهنمای دانلود کتاب صوتی ایمان یا بی‌ایمانی؟ مکاتبات اومبرتو اکو و کاردینال مارتینی

برای دانلود کتاب صوتی ایمان یا بی‌ایمانی؟ مکاتبات اومبرتو اکو و کاردینال مارتینی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ایمان یا بی‌ایمانی؟ مکاتبات اومبرتو اکو و کاردینال مارتینی