معرفی و دانلود کتاب صوتی ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی

عکس جلد کتاب صوتی ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی

کتاب صوتی ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی نوشته‌ی هکتور گارسیا و فرانسس میرالس، راهنمایی مناسب برای کسانی‌ست که می‌خواهند براساس حکمت‌های کهن ژاپنی به راز آرامش و شادی درونی پی ببرند و در هر لحظه زندگی‌شان خوشبختی واقعی را حس کنند. این اثر پرفروش‌ترین کتاب لس آنجلس تایمز است.

درباره کتاب صوتی ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی:

براساس باور ژاپنی‌ها، هر کسی یک ایکی گایی دارد، یعنی همان چیزی که یک فیلسوف فرانسوی آن را دلیل بودن می‌نامد. برخی از مردم ایکی گایی‌شان را یافته‌اند، در حالی که بعضی دیگر هنوز در جست‌وجوی آن هستند؛ گرچه آن را در وجود خویش دارند.

ایکی گایی شما در عمق وجودتان نهفته است و یافتن آن به جست‌وجویی صبورانه نیاز دارد. کتاب ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی (Ikigai: The Japanese Secret to a Long and Happy Life) به شما کمک می‌کند تا آن را در درون خود کشف کنید و در زندگی روزمره خود به کار گیرید.

در زبان ژاپنی ایکی گایی به معنی شادی همواره سرگرم بودن است و همین‌طور شیوه‌ای برای توضیح چگونگی طول عمر زیاد ژاپنی‌ها. براساس باور ساکنان اکیناوا، جزیره‌ای که بیشترین صدساله‌های جهان را دارد، ایکی گایی شما دلیل و انگیزه هر روزه‌تان برای بیدار شدن است؛ درواقع عمر مردم ژاپن به‌ویژه در جزیره اکیناوا بسیار بیشتر از میانگین جهانی است. کسانی که می‌خواهند بدانند چرا ساکنان این جزیره جنوبی ژاپن بیشتر از مردمان دیگر نقاط دنیا عمر می‌کنند، باید بدانند که علاوه بر زندگی سالم در طبیعت و هوای آزاد، رژیم غذایی سالم، نوشیدن چای سبز و آب‌وهوای استوایی، یکی از دلایل مهم آن ایکی گایی است که زندگی آن‌ها را شکل می‌دهد و آن را می‌سازد.

حال سؤال این است که آیا ایکی گایی دلیل تعداد زیاد صدساله‌های جزیره اکیناوای ژاپن به شمار می‌آید؟ ایکی گایی مردم این جزیره را چگونه دلگرم و امیدوار به زندگی و فعالیت تا آخر عمر نگه می‌دارد؟ راز و رمز زندگی شاد و طولانی آنان چیست؟

این طور که پیداست یکی از رازهای خوشبختی اهالی این جزیره این است که خود را بخشی از یک اجتماع احساس می‌کنند. باور کردن و بها دادن به دوستی‌ها، خوردن غذای سبک، استراحت کردن کافی، انجام دادن ورزش ملایم و پیوسته بخشی از آشنایی آن‌ها با سلامتی است.

هکتور گارسیا و فرانسس میرالس در این کتاب به دنبال یافتن راز عمر طولانی ژاپنی‌ها تحقیقات خود را آغاز و نتایج آن را در این اثر برجسته گردآوری کرده‌اند. گشودن راز صدساله‌های ژاپن و در اختیار قرار دادن ابزاری برای یافتن ایکی گایی خودتان، هدف این کتاب است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی:

- یک دستور العمل تازه برای خوشبختی. (Stylist)

- روش هوگه را فراموش کنید این بار همه چیز درباره ایکی گایی است. (تایمز)

- کشف ایکی گایی می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین سفرهایی باشد که تاکنون تجربه کرده‌اید. (فوربز)

- قطعا ارزش آن را دارد که وقت بگذارید و این کتاب جذاب و کوچک را بخوانید و همراه با آن دو فنجان چای سبز نیز نوش جان کنید. (روزنامه Star Tribune)

- آیا می‌خواهید بیشتر زندگی کنید؟ پس حسابی مشغول باشید. ایکی گایی هنر انجام دادن کارها با نهایت تمرکز و لذت است. (نیویورک پست)

- شما ممکن است روش‌های آرامش بخش هوگه و لگوم را تجربه کرده باشید اما به نظر می‌رود ایکی گایی کلید خوشبختی است. (The Independent)

- به طور قانع کننده‌ای نشان می‌دهد که تغییرات کوچک می‌تواند در یافتن شادی و هدف در زندگی کمک زیادی بکند. این اثر ماهرانه نوشته و تدوین شده است. (Publishers Weekly)

کتاب صوتی ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به آموزه‌ها و حکمت‌های شرقی علاقه‌مند باشید و بخواهید شادی و آرامشی درونی در زندگی خود پیدا کنید، این کتاب پرفروش برای شما مناسب است.

هکتور گارسیا و فرانسس میرالس را بیشتر بشناسیم:

فرانسس میرالس (Francesc Miralles) نویسنده کتاب‌های پرفروش خودیاری است که در شهر بارسلونا اسپانیا به دنیا آمده و در رشته‌های روزنامه‌نگاری، ادبیات انگلیسی و آلمانی تحصیل کرده است. او تاکنون به عنوان سردبیر، مترجم و نویسنده کار کرده و تنها رمانش به نام «عشق با حروف کوچک» به بیست زبان دنیا ترجمه شده است.

هکتور گارسیا (Hector Garcia) نیز در اسپانیا به دنیا آمده اما بیش از یک دهه ‌است که در کشور ژاپن زندگی می‌کند. او نویسنده و مدیر وبلاگ معروف kirainet.com است و به عنوان مهندس نرم افزار کار می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی می‌شنویم:

سخنی خردمندانه از قدیم به جا مانده که می‌گوید: «عقل سالم در بدن سالم است.» این سخن به ما یادآور می‌شود که هم ذهن و هم جسم انسان اهمیت دارند و سالم بودن هر یک از آن‌ها به سالم بودن دیگری وابسته است. ثابت شده که حفظ و نگهداری یک ذهن فعال و سازش‌پذیر، یکی از عوامل مؤثر در جوان ماندن انسان است. داشتن ذهن جوان، شما را به داشتن شیوه‌ی زندگی سالمی هدایت می‌کند که روند پیر شدن شما را کُند می‌کند.

همان‌طور که نداشتن ورزش بدنی اثرهایی منفی بر جسم و خلق و خوی انسان می‌گذارد، فقدان ورزش فکری هم برای ما خوب نیست زیرا باعث می‌شود سیستم عصبی ما کیفیتش را از دست بدهد و رو به وخامت بگذارد و در نتیجه توانایی ما را در واکنش به محیط اطرافمان کاهش می‌دهد. به این دلیل است که باید مغز خود را نیز ورزش و تمرین دهید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
معرفی
۱۱ دقیقه
پیشگفتار
۱۸ دقیقه
ایکی گایی
۱۸ دقیقه
رازهای مقابله با پیری
۱۸ دقیقه
به کاهش استرس توجه کامل داشته باشید
۱۷ دقیقه
از لوگوتراپی تا ایکی گایی
۲۰ دقیقه
مطالعه موردی دیپلمات آمریکایی
۲۰ دقیقه
در هر کاری که می‌کنید حرکت را مد نظر داشته باشید
۲۶ دقیقه
تمرکز روی یک کار
۳۰ دقیقه
سادگی پیشرفته
۲۳ دقیقه
هنرمندان و نامداران زندگی طولانی
۲۱ دقیقه
درس‌هایی از صد ساله‌های ژاپنی
۱۲ دقیقه
مصاحبه‌ها
۲۳ دقیقه
رژیم غذایی ایکی گایی
۱۹ دقیقه
حرکت‌های ظریف و زندگی طولانی تر
۲۹ دقیقه
تای چی
۱۷ دقیقه
مقاومت و وابی سابی
۱۹ دقیقه
وابی سابی و ایچی گو ایچی ای
۱۲ دقیقه
سخن آخر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی
نویسنده،
مترجمعلی هداوند
گویندهفریبا فصیحی تاش
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۵۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۲۴۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی

Ehsan Sahebnazar
۱۴۰۰/۱۲/۵
کتابی عالی که پر از مثالهای علمی از مراجع معتبر و ثابت شده هست (برعکس کتابهای زرد و شبه علمی).
بطور خیلی خلاصه این کتاب راز طول عمر رو در نداشتن استرس، داشتن هدفی روشن، مثبت نگر بودن و داشتن عادتهای سالم بیان کرده. در ادامه در مورد پرورش عادتهای خوب برای زندگی آرام و شاد صحبت کرده. عادت به کم و و
خوردن برای همان مقدار داشتن رژیم غذایی رنگین کمانی جهت تامین انرژی ویتامینهای لازم، استفاده هر روزه از چایی سبز و دمنوشهای گیاهی دیگه، فعال بودن در زندگی، حرکت مداوم، ورزش و بخصوص یوگا که نزدیک یک فصل رو به اون اختصاص داده که همه در سلامت جسمی و روحی انسان اثر گذاره. همچنین معاشرت با دوستان خوب نیز بسیار مهمه. در آخر کتاب هم در مورد وابی سابی صحبت کرده که بحث بسیار مفصلی در مورد مقاومت عاطفی در برابر مشکلات هست. در این قسمت طریقه شاد زندگی کردن با چیزهای ساده، و عدم کمال گرایی منفی و همچنین مدیتیشن و در لحظه زندگی کردن رو هم بیان کرده.
امیدوارم این کتاب رو بخونید یا بشنوید، و بهش عمل کنید تا در کنار هم جامعه‌ای شاد و سالم داشته باشیم 🙏
مینا معتمدی
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
این کتاب کاملا مرتبط با مباحث خودشناسی و زندگی در زمان حال هست
با این تفاوت نسبت به بقیه کتاب‌های خودشناسی که به توضیح نظری مسأله می‌پردازند و درک اون مسایل شهودی شاید برای خیلی‌ها سخت باشه، این کتاب نمود عینی و عملی زندگی در لحظه حال در زندگینامه صدساله‌های ژاپنی است، پس اگه اونها تونستن ما هم و
میتوانیم
پرداختن به مسایل مهمی مثل ایکی گایی از مهم‌ترین قسمت‌های کتاب است، که میشه خلاصه چندین کتاب روانشناسی، تست هارتمن، تست‌ام بی تی آی، کسب مهارت رسیدن به ایکی گایی یا کاری که آنچنان در آن غرق شویم که گذر زمان رو حس نکنیم
اهمیت کار و روابط اجتماعی گسترده سالم و سازنده در طول عمر، و اهمیت تغذیه سالم و استفاده از سبزیجات و ماهی در رژیم غذایی، اهمیت استراحت و زندگی بدون استرس و تنش..........
استرسی که مدیون تکنولوژی هستیم......... و استرس مادر تمام بیماری هاست
پس باید یاد بگیریم به گونه‌ای زندگی کنیم که تکنولوژی در. خدمت ما باشد و از لحظه لحظه زندگی خودمون لذت ببریم
با تشکر از تیم کتابراه 🙏🙏
اسماعیل انصاری
۱۴۰۰/۱۲/۶
اگر به دنبال یک الگوی عالی برای داشتن عمری طولانی هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب ایکی گایی نوشته هکتور گارسیا را حتما مطالعه کنید. ‬‬‬‬‬‬‬‬
کتاب ایکی گایی، راهنمای داشتن عمر طولانی است که بر اساس تحقیقی جامع و علمی از اهالی روستای اکیناوا انجام گرفته است. هکتور گارسیا، نویسنده کتاب ایکی گایی، طی با و
مصاحبه‌ای ساکنان روستای اکیناوا که بالاترین تعداد افراد بالای 100 سال را دارد، رازهایی را در مورد سلامتی عمر طولانی‌ ساکنین آن جا کشف کرد.
کتاب ایکی گایی حول محور باور ژاپنی‌ها به فلسفه‌ای قدرتمند به نام ایکی گایی است. ژاپنی‌ها معتقدند هر شخص ایکی گایی مخصوص به خودش را دارد که انگیزه و دلیل زندگی آن شخص را شکل می‌دهد. کتاب ایکی گایی به بررسی ژاپنی‌ها و روش زندگی آن‌ها نظیر تغذیه سالم، میزان تحرک، رضایت و امیدواری‌شان پرداخته است. خوندن این کتاب جذاب را شدیدا پیشنهاد می‌کنم. مطمئن باشید از خوندنش پیشمون نمی‌شید.
مرسی از کتابراه❤❤🥰
محمد نوری
۱۴۰۱/۲/۱۰
راز زندگی طولانی و شاد چیست؟ آیا تنها هدف، طولانی بودن زندگی است یا نحوه گذراندن آن؟ چرا برخی از افراد هیچ‌وقت از زندگی خود راضی نیستند؟
پاسخ این سوال‌ها در کتاب «ایکیگای» نهفته است. این کتاب درمورد لذت بردن از رسوم روزمره است و با ارائه نکاتی ضروری برای شاد زیستن به ما در تجربه زندگی شاد و کمک و
طولانی می‌کند. هدف اصلی کتاب فاش کردن اسرار زندگی طولانی صدساله‌های ژاپنی است بر این اساس ابزاری در اختیارتان قرار می‌دهد که «ایکیگای» خودتان را پیدا کنید.
نویسندگان این کتاب با تحقیق بر علت طول عمر استثنایی ژاپنی‌ها، به ویژه کسانی که در جزیره اوکیناوا زندگی می‌کنند، راز زندگی طولانی را دریافتند و در اختیار ما گذاشتند.
ژاپنی‌ها معتقدند که هر فردی ایکیگای خود را دارد؛ ایکیگای دلیلی است برای اینکه هر روز صبح از رختخواب بیرون بیایید. ایکیگای درواقع هدفی است که شما را در طول زندگی هدایت می‌کند و به شما انگیزه برای دیدن و ایجاد چیزهای زیبا و مفید می‌دهد.
کتاب این نکته ضروری را ذکر می‌کند که برای شاد زیستن در زندگی باید چیزی برای انجام دادن، چیزی برای عشق ورزیدن و چیزی برای امیدوار بودن داشته باشیم. «موضوع مشترک در همه کسانی که ایکیگای دارند این است که آن‌ها، هر اتفاقی هم که بیفتد، ایکیگای خود را دنبال می‌کنند. آن‌ها هرگز از پا نمی‌نشینند و تسلیم نمی‌شوند، حتی وقتی که همه چیز علیه‌شان است و پشت سرهم با موانع روبه‌رو می‌شوند.»
با خواندن این کتاب پی می‌بریم که زمانی که ایکیگای خود را کشف کردیم، دنبال کردن و پروش روزانه آن به زندگی‌مان معنا می‌دهد.
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۰/۱۲/۹
کتاب در ظاهرایکی گایی است که به برسی علت طول عمر انسان می‌پردازد اما دوفصل کتاب یعنی از لوگوتراپی تا ایکی گایی و مطالعه موردی دیپلمات آمریکایی ارتباطی به موضوع کتاب ندارند ولی دوفصل کتاب رابه خوداختصاص
داده‌اند ودرفصل ابتدایی به پنج جایی که بیشترین طول عمر رادرجهان به خود اختصاص داده اندرا بیان در
می‌کند اما درادامه کتاب هیچ صحبتی مورد این مکان‌ها به جز اکیناوا نیست و نکته‌ای که میخواهم بگویم این است که در دین اسلام مطالب کتاب وجود دارد مانند نکته هشتاد درصد که می‌گوید وقتی فکر کردید هشتاد درصد شکمتان پر شد دست از غذا خوردن بردارید و در دراحادیث دارم که قبل از سیر شدن دست از غذا خوردن بکشید ودر آخر هم از کتابراه به خاطر طرحی که آخر هرهفته یک کتاب متنی ویا صوتی رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد تشکر میکنم.
Farzane Afshari
۱۴۰۰/۱۲/۹
ایکی گایی در واقع رسالت ما در زندگیست که در این کتاب با بررسی شیوه‌ی زندگی ژاپنی‌ها به آن پرداخته شده. از قشنگ‌ترین جمله‌های کتاب آن جا بود که میگفت، زندگی مشکلی است که هیچ وقت حل نمی‌شود! این ما هستیم که باید راهی برای لذت بردن از آن پیدا کنیم... در واقع ایکی گایی همان کاری است که همیشه و در همه و حال حاضریم آن را با لذت بدون هیچ اجباری از محیط بیرون انجام بدیم که باعث احستس رضایت از خودمان میشود.
در این کتاب روش‌هایی برای پیدا کردن ایکی گایی گفته شده.
یکی از راه‌های پیداکردن ایکی گایی حرکت است، با حرکت و انجام دادن کاری به ایکی گایی مورد نظر خودمان خواهیم رسید. لزوما این نیست که از ابتدای راه بدانیم ایکی گایی شخصی ما چیست.
گوش دادن چند باره به این کتاب بسیار توصیه میشود.
صدیقه فتحی
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
کتاب فوق العاده‌ای بود
همیشه سبک زندگی ژاپنی برام جالب بوده و البته هست وقتی خواهرم ژاپن بود خوشبختانه مسافرتی به آن جا داشتم واقعا نجابتی که در ژاپنی‌ها از بزرگ و کوچک هست فکر نکنم در هیچ جای دیگر یافت شود.
سبک زندگی آرام و بدون تنش و همچنین احساس مسئولیت بالا راز پیشرفت و طول عمر بالای آنهاست

آموزش و پرورشی که برای حفظ سنت‌ها و دوستی با طبیعت برنامه‌هایی بسیار جامع و کامل دارد
برخلاف آموزش و پرورش ما که سبک زیاد و سریع ولی فراموشی پذیر را در پیش دارد روش یادگیری در مدارس ژاپن کندو کم ولی عمیق هست با کمترین استرس
و صد البته با بودجه کلان آموزشی
Fatemeh Naji
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
در این کتاب به زبان بسیار ساده رازهای زندگی شاد و طولانی بیان شده است. تمامی تکنیک‌ها عملی و کاربردی هستند. این کتاب برای افرادی که به حوزه‌ی روانشناسی سلامت علاقمند هستند نیز بسیار مفید است. بودن در لحظه، انجام یک کار و اجتناب از انجام چند کار، سماجت و پشتکار، در حرکت بودن، لذت بردن از انجام انجام کارهای تکراری، دادن کارهای بسیار ساده به بهترین نحو ممکن، تغذیه خوب و خواب کافی از جمله مواردی هستند که به زندگی شاد و طولانی کمک خواهند کرد.
علاوه بر این، در کتاب صوتی، گوینده بسیار عالی متن کتاب را خوانده‌اند.
با تشکر از نویسنده کتاب، مترجم کتاب، کتابراه و گوینده کتاب
Sadaf Akhlaghi
۱۴۰۱/۱/۱۴
کتاب بی نظیری بود، گوینده عالی بود، کتاب بطور عینی هر مبحث رو تشریح میکرد و فقط شعار نمیداد بلکه بطور ملموس با مثال‌هایی که شهودی بودند نکته به نکته درس زندگی میداد. در مورد تلاش برای موفقیت، کسب درامد، لایف استایل صحیح، ورزش و مراقبه، تغذیه صحیح و کاهش استرس بخوبی همه چیز را به تصویر کشیده بود ضمن اینکه بهت انگیزه میداد تا استعدادت رو کشف کنی، به بهبود ارتباطات کمک میکند و خیلی جامع در انتهای کار خلاصه و جمع بندی دقیقی بهت ارائه میدهد.
امیدوارم افراد زیادی از مباحث کتاب بهره ببرند چون بطور قطع به سطح بالاتر و با کیفیت تری از زندگی میرسند.
حامد کارخانه
۱۴۰۱/۳/۳
نکات بسیار جالبی در کتاب بررسی کرده و میگه در اوکیناوا میانگین افراد بالای ۱۰۰ سال ۲۴ درصد است و راز طول عمر رو بررسی میکند و به اصولی اشاره میکند که مردم آن جا در زندگی خود از آن بهره میبرند و یکی از این اصول این است که چیزی به مفهوم بازنشتگی برای اغلب این افراد معنی ندارد و همچنان هدف دارند و و و آگاهانه فعالیت میکنند روی شاد زیستن خود واقف هستند کتاب خوبی است در خواندش شک نکنید از خوندنش لذت خواهید برد زیاده گویی نداردو به مغز کلام میپردازد نکته آخر در ترجمه و گویش هم روان شیوا و عالی بود. ممنون از کتابراه.
محمد فراهانی
۱۴۰۱/۲/۲۶
بسیار کتاب جالبی بود که باید چندین بار خواند یا گوش کرد تا بخشی از روال معمول زندگیمان شود.
وقتی آدم این کتاب رو گوش میده خیلی دوست داره که بعدش بتونه سبک زندگیش رو به همین منوال که در کتاب اومده تغییر بده خوب ولی اگرچه خیلی سخته (چون بخش اعظمش ناشی از فرهنگ غنی و خاصی است که افراد از کودکی با آن
رشد کردند) ولی با اینحال تاحدی که می‌توان باید تلاش کرد نا حداقل در مسیر آن حرکت ‌کرد وتوشه‌ای برداشت.
بقول شاعر نامی ایران مولانای بزرگ
آب دریا اگر نتوان کشید
هم بقدر تشنگی باید چشید
زهرا نوری
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
کتاب بسیار عالی و سرشار از نکات مهم که به عقیده من بشر امروزی که به شدت درگیر دنیای مدرن امروزی و ماحصل آن یعنی استرس و اضطراب ناشی از آن است نیازمند مطالعه کتابهایی از این قبیل می‌باشد. ضمن اینکه تمامی محتوای کتاب بر مبنای تحقیقات اصولی و دقیق علمی است و تطابق زیادی با آنچه انسان‌ها در زندگی خود و تجربه می‌کنند دارد. از همه عزیزان کمال تشکر را دارم. خواهشمند هستم که کتابهایی با محتوای مشابه را بیشتر در لیست کتابهای رایگان قرار دهید چرا که نیاز مبر افراد جهت مطالعه است.
میترا برتون
۱۴۰۰/۶/۲۱
خیلی کتاب خوبی بود، شنونده رو با تکنیک‌ها و ورزش‌هایی که هم به پرورش ذهن منجر میشن و هم جسم، آشنا میکنه. همینطور با یه فرهنگ جدید که منجر به زندگی سالم و درنتیجه اون عمر طولانی‌تر میشه آشنا میشید. واژه ایکی گایی اونقدر در کتاب تکرار میشه که ملکه ذهن شنونده میشه. کتاب مفیدیه و اجرای راوی هم زیبا و شمرده است👍
مینو رسولی
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
بسیار عالی و پر از محتوا این کتاب در مورد نحوه زندگی مردم ژاپن مخصوصا جزیره‌ای که مرد آن جا طول عمر بسیار زیادی دارن و اکثرا بالای ۱۰۰سال زندگی میکنند نکاتی راجب رژیم غذایی تا نحوه رسیدن به ایکی گایی را به صورت کامل و جامع توضیح داده میشود ایکی گایی را میشود به همان در لحظه بودن تشبیه کرد و بسیار و راهکار‌های عالی آسان را به اشتراک می‌گذارند گوینده بسیار عالی و رسا با صدای دل نشین کتاب را میخواند و همین باعث میشود که خسته نشوید و تا انتها کتاب را گوش دهید
Hossein Vali
۱۴۰۰/۱۲/۹
تضاد رفتاری و متنی در سرتاسر کتاب مشهوده... اگر در زمان مناسب خوانده یا شنیده نشه به راحتی باعث تخریب درونی و روحی مخاطب میشه. البته نوع موضوع عالیه اما چگونگی مواجهه مخاطب با موضوع مانند سنگ لبه پرتگاهه. این کتاب رو فقط به افرادی پیشنهاد میکنم که در حوزه روانشناسی وارد شدند و یا در یک موقعیت زمانی و مکانی خارج از تشویش هستند.... مثال: یک چاقوی تیز در دست قصاب و آشپز باعث سرعت و ظرافت کاری میشه اما همون چاقو در دست یک فرد معمولی می‌تونه باعث آسیب و جراحت بشه.
مشاهده همه نظرات ۴۶۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی

برای دریافت کتاب صوتی ایکی گایی: رمز و راز ژاپنی‌ها برای زندگی شاد و طولانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.