دانلود کتاب صوتی بته کتان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بته کتان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بته کتان

با کتاب صوتی بته کتان اثر هانس کریستین آندرسن از مجموعه دختر کبریت فروش، درمی‌یابید که همیشه بخت یارتان نیست، رنج بردن شکلی از تجربه است و می‌توان از آن درس‌های زیادی گرفت.

هانس کریستین آندرسن (Hans Christian Andersen)، نویسنده، شاعر، نمایشنامه‌نویس معروف اهل دانمارک است و او را پدر افسانه‌های نو نیز می‌نامند. او حدود 220 داستان تخیلی نوشته و داستان‌هایش به 150 زبان ترجمه شده‌ و هم‌چنان میلیون‌ها نسخه از آن‌ها در سراسر جهان چاپ می‌شود.

داستان‌های هانس کریستین آندرسن به عنوان داستان‌های پریان معروف است که در فضایی خیال‌انگیز و گاه فانتزی، درون‌مایه‌هایی اخلاقی را شرح می‌دهد، هرچند برخی از داستان‌های وی رویکردی اجتماعی و واقع‌گرایانه نیز دارند.

شناخته‌ترین اثر او «دخترک کبریت فروش» است که داستان آخرین روز زندگی دخترک کبریت فروش دوره‌گردی را بیان می‌کند. او این داستان را براساس واقعیتی تلخ و با لحنی تأثیرگذار و رویکردی افشاگرانه و انتقادی می‌نویسد و با بیانی غیرمستقیم و داستانی، پرده از بیدادگری اقتصادی و اجتماعی جامعه طبقاتی اروپای آن روز برمی‌دارد.

دیگر آثار او عبارت‌اند از: پری دریایی کوچولو، پری جنگلی، بندانگشتی، جوجه اردک زشت، زندگی من، ملکه برفی و لباس جدید امپراتور و... .

در قسمتی از کتاب صوتی بته کتان می‌شنویم:

بته کتان داشت شکوفه مى‌کرد. گل‌هاىِ آبىِ بسیار قشنگى داشت؛ گلبرگ‌هایشان مثل بال‌هاىِ پروانه نرم و حتى بسیار ظریف‌تر بود. آفتاب بر بته کتان مى‌تابید و ابرهاىِ باران‌زا آبش مى‌دادند و این کار همان‌قدر برایش خوب و خوشایند بود که براى بچه‌اى که به دست مادرش شسته مى‌شود و بوسه‌اى مى‌گیرد. بته کتان و بچه‌ها با چنین رفتارى رشد مى‌کنند.
بته کتان گفت: «مى‌گویند که محصول امسال در چند سال اخیر نظیر نداشته. به علاوه ما از پدر و مادرمان بلندقدتریم و از ساقه‌هایمان پارچه کتانى ظریفى بافته مى‌شود. آه، از خوشحالى در پوست نمى‌گنجم. از من خوشبخت‌تر هیچ بته کتانى نیست. سرحال و قویم و مى‌دانم که چیزى مى‌شوم. بوسه‌هاى آفتاب دلم را حال مى‌آورد و باران شادابم مى‌کند. من خوش‌اقبال‌ترین گیاه عالمم.»

حصار قدیمى زیر لب گفت: «تند نرو. تو به‌ ندازه من دنیا را نمى‌شناسى. من پر از گره‌ام و همین خود به اندازه داشتن حافظه، خوب است.» بعد حصار چوبى قدیمى غژغژکنان یکى از غریبانه‌هایش را سر داد: ترق تروق، هر چیز خوبى مى‌شکنه، شرق شروق، کج میشه هرچى همیشه، هر آوازى عاقبتش خاموشیه.

 ۱۸ دقیقه، ۱۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۹ دقیقه
بته کتان

راهنمای دانلود کتاب صوتی بته کتان

برای دانلود کتاب صوتی بته کتان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بته کتان
کاربر دا
۱۳۹۸/۴/۲۶
خیلی عالی من که خوشم آمد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)