دانلود کتاب صوتی بیگانه


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیگانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بیگانه

کتاب صوتی بیگانه یکی از مشهورترین آثار آلبر کامو  و نشان‌دهنده تقابل او در برابر مرگ است. این رمان توسط جلال آل احمد به فارسی برگردانده و با صدای آرمان سلطان زاده روایت شده است.

بیگانه (The Stranger) داستان یک مرد درون‌گرا به نام مرسو را تعریف می‌کند که مرتکب قتلی می‌شود و در سلول زندان در انتظار اعدام خویش است. داستان در دههٔ ۳۰ در الجزایر رخ می‌دهد.

آلبر کامو (Albert Camus) نویسنده‌ای‌ست که در قرن حاضر با صمیمیت و روشن‌بینی‌اش مسئله‌ی وجدان انسان را آشکار ساخته و ارزش‌آفرینی حائز اهمیتی در ادبیات ایجاد کرده است. او برنده جایزه نوبل ادبیات شده و در آثارش خواننده را با دوگانگی از شادی و غم، تاریکی و روشنی، حیات و مرگ و… روبرو می‌کند. کتاب بیگانه (به فرانسوی: L'Étranger) یکی از ویژه‌ترین آثار این نویسنده است.

این کتاب به دو قسمت تقسیم می‌شود. در بخش اول مرسو در مراسم تدفین مادرش شرکت کرده و هیچ ناراحتی و احساس خاصی از خود نشان نمی‌دهد. او رسوم مذهبی را رعایت نمی‌کند و در برابر جسد مادر سیگار می‌کشد. داستان در روزهای بعد از دید شخصیت اصلی رمان یعنی مرسو ادامه پیدا می‌کند. مرسو به عنوان انسانی بدون هیچ اراده به پیشرفت در زندگی ترسیم می‌شود. او هیچ رابطهٔ احساسی بین خود و افراد دیگر برقرار نمی‌کند و در بی‌تفاوتی خود و پیامدهای حاصل از آن زندگی‌اش را سپری می‌کند. او از این‌که روزهایش را بدون تغییری در عادت‌های خود می‌گذراند کاملا خشنود است.

در ادامه داستان همسایهٔ مرسو که ریمون سنته نام دارد و متهم به فراهم آوردن شغل برای روسپیان است با او رفیق می‌شود. مرسو به سنته کمک می‌کند یک معشوقهٔ او را که سنته ادعا می‌کند دوست دختر قبلی اوست به سمت خود بکشد. سنته به آن زن فشار می‌آورد و او را تحقیر می‌کند. مدتی بعد مرسو و سنته کنار ساحل به برادر آن زن «مرد عرب» و دوستانش برخورد می‌کنند. اوضاع از کنترل خارج می‌شود و کار به کتک‌کاری می‌کشد. پس از آن مرسو بار دیگر «مرد عرب» را در ساحل می‌بیند و این بار کس دیگری جز آن‌ها در اطراف نیست. بدون دلیل مشخص مرسو به سمت مرد عرب تیراندازی می‌کند.

در قسمت دوم این کتاب صوتی محاکمهٔ مرسو آغاز می‌شود. در این جا شخصیت اول داستان برای اولین بار با تأثیری که بی‌اعتنایی و بی‌تفاوتی برخورد او بر دیگران می‌گذارد رو به رو می‌شود. اتهام راست بی‌خدا بودنش را بدون کلامی می‌پذیرد. او رفتار خود را به‌عنوان قانون منطقی زندگی‌اش تفسیر می‌کند و به اعدام محکوم می‌شود...

 ۴ ساعت و ۲۰ دقیقه، ۲۴۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۵، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۲ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۱۴ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۲۱ دقیقه
فصل اول - بخش سوم
۱۳ دقیقه
فصل اول - بخش چهارم
۱۵ دقیقه
فصل اول - بخش پنجم
۳۰ دقیقه
فصل اول - بخش ششم
۲۰ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۲۳ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۳۵ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
۲۱ دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
۳۸ دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم

راهنمای دانلود کتاب صوتی بیگانه

برای دانلود کتاب صوتی بیگانه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بیگانه

نظرات کتاب صوتی بیگانه

Zohre Nik
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
سلام. صدای گرم آقای سلطان زاده رو میدوستداشتم. ترجمه جلال جون هم که عالی. البرت جون هم که عالی فلسفه خودش رو توضیح داد تو کتابش. عالی عالی عالی. ولی درمورد فلسفه اگزیستانسیالیسم باید بگم، من تو زندگی اینجوری فکر می‌کنم و همیشه پیش خودم درمورد آدم‌ها و جبهه گیری هاشون مشکل دارم. ولی زندگی به من اگه آموخت می‌خوام با بقیه زندگی کنم باید خودم رو تو ارزش‌ها و ضد ارزش‌های اونا قاطی کنم. مثل بازی فوتبال می‌مونه زندگی، اگه می‌خوای بهت پاس بدن وحذفت نکنن باید به قانون‌ها پابند بود. ولی عمیقا باوردارم. دنیا همه هیچ وزندگی کامل هیچ‌ای هیچ برای هیچ در هیچ مپیچ😏😏.
زهرا شوقی
۱۳۹۹/۷/۹
با سلام به همه کتاب دوست‌ها اول از آقای سلطان زاده ممنونم بابت صدای دلنشین دوم اینکه اگه بخوام به صورت اجمالی در مورد کتاب نظر بدم باید بگم که این بی حسی و بی تفاوتی در شخصیت اول برای خودش خوب بود ولی اطرافیانش رو ازار میداد‌ی جورایی شبیه خودم بود من خودم رو واقعا تو این کتاب دیدم فکر میکنم دنیای و ما ارزش مهم بودن چیزها رو نداره اینکه بهش فکر کنیم اونقدر که ازار بدیم خودمونو میتونیم تو مرگ مادرمون گریه نکنیم و این نشونه نفرت نیست با خوندن این کتاب فهمیدم آدمهایی از جنس خودم زیاد هستند...
همای مستان
۱۳۹۷/۵/۳۰
فقط کافیه آدم مرگ رو پوچ ببینه دیگه همه چی پوچ میشه حتی مرگ مادرش شاید فک کنه شاید ده دقیقه دیگه منم مردم خنده داره بشینم به این قضیه فک کنم فایده‌ای هم نداره... من که خوشم اومد اینم یک نوع عقیدس از دیالوگ هاش خوشم اومد اصلا همه چی واسش... بود همین که یک نفر با این شکل رو تصور کنی جالبه چقدر رمان و خوندیم با خصوصیات او اخلاقیات قابل حدس بخونید لذتشو ببرید یه ادم مثل هیچکس یه آدم بی‌نقاب در گفتار با خودش
مشاهد همه نظرات (۹۳)