معرفی و دانلود کتاب صوتی بیگانه

عکس جلد کتاب صوتی بیگانه
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیگانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیگانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بیگانه

کتاب صوتی بیگانه، شاهکار بی‌تکرار آلبر کامو، از پس داستانی درباره‌ی یک قتل پرابهام و عجیب، به تأملی ژرف درباره‌ی وضعیت تراژیک انسان و جامعه‌ی مدرن می‌پردازد. این رمان کوتاه که از شأنی کلاسیک برخوردار است، بیش از دیگر آثار کامو نشان‌دهنده‌ی نبوغ ادبی و عمق تفکرات اوست.

درباره کتاب صوتی بیگانه:

کتاب بیگانه، همانطور که از عنوانش پیداست، حکایت بیگانگی و غریبگی‌ست. قهرمان اصلی کتاب که مورسو نام دارد، مردی‌‌ست که از رسوم و قواعد حاکم بر اجتماع تبعیت نمی‌کند. او حاضر نیست در جهت منافع خود دروغ بگوید و ظاهرسازی کند؛ مورسو بر خلاف دیگر افراد، علاقه‌ای ندارد که خود را بهتر از آنچه هست نشان بدهد، و یا برای مورد قبول دیگران واقع شدن، ماسک بر چهره بزند و تظاهر کند...

کتاب بیگانه (The Stranger) از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول با شرحِ حضور مورسو در مراسم تدفین مادرش آغاز می‌شود. نکته‌ی غافلگیرکننده این است که مورسو نه پس از دریافت خبر درگذشت مادرش، و نه هنگام حضور در مراسم خاکسپاری او، اشک نمی‌ریزد و اندوه خود را بروز نمی‌دهد. همین امر سبب ایجاد بدگمانی‌هایی درباره‌ی او می‌شود. سوال اساسی‌ای که در کتاب مطرح می‌شود این است: آیا می‌توان فردی را که برای مرگ مادر خود اشک نمی‌ریزد، انسان تلقی کرد...؟

مدت زمان کوتاهی پس از مرگ مادر، زندگی مورسو روال عادی خود را پی می‌گیرد و شرایط رو به بهتر شدن می‌رود؛ مورسو رفیقی در همسایگی خود پیدا می‌کند، و همینطور با زنی زیبا و دوست‌داشتنی رابطه برقرار می‌کند. تا اینکه یک روز، هنگامی که برای تفریح با آشنایان جدید خود به ساحل رفته، فاجعه‌ای رخ می‌دهد که زندگی مورسو را به کل دگرگون می‌کند. بخش دوم کتاب، شرحِ عواقب همین فاجعه است.

کتاب بیگانه اثری بسیار عمیق و چندوجهی‌ست؛ برای برخی وجه ادبی آن حائز اهمیت است. برخی دیگر به سویه‌های فلسفی آن توجه بیشتری نشان می‌دهند. بعضی از خوانندگان مایلند تفسیری روانشناسانه از داستان ارائه دهند، و برخی دیگر نیز، رگه‌های سیاسی-اجتماعی اثر را پررنگ‌تر می‌بینند. آنچه مشخص است، این است که کامو (Albert Camus) در این رمان کم‌حجم، کاری کرده که بسیاری از نویسندگان در کتاب‌هایی بزرگ‌تر و حجیم‌تر از پس انجامش بر نیامده‌اند؛ او در این کتاب ضمن نقل داستانی جذاب و خواندنی، برخی از اساسی‌ترین باورهای اخلاقی ما را به پرسش گرفته است.
کتاب صوتی بیگانه، بدون شک مخاطبین خود را شگفت‌زده خواهد کرد.

جوایز و افتخارات آلبر کامو و کتاب صوتی بیگانه :

- برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبی (1957)
- انتخاب به عنوان یکی از صد کتاب برتر قرن توسط نشریه‌ی لوموند

نکوداشت‌های کتاب صوتی بیگانه:

- بیگانه بهترین کتابی ا‌ست که پس از پایان جنگ، تا به امروز منتشر شده. (ژان پل سارتر)
- بیگانه متنی کاملا مدرن است؛ این کتاب از بهترین آثار در زمینه‌ی ادبیات پوچی‌ست. (پیتر دانوودی)
- رمانی پرخواننده و کلاسیک... شرحی بر پوچی، هراس، بیگانگی و شک معنوی انسان در عصر جدید. (amazon)

کتاب بیگانه برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به رما‌ن‌های فلسفی، طرفداران ادبیات فرانسه، و به طور کلی دوست‌داران ادبیات جهان، از کتاب صوتی بیگانه لذت فراوانی خواهند برد.

با آلبر کامو بیشتر آشنا شویم:

او فیلسوف فرانوسوی-الجزایری، و از مطرح‌ترین نویسندگان قرن بیستم بود. نام او و آثارش با فلسفه‌ی پوچی (نیهیلیسم)، و فلسفه‌ی وجودی (اگزیستانسیالیسم) گره خورده است. او علاوه بر رمان‌های کوتاه و بلند، رسالات فلسفی درخشانی نیز به نگارش درآورد که برخی‌شان (برای مثال افسانه‌ی سیزیف و انسان طاغی) تاثیری قابل توجه بر جریان‌های فکری زمان خود گذاشتند. کامو علاوه بر فعالیت‌های ادبی و فلسفی، در زمینه‌ی سیاست نیز فعال بود. برخی از مهم‌ترین کتاب‌های او عبارتند از:

- بیگانه
- طاعون
- کالیگولا
- سقوط
- سوءتفاهم
- تأمل درباره گیوتین
- مرگ خوش
- عصیانگر (یا انسان طاغی)

فهرست مطالب کتاب صوتی

۳۲ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۱۴ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۲۱ دقیقه
فصل اول - بخش سوم
۱۳ دقیقه
فصل اول - بخش چهارم
۱۵ دقیقه
فصل اول - بخش پنجم
۳۰ دقیقه
فصل اول - بخش ششم
۲۰ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۲۳ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۳۵ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
۲۱ دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
۳۸ دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بیگانه
نویسنده
مترجمجلال آل احمد
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بیگانه

Zohre Nik
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
سلام. صدای گرم آقای سلطان زاده رو میدوستداشتم. ترجمه جلال جون هم که عالی. البرت جون هم که عالی فلسفه خودش رو توضیح داد تو کتابش. عالی عالی عالی. ولی درمورد فلسفه اگزیستانسیالیسم باید بگم، من تو زندگی اینجوری فکر می‌کنم و همیشه پیش خودم درمورد آدم‌ها و جبهه گیری هاشون مشکل دارم. ولی زندگی به من اگه آموخت می‌خوام با بقیه زندگی کنم باید خودم رو تو ارزش‌ها و ضد ارزش‌های اونا قاطی کنم. مثل بازی فوتبال می‌مونه زندگی، اگه می‌خوای بهت پاس بدن وحذفت نکنن باید به قانون‌ها پابند بود. ولی عمیقا باوردارم. دنیا همه هیچ وزندگی کامل هیچ‌ای هیچ برای هیچ در هیچ مپیچ😏😏.
زهرا شوقی
۱۳۹۹/۷/۹
با سلام به همه کتاب دوست‌ها اول از آقای سلطان زاده ممنونم بابت صدای دلنشین دوم اینکه اگه بخوام به صورت اجمالی در مورد کتاب نظر بدم باید بگم که این بی حسی و بی تفاوتی در شخصیت اول برای خودش خوب بود ولی اطرافیانش رو ازار میداد‌ی جورایی شبیه خودم بود من خودم رو واقعا تو این کتاب دیدم فکر میکنم دنیای و ما ارزش مهم بودن چیزها رو نداره اینکه بهش فکر کنیم اونقدر که ازار بدیم خودمونو میتونیم تو مرگ مادرمون گریه نکنیم و این نشونه نفرت نیست با خوندن این کتاب فهمیدم آدمهایی از جنس خودم زیاد هستند...
همای مستان
۱۳۹۷/۵/۳۰
فقط کافیه آدم مرگ رو پوچ ببینه دیگه همه چی پوچ میشه حتی مرگ مادرش شاید فک کنه شاید ده دقیقه دیگه منم مردم خنده داره بشینم به این قضیه فک کنم فایده‌ای هم نداره... من که خوشم اومد اینم یک نوع عقیدس از دیالوگ هاش خوشم اومد اصلا همه چی واسش... بود همین که یک نفر با این شکل رو تصور کنی جالبه چقدر رمان و خوندیم با خصوصیات او اخلاقیات قابل حدس بخونید لذتشو ببرید یه ادم مثل هیچکس یه آدم بی‌نقاب در گفتار با خودش
Shaghayegh Shafie
۱۴۰۰/۴/۲۱
از اول داستان پوچی و تکرار روزمره حس می‌شد که خیلی کسل کننده بود و بیشتر روایت یک فرد روان‌پریش پوچ‌گرا بود تا رمانی با دید فلسفی. در نهایت با تقابل مذهب در کنار سرانجام ناخوش راوی، ماجرا خیلی به شرایط جامعه ما شبیه شد و حس نفرت درونی و خشم سرخورده جوان‌ها رو نسبت به مذهب زوری و نبود آزادی نشون بود می‌داد. فضای داستان خیلی سیاه و با دید مثبت اصلا نمی‌شه سمتش رفت. طرفداران رمان بوف کور از این رمان هم حتما خوششون میاد چون همون حس و حال رو تداعی می‌کنه.
Masood Heidari
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
"Today mother died or yesterday ;i cant be sure"
جمله‌ای که کتاب با اون شروع میشه و روح کتاب رو نشون میده، این کتاب مثل انجیل فلسفه ابسوردیسم هست، فضا سازی و توصیفات کتاب خیلی خوبه و شخصا بی‌توجهی نقش اول به نظرات دیگران رو دوست داشتم. برای اینکه از کتاب لذت ببرید باید شخصیت اولش رو کاملا درک کنید، کسی که علاقه‌ای به شرکت توی بازی اجتماع نداره.
Sepide Mmb
۱۳۹۹/۵/۲۹
کتاب عالی. ترجمه عالی. روایت عالی. کتابی که چندین بار ارزش خوندن رو داره. چالش اصلی که این کتاب رو در روی خواننده میگذاره این هست که چگونه افکار، عمل‌ها و عکس العمل‌ها گویا از پیش تعریف شده‌اند و همین‌ها مبنای قضاوت قرار می‌گیرند. و چگونه انسانها برای تبرئه خود از گناه دنبال نکردن ساختارهای ذهنی از پیش تعیین شده، دست به دامن قضاوت‌های سختگیرانه در‌مورد بقیه و حتی خود می‌شوند
کاربر Sh
۱۳۹۷/۳/۶
تو اخرین قسمت یکی از مهمترین جمله‌ها درست نیست
در هر صورت من شاید به آنچه که حقیقتا مورد علاقه‌ام است مطمئن نیستم، اما به آنچه که مورد علاقه‌ام ( ( (نیست) ) ) کاملا اطمینان دارم
که اشتباها گفته شده مورد علاقه‌ام است!!!
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۰/۱/۲۷
زیاد خوشم نیامد. راستش نفهمیدم چرا رفت اون مرد رو کشت؟
شاید هم من اصل مطلب رو متوجه نشدم چون بیگانه جز آثار مهم تاریخ ادبیات جهان هست ولی خوب تا حالا چند تا از این آثار رو خوندم و باهاشون ارتباط برقرار نکردم.
به هر حال یا من مطلب رو نگرفتم یا اینکه قرار نیست هر اثری به نظر اکثر افراد خوب بود به نظر منم باشه.
مشاهده همه نظرات ۱۱۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بیگانه

برای دریافت کتاب صوتی بیگانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.