معرفی و دانلود کتاب صوتی بی‌حد و مرز: حصار ظرفیت‌های خود را در هم بشکنید

عکس جلد کتاب صوتی بی‌حد و مرز: حصار ظرفیت‌های خود را در هم بشکنید
قیمت:
۹۵,۰۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بی‌حد و مرز: حصار ظرفیت‌های خود را در هم بشکنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بی‌حد و مرز: حصار ظرفیت‌های خود را در هم بشکنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بی‌حد و مرز: حصار ظرفیت‌های خود را در هم بشکنید

کتاب صوتی بی‌حد و مرز: حصار ظرفیت‌های خود را در هم بشکنید نوشته جان سی ماکسول، به شما کمک می‌کند تا توانایی‌ها و استعدادهای خود را بشناسید و درباره آن‌ها صحبت کنید.

جان سی ماکسول در کتاب بی‌حد و مرز (No limits) تلاش می‌کند مردم را درباره راه درست و هدفمند و انتخاب‌های اثرگذار و مهم در زندگی آگاه کند. او راهکارهای مناسب و مفیدی را به شما می‌آموزد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها و با یافتن توانمندی‌های خود وارد دنیای جدیدی شوید.

دغدغه این اثر از بین بردن حصارها و مانع‌هایی است که خودتان برای خود ایجاد می‌کنید و بعد بدون آنکه از وجود آن‌ها مطلع باشید به مسیرتان ادامه می‌دهید و نتیجه هم معلوم است. پس از مدتی احساس می‌کنید آن‌طور که دوست دارید و تلاش کرده‌اید، به نتیجه دلخواهتان دست نیافته‌‌اید.

این کتاب به این نکته تأکید دارد که انسان‌ها باید به خوبی خود را بشناسند و در مسیر درست زندگی قدم بگذارند. آگاهی‌هایشان را افزایش دهند و انتخاب‌های مناسب‌تری داشته باشند. برای بالا بردن کیفیت زندگی خودتان، محدودیت‌های دست‌وپاگیر را کنار بگذارید تا بتوانید حس انسانیت را بیشتر درک کنید.

ماکسول می‌گوید ظرفیت‌های درونی مثل عواطف، توانایی‌های بدنی، تفکر و ایجاد ارتباط را می‌توان پرورش داد. همچنین می‌توانید ظرفیت‌های دیگری مانند مسئولیت‌پذیری، ارزش‌های نیک، ریسک‌پذیری، مشارکت و رهبری خودتان را تقویت کنید.

کتاب بی‌حد و مرز در مورد توسعه فردی با شما سخن می‌گوید. توسعه فردی به معنای توانمندسازی خود براساس ظرفیت‌های وجودی است. جان سی ماکسول (John C Maxwell) در این کتاب یک معادله ساخته و آن به این شکل است: ظرفیت برابر است با ‌آگاهی، توانایی و انتخاب. مطابق با این معادله کتاب بی‌حد و مرز هفده توانایی را به شما معرفی می‌کند و بر این نکته تأکید می‌ورزد که تنها با آگاهی همه‌جانبه می‌توانید به کمال ظرفیت وجودی‌تان دست پیدا کنید و راهی مناسب برای بروز استعدادهایتان بیابید.

با جان سی ماکسول بیشتر آشنا شویم:

جان سی ماکسول سخنران، نویسنده و مشاور مدیریتی است که در خانواده‌ای مسیحی در آمریکا به دنیا آمد. او در حوزه الهیات مسیحی به تحصیل پرداخت و به عنوان یک فعال مذهبی در چندین کلیسا و در شهرهای مختلف آمریکا مشغول به فعالیت شد.

ماکسول در زمینه مدیریت و رهبری دارای تخصص است و اغلب کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی و خدمات مشاوره‌ای که ارائه می‌دهد همین حوزه را در بر می‌گیرد.

آثار او بارها و بارها در فهرست پرفروش‌های سایت نیویورک‌تایمز و ... قرار گرفته است. ماکسول دانشکده کسب‌وکار و رهبری را در دانشگاه وسلین ایندیانا تأسیس و سپس آن را اهدا کرد. وی دارای یک تیم مشاوره‌ای است که به شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف در دنیا برای افزایش کیفیت سطح رهبری آموزش می‌دهد. کتاب‌های او در حوزه مدیریت و رهبری بارها به فارسی ترجمه شده است.

شنیدن کتاب صوتی بی‌حدومرز به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای دانش‌آموزان از این جهت بسیار سودمند است که می‌توانند از همین حالا ظرفیت‌های وجودی خود را شناسایی و برای آینده بهتر تلاش کنند. همچنین برای دانشجویانی که نیازهای بازار کار را در تعارض با آموزه‌های دانشگاهی می‌بینند بسیار مفید و کارآمد است.

افرادی که تاکنون از ظرفیت‌ها و استعدادهای درونی خود غافل بودند و حال قصد دارند در مسیر درست پا بگذارند از این کتاب بهره فراوان خواهند برد. همین‌طور برای مدیران و رهبرانی که می‌دانند برای توسعه سازمان یا کسب‌وکارشان بهترین کار، بهبود عملکرد و توانمندسازی نیروی انسانی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های وجودی آنان است، می‌تواند بسیار مفید و سودمند واقع شود.

در بخشی از کتاب صوتی بی‌حدومرز می‌شنویم:

نوشتن کتابی درباره ظرفیت بدون پرداختن به موضوع ریسک غیرممکن است. تی. اس. الیوت شاعر گفته است: «فقط کسانی که ریسک رفتن به دوردست‌ها را به جان می‌خرند، خواهند دانست تا کجا می‌شود رفت.»

آیا شما حاضرید تا کجا بروید؟ آماده‌اید که حدومرزتان را بیازمایید؟ همه افراد جوهره ریسک‌پذیری ندارند. اما باید اذعان کنم که ریسک‌پذیری و فشار وارد کردن برای اینکه ببینم تا کجا می‌توانم بروم برای من نسبتاً راحت است. دوست دارم به سرزمین‌های تازه بروم. همین حالا که تقریباً 70 سال دارم، در کل زندگی‌ام بالاترین میزان از ریسک وجود دارد. بسیاری از افراد به من می‌گویند به سرم زده است. گاهی وسوسه می‌شوم که حرفشان را تأیید کنم.

شاید از خود بپرسید چرا این مرحله از زندگی‌ام پرریسک است؟ به شما می‌گویم. به مدت 20 سال سازمان غیرانتفاعی‌ام ایکوئیل در حال آموزش رهبران در سراسر جهان بوده است. طی این سال‌ها ما بیش از پنج میلیون رهبر را آموزش داده‌ایم. زمانی که وارد قلمروی چند میلیون نفری رهبران شدیم، همچنین این هدف را برای خود گذاشتیم که رهبرانی از همه ملت‌های دنیا تربیت کنیم؛ این یعنی 196 کشور.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
6 دقیقه
پیشگفتار مترجمان
13 دقیقه
آگاهی - حصار ظرفیت‌های خود را درهم بشکنید
43 دقیقه
فصل اول - می‌دانید چه چیزی محدودتان می‌کند؟
6 دقیقه
توانایی - ظرفیت‌هایی را که دارید بالنده کنید
46 دقیقه
فصل دوم - حصارهایی که زندگی‌تان را محدود می‌کند درهم بشکنید
46 دقیقه
ظرفیت انرژی - توانایی جسمانی شما برای پیش رفتن
9 دقیقه
فصل سوم - انتخاب‌ها - کارهایی را انجام دهید که ظرفیتتان را به حداکثر برساند
52 دقیقه
فصل چهارم - ظرفیت عاطفی - توانایی شما برای مدیریت عواطفتان
51 دقیقه
فصل پنجم - ظرفیت تفکر - توانایی شما برای تفکر اثربخش
60 دقیقه
فصل ششم - ظرفیت ارتباطی - توانایی شما برای ایجاد رابطه با دیگران
60 دقیقه
فصل هفتم - ظرفیت خلاق - توانایی شما برای دیدن گزینه‌ها و یافتن پاسخ‌ها
56 دقیقه
فصل هشتم - ظرفیت تولید - توانایی شما برای رسیدن به نتیجه
59 دقیقه
فصل نهم - ظرفیت رهبری - توانایی شما برای برانگیختن و رهبری دیگران
37 دقیقه
فصل دهم - ظرفیت مسئولیت - انتخاب شما برای بر عهده گرفتن مسئولیت زندگی‌تان
33 دقیقه
فصل یازدهم - ظرفیت شخصیت - توانایی شما براساس ارزش‌های نیک
37 دقیقه
فصل دوازدهم - ظرفیت برکت - انتخاب شما در باور به اینکه بیش از حد کفایت در اختیار دارید
41 دقیقه
فصل سیزدهم - ظرفیت انضباط - انتخاب شما برای تمرکز بر اکنون و به پایان رساندن کار
40 دقیقه
فصل چهاردهم - ظرفیت هدفمندی - انتخاب شما برای منزلت‌خواهی هدفمند
39 دقیقه
فصل پانزدهم - ظرفیت نگرش - انتخاب شما برای مثبت‌اندیشی صرف‌نظر از شرایط موجود
38 دقیقه
فصل شانزدهم - ظرفیت ریسک‌پذیری - انتخاب شما برای خروج از محدوده امن‌تان
36 دقیقه
فصل هفدهم - ظرفیت معنوی - انتخاب شما برای تقویت ایمان‌تان
42 دقیقه
فصل هجدهم - ظرفیت رشد - انتخاب شما برای تمرکز بر اینکه تا کجا می‌توانید بروید؟
36 دقیقه
فصل نوزدهم - ظرفیت مشارکت - انتخاب شما برای همکاری با دیگران
8 دقیقه
فصل بیستم - نتیجه‌گیری - زندگی بی‌حدومرز شما

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بی‌حد و مرز: حصار ظرفیت‌های خود را در هم بشکنید
نویسنده
مترجمرضا رایان راد، سید طاهر شریعت پناهی
راویناصر عاشوری
ناشر صوتیانتشارات آریاناقلم
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ ساعت و ۵۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بی‌حد و مرز: حصار ظرفیت‌های خود را در هم بشکنید

فاطمه خجسته
۱۴۰۳/۲/۶
کتاب صوتی بی حد و مرز نوشته جان سی ماکسول رو دوبار شنیدم در حالیکه روزهای ناآرامی رو به لحاظ روحی در فروردین ۱۴۰۳ سپری می‌کردم و گاهی از شنیدنش احساس حماقت داشتم، چون احساس می‌کردم هر آنچه از آرامش، موفقیت و آینده نگری میگه از قدرت پیشبینی کردن روح و ذهنم در دنیای اطرافم خارجه و کمتر ممکنه به چنین تعادلی در جهان درون و بیرون برسم که در آرامش به چنین نتایجی دست پیدا کنم. گاهی هم احساس می‌کردم یک پدربزرگ با تجربه و کتاب خوان خلاصه‌ای از تجربیات و مطالعات خودش رو در اختیارم گذاشته و فرصتی پدید اومده که با تغییر نگرش، جهان بهتری رو برای خودم و دنیای اطرافم بسازم. همین الانم که این واژه‌ها رو کنار هم قطار می‌کنم احساس می‌کنم از دست پیدا کردن به آرامش در جهان بیرون از خودم فرسنگ‌ها فاصله دارم و به تعادل رسیدن با دنیای درونمم همتی مضاعف می‌طلبه که نگذارم دنیای متلاطم بیرون، ساحل افکارم رو در هم بشکنه! می‌توونم بگم تجربه‌ی شنیدن این کتاب لحظاتی برای من شادی آفرین و انگیزه بخش بود و لحظاتی هم گریه آور! احساس پیدا کردن راه موفقیت و در عین حال دور از دسترس بودنش روی شونه‌هام سنگینی می‌کرد و احساس پیری و ناتوانی همزمان در من وجود داشت. با این همه جای خالی نگاه افرادی مثل جان سی ماکسول به عنوان راهنما، فردی بزرگسال و بالغ که به آرامشی در جهان درون رسیده باشند و این آرامش رو به جهان بیرون هم هدیه کنند، باعث میشد احساس فقدان و رنج رو هم در درون تجربه کنم و بپذیرم! عجیبه آدم کتابی انگیزشی، خلاصه‌ای از معروفترین کتاب‌های انگیزشی جهان رو بشنوه و بعد بجای امید و انگیزه گرفتن، احساس پیری و شکست کنه و روزهای پر از اضطراب من، از چنین معجون انگیزه و آرامش بخشی، فواره‌ای برعکس ساخته بود!
سروناز حسینی
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
سرعت گوینده بسیار پایین هست، مطالب به صورت شیوا بیان نمیشه. حوصله شنونده را سر می‌برد. کتابهای زیادی از کتاب راه مطالعه کردم که ترجمه‌هاشون عالی بوده در مورد “بی حد و مرز” کتاب نوشتاری هم ترجمه خیلی جذاب نیست که به مترجم و انتشارات مربوط هست.
صادق عجم
۱۳۹۹/۱۲/۱۲
واقعا کتاب مفید و فوق العاده‌ای گوینده کتاب هم بسیار خوب مطلب رو بیان می‌کنه.. به گوینده هم پنج ستاره میدم.. ممنون از کتابراه
حسین ملاقلی
۱۴۰۱/۱۰/۲۲
این کتاب برای افرادی دنبال به ارتقا محدودیت‌ها و ظرفیت خودشون هستن، عالیه و خیلی خوب میتونه کمکشون کنه. مرسی از کتاب راه بابت تهیه این کتاب صوتی فوق العاده🙏🌱🌱🌱⁦♥️⁩⁦❤️⁩
کیانوش سیاح
۱۴۰۰/۲/۲۴
این کتاب حاوى مطالب اززشمند و تجربى است که به توسعه فردى خوانندگان آن کمک کرده و آن‌ها را در گسترش ظرفیت هاى وجودى و پرورش استعدادهایشان راهنمایى مى نماید
ایمان خلیلی
۱۳۹۹/۱۱/۱۶
خیلی لازمه دونستن مطالب این کتاب. مخصوصا برای افرادی که شرایط رشد رو دارند ولی راهرو بلد نیستن.
مریم قصبه
۱۴۰۲/۸/۲۹
این کتاب هر آن چیزی که برای تبدیل شدن به خود برتر تون رو لازم دارید به شما میده. خیلی دوست داشتم. حتما بخونیدش.
احمدعلی رئوف
۱۳۹۹/۶/۲۸
سرعت خوانش قابل تغییر نیست اگر این امکان گذاشته بشه خیلی گیرا تر خواهدبود البته برا‌ی همه کتابها... سپاس
متینا علاقی
۱۳۹۹/۴/۲۵
واقعا کتاب کم نظیریه... مطالب گیج کننده نیستن کاربردی و عمیقن.... صدای گوینده شون هم دلنشین و گیراست
علی نوبخت
۱۳۹۹/۴/۴
ممنونم من بیشتر کتابهای صوتی راطالبم. لطفا گوینده در هجی کلمات دقت بیشتری داشته باشه
وحید صوفی محمودی
۱۳۹۹/۴/۳
کتاب بسیارجالبیه، وتقریبا این موضوع برایم تازگی داشت
علیرضا کریمی
۱۴۰۲/۲/۲۲
صدای گوینده خوب بود و به نظرم میشه برخی از تکنیک‌ها که توی کتاب هست در زندگی به کار برد
علی فلکیان
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
عالیه این کتاب فقط باید با تمرکز و عمقی در خلوت گوش کنید که به تمام وجود درک کنید🌱🌎
بیتا جوان
۱۳۹۹/۴/۲۵
چیزی نبود که انتظار داشتم. خیلی کاربردی نیست و راهکار عملی ارائه نمیده.
ایلیا تاجدینی
۱۳۹۹/۴/۲۴
مطالب خیلی عالیه
اما گوینده....
من هر موقع خوابم نمیبره اینو گوش میدم سریع میخوابم:)
مشاهده همه نظرات 39

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بی‌حد و مرز: حصار ظرفیت‌های خود را در هم بشکنید

برای دریافت کتاب صوتی بی‌حد و مرز: حصار ظرفیت‌های خود را در هم بشکنید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.