معرفی و دانلود کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر

عکس جلد کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر
قیمت:
۶۲,۴۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر

جازمین دارزنیک در کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر، سعی دارد در یک روایت داستانی زندگی فروغ فرخزاد شاعر معاصر ایرانی را به تصویر بکشد.

فروغ‌الزمان فرخزاد معروف به فروغ فرخزاد، شاعری برجسته و اثرگذار بود و اشعار پنج دفترش در ذهن بسیاری از مخاطبان ادبیات حاضر باقی مانده است و جایگاه والایی برای اهل ادبیات دارد. او حتی مخاطب عام را هم جذب قدرت کلماتش کرده و آثارش همیشه پرفروش‌ بوده، از سویی زندگی خصوصی او هم جذابیت بسیاری داشته است.

آن‌طور که جازمین دارزنیک (Jasmin Darznik) بیان کرده، در زمان نگارش این اثر لحظه به لحظه تحت تاثیر شخصیت فروغ فرخزاد قرار گرفته است. او می‌گوید: اگر شعر همان شعله‌ی احساسی باشد که در وجود بعضی‌ها آشکار شده، پس تمام وجود فروغ از آتش بوده است. ترانه مرغ اسیر (Song of a captive bird)، داستانی پراکنده از شعر فروغ است. منتقدان در مورد ویژگی اصلی این رمان گفته‌اند که این اثر درباره فروغ شدن است که هم به نواحی تاریکی نور می‌تاباند که تاکنون در سایه مانده‌اند و هم تصویری از ایران دهه 34 و روشنفکران آن روزگار ارائه می‌دهد.

صدای انتقاد فروغ در شعر و زندگی خصوصی و تأثیرگذاری‌اش بر فضای روشنفکری و ادبی عصر خود ترانه مرغ اسیر را به اثری بی‌مانند درباره یک شاعر درخشان ایرانی تبدیل کرده است، با شخصیت‌هایی کاملا واقعی که نویسنده در مورد بعضی از آن‌ها ترجیح داده از اسم‌های دیگر استفاده کند؛ اما شخصی که کمی آشنایی با تاریخچه ادبیات و هنر آن دوران داشته باشد، همه را بدون شک می‌شناسد.

ترانه مرغ اسیر به دل بسیاری از منتقدان ادبی نشسته و حداقل اینکه نظرشان در مورد این کتاب منفی نبوده است. منتقد نشریه نیویورک‌تایمز این اثر را ستوده و گفته است: «داستان شکوهمند زنی که خود را در دل همه سختی‌ها و مشکلات، با شعله عشق و شعر زنده نگه می‌دارد، زنی که وجودش سرشار از آتش بوده. رمانی که نشان می‌دهد گاهی خواستن و عشق ورزیدن، خودش یک انتخاب سیاسی است. در این رمان زنی را می‌شنویم که حتی با عشق ورزیدنش هم می‌تواند کوه‌ها را جابه‌جا کند. زنی که وجودی سرشار از عشق به آزادی دارد، کسی که از همه‌کس می‌گذرد تا بتواند آوای مانده در گلویش را فریاد کند.» منتقد دیگری هم گفته: «ترانه مرغ اسیر صدایی ا‌ست که خود را از اعماق سکوت بالا می‌کشد و عطش گفتن و شنیده ‌شدن دارد.»

یاسمین درزنیک یا همان جازمین دارزنیک در سال 1352 در تهران به دنیا آمد و تنها 5 سال در ایران زندگی کرد و همراه با خانواده خود به آمریکا مهاجرت کردند. او در دانشگاه، رشته‌ی ادبیات داستانی خواند و در ادامه از دانشگاه پرینستون دکترای ادبیات انگلیسی را دریافت کرد و چند سالی است در دانشگاه هنر کالیفرنیا ادبیات و نویسندگی خلاق تدریس می‌کند. او با رمان «دختر خوب: خاطرات پنهانی مادرم» مشهور شد و کتاب‌اش در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار گرفت و رمان‌اش به 13 زبان ترجمه شد. همین استقبال موجب شد بسیاری منتظر رمان جدید او باشند و 6 ماه پس از انتشار، رمان جدیدش به فارسی ترجمه شد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
18 دقیقه
بخش اول
35 دقیقه
بخش دوم
28 دقیقه
بخش سوم
47 دقیقه
بخش چهارم
31 دقیقه
بخش پنجم
39 دقیقه
بخش ششم
34 دقیقه
بخش هفتم
40 دقیقه
بخش هشتم
23 دقیقه
بخش نهم
43 دقیقه
بخش دهم
17 دقیقه
بخش یازدهم
32 دقیقه
بخش دوازدهم
46 دقیقه
بخش سیزدهم
51 دقیقه
بخش چهاردهم
18 دقیقه
بخش پانزدهم
33 دقیقه
بخش شانزدهم
11 دقیقه
بخش هفدهم
21 دقیقه
بخش هجدهم
18 دقیقه
بخش نوزدهم
32 دقیقه
بخش بیستم
24 دقیقه
بخش بیست و یکم
39 دقیقه
بخش بیست و دوم
25 دقیقه
بخش بیست و سوم
37 دقیقه
بخش بیست و چهارم
17 دقیقه
بخش بیست و پنجم
37 دقیقه
بخش بیست و ششم
26 دقیقه
بخش بیست و هفتم
16 دقیقه
بخش بیست و هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ترانه مرغ اسیر
نویسنده
مترجمعلی مجتهد زاده
راویشهین نجف زاده
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۵۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر

___ MARYAM ___
۱۴۰۱/۶/۲
آه، فروغِ رها و آزادی که به مانند اسمت نور را در تاریک‌ترین لحظه‌های زندگیت به قلم و این جهان هدیه کردی،
چه بسیار فروغ و فروغ‌هایی که حقیقت زندگی آن‌ها درد را معنی کرده اما ایستادند و ایستادگی را یاد دادند، به جای مغلوب شدن خودشان را فریاد کردند، خاموش نشدند نوری شدند چون خورشید تمام نشدنی، با و
شکوه ابدی
به راستی که این زندگی باید چیزی بیش و بِه از آمدن و رفتن ما به جا بگذارد،
من لذتی بردم از این کتاب نگفتنی،
سفر کردم به جهانی پر از عشق، درد، رنج، شجاعت و آزادگی …،
اجرای این کتاب از ده، هزار می‌گیرد،
صدای دلنشین و فوق العاده خواننده،
موسیقی متن که مدهوشتان می‌کرد،
این کتاب صوتی با اختلاف یکی از برترین و با ارزش‌ترین آثاری بود که تا به امروز شنیدم
سپاس از ماه آوا
و سپاس از سرکار خانم شهین‌دخت نجف زاده با صدای بهشتیشون پاینده و سلامت باشید.
ایلار نامی
۱۴۰۱/۱۲/۲۶
در وصف زیبایی این کتاب نمیتونم چیزی بگم که عمق اون رو بیان کنم البته نمیدانم تا چه حد بعضی قسمت‌ها با واقعیت آن چیزی که فروغ بوده مطابقت داره یا نه. چیزی که خیلی دوست داشتم و متاسفانه واقعیت هست اینه که فرهنگ جامعه ما پایینه اصلا جدا از حکومت‌هایی که میان و میرن در ایران، مشکل اصلی فرهنگ عقب افتاده مردمه و اینکه چطور یک جامعه عقب افتاده به زن نگاه میکنه و حرف و حدیثی که درست میکنه چطور روح و روان یک زن رو داغون میکنه. بسیار از گوش دادنش لذت بردم صدای گوینده هم بینظیر بود.
فائزه میرسلطانی
۱۳۹۸/۶/۴
نکته مثبت این کتاب صوتی، صدای دلنشین گوینده‌اس. شنیدن ماجرای زندگی فروغ فرخزاد جذابه، هرچند که یه سری گاف داشت مثل اسم ابراهیم گلستان که داریوش گلشیری شده بود. یه سری شخصیت‌پردازی‌ها هم ضعف داشت و یه سری از قسمت‌ها هم زود ازش می‌گذشت و خوب ساخته نشده بود. ولی درکل شنیدنش خالی لطف نبود و برای من بسیار جذاب بود...
Monir Naghikhani
۱۳۹۹/۱۲/۲۹
من نظر خودرا نوشته ام، زندگی فروغ مثل یک کتاب خواندنی بود، شجاعتش درآن زمان ستودنی وسرنوشتش هم غم انگیز، ولی شاید فروغهای بسیاری بوده اند، هستندکه صدایشان خاموش است، به امید روزی که به زنان، این قشر اجحاف دیده وزجر کشیده دیگر ظلمی نشود وحق انسان بودنشان را بگیرند.
Debora
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
مگه کتابی به این زیبایی هم میشه پیدا کرد. صدای گوینده شگفت انگیز بود. اونقدر تحت تاثیر قرار گرفته بودم که نصف شب هم نمیتونستم بخونم باید گوشش میکردم. چقدر باهاش گریه کردم. ممنونم از کتابراه که با انتخاب صدای گوینده خوب در درک بهتر کتاب به ما کمک میکنه
فاطمه حسینی
۱۳۹۸/۵/۳
با اینکه کناب پر بود از گاف زمانی و حتی تغییر نام ابراهیم گلستان به داریوش گلشیری ولی همین که با زندگی فروغ فرخ زاد آشنا میشی عالیه‌ای کاش کتاب زندگی ادبی فروغ فرخ زاد نوشته خانم فردانه میلانی رو هم بزارید
شمیم میم
۱۴۰۰/۷/۹
شخصیت فروغ خیلی پیچیده بوده اصلا نمیتونم قضاوتش کنم مجموعه‌ای از خوببها و البته بعضی رفتارهای اشتباه بااینحال ازادگیش و جسارتش و کمکش به دانشجویان ازاد اندیش قابل ستایشه
ملک نصیری
۱۳۹۹/۳/۲۳
بسیار عالی. هم متن نویسنده رمان و هم صدای دلنشین گوینده رمان. هر چند که گاه از تاریخ فاصله می‌گرفت و می‌توانست تاریخی تر باشد. در آن برهه حساس زمان.
مریم مهرشاد
۱۴۰۱/۳/۴
زندگینامه زنی که تا به حال فقط ستاره شدنش رو دیدیم ولی سختی‌های مسیرش رو ندیدیم. جالب و البته جذاب بود و برای شنیدنش لحظه شماری می‌کردم.
زهرا بابایی
۱۳۹۹/۱/۳۱
زندگینامه پر فراز و نشیب فروغ فرخزاد بود. دوستش داشتم همراه کتاب اسامی که نامبرده میشد سرچ میکردم جالب بود. پیشنهاد میکنم بخونید
هستي H
۱۴۰۱/۱۰/۷
زندگی بی پروای یک زن که خیلی جلوتر از زمانش زندگی میکرد
خیلی دوسش داشتم
سمانه سریری
۱۳۹۸/۵/۳
عالی بود کلا محتوای کتاب عالی هست.
زاها م
۱۳۹۸/۴/۲۶
عالی بود هم کتاب هم راوی، خیلی دلنشین بود
سعیده سلطانی
۱۴۰۰/۶/۱۹
کتاب خیلی خوبی بود.
فریده سریری
۱۳۹۸/۵/۱۳
کتاب عالی، بابیان شیوا
مشاهده همه نظرات 15

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر

برای دریافت کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.