دانلود کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر

جازمین دارزنیک در کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر، سعی دارد در یک روایت داستانی زندگی فروغ فرخزاد شاعر معاصر ایرانی را به تصویر بکشد.

فروغ‌الزمان فرخزاد معروف به فروغ فرخزاد، شاعری برجسته و اثرگذار بود و اشعار پنج دفترش در ذهن بسیاری از مخاطبان ادبیات حاضر باقی مانده است و جایگاه والایی برای اهل ادبیات دارد. او حتی مخاطب عام را هم جذب قدرت کلماتش کرده و آثارش همیشه پرفروش‌ بوده، از سویی زندگی خصوصی او هم جذابیت بسیاری داشته است.

آن‌طور که جازمین دارزنیک (Jasmin Darznik) بیان کرده، در زمان نگارش این اثر لحظه به لحظه تحت تاثیر شخصیت فروغ فرخزاد قرار گرفته است. او می‌گوید: اگر شعر همان شعله‌ی احساسی باشد که در وجود بعضی‌ها آشکار شده، پس تمام وجود فروغ از آتش بوده است. ترانه مرغ اسیر (Song of a captive bird)، داستانی پراکنده از شعر فروغ است. منتقدان در مورد ویژگی اصلی این رمان گفته‌اند که این اثر درباره فروغ شدن است که هم به نواحی تاریکی نور می‌تاباند که تاکنون در سایه مانده‌اند و هم تصویری از ایران دهه 34 و روشنفکران آن روزگار ارائه می‌دهد.

صدای انتقاد فروغ در شعر و زندگی خصوصی و تأثیرگذاری‌اش بر فضای روشنفکری و ادبی عصر خود ترانه مرغ اسیر را به اثری بی‌مانند درباره یک شاعر درخشان ایرانی تبدیل کرده است، با شخصیت‌هایی کاملا واقعی که نویسنده در مورد بعضی از آن‌ها ترجیح داده از اسم‌های دیگر استفاده کند؛ اما شخصی که کمی آشنایی با تاریخچه ادبیات و هنر آن دوران داشته باشد، همه را بدون شک می‌شناسد.

ترانه مرغ اسیر به دل بسیاری از منتقدان ادبی نشسته و حداقل اینکه نظرشان در مورد این کتاب منفی نبوده است. منتقد نشریه نیویورک‌تایمز این اثر را ستوده و گفته است: «داستان شکوهمند زنی که خود را در دل همه سختی‌ها و مشکلات، با شعله عشق و شعر زنده نگه می‌دارد، زنی که وجودش سرشار از آتش بوده. رمانی که نشان می‌دهد گاهی خواستن و عشق ورزیدن، خودش یک انتخاب سیاسی است. در این رمان زنی را می‌شنویم که حتی با عشق ورزیدنش هم می‌تواند کوه‌ها را جابه‌جا کند. زنی که وجودی سرشار از عشق به آزادی دارد، کسی که از همه‌کس می‌گذرد تا بتواند آوای مانده در گلویش را فریاد کند.» منتقد دیگری هم گفته: «ترانه مرغ اسیر صدایی ا‌ست که خود را از اعماق سکوت بالا می‌کشد و عطش گفتن و شنیده ‌شدن دارد.»

یاسمین درزنیک یا همان جازمین دارزنیک در سال 1352 در تهران به دنیا آمد و تنها 5 سال در ایران زندگی کرد و همراه با خانواده خود به آمریکا مهاجرت کردند. او در دانشگاه، رشته‌ی ادبیات داستانی خواند و در ادامه از دانشگاه پرینستون دکترای ادبیات انگلیسی را دریافت کرد و چند سالی است در دانشگاه هنر کالیفرنیا ادبیات و نویسندگی خلاق تدریس می‌کند. او با رمان «دختر خوب: خاطرات پنهانی مادرم» مشهور شد و کتاب‌اش در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار گرفت و رمان‌اش به 13 زبان ترجمه شد. همین استقبال موجب شد بسیاری منتظر رمان جدید او باشند و 6 ماه پس از انتشار، رمان جدیدش به فارسی ترجمه شد.

 ۱۳ ساعت و ۵۸ دقیقه، ۷۷۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۸ دقیقه
بخش اول
۳۵ دقیقه
بخش دوم
۲۸ دقیقه
بخش سوم
۴۷ دقیقه
بخش چهارم
۳۱ دقیقه
بخش پنجم
۳۹ دقیقه
بخش ششم
۳۴ دقیقه
بخش هفتم
۴۰ دقیقه
بخش هشتم
۲۳ دقیقه
بخش نهم
۴۳ دقیقه
بخش دهم
۱۷ دقیقه
بخش یازدهم
۳۲ دقیقه
بخش دوازدهم
۴۶ دقیقه
بخش سیزدهم
۵۱ دقیقه
بخش چهاردهم
۱۸ دقیقه
بخش پانزدهم
۳۳ دقیقه
بخش شانزدهم
۱۱ دقیقه
بخش هفدهم
۲۱ دقیقه
بخش هجدهم
۱۸ دقیقه
بخش نوزدهم
۳۲ دقیقه
بخش بیستم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و یکم
۳۹ دقیقه
بخش بیست و دوم
۲۵ دقیقه
بخش بیست و سوم
۳۷ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۱۷ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۳۷ دقیقه
بخش بیست و ششم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۱۶ دقیقه
بخش بیست و هشتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر

برای دانلود کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ترانه مرغ اسیر
سمانه سریری
۱۳۹۸/۵/۳
عالی بود کلا محتوای کتاب عالی هست.
ملک نصیری
۱۳۹۹/۳/۲۳
بسیار عالی. هم متن نویسنده رمان و هم صدای دلنشین گوینده رمان. هر چند که گاه از تاریخ فاصله می‌گرفت و می‌توانست تاریخی تر باشد. در آن برهه حساس زمان.
شمیم میم
۱۳۹۹/۲/۱۷
شخصیت فروغ خیلی پیچیده بوده اصلا نمیتونم قضاوتش کنم مجموعه‌ای از خوببها و البته بعضی رفتارهای اشتباه بااینحال ازادگیش و جسارتش و کمکش به دانشجویان ازاد اندیش قابل ستایشه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸)