دانلود کتاب صوتی جاده


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جاده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی جاده

کتاب صوتی جاده نوشتۀ کورمک مک کارتی، داستانی حیرت‌انگیز از سفر پدر و پسری به دنیایی تباه است. جاده رمانی‌ست در مورد زندگی و بازماندگان پس از سانحه‌ی انفجار اتمی و نابودی امریکا.

کتاب صوتی جاده (The Road)، تصویر جهان را بعد از مرگ طبیعت و تمدن بشری به صورت یک دست نشان می‌دهد و دنیایی تباه و سرشار از هراس را شرح می‌دهد. این کتاب روایت داستانی درباره آخرالزمان است. در قسمتی از تاریخ که تعداد محدودی از انسان‌ها به جای مانده‌اند و دیگر هیچ چیز به دنیای کنونی شباهت ندارد، پدر و پسری باقی مانده‌اند. این دو از معدود افرادی هستند که بعد از انفجار اتمی آمریکا زنده مانده‌اند. آن‌ها باید سعی کنند بلکه نشانه‌ای از حیات بیابند.

یک تفنگ و یک چرخ‌دستی و مقادیری نان خشک همه دارایی‌های پدر است. او همراه با پسرش به سمت جنوب راهی می‌شود تا محیط مناسبی برای زندگی بیابد و از شر انسان‌های دیگری که باقی مانده‌اند، نجات پیدا کنند. انسان‌های دیگر در این رمان ویژگی‌های انسانی خود را از دست داده‌اند و فقط پسربچه در این داستان نماد یک انسان پاک و نیک‌سرشت است.

این کتاب داستانی درباره زندگی و زنده‌ماندگان بعد از فاجعه انفجار اتمی و نابودی آمریکاست. این فاجعه بسیاری از آمریکایی‌ها را به کام مرگ کشاند و تعداد بسیار دیگری که زنده ماندند برای ادامه زندگی ایستادند و مبارزه کردند. در این هنگام دیگر دولت‌ها و کشورها وجود خارجی ندارند. دیگر چیزی به اسم نظم و قانون وجود ندارد. خورشید دیگر هیچ‌گاه از پشت ابرهای خاکستری بر زمین نمی‌تابد. اغلب انسان‌ها در این انفجار اتمی عظیم مرده‌اند و کسانی هم که زنده مانده‌اند یا به عضویت گروه جنایت‌کاران بی‌رحم درآمده‌اند و یا به زباله‌گردهایی تنها و حتی خطرناک تبدیل شده‌اند.

این اثر نه تنها داستانی ناامیدکننده نیست بلکه داستانی درباره پیروزی عشق و انسانیت بر نفرت و پلیدی است. شخصیت‌های داستان در رمان صوتی جاده بدون اسم هستند و با اسامی مرد، مادر، مرد غریبه، پیرمرد، دزد و پسربچه معرفی می‌شوند. کورمک مک‌کارتی (Cormac McCarthy) در این کتاب تلاش می‌کند آنچه را که آلبرت اینیشتین شش دهه پیش سعی کرد به ما آموزش دهد به یادمان آورد: «اگر جنگی هسته‌ای رخ دهد، آن‌وقت زنده‌ها به مردگان رشک خواهند برد.»

ایده داستان این رمان چندین سال قبل در اتاق هتلی در تگزاس آمریکا به ذهن مک‌کارتی رسید، هنگام نیمه‌شب و زمانی که پسرش در خواب بود، از پنجره به شهر می‌نگرد و به این فکر می‌کند که شهر در 50 یا 100 سال آینده چگونه خواهد بود؟ به پسرش می‌اندیشد و چیزهایی را یادداشت می‌کند. بعدها در سفر به ایرلند می‌فهمد که این‌ها فقط یادداشت نیستند بلکه می‌توانند به یک کتاب مبدل شوند.

در سال 2009 جان هیلکات کارگردان ایتالیایی براساس این داستان فیلمی سینمایی به همین نام ساخت. ویگو مورتنسن و چارلیز ترون در این فیلم ایفای نقش کردند.

افتخارات کتاب صوتی جاده:

- دریافت جایزه یادبود جیمز تیت بلاک (یکی از مهم‌ترین جوایز بریتانیا) در سال 2006
- دریافت جایزه پولیتزر (معتبرترین جایزه روزنامه‌نگاری در آمریکا) در سال 2007

با کورمک مک‌کارتی بیشتر آشنا شویم:

کورمک یا چارلز مک‌کارتی پژوهشگر و نویسنده آمریکایی در سال 1933 در ایالت رودآیلند متولد شد. او در دانشگاه تنسی به ادامه تحصیل پرداخت و در جوانی در نیروی هوایی آمریکا مشغول به فعالیت شد و هم‌زمان شروع به نوشتن اولین آثارش کرد. در آن زمان داستان‌های مک‌کارتی در یکی از نشریه‌های دانشگاهش به چاپ می‌رسید و او به همین دلیل جایزه اینگرام – مریل را دریافت کرد. او بعد از کسب این جایزه تحصیلاتش را نیمه‌کاره رها کرد و به طور جدی به نوشتن پرداخت.

نخستین رمانش را در سال 1965 با نام نگهبان باغ به نگارش درآورد. او با گرفتن جایزه بورس تحقیقاتی و کمک‌هزینه مؤسسه راکفلر به ایرلند، انگلیس و جنوب اروپا رفت و نوشتن را پی گرفت. کورمک در پایان سفرش رمان تاریکی بیرون را نوشت و وقتی به آمریکا برگشت، آن را منتشر کرد. کتاب‌های ساتری و فرزند خدا از آثار دیگر او بودند که بعد از برگشتش به تنسی آن‌ها را به رشته تحریر درآورد.

او در سال 1981 بورس تحقیقاتی مک آرتور را دریافت کرد و در پی آن بهترین اثرش به نام نیمروز خونین یا سرخی غروب در غرب را به چاپ رساند. اثر دیگر کورمک با نام جایی برای پیرمردها نیست در سال 2005 منتشر شد. برادران کوئن براساس این کتاب در سال 2007 یک فیلم سینمایی ساختند. از دیگر آثار او می‌توان به همه اسب‌های زیبا، گذرگاه و جایی برای پیرمردها نیست اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی جاده می‌شنویم:

صبح روز بعد در جاده ایستاده بودند. او و پسرش بر سر اینکه چی به پیرمرد بدهند با هم دعوا می‌کردند. آخر سر چیز زیادی عاید پیرمرد نشد. چند کنسرو سبزی و میوه. پسرک سرانجام به حاشیه جاده رفت و روی خاکسترها نشست. پیرمرد قوطی‌های کنسرو را در کوله‌پشتی‌اش جا داد و بند کوله را محکم بست. گفت: «در واقع باید از پسرم تشکر کنی. اگه دست من بود بهت هیچی نمی‌دادم.»

- «شاید باید ازش تشکر کنم. شایدم نه.»
- «برای چی نه؟ اگه دست من بود بهش هیچی نمی‌دادم.»
- «براتون هم فرق نداره که با این حرف می‌رنجه؟»
- «مگه می‌رنجه از این حرف؟»
- «نه، برای همینم خودشو کنار کشید.»
- «این کار یعنی چی؟»

به پسرش نگاهی انداخت و بعد به پیرمرد. گفت: «شما نمی‌فهمین. حتی خودمم نمی‌دونم که این جور مسائل رو درک می‌کنم یا نه؟»

- «شاید به خدا اعتقاد داره.»
- «نمی‌دونم به چی اعتقاد داره.»
- «بالاخره یه روزی فراموش می‌کنه این چیزا رو.»
- «نه.»

پیرمرد چیزی نگفت. به اطراف نگاهی انداخت. گفت: «برای ما هم آرزوی خوشبختی نمی‌کنین؟ یا که چی؟»

- «اصلاً نمی‌دونم این حرفا به چه دردی می‌خوره. من اصلاً نمی‌دونم خوشبختی یعنی چی؟ از کجا می‌شه خوشبختی را شناخت.»
- «منم نمی‌دونم خوشبختی به چه کار میاد و چطور می‌شه شناختش؟»

راه افتادند. به پشت سر که نگاه کرد. پیرمرد هم با چوب‌دستش به راه افتاده بود و در حالی که عصاکشان می‌رفت، به‌تدریج مثل رهگذری در افسانه‌هایی که از روزگاران دور به جا مانده بود، با قامتی دوتا، زارونزار از نظر پنهان می‌شد که پس از مدتی برای همیشه ناپدید شود.

 ۱۰ ساعت و ۷ دقیقه، ۵۶۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
مقدمه
۲۲ دقیقه
قسمت اول
۱۹ دقیقه
قسمت دوم
۲۵ دقیقه
قسمت سوم
۲۹ دقیقه
قسمت چهارم
۲۷ دقیقه
قسمت پنجم
۲۱ دقیقه
قسمت ششم
۲۱ دقیقه
قسمت هفتم
۲۰ دقیقه
قسمت هشتم
۱۹ دقیقه
قسمت نهم
۲۰ دقیقه
قسمت دهم
۱۸ دقیقه
قسمت یازدهم
۲۲ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۰ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۱ دقیقه
قسمت چهاردهم
۲۴ دقیقه
قسمت پانزدهم
۲۶ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲۳ دقیقه
قسمت هفدهم
۱۹ دقیقه
قسمت هجدهم
۲۶ دقیقه
قسمت نوزدهم
۲۶ دقیقه
قسمت بیستم
۲۴ دقیقه
قسمت بیست‌ویکم
۲۰ دقیقه
قسمت بیست‌ودوم
۲۱ دقیقه
قسمت بیست‌وسوم
۲۰ دقیقه
قسمت بیست‌وچهارم
۲۱ دقیقه
قسمت بیست‌وپنجم
۲۶ دقیقه
قسمت بیست‌وششم

راهنمای دانلود کتاب صوتی جاده

برای دانلود کتاب صوتی جاده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  جاده

نظرات کتاب صوتی جاده

مسعود صالحی
۱۳۹۹/۱۲/۲۵
واقعا عالی بود داستان در مورد دنیای ویران شده با بمب اتم و گرفتاری‌های یک پدر و پسر و امید به زندگی در سخت‌ترین شرایط و برای دوستانی که اینجور کتابها رو دوست دارن کتاب باران سیاه از اقای معین فرد رو توصیه میکنم شباهت زیادی با این داستان دارد ولی خیلی مهیج تر و گیرا تر با ذهن خلاق نویسنده واقعا و که عالیه کتاب بمب خیس متاسفانه صوتی اون نیامده ولی به شخصه بعد از خواندن کتاب مقداری احساس بد افسردگی داشتم و بیزار از دنیایی که انسان اینگونه به پست‌ترین حالت ممکن میرسد و خالق را از یاد میبرد با جامعه‌ای که اکنون داریم به همین سو می‌رویم و این دلهره اور است
مجید امین
۱۳۹۹/۶/۳۰
کاش اقای ارمان سلطان زاده راوی کتابی به این خوبی بود گوینده واقعا یکنواخت و بی رمق و بدون منتقل کردن حس کتاب به کارش ادامه میده حیف این کتاب کاش به جای صدای خوب یکم علمش هم داشته باشه
Mehdi Tehrani
۱۳۹۹/۱۲/۳
زیبا‌ترین و تاثیرگذار‌ترین و ناب‌ترین و بسیاری ترین‌های دیگه‌ای که به حال باهاش ارتباط برقرار کردم باید جزو ۵کتابی قرار بگیرد که تا قبل از مرگ خواند
مشاهد همه نظرات (۱۵)