معرفی و دانلود کتاب صوتی جامعه شناسی زنان

عکس جلد کتاب صوتی جامعه شناسی زنان
قیمت:
۱۷۰۰۰۰ ۱۱۹,۰۰۰ تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جامعه شناسی زنان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جامعه شناسی زنان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جامعه شناسی زنان

کتاب صوتی جامعه شناسی زنان نوشته‌ی پاملا آبوت و کلر والاس، با نگاهی فمنیستی درباره حضور زنان در تاریخ و رویکرد علم جامعه‌شناسی به این موضوع پرداخته است. اینکه زنان در عرصه‌‌های مختلف زندگی نادیده گرفته شده‌اند و همواره تعریفی از جایگاه و نقش آن‌ها ارائه شده که فرصت حضور در بازار کار و فعالیت‌های اجتماعی‌شان را کم‌رنگ کرده است.

درباره کتاب صوتی جامعه شناسی زنان:

«موقعیت سنی در زنان اهمیت خاصی دارد چون معرف زنان بیشتر خصوصیات زیست شناختی‌ست تا دستاورهای اجتماعی» این جمله‌ای از کتاب صوتی جامعه شناسی زنان (An introduction to sociology) است که اولین بار در سال 1991 منتشر شد و هر دو نویسنده این اثر، علم جامعه‌شناسی را مانند دیگر علوم بی‌طرف نمی‌دانند و معتقدند همیشه در تحقیقات و نظریات جامعه‌شناسی، نقش و هویت زنان به گوشه‌ای رانده شده است. به همین خاطر در فصل‌های مختلف کتاب سعی کرده‌اند که از دیدگاهی فمنیستی به این موضوع بپردازند.

یکی از ایده‌های اصلی این کتاب، بازسازی مفاهیم دوباره در علم جامعه‌شناسی، براساس نگرش و نقش زنان است؛ چون همواره نگاه مردانه بر این علوم غالب بوده و نیمی از جمعیت جهان دیده نشده‌اند.

در واقع جامعه‌شناسی تحت سلطه مردان پذیرفته که نقش اصلی زنان در زندگی به عنوان همسر یا مادر طبیعی است و زنان برای انجام برخی کارهای خاص طراحی شده‌اند. اما فمینیست‌ها می‌پرسند چرا؟ سوالاتی از قبیل «چرا مردان از کودکان مراقبت نمی کنند؟»، «چرا اوقات فراغت مردان را زنان ندارند؟» و... به موضوعات اصلی برای پژوهش تبدیل شده‌اند.

شما با شنیدن هر فصل با موضوعاتی نظیر نقش زنان در خانواده، بهداشت و تیمارداری، سیاست، اشتغال، سن و جذابیت‌های جنسی و... آشنا می‌شوید و دیدگاه‌های مختلف فمینیسمی همچون فمینیسم لیبرال / اصلاح طلب، فمینیسم رادیکال، فمینیسم مارکسیستی، فمینیسم سوسیالیست و برخی از دیدگاه‌های فمینیسم سیاه را یاد خواهید گرفت.

پاملا آبوت و کلر والاس در مقدمه کتاب جامعه‌شناسی زنان تاکید کرده‌اند که این پژوهش‌ از دیدگاه دو جامعه‌شناس زن سفیدپوست بریتانیایی نوشته شده و در واقع بیانگر آن است که ملیت، رنگ و نژاد و مذهب چقدر می‌تواند بر سرنوشت زنان اثرگذار باشد. همچنین آمارها و تحقیقاتی که در کتاب استفاده شده، براساس اطلاعات کشور انگلستان در ابتدای دهه 1990 میلادی است.

پاملا آبوت و کلر والاس را بیشتر بشناسیم:

پاملا آبوت (Pamela Abbott) متولد سال 1947 میلادی است که در زمینه جامعه‌شناسی، جنسیت و توسعه جهانی تحقیق و پژوهش می‌کند. او دیدگاه‌های فمنیستی دارد و با این نگاه محدودیت‌های تاریخی و چارچوب‌های مردانه در جامعه‌شناسی جریان اصلی را نقد می‌کند. آبوت که مدیر مرکز توسعه جهانی و استاد دانشکده آموزش و پرروش در دانشگاه آبردین است، به موضوع بهار عربی نیز علاقه دارد و درباره کیفیت زندگی از منظر اقتصادی و توسعه‌ای این جوامع تحقیق می‌کند.

کلر والاس (Clare Wallace) نویسنده‌ی دیگر کتاب، استاد دانشگاه در زمینه علوم اجتماعی‌ست و با پاملا آبوت چندین همکاری داشته که به خلق چند کتاب منجر شده است. والاس در زمینه سلامت، هویت نژادی، توسعه مدل کیفیت زندگی، کار و رفاه و ساخت یک جامعه مناسب فعالیت و تلاش می‌کند.

او تاکنون دو سمت شغلی مهم در سطح جهانی داشته از جمله رئیس انجمن جامعه شناسی اروپا در سال‌های 2007 تا 2009 و سردبیر مجله بین المللی اتحادیه اروپا در سال‌های 2001 تا 2006.

کتاب صوتی جامعه شناسی زنان به چه کسانی توصیه می‌شود؟

چه زن باشید و چه مرد، اگر با گرایشات فمنیستی آشنا هستید و دغدغه‌ای در حوزه زنان و علوم اجتماعی دارید که با مطالعه بیشتر، شناخت و تسلط بیشتری بر آن پیدا می‌کنید، شنیدن این کتاب صوتی به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی جامعه شناسی زنان می‌شنویم:

جامعه شناسان زندگی انسان را به سه بخش تقسیم می‌کنند؛ کار یعنی اشتغال درآمدزا، فراغت یعنی زمان تفریح و سرگرمی، ضرورت یعنی زمان خواب و خوراک و دیگر فعالیت‌های حیاتی.

فمنیست‌ها نشان داده‌اند که این الگو بازتاب نگرشی مردانه به دنیاست و با تجربیات بیشتر زنان جور در نمی‌آید. هم از آن‌رو که خدمات بی‌اجر خانگی را نمی‌شناسد و هم به این سبب که برای زنان متاهل کمتر پیش می‌آید که زمان فراغت را بیرون از خانه سپری کنند. تحقیقاتی که در زمینه اشتغال انجام شده، بیشتر به مردان معدن چیان، کارگران خط تولید و کارمندان اختصاص داشته و یافته‌های همین تحقیقات سنگ بنای نظریه‌های عام درباره رفتار و نگرش همه کارگران قرار گرفته است. حتی در مواردی که زنان را در نمونه‌های بررسی منظور کرده‌اند، فرض شده که رفتار و نگرش ایشان، تفاوت چندانی با مردان ندارد یا تصور شده که زنان متاهل برای پول تو جیبی کار می‌کنند و اشتغال در زندگی‌شان اهمیت چندانی ندارد. چون فرض بر این است که زنان در درجه اول با نقش خانگی‌شان در مقام همسر بازشناخته می‌شوند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
معرفی
11 دقیقه
پیشگفتار
18 دقیقه
مقدمه
60 دقیقه
فصل اول: مقدمه: نقد فمینیستی جامعه‌شناسی مرد محورانه و راه پیش‌روی
115 دقیقه
فصل دوم: زنان و قشر بندی
103 دقیقه
فصل سوم: دختران و زنان جوان
79 دقیقه
فصل چهارم: خانواده و خانوار
101 دقیقه
فصل پنجم: زنان، بهداشت و تیمارداری
106 دقیقه
فصل ششم: زنان و اشتغال
112 دقیقه
فصل هفتم: زنان، جرم و خلاف‌کاری
64 دقیقه
فصل هشتم: زنان و سیاست
92 دقیقه
فصل نهم: تولید دانش فمینیستی
78 دقیقه
راهنما
2 دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جامعه شناسی زنان
نویسنده،
مترجممنیژه نجم عراقی
راویشرگان انورزاده
ناشر چاپینشر نی
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ ساعت و ۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه صوتی
۱۷۰۰۰۰ ۱۱۹,۰۰۰ ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی جامعه شناسی زنان

محمد حیاتی
۱۳۹۹/۸/۳
سلام تنوع کتاب‌ها را زیاد کنید عالی عالی میشه
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جامعه شناسی زنان

برای دریافت کتاب صوتی جامعه شناسی زنان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.