دانلود کتاب صوتی جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 2


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 2

کتاب صوتی جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 2 اثر جفری لانگ، دربردانده‌ی روایت‌های حیرت‌آور از افرادی‌ست که مرگ را از نزدیک تجربه کرده‌اند، در جلد دوم این کتاب دلایل قانع کننده‌ای مبنی بر اینکه ذهن و هشیاری را نمی‌توان به فعالیت‌های مغز تنزل داد ارائه می‌شود. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و راوی نو تولید شده است.

کتاب صوتی جهان پس از مرگ (Evidence of the afterlife) یکی از معتبرترین و جالب‌ترین آثاری است که در حیطه‌ی تجربیات نزدیک به مرگ نوشته شده است. هم‌چنین این اثر یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال آمریکا در اولین سال انتشارش بود.

در سال 2010 جفری لانگ (Jeffrey Long) با مشارکت و همراهی پل پری (Paul Perry) کتاب خود را با عنوان «شواهدی دال بر ادامه حیات پس از مرگ» که حاصل سال‌ها پژوهش و بررسی تجربیات نزدیک به مرگ بیش از ششصد نفر از کشورها و فرهنگ‌های گوناگون بود منتشر کرد. جفری لانگ متخصص درمان تومورهای سرطانی در این کتاب دلایل قانع کننده‌ای از روی بررسی تجربه‌های نزدیک مرگ به دست آورده است که بقا و حیات پس از مرگ را برای عموم روشن می‌کند. او معتقد است به شواهدی علمی رسیده که برای او وجود حیات پس از مرگ ثابت شده است.

بهترین شاهد برای فهمیدن آنچه هنگام مرگ اتفاق می‌افتد، تجربیات کسانی است که دچار مرگ بالینی شده‌اند یا به مرگ نزدیک شده و تجربه‌ی نزدیک به مرگ را لمس کرده و پشت سر گذاشته‌اند. او در پژوهش‌هایش به این نتیجه رسید که اکثریت قابل ملاحظه‌ای از افراد با تجربه‌ی نزدیک به مرگ، به واقعی بودن تجربه‌ی خود باور داشته و آن را دلیلی برای وجود حیات پس از مرگ می‌دانستند. برای تجربه کنندگان، داشتن تجربه‌ی نزدیک به مرگ اثبات فردی دو حقیقت است: حقیقت تجربیات و حقیقت حیات پس از مرگ.

پژوهش‌های محققان و دانشمندان به این نتیجه رسیده است که تجربیات نزدیک به مرگ می‌تواند در مجموع دربردانده‌ی دوازده عنصر زیر یا تعدادی از آن‌ها باشد.

تجربه‌ی خروج از بدن (جدایی هشیاری از بدن جسمانی)، تقویت حواس پنجگانه، هیجانات و احساسات شدید و عموما مثبت، عبور از یک تونل، مواجهه با نوری روشن (درخشان) و یا روحانی، مواجه با اشخاص روحانی، دوستان و اقوام فوت شده، احساس دگرگونی ماهیت زمان و مکان، مرور رویدادهای زندگی، ورود به قلمروی غیرمادی، کسب و فراگیری دانشی خاص، روبرو شدن با مرز یا مانع، بازگشت به بدن (داوطلبانه یا غیر داوطلبانه). این پدیده‌ها در بسیاری مواقع هنگام فرارسیدن احتمالی یک مرگ قریب‌الوقوع برای انسان رخ می‌دهد.

در این کتاب صوتی بزرگ‌ترین بررسی‌ها روی تجربه‌های نزدیک به مرگ برای اثبات حیات پس از مرگ صورت گرفته است. لانگ در این کتاب ذکر کرده است به رغم عدم تشابه تجربه‌های نزدیک به مرگ افراد، الگوی مشترکی از عناصر موجود در این تجربیات قابل مشاهده است و معمولا این عناصر با یک ترتیب ثابت و یکسانی اتفاق می‌افتد.

با توجه به این که کتاب یک بار در نشر جلد اول به صورت مبسوط به خوانندگان معرفی شد در این قسمت صرفا نظر چند تن از محققان تجربه نزدیک به مرگ درباره این کتاب آورده می‌شود.

- اگر کسی برای ادامه‌ی زندگی پس از مرگ دلیل خواست او را به این کتاب ارجاع دهید (دانیون و کاترین برینکلی مولفان کتاب اسرار نور).

- هر از چند گاهی، کتابی منتشر می‌شود که تاثیر بی‌اندازه‌ای روی تکامل معرفت بشر دارد، مثل پژوهش با ارزش لانگ (جیمز ون پراگ، مولف کار ناتمام).

- لانگ و پری کار فوق‌العاده‌ای در شفاف‌سازی اتفاقات اخیر در بررسی‌های تجربه‌ی نزدیک به مرگ انجام داده‌اند. پژوهش لانگ ما را گامی به حل منطقی معمای زندگی پس از مرگ نزدیک‌تر می‌کند (ریموند مودی، مولف کتاب زندگی پس از زندگی).

در قسمتی از کتاب صوتی جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 2 می‌شنویم:

یکی از جالب توجه‌ترین تجربه‌های نزدیک به مرگ در زمینه‌ی ملاقات با اقوام فوت شده که با وب سایت NDERF در میان گذاشته شده است مربوط به فردی به نام برایان است. وی که ناشنوای مادرزاد است، در سن سیزده سالگی در آستانه‌ی غرق شدگی قرار می‌گیرد. در ادامه توصیف برایان از دیدار با اعضای خانواده‌ی فوت شده‌اش را می‌خوانید:

«به مرز نزدیک شدم. در سن ده سالگی قادر به درک این موضوع نبودم که اگر از این مرز عبور کنم دیگر بازگشتی نخواهم داشت. هر توضیحی که در این خصوص به من داده می‌شد بی فایده بود. هیچ ترسی برای عبور از این مرز نداشتم. قصد داشتم که از آن عبور نمایم، ولی مشاهده‌ی اجداد خودم که در پشت مرز دیگری قرار داشتند توجه من را جلب نمود. آن‌ها از طریق تله پاتی با یکدیگر صحبت می‌کردند و همین موضوع توجه من را به آن‌ها معطوف ساخته بود. من به طور مادرزادی ناشنوا متولد شده بودم. بقیه اعضای خانواده‌ام قادر به شنیدن بودند و البته با زبان اشاره نیز آشنایی داشتند. من قادر بودم ذهن حدود بیست نفر از اجدادم را بخوانم و با آن‌ها ارتباط برقرار کنم. همچنین می‌توانستم با دیگر افراد نیز از طریق تله پاتی گفتگوهایی را داشته باشم. این موضوع مرا خوشنود ساخته بود. من نمی‌توانستم باور کنم که همزمان می‌توانم با چندین نفر از طریق تله پاتی گفتگو کنم.»

برایان کاملاً ناشنوا به دنیا آمده بود، بنابراین ارتباط او فقط از طریق زبان اشاره، لب خوانی و دیگر روش‌های دیداری امکان پذیر بود. نوع ارتباطی که برایان در تجربه‌ی نزدیک به مرگ، از آن برخوردار بود برخلاف روش‌های ارتباطی‌ای بود که او در زندگی دنیایی خود با آن‌ها آشنایی داشت. این نوع ارتباط تقریباً در همه‌ی تجربیات نزدیک به مرگی که در آن‌ها از وجود ارتباطات صحبت می‌شود وجود دارد. تا آن جایی که من اطلاع دارم تجربه‌ی برایان، اولین گزارش تجربه‌ی نزدیک به مرگ از یک فرد ناشنوا است.

 ۳ ساعت و ۴۹ دقیقه، ۲۱۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۷ دقیقه
فصل 7: دلیل پنجم: مرور کامل رویدادهای زندگی
۳۶ دقیقه
فصل 8: دلیل ششم: مشاهده اموات فامیل و آشنایان
۳۵ دقیقه
فصل 9: دلیل هفتم: تجربیات نزدیک به مرگ کودکان
۵۴ دقیقه
فصل 10: دلیل هشتم: همسانی تجربیات در سرتاسر دنیا
۶۷ دقیقه
فصل 11: دلیل نهم: زندگی‌های تغییر یافته

راهنمای دانلود کتاب صوتی جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 2

برای دانلود کتاب صوتی جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 2 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 2

نظرات کتاب صوتی جهان پس از مرگ: بررسی علمی تجربیات نزدیک به مرگ - جلد 2

ژاسمن شاهنظری
۱۴۰۰/۱/۴
کتاب عالیه هستش. دکتر لانگ تمام تحقیقاتش رو در این کتاب گنجانده و با خواننده بسیار راحت ارتباط برقرار میکنه. از نظر من کتاب بسیار جالبی هستش. حتی بسیاری از مطالب این کتاب به صورت فیلم در امده که در ایران نیز در تلویزیون نمایش داده شد. ممنون از این کتاب.
Habib B
۱۴۰۰/۲/۱۶
کتاب خیلی ارزشمندی بود. مطالب نسبتازیادی درباره‌ی زندگی پس از مرگ خوانده بودم ولی این کتاب چیز دیگری بود ومجبورمان میکندباجدیت بیشتری به بعضی ازتناقضاتی که به دلیل عقاید سنتی خودمان و\مطالب این کتاب ایجادشده فکر کنیم.
لاله خلیلی
۱۳۹۹/۹/۲۱
من چند کتاب دیگه ازجمله سفر روح ودر اغوش نور را در این زمینه خونده بودم ولی این یکی چون یک محقق معاصر انجام داده بود برام جالب تر بود به همه توصیه میکنم مطالعه کنند
مشاهد همه نظرات (۲۶)