دانلود کتاب صوتی حاصل عمر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حاصل عمر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی حاصل عمر

ویلیام سامرست موآم داستان نویس و نمایشنامه نویس شهیر انگلیسی در کتاب صوتی حاصل عمر همانطور که از نامش پیداست حاصل یک عمر زندگی و نوشتن را با علاقمندانش در میان می‌گذارد. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

در اجرای حاصل عمر (The summing up) ویژگی مستندگونه و نزدیک به زندگی سامرست موآم حفظ شده‌ است. گویی او با مخاطبش در نشستی صمیمی و خودمانی عقایدش را ابراز می‌کند.

سامرست موآم (William Somerset Maugham) یکی از پرکارترین داستان نویسان قرن بیستم بود و در زمان حیاتش میلیون‌ها نسخه از داستان‌های بلند و کوتاه و نمایشنامه‌های وی به زبان‌های مختلف ترجمه و به فروش رفت. از معروف‌ترین آثارش می‌توان "وفای زن و داستان‌های دیگر"، "لبه تیغ"، "لرزش برگ" و "حاصل عمر" را نام برد.

جملات زیبا از کتاب حاصل عمر:

- تا پیش از ازدواج، تنها مرگ می‌تواند دو عاشق دلداده را از هم جدا کند. اما بعد از ازدواج، کمابیش هر چیزی می‌تواند سبب جدایی آنان شود!

- بدیهی است که هیچ نویسنده‌ی حرفه‌ای نمی‌تواند فقط هنگامی که دلش می‌خواهد بنویسد. اگر بخواهد تا پیدا کردن حال یا تا به قول خودش دریافت الهام منتظر بماند، خیلی منتظر می‌ماند و سرانجام یا کاری از پیش نمی‌برد یا چیز کمی به وجود می‌آورد.

- حرفه‌ی نویسندگی به نویسنده آزادی معنوی می‌دهد. گناهان و خطاهای او، اندوهی که برایش پیش می‌آید، عشق ناکامش، نقایص جسمانی‌اش، بیماری، محرومیت و امیدهای از دست رفته‌اش، غم‌ها و خواری‌ها، همه و همه به وسیله‌ی نیروی او تبدیل به ماده می‌شوند و او می‌تواند با نوشتن بر آن‌ها غالب شود.

- نویسنده تنها هنگامی که پشت میزش نشسته نمی‌نویسد. در سراسر روز او مشغول نوشتن است. وقتی دارد فکر می‌کند، وقتی دارد می‌خواند، وقتی دارد تجربه می‌کند، هرچه را می‌بیند و احساس می‌کند همه برای مقصود او با معنی است و آگاهانه یا نا آگاهانه دایماً در حال اندوختن و نقل و انتقال تاثرات خویش است.

- همیشه از شوق و علاقه‌ای که مردم به دیدن اشخاص مشهور دارند متعجب و متحیر شده‌ام. اینکه شناختن اشخاص مشهور را افتخار و سربلندی بدانی و به دوستانت بگویی حضوراً آن‌ها را دیده‌ای، فقط ثابت می‌کند که خودِ تو آدم کوچکی هستی. اشخاص نام‌دار و مشهور در برخورد با مردم روش خاصی دارند. آن‌ها نقابی بر چهر‌ه‌ی خود می‌زنند، نقابی که غالباً مؤثر است و دقت می‌کنند که چهره‌ی واقعی خود را مخفی نگه دارند. آن‌ها نقشی را که مردم از آن‌ها انتظار دارند ایفا می‌کنند. اما انسان باید احمق باشد که فکر کند جلوه‌ی ظاهری این نقش بازتاب احوال درونی فردی است که چهره‌اش را در پشت نقاب مخفی کرده است.

در قسمتی از کتاب صوتی حاصل عمر می‌شنویم:

کوچک اندام بودم، قدرت تحملم زیاد، اما نیروی جسمانیم کم بود. لکنت زبان داشتم، خجالتی بودم، نحیف و نزار بودم. استعدادی باز را که در زندگی روزمره انگلیسی‌ها، حائز اهمیت فراوانی است، نداشتم، نمی‌دانم به این دلایل بود یا طبیعتم چنین بود که به طور غریزی، از آدم‌های دیگر گریزان باشم.

تک تک آدم‌ها را دوست می‌داشتم، اما هیچ‌گاه به حضور در جمع آنان اشتیاق چندانی نداشتم. هیچ‌گاه در نظر اول از کسی خوشم نیامده است؛ گمان نمی‌کنم هرگز در کوپه قطار با کسی که نمی‌شناختم حرف زده باشم یا با همسفری در کشتی سخن گفته باشم، مگر آنکه او سر حرف را باز کرده باشد. گمان نمی‌کنم پسری دوست داشتنی بوده باشم.

 ۱۲ ساعت و ۱۶ دقیقه، ۶۷۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۱ دقیقه
بخش اول
۳۱ دقیقه
بخش دوم
۳۱ دقیقه
بخش سوم
۳۳ دقیقه
بخش چهارم
۳۴ دقیقه
بخش پنجم
۳۳ دقیقه
بخش ششم
۳۰ دقیقه
بخش هفتم
۲۷ دقیقه
بخش هشتم
۳۴ دقیقه
بخش نهم
۲۴ دقیقه
بخش دهم
۳۲ دقیقه
بخش یازدهم
۳۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۳۲ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۳ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۰ دقیقه
بخش پانزدهم
۳۰ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۳ دقیقه
بخش هفدهم
۲۸ دقیقه
بخش هجدهم
۳۲ دقیقه
بخش نوزدهم
۳۰ دقیقه
بخش بیستم
۳۱ دقیقه
بخش بیست و یکم
۳۲ دقیقه
بخش بیست و دوم
۳۱ دقیقه
بخش بیست و سوم
۳۶ دقیقه
بخش بیست و چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی حاصل عمر

برای دانلود کتاب صوتی حاصل عمر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  حاصل عمر
hamid feili
۱۳۹۹/۶/۲۷
بسیار بسیار کتاب خوبی بود. با تشکر
فاطمه کوشکی
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
کتاب خوبیه. به ویژه تجربه مفیدی برای کسانی است که دوست دارند بنویسند. درضمن میشه این کتاب را یک مرور بر ادبیات انگلیسی دانست و این درخور توجه و امتنان است. صدای اقای عمرانی هم مثه همیشه گیرا و گرم است.
Mansour Sajad
۱۳۹۸/۹/۱۸
صدای رضا عمرانی عالی است
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)