معرفی و دانلود کتاب صوتی حرمسرای قذافی

عکس جلد کتاب صوتی حرمسرای قذافی
قیمت:
۴۰۰۰۰ ۲۴۰۰۰ تومان ۴۰%
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حرمسرای قذافی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حرمسرای قذافی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی حرمسرای قذافی

کتاب صوتی حرمسرای قذافی اثر آنیک کوژان، روایتی تلخ و شوک‌آور از دختری به نام ثریاست که در 15 سالگی ربوده و به مدت 5 سال در زیرزمین دژ قذافی بیرون از طرابلس نگهداری شده است. او می‌گوید که روزانه با خشونت تمام مورد تجاوز، ضرب و شتم قرار گرفته و شاهد آزار جنسی دختران و پسران دیگر هم بوده است.

ثریا نخستین زنی است که ماجراهای پشت پرده حکوکت دیکتاتور لیبی، قذافی را برای خبرنگاری خارجی تعریف می‌کند. او تنها یکی از ده‌ها دختر قربانی است که به اجبار به اسارت خودکامه منحرف و بیمار لیبی در آمده و حال روایتگر راز خوفناک حرمسرای اوست. کتاب حرمسرای قذافی (Gaddafis Harem) برنده جایزه بزرگ باشگاه بین‌المللی مطبوعات است.

ثریا دختری زیبا و شاد بود که آرزوهای بزرگی در سر داشت و می‌خواست در آینده پزشک شود. در 15 سالگی هنگامی که خبر آمد معمر قذافی قصد بازدید از مدرسه آن‌ها را دارد، مدیر مدرسه با هیجان این خبر مهم را به دانش‌آموزان داد و سپس ثریا و چند دختر دیگر را انتخاب کرد تا به هنگام بازدید قذافی از او استقبال کنند و دسته گل‌هایی تقدیم او کنند. در هنگام بازدید، قذافی متوجه زیبایی ثریا می‌شود و پس از گرفتن دسته گل دستش را روی شانه ثریا و بعد روی سرش کشید. دستی که بر سر ثریا کشیده شد، زندگی او را برای همیشه تغییر داد. آمازون‌های قذافی (محافظان مونت قذافی) هنگامی که او دستش را بر سر ثریا کشید، علامت را دریافت کردند و فردا به سراغ ثریا رفتند...

کتاب صوتی حرمسرای قذافی از دو بخش تشکیل‌ شده که بخش نخست با محوریت سرگذشت ثریاست؛ یکی از دخترانی که از سن نوجوانی بی‌رحمانه مورد خشونت و سوء استفاده جنسی و روحی معمر قذافی قرارگرفته و طی چندین سال پس‌ از آن همواره هویت خود را در کشاکش این تجاوز تعریف کرده است. شاید بتوان گفت سه شخصیت اصلی این کتاب ثریا، قذافی و مبروکه باشند. مبروکه یکی از زیردستان قذافی و به عبارتی رئیس واحد تشریفات وی بوده که گویا وظیفه‌ی اصلی‌اش فراهم آوردن دختران و زنان (بهتر است بگوییم شکار طعمه) مد نظر رهبر خویش (قائد اعظم) به جهت سوء استفاده‌های جنسی و همین‌طور بهره‌برداری در مواردی چون سیاسی یا اجتماعی بوده است. در بخش دوم کتاب از دیگر قربانی‌های قائد اعظم می‌خوانیم، و سرنوشت ثریا در کنار دیگر قربانیان با نام‌هایی چون خدیجه و لیلا قرار می‌گیرد.

هشداری آگاهی‌‌بخش درباره هزینه‌های شخصی‌ای که مردم در ذیل نظام توتالیتر متحمل می‌شوند. آدم ربایی، تجاوز، تحقیر و خشونت، این سرنوشت انبوهی از زنانی بود که به چنگ معمر قذافی، حاکم مستبد لیبی، افتادند. آنیک کوژان نظام وحشتناکی را شرح می‌دهد که در آن زنان جوان به ارضای نیازهای حیوانی قائد اعظم وادار می‌شدند. غرب مسحور زنان آمازونی قذافی بود. غربی‌ها خبر نداشتند که در پشت دیوارهای قصر قذافی چه خشونت وحشتناکی علیه زنان در جریان است. این کتاب بی‌شک یک دستاورد بزرگ ژورنالیستی است.

کتاب از سو استفاده‌های جنسی گسترده قذافی بیش از چهار دهه حکمرانی‌اش پرده برداشته است. کوژان (Annick Cojean) صفحه به صفحه اسامی و چهره‌های تازه‌ای را معرفی می‌کند و به قربانیان قذافی صدایی برای گفتن می‌دهد.

جملات برگزیده کتاب حرمسرای قذافی:

- او فقط به بدنم تعرض نکرد، بلکه روحم را نیز با دشنه‌ای سوراخ کرد. آن دشنه هرگز بیرون نیامد.

- دوست دارم در لیبی جدید زندگی‌ای برای خودم بسازم، اما از خودم می‌پرسم آیا چنین چیزی امکان دارد؟ 

- کتکم زد، به من تعرض کرد، رویم ادرار کرد و موقعی که می‌رفت دوش بگیرد داد زد: «برو بیرون!» به طبقه پایین رفتم، خیس و مرطوب، درهم شکسته و کاملا مطمئن از اینکه هیچ دوشی هرگز نخواهد توانست مرا دوباره پاک کند.

- ما دخترها هر بار که بین خودمان درباره قذافی حرف می‌زدیم هیچ‌وقت اسم یا عنوانش را بر زبان نمی‌آوردیم. فقط کفایت می‌کردیم بگوییم «او». او مرکز ثقل زندگی‌هایمان بود. وقتی می‌گفتیم «او» هیچ‌کس قاطی نمی‌کرد یا نمی‌پرسید «منظورت کیست؟»

- نیمه‌شب بود که مبروکه آمد تا مرا ببرد: «اربابت می‌خواهد تو را ببیند.» او درِ اتاق ارباب را باز کرد و مرا به سمت او هل داد. ارباب وادارم کرد که برقصم. بعد وادارم کرد سیگار بکشم. بعد مقداری پودر سفید را روی یک تکه مقوا ریخت، یک برگ کاغذ را لوله کرد و با استفاده از آن پودر سفید را درون دماغش کشید.

- پس دو نوع جنایت داریم: جنایت‌هایی که باید محکوم کرد و جنایت‌هایی که باید همچون رازهای کوچکِ کثیف پنهان‌شان کرد. پس برخی قربانیان خوب و شریف هستند و برخی دیگر بد و مایه خجالت. برخی قربانیان را باید مورد لطف و تقدیر قرار داد و به آن‌ها غرامت پرداخت کرد و برخی دیگر را که دردسرسازند باید مشمول قانون «ورق زدن صفحه تاریخ» کرد. نه. این پذیرفتی نیست. 

- از پدر ثریا پرسیدم آیا هرگز به فکر نیفتاد رسما شکایت کند؟ پاسخش این بود: «از که باید شکایت می‌کردم؟ ثریا را سوار یک ماشین دولتی کرده و بادیگاردهایی که برای رهبر کشور کار می‌کردند او را با خودشان برده بودند. هیچ اعتراضی حتی قابل تصور هم نبود. موقعی که شما در جهنم هستید، چگونه می‌توانید شیطان را متهم کنید؟ حتا در خیال‌تان هم نمی‌توانید این کار را بکنید!»

- رفتارهای رذیلانه و کثیف قائد اعظم به الگویی برای زیردست‌هایش تبدیل شده بود یا دقیق‌تر بگویم این رفتارها همچون ویروسی بود که بقیه مردان را در هر شغل و موقعیتی که بودند، مبتلا کرده بود. درست مثل یک بیماری مسری. رهبر یک کشور دیکتاتور هر نقطه ضعفی داشته باشد به زیردست‌هایش نیز سرایت می‌کند. اعضای مافیای قذافی درست به شیوه خود او عمل می‌کردند. سیستم از راس تا ذیل، تا بُنِ استخوانش، فاسد و تباه بود.

- ثریا به دریا نمی‌رود. به اینترنت هم بی‌علاقه است و در هیچ شبکه اجتماعی‌ای عضو نیست. او حتی هیچ دوست و رفیقی هم ندارد که یاس‌های خشمگنانه‌اش را با او شریک شود یا به اتفاق هم در انتخابات آتی شرکت کنند. اما امیدوار است جنایت‌های جنسی قذافی هرگز فراموش نشود. «آنیک! من دوست ندارم جنایت‌های این مرد هرگز فراموش شود؛ حرفم را باور می‌کنی؟ من اسامی همه آدم‌ها و مکان‌ها و همه تاریخ‌ها را به تو گفته‌ام؛ هرچه را که می‌دانستم به تو گفته‌ام، اما واقعا دلم می‌خواهد در یک دادگاه شهادت بدهم. چرا باید احساس شرم کنم؟ چرا باید حقایق را پنهان کنم؟ چرا من باید هزینه آسیب‌هایی را بدهم که او به من زد؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۹ دقیقه
بخش اول
۳۶ دقیقه
بخش دوم
۲۹ دقیقه
بخش سوم
۲۳ دقیقه
بخش چهارم
۳۱ دقیقه
بخش پنجم
۲۱ دقیقه
بخش ششم
۲۰ دقیقه
بخش هفتم
۳۱ دقیقه
بخش هشتم
۱۲ دقیقه
بخش نهم
۳۲ دقیقه
بخش دهم
۲۳ دقیقه
بخش یازدهم
۲۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۸ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۴ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۸ دقیقه
بخش پانزدهم
۳۹ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۰ دقیقه
بخش هفدهم
۲۳ دقیقه
بخش هجدهم
۲۱ دقیقه
بخش نوزدهم
۱۹ دقیقه
بخش بیستم
۲۵ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۵ دقیقه
بخش بیست و دوم
۴۲ دقیقه
بخش بیست و سوم
۲۰ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۲۵ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۳۴ دقیقه
بخش بیست و ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی حرمسرای قذافی
نویسنده
مترجمبیژن اشتری
گویندهمعصومه عزیز محمدی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ۲۴۰۰۰ ت ۴۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی حرمسرای قذافی

مریم آقایی
۱۳۹۸/۳/۲۹
کتاب مشخصا توسط یک رمان نویس نوشته نشده و نویسنده داستان روزنامه نگاری فرانسوی است، متن خارق العاده‌ای از نظر ادبی نداشت، اما داستان تکان دهنده‌ای داره که ارزش خوندن رو داشت. البته بیشتر در چند فصل اول خواننده شوکه میشود بعد از آن تبدیل به تعریف اسناد و مدارک بیشتریست که اعتماد خواننده رو جلب کند و صحت داستان را قطعی کند. هرچند برای ما که خود زاده کشور جهان سوم دین محور از خاورمیانه هستیم، چندان نیاز به آوردن اسناد و مدارک برای باور کردنمان نیست!! به هر حال سرانجام دیکتاتورهای بزرگ جهان همیشه برای ماها جذاب و امید بخش است. در پایان لازم به ذکر میدونم که راوی داستان بسیار مسلط و با کشش زیاد این کتاب را خوانده و باید از او تشکر کنم و خسته نباشید بگم.
Fer Elh
۱۴۰۱/۵/۱۶
به عنوان رمان پیشنهادش نمیکنم، نوشته‌ی روزنامه نگار بود که بعد از سرنگونی حکومت قذافی با مصاحبه‌ی سری افراد جمع اوری کرده. بخش زندگینامه ثریا جذابیت بیشتری داشت تا قسمتهای دیگر. از اینکه در حکومتهای دیکتاتوری، تمام دوران بیشترین ظلم به زنها میشه و بعنوان بردهای جنسی ازشون سواستفاده میکنن حرفی نیست ولی به نظرم دیگه خیلی اغراق شده بود یعنی تمام مدت قذافی یا در حال طرح نقشه برای اغفال زنان بوده یا داشته رابطه برقرار میکرده. حس میکنم خانم روزنامه نگار بیشتر میخواسته جامعه مذهبی سنتی لیبی رو مورد نکوهش قرار بده. البته درک بعضی از تابوها نباید برای ما عجیب و غریب باشه. ما تو کشوری زندگی میکنیم که شوهر میتونه سر همسرشو ببره و در شهر بچرخونه. بازم از کتابراه ممنون برای گذاشتن کتابهای در ژانرهای مختلف و باب میل تمام سلیقه‌ها.
مریم نورجهانی
۱۳۹۸/۲/۱۸
با سپاس از تهیه صوتی این کتاب. راوی این کتاب بسیار خوب کتاب را به تصویر کشید البته با تعداد کمی تلفظ اشتباه کلمات. چنانچه بتوان کتب دیگر را با چندین راوی به صورت نمایشنامه آماده شنیدن کرد بسیار تاثیر گذارتر خواهد بود. من همراه با شنیدن کتاب را هم خوانده ام. این کتاب بسیار کتاب خوب و روشنگر است. اگر کتب مربوط به شخصیتهای دیگر جهان همچون هیتلر در کتاب نبرد من و استالین و حتی کتب تاریخی ایران را نیز به صورت شنیداری تدوین نمائید، بی‌نهایت مفید خواهد بود. با تشکر مجدد از همکاران در این بخش مجددا راوی خوب و خوش صدا
Monir Naghikhani
۱۴۰۰/۱/۱۱
فوق العاده بود، هم کتاب وهم راوی، اما تکرار مکررات بود، ثریاهادر جهان بسیارند، وهمچنین دیکتاتورهاروز بروز متأسفانه بیشتر میشوند، جهان رابهم میریزند ودر نتیجه بازهم بیشتر تیشه به ریشه زنان است که میخورد، حال الان لیبی چگونه است؟ من فکر میکنم سرانجام داعش در آن جا موفق شود وباز هم روز از نو وروزی آیا ازنو، سرنوشت قذافی ودیگر دیکتاتورها درس عبرتی است برای بقیه، متأسفانه خیر، ومن فقط متأسفم برای دنیایی که در آن زندگی میکنم ومیگویند شاد زندگی کن ونعمت حیاتی که خداوند داده را بجا بیاور، اما، اما خدا کجاست؟ آیا اینهمه ظلم را نمیبیند، آیا آخرالزمان است، فقط میترسم، با سپاس از شما
محمود اژدری
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
با سلام به همه
بیشتر مطالعه من در مورد زندگی نامه افرادی است که از کشورهای کمونیستی فرار کرده‌اند. ولی این کتاب هم که مورد حکومت قذافی و بلاهایی است که اون فرد بر سر دختران آن سرزمین فقط برای ارضای میل هوسرانی خودش است و بلاهایی که بر این دختران آورده میشد تا هوسرانی لجام گسیخته او را ارضا کند. از

و آواری مصیبت‌ها و بلایایی که به سر آن‌ها آورده میشد و ارتش زنانه‌ای که او برای خودش ساخته بود که بیشتر تجاور به روح و جسم آن‌ها بود. ترجمه بیژن اشتری هم این کتاب را خواندی تر کرده است حتما مطالعه بفرمایید.
یاسمن ذاکری
۱۴۰۱/۴/۲۱
کتاب بسیار عالی بود. و تاثیر گذار بعلاوه صدای زیبای گوینده.
در نهایت ولی تاسف میخورم به حال ثریا که اکنون ٣١ سال سن داره و ثریا‌های دیگر که نابود شدن.
یک انسان سالم خیلی راحت تحصیل میکنه و پیشرفت میکنه و به موفقیت میرسه، اما رسیدن به همین موفقیت‌ها برای یک انسان معلوم جسمی ناممکن نیست اما مشکل.
بسیاااار
حالا قضیه ثریا هم همین هست.
اون میتونه زندگیشو تغییر بده، نشد نداره، ولی با هزار مانع و سختی.
ای کاش این داستان تلخ هیییییچ وقت در هیچ جای دنیا تکرار نشه 😭😭😭😭😭
اشرف یوسفی
۱۴۰۱/۴/۲۱
با سلام با خوندن این کتاب هنوز باورم نمیشه در عصر جدید همچین حاکمانی باشند ودگیر حاکمان دنیا ازش خبر نداشته باشند
کاملا مشخصه کل بزرگای دنیا از این موضوع خبر داشتن وبا سکوت خودشون از فرصت استفاده میکنن تا کشوری را به بغما ببرن
چه بسا باشن بازم از این موجودات کثیف که حاکم بر ملتی هستن که البته
دست نشانده همان سیاست مدارهای به ظاهر روشن فکر تا استفاده کنن از منابع کشوری که خود انتخاب کردن تا موجودی کثیف بر ان حاکم باشه وبه چیزی جز غریزه جنسی فکر نکنه. انسانیتم ارزوست
حسین مرشدلو
۱۳۹۹/۹/۸
نمونه بارز جامعه‌ای که یک مقام مملکتی منجی مردم میشود خط قرمز تعیین میکند قانون را درخدمت خودش میگیرد ازهمه بازخواست میکند و کسی جرات باز خواستش را ندارد حصاری برای خودش ایجاد میکند دولت ملت قانون همه درخدمت او هستن و چنین محصول وحشتناکی ثمره ان است اگر ده درصد اتفاقات ذکر شده واقعیت باشد که هست که بازهم مایه شرمساریست چنین انسانی مسلط بر مردم بوده و این اعمال شنیع را انجام داده و بدتر اینکه از این همه قربانی یک نفر جسارت انتقام را نداشته
نوشین حسینی
۱۳۹۷/۹/۱۹
کتاب را نخواندم معرفی کتاب رو خواندم؛ موقعی که شما در جهنم هستید چگونه می‌توانید شیطان را متهم کنید؟ حتی در خیالتان هم نمی‌توانید این کار را بکنید. به نظرم در این مورد آموزنده است
maede m
۱۳۹۷/۸/۲۶
به خاطر ستاره‌هایی که داده شده بود دانلود کردم، ولی متاسفانه اصلا خوشم نیومد، الان پانزده فصل رو گوش کردم ولی جز اینکه قذافی هوس باز بوده چیزی نگفته.. خیلی ضعیفه کتاب.... و چیزی که اصلا خوشم نیومد صدای گوینده وقتی جای قذافی حرف میزد، تن صداش و لحنش رو عوض میکرد و دقیقا همون تن صدا و لحن رو برای هر مرد دیگه‌ای مستقل از اینکه خوب بود یا بد، اجرا میکرد.
اگر خیلی اصرار به خوندن این کتاب داریدصد درصد کتاب غیر صوتی رو بهتون پیشنهاد میکنم.
.Ehsan rffr
۱۳۹۸/۸/۲۴
یادمه اولین باری که قذافی رو تو تلوزیون با اون مثلا بادیگاردهای زن دور و برش دیدم با خودم گفتم بابا جمع کن مردک ابله اینم این پوشش رو برا زن بازی هاش اختراع کرده. این کتاب دقیقا بیان همینی که گفتم با جزئیاته. جالبه زن‌های کشورهای افریقایی قذافی رو یه حامی زن و حقوق زنان واقعی میدونستن 😅 و یا همین الان میری یوتیوب میبینی کلی ملت مردم لیبی رو فحش دادن و از قذافی بعنوان ابر قهرمان یاد میکنن. حماقت آدمیزاد انتها نداره.
امیرمهدی یوسفی
۱۳۹۸/۸/۲۴
به نظر بنده این داستان واقعیت نداره ویا به این شدت نمیتونه باشه، مثلا جاهایی که از رابطه جنسی قذافی با چند نفر همزمان وحتی لواط او با مردان زیردست قابل تصور نیست بیشتر داستان شبیه اربابان قدیم وراعیت هاشون هست، انگار قذافی کلا بیکار بوده و دایما مشغول سکس با زنان ومردان اون هم در ۶۰ سالگی ولیبی انگار یه روستا هستش که هر لحظه به هر زنی که قذافی میخواست دسترسی داشت زیادی غلووو شده برای تخریب قذافی
نسیم رمکی
۱۴۰۱/۱/۷
سلام یعنی یک مرد چقدر می‌تونه مریض باشه من تا مدت‌ها در حال تحقیق روی کتاب و حوادث مربوط به دولت قذافی بودم و واقعا متاثر شدم که زن و مقام زن رو عروسک توحش‌خودش کرده بود این مرد وارد مملکت من شد یعنی کسی مطلع از فسادش نبود؟ و نحوی کشته شدنش روزی ده بار کم ش بود ارتشی متشکل از حرمسرا
مدرسه‌ی دخترانه براش تره بار سر کوچه بود
واقعا تاثیر گذار بود و غم انگیززززززززززز 🥺
Hadi Shams
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
کتاب فوق العاده‌ای بود واز دو قسمت تشکیل شده بود یکی حوادثی بود که برای ثریا پیش اومده بود و قسمت دیگه روایاتی از افراد مختلف که به نظر من مخاطب پس از مطالعه قسمت ثریا دیگه میلی نداره قسمت دوم رو بخونه چون داستان اصلی تمام میشه نظر من اینه که قسمت اول رو نباید زود تمام میکرد و قسمت دوم رو لابلای داستان ثریا بیان میکرد تا مخاطب به دنبال پایان ماجرا تا اخر باشه
Sani Ghorbani
۱۳۹۸/۳/۲۵
پشت پرده‌ی حکومت‌های دیکتاتوری، فساد و بیشترین اسیبی که زنان می‌بینن مخصوصا در کشورهایی که همیشه زنان را سرکوب میکنن حتی وقتی بهشون تجاوز و تعرض میشه مقصر جلوه داده میشن. کتاب از جهت اگاهی دادن و اینکه چنین چیزهایی هم وجود داره خوب بود اما سند و مدرکی در کار نبود و فقط حاکی از شنیده‌ها بود ضمن اینکه گاهی تکرار مطالب هم زیاد بود
مشاهده همه نظرات ۲۰۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی حرمسرای قذافی

برای دریافت کتاب صوتی حرمسرای قذافی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.