معرفی و دانلود کتاب صوتی حرمسرای قذافی

عکس جلد کتاب صوتی حرمسرای قذافی
قیمت:
70000 تومان - 12.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حرمسرای قذافی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حرمسرای قذافی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی حرمسرای قذافی

کتاب صوتی حرمسرای قذافی اثر آنیک کوژان، روایتی تلخ و شوک‌آور از دختری به نام ثریاست که در 15 سالگی ربوده و به مدت 5 سال در زیرزمین دژ قذافی بیرون از طرابلس نگهداری شده است. او می‌گوید که روزانه با خشونت تمام مورد تجاوز، ضرب و شتم قرار گرفته و شاهد آزار جنسی دختران و پسران دیگر هم بوده است.

ثریا نخستین زنی است که ماجراهای پشت پرده حکوکت دیکتاتور لیبی، قذافی را برای خبرنگاری خارجی تعریف می‌کند. او تنها یکی از ده‌ها دختر قربانی است که به اجبار به اسارت خودکامه منحرف و بیمار لیبی در آمده و حال روایتگر راز خوفناک حرمسرای اوست. کتاب حرمسرای قذافی (Gaddafis Harem) برنده جایزه بزرگ باشگاه بین‌المللی مطبوعات است.

ثریا دختری زیبا و شاد بود که آرزوهای بزرگی در سر داشت و می‌خواست در آینده پزشک شود. در 15 سالگی هنگامی که خبر آمد معمر قذافی قصد بازدید از مدرسه آن‌ها را دارد، مدیر مدرسه با هیجان این خبر مهم را به دانش‌آموزان داد و سپس ثریا و چند دختر دیگر را انتخاب کرد تا به هنگام بازدید قذافی از او استقبال کنند و دسته گل‌هایی تقدیم او کنند. در هنگام بازدید، قذافی متوجه زیبایی ثریا می‌شود و پس از گرفتن دسته گل دستش را روی شانه ثریا و بعد روی سرش کشید. دستی که بر سر ثریا کشیده شد، زندگی او را برای همیشه تغییر داد. آمازون‌های قذافی (محافظان مونت قذافی) هنگامی که او دستش را بر سر ثریا کشید، علامت را دریافت کردند و فردا به سراغ ثریا رفتند...

کتاب صوتی حرمسرای قذافی از دو بخش تشکیل‌ شده که بخش نخست با محوریت سرگذشت ثریاست؛ یکی از دخترانی که از سن نوجوانی بی‌رحمانه مورد خشونت و سوء استفاده جنسی و روحی معمر قذافی قرارگرفته و طی چندین سال پس‌ از آن همواره هویت خود را در کشاکش این تجاوز تعریف کرده است. شاید بتوان گفت سه شخصیت اصلی این کتاب ثریا، قذافی و مبروکه باشند. مبروکه یکی از زیردستان قذافی و به عبارتی رئیس واحد تشریفات وی بوده که گویا وظیفه‌ی اصلی‌اش فراهم آوردن دختران و زنان (بهتر است بگوییم شکار طعمه) مد نظر رهبر خویش (قائد اعظم) به جهت سوء استفاده‌های جنسی و همین‌طور بهره‌برداری در مواردی چون سیاسی یا اجتماعی بوده است. در بخش دوم کتاب از دیگر قربانی‌های قائد اعظم می‌خوانیم، و سرنوشت ثریا در کنار دیگر قربانیان با نام‌هایی چون خدیجه و لیلا قرار می‌گیرد.

هشداری آگاهی‌‌بخش درباره هزینه‌های شخصی‌ای که مردم در ذیل نظام توتالیتر متحمل می‌شوند. آدم ربایی، تجاوز، تحقیر و خشونت، این سرنوشت انبوهی از زنانی بود که به چنگ معمر قذافی، حاکم مستبد لیبی، افتادند. آنیک کوژان نظام وحشتناکی را شرح می‌دهد که در آن زنان جوان به ارضای نیازهای حیوانی قائد اعظم وادار می‌شدند. غرب مسحور زنان آمازونی قذافی بود. غربی‌ها خبر نداشتند که در پشت دیوارهای قصر قذافی چه خشونت وحشتناکی علیه زنان در جریان است. این کتاب بی‌شک یک دستاورد بزرگ ژورنالیستی است.

کتاب از سو استفاده‌های جنسی گسترده قذافی بیش از چهار دهه حکمرانی‌اش پرده برداشته است. کوژان (Annick Cojean) صفحه به صفحه اسامی و چهره‌های تازه‌ای را معرفی می‌کند و به قربانیان قذافی صدایی برای گفتن می‌دهد.

جملات برگزیده کتاب حرمسرای قذافی:

- او فقط به بدنم تعرض نکرد، بلکه روحم را نیز با دشنه‌ای سوراخ کرد. آن دشنه هرگز بیرون نیامد.

- دوست دارم در لیبی جدید زندگی‌ای برای خودم بسازم، اما از خودم می‌پرسم آیا چنین چیزی امکان دارد؟ 

- کتکم زد، به من تعرض کرد، رویم ادرار کرد و موقعی که می‌رفت دوش بگیرد داد زد: «برو بیرون!» به طبقه پایین رفتم، خیس و مرطوب، درهم شکسته و کاملا مطمئن از اینکه هیچ دوشی هرگز نخواهد توانست مرا دوباره پاک کند.

- ما دخترها هر بار که بین خودمان درباره قذافی حرف می‌زدیم هیچ‌وقت اسم یا عنوانش را بر زبان نمی‌آوردیم. فقط کفایت می‌کردیم بگوییم «او». او مرکز ثقل زندگی‌هایمان بود. وقتی می‌گفتیم «او» هیچ‌کس قاطی نمی‌کرد یا نمی‌پرسید «منظورت کیست؟»

- نیمه‌شب بود که مبروکه آمد تا مرا ببرد: «اربابت می‌خواهد تو را ببیند.» او درِ اتاق ارباب را باز کرد و مرا به سمت او هل داد. ارباب وادارم کرد که برقصم. بعد وادارم کرد سیگار بکشم. بعد مقداری پودر سفید را روی یک تکه مقوا ریخت، یک برگ کاغذ را لوله کرد و با استفاده از آن پودر سفید را درون دماغش کشید.

- پس دو نوع جنایت داریم: جنایت‌هایی که باید محکوم کرد و جنایت‌هایی که باید همچون رازهای کوچکِ کثیف پنهان‌شان کرد. پس برخی قربانیان خوب و شریف هستند و برخی دیگر بد و مایه خجالت. برخی قربانیان را باید مورد لطف و تقدیر قرار داد و به آن‌ها غرامت پرداخت کرد و برخی دیگر را که دردسرسازند باید مشمول قانون «ورق زدن صفحه تاریخ» کرد. نه. این پذیرفتی نیست. 

- از پدر ثریا پرسیدم آیا هرگز به فکر نیفتاد رسما شکایت کند؟ پاسخش این بود: «از که باید شکایت می‌کردم؟ ثریا را سوار یک ماشین دولتی کرده و بادیگاردهایی که برای رهبر کشور کار می‌کردند او را با خودشان برده بودند. هیچ اعتراضی حتی قابل تصور هم نبود. موقعی که شما در جهنم هستید، چگونه می‌توانید شیطان را متهم کنید؟ حتا در خیال‌تان هم نمی‌توانید این کار را بکنید!»

- رفتارهای رذیلانه و کثیف قائد اعظم به الگویی برای زیردست‌هایش تبدیل شده بود یا دقیق‌تر بگویم این رفتارها همچون ویروسی بود که بقیه مردان را در هر شغل و موقعیتی که بودند، مبتلا کرده بود. درست مثل یک بیماری مسری. رهبر یک کشور دیکتاتور هر نقطه ضعفی داشته باشد به زیردست‌هایش نیز سرایت می‌کند. اعضای مافیای قذافی درست به شیوه خود او عمل می‌کردند. سیستم از راس تا ذیل، تا بُنِ استخوانش، فاسد و تباه بود.

- ثریا به دریا نمی‌رود. به اینترنت هم بی‌علاقه است و در هیچ شبکه اجتماعی‌ای عضو نیست. او حتی هیچ دوست و رفیقی هم ندارد که یاس‌های خشمگنانه‌اش را با او شریک شود یا به اتفاق هم در انتخابات آتی شرکت کنند. اما امیدوار است جنایت‌های جنسی قذافی هرگز فراموش نشود. «آنیک! من دوست ندارم جنایت‌های این مرد هرگز فراموش شود؛ حرفم را باور می‌کنی؟ من اسامی همه آدم‌ها و مکان‌ها و همه تاریخ‌ها را به تو گفته‌ام؛ هرچه را که می‌دانستم به تو گفته‌ام، اما واقعا دلم می‌خواهد در یک دادگاه شهادت بدهم. چرا باید احساس شرم کنم؟ چرا باید حقایق را پنهان کنم؟ چرا من باید هزینه آسیب‌هایی را بدهم که او به من زد؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
29 دقیقه
بخش اول
36 دقیقه
بخش دوم
29 دقیقه
بخش سوم
23 دقیقه
بخش چهارم
31 دقیقه
بخش پنجم
21 دقیقه
بخش ششم
20 دقیقه
بخش هفتم
31 دقیقه
بخش هشتم
12 دقیقه
بخش نهم
32 دقیقه
بخش دهم
23 دقیقه
بخش یازدهم
20 دقیقه
بخش دوازدهم
28 دقیقه
بخش سیزدهم
24 دقیقه
بخش چهاردهم
28 دقیقه
بخش پانزدهم
39 دقیقه
بخش شانزدهم
20 دقیقه
بخش هفدهم
23 دقیقه
بخش هجدهم
21 دقیقه
بخش نوزدهم
19 دقیقه
بخش بیستم
25 دقیقه
بخش بیست و یکم
25 دقیقه
بخش بیست و دوم
42 دقیقه
بخش بیست و سوم
20 دقیقه
بخش بیست و چهارم
25 دقیقه
بخش بیست و پنجم
34 دقیقه
بخش بیست و ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی حرمسرای قذافی
نویسنده
مترجمبیژن اشتری
گویندهمعصومه عزیز محمدی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
70000 ت - 12.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی حرمسرای قذافی

جمشید شاوری زاده
۱۴۰۱/۵/۳۰
سلام کتاب هم از نظر محتوی و هم تسلط گوینده در بیان مطالب عالی بود متعحبم که چگونه می‌شود ملتی اینچنین متعصب با مذهبی آنچنان افراطی که بر اثر آن 95 درصد زنانش دراین مملکت محجبه باشند اینگونه تن به چنین رذالتی بدهد و راضی شود که چنین خبیثی 42 سال در آن کشور حکومت کند بسیار جای تأسف دارد چه بسیار زنان دختران، و خانواده‌هایی که در این کشور تنها به دلیل محافظه کاری بیش از حد و منافع طلبی مردم آن کشور نابود شوند و چه افکار جاهلانه‌ای که حتی پس از سرنگونی دیکتاتور این مردم در همین جامعه زخم خورده همچنان مثل کبک سر در برف کرده و از بیان و افشای جنایات آن وحشی ابا داشته و حیا کنند که، به هرحال اتفاقاتی که در لیبی افتاد تنها نتیجه این است که ملتی بدون آینده نگری، تمام داشته هایش را به یک شخص، یک گروه یا یک حزب واگذار می‌کند بدون اینکه اهرمهای کنترل واقعی را نزد خودش نگاه داشته باشد، متاسفم برای ثریا و تمام ثریا‌ها در تمام جهان که تنها به خاطر زور و خودکامگی جنس مخالف از ابتدای آفرینش تا هم اکنون هم مجبورند به تمام خواسته‌های او تن دهند و دم نزنند، نتیجه این جبر و زور گویی همین وضعی است که امروز می‌بینیم زنان بر خلاف تمام قابلیتها و برتری‌هایی که در بسیاری از امور نسبت به مردان دارند در تمام عالم زیر دست، بنده و برده مردان باشند و این خسارتها همچنان به آنان تحمیل گردد
مریم آقایی
۱۳۹۸/۳/۲۹
کتاب مشخصا توسط یک رمان نویس نوشته نشده و نویسنده داستان روزنامه نگاری فرانسوی است، متن خارق العاده‌ای از نظر ادبی نداشت، اما داستان تکان دهنده‌ای داره که ارزش خوندن رو داشت. البته بیشتر در چند فصل اول خواننده شوکه میشود بعد از آن تبدیل به تعریف اسناد و مدارک بیشتریست که اعتماد خواننده رو جلب کند و صحت داستان را قطعی کند. هرچند برای ما که خود زاده کشور جهان سوم دین محور از خاورمیانه هستیم، چندان نیاز به آوردن اسناد و مدارک برای باور کردنمان نیست!! به هر حال سرانجام دیکتاتورهای بزرگ جهان همیشه برای ماها جذاب و امید بخش است. در پایان لازم به ذکر میدونم که راوی داستان بسیار مسلط و با کشش زیاد این کتاب را خوانده و باید از او تشکر کنم و خسته نباشید بگم.
مهناز عبدی
۱۴۰۱/۱۲/۱۷
ممنون از کتابراه برای تهیه صوتی کتابها که باعث راحتی و سرعت عمل واستفاده افراد در مطالعه بیشتر کتاب میشوداما در مورد این رمان میتوان در دوبخش آنرا تحلیل کرد بخش اول آگاهی از تاریخ و زندگی یک مرد دیکتاتور تاریخ بسیار مفید ولی بخش داستان این کتاب بسیار ناراحت کننده و البته شنیدن تباهی زندگیها خیلی و دلخراش است. دوباره ظلم به زنانافکار سنتی و سکوت و ترس انسانها دربرابر یک نفر که دلیل اصلی این ظلمهاست و زندگیهای تباه شده‌ای که دیگر قابل بازگشت و ترمیم نیستن و عملا مرده‌ای متحرک بیمار باقی خواهد ماند. اما شخصیت اصلی داستان که دختر بچه‌ای بدشانس بود که تمام گناه این دختربچه زیبایی او بوده، و سرنوشته دختر ساده لوح و روح مریض او که دیگر نتوانسته زندگی عادی داشته باشد. به امید روزی که انقلاب در افکار سنتی و کورکورانه انسانها و تمام شدن سلطه دیکتاتوری یک نفر بر افراد دیگر و حاکم شدن تعقل جمعی بر زندگی انسانها، برای تمام نقاط این کره خاکی.
نوید
۱۴۰۱/۱۲/۷
سلام و عرض خسته نباشید.
ممنون از کتابراه برای در دسترس گذاشتن کتاب‌های زیبا، تاثیرگذار ومهم جهان.
درسته که مذمون اصلی کتاب در مورد قذافی و فاجعه جنسی است که به بار آورده و موجب چه ناهنجاری عظیمی بین شاید چند نسل از زنان یک کشور شده میچرخه، بدون کم رنگ کردن چنین وحشی گری بزرگی میخوام بگم این ذات
دیکتاتوری است که یک جامعه رو در اشکال مختلف و مخصوص هر دیکتاتور به منجلاب تبدیل میکنه.
به نظر من قسمت مهم و شاید هدف اصلی نویسنده هم در اواخر کتاب رقم میخوره و اون هم اینکه انقلاب و یا سرنگونی هر نظامی به زور اسلحه و بدون دیپلماسی فقط تغیر قدرت از گروهی به گروهه دیگره و در کل برای جمعیت غالب جامعه که مردم عادی رو تشکیل میده تاثیر مثبتی نداره و شاید هم شرایط کمی سخت تر هم میشه. لااقل در اطراف ما، خاور میانه، خاور نزدیک و حتی خاور دور به همین صورت بوده.
تاریخ معلم بزرگیه‌ای کاش تاریخ رو یک علم مادر بدونیم و گذشته رو دوباره تجربه نکنیم.
فاطمه خجسته
۱۴۰۱/۱۰/۱۹
کتاب بسیار دردناک و عبرت آموزی هست. قبل از این کتاب هیچ مطلبی رو راجع به قذافی نخوونده یا نشنیده بودم که بیشتر از یک اسم بشناسمش، احساسی هم نسبت به فرهنگ و آداب و رسوم لیبی نداشتم ولی این کتاب و سرنوشت زنان این کتاب، باعث شد بتوونم بسیاری از ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعیش رو بهتر بشناسم. بی اختیار شدم مابین داستان کنجکاو که بعد از قذافی سرنوشت مردم لیبی چگونه هست و وقتی خووندم از 2011 تا الان که قذافی در راس قدرت نیست، اوضاعشون بهتر نشده، دلیلش رو نمی‌فهمیدم، چون داستان به گونه‌ای پیش می‌رفت که احساس می‌کردم همه مشکلاتی که در داستان مطرح شده بود بخاطر قذافی و نزدیکانش هست، اما از فصل سیزده به بعد کتاب، یکم بیشتر با فرهنگ، عادات عرفی و آداب و رسوم مردم لیبی آشنا شدم. شاید علت اینکه در طی چندین دهه، این همه اتقاق تلخ، برای زنان داستان قذافی افتاده بود و مورد بررسی اجتماعی و روانشناسی قرار نگرفته بود تا احتمال وقوع رفتارهایی مشابه، به حداقل برسه، گره خورده با عادات فرهنگی و قومیتی که بود آدمهای لیبی درش زندگی می‌کردند، به نوعی قذافی از اون سرزمین رفته بود ولی تعصباتی که نسبت به زنان آسیب دیده داستان وجود داشت مثل شرمندگی خانواده‌ها، طرد شدن اجتماعی، در معرض خطر قرار گرفتن جان قربانی‌ها و... همچنان اجازه نداده بود بسیاری از اتفاقات در بستر اجتماعی و روانشناسی مطرح و بررسی بشه تا آشنایی مدنی و تغییر فرهنگی، از پدید آمدن شرایطی مشابه عملکرد قذافی جلوگیری کنه. خیلی‌ها ممکن هست رمان تاریخی خواندن رو دوست نداشته باشند و بر این باور باشند که چون استنادهای یک رمان تاریخی آمیخته با احساس و برداشت شخصی هست، وقایع موثق نیست و به همین خاطر شنیدن یا خووندن یک رمان تاریخی رو ارزشمند ندونند، ا
علی رحیمی
۱۴۰۱/۶/۸
عنوان این کتاب را می‌بایست جنایات قذافی می‌گذاشتند تا حرمسرای قذافی با مطالعه این کتاب پی می‌بریم به سخنان بزرگ دین اسلام که می‌گویند انسان در روی زمین می‌تواند جانشین خدا باشد و یا با پیروی از هوای نفس کاری بکند که از حیوانات پست تر باشد. میل جنسی در نهان تمام انسانها وجود دارد که اگر آنرا کنترل و نکنیم به سرنوشتی شوم دچار می‌شویم. دیکتاتور یعنی همین وقتی یک نفر برای ملت یک کشور تصمیم گیری میکند نتیجه‌اش همین قذا فی میشود ولیکن دست قدرت مندتری وجود دارد که می‌گوید ظلم همیشه پایدار نیست متاسفم برای پدر ثریا‌ها که نتوانستند این هیولا را زودتر بکشند. درکشور‌های متمدن دیگر یک شخص در راس هرم وجود ندارد تا وقتی که زنده است پادشاهی کند چونکه وقتی قدرت و ثروت در کنار هم بیایند فساد بوجود می‌آید.
مرضیه دردشتی
۱۴۰۱/۱۱/۳۰
سلام روزتون بخیر کتاب حرمسرای قذافی کتاب خیلی خوبی بود. کتابی بسیار شیرین که قلم خیلی خوبی داشت و صدای گوینده هم خوب بود. خیلی خوشحالم که این کتاب رو گوش دادم از شما ممنونم که این کتاب را به صورت صوتی در آوردین. کتاب خیلی خوبی بود من با برگی از تاریخ آشنا شدم که اطلاع چندانی از آن نداشتم و در مورد فضای بی بند و بارو فاسد دستگاه حکومت قذافی بی اطلاع بودم. اصلا نمیدونستم چنین انسان کثیفی است و چه جنایت‌هایی که مرتکب نشده است. اگر از تاریخ ایران هم چنین کتاب‌هایی هست لطفاً ترجمه و یا به صورت کتاب صوتی در کتابراه ارائه دهید تا از آن استفاده کنیم کتاب‌های تاریخی ایران که به صورت رمان و به صورت شیرینی نگاشته شده باشد زیاد نیست امیدوارم در آینده از این نوع کتاب‌ها در کتابراه بیشتر ارائه کنید. متشکرم
Fer Elh
۱۴۰۱/۵/۱۶
به عنوان رمان پیشنهادش نمیکنم، نوشته‌ی روزنامه نگار بود که بعد از سرنگونی حکومت قذافی با مصاحبه‌ی سری افراد جمع اوری کرده. بخش زندگینامه ثریا جذابیت بیشتری داشت تا قسمتهای دیگر. از اینکه در حکومتهای دیکتاتوری، تمام دوران بیشترین ظلم به زنها میشه و بعنوان بردهای جنسی ازشون سواستفاده میکنن حرفی نیست ولی به نظرم دیگه خیلی اغراق شده بود یعنی تمام مدت قذافی یا در حال طرح نقشه برای اغفال زنان بوده یا داشته رابطه برقرار میکرده. حس میکنم خانم روزنامه نگار بیشتر میخواسته جامعه مذهبی سنتی لیبی رو مورد نکوهش قرار بده. البته درک بعضی از تابوها نباید برای ما عجیب و غریب باشه. ما تو کشوری زندگی میکنیم که شوهر میتونه سر همسرشو ببره و در شهر بچرخونه. بازم از کتابراه ممنون برای گذاشتن کتابهای در ژانرهای مختلف و باب میل تمام سلیقه‌ها.
مریم نورجهانی
۱۳۹۸/۲/۱۸
با سپاس از تهیه صوتی این کتاب. راوی این کتاب بسیار خوب کتاب را به تصویر کشید البته با تعداد کمی تلفظ اشتباه کلمات. چنانچه بتوان کتب دیگر را با چندین راوی به صورت نمایشنامه آماده شنیدن کرد بسیار تاثیر گذارتر خواهد بود. من همراه با شنیدن کتاب را هم خوانده ام. این کتاب بسیار کتاب خوب و روشنگر است. اگر کتب مربوط به شخصیتهای دیگر جهان همچون هیتلر در کتاب نبرد من و استالین و حتی کتب تاریخی ایران را نیز به صورت شنیداری تدوین نمائید، بی‌نهایت مفید خواهد بود. با تشکر مجدد از همکاران در این بخش مجددا راوی خوب و خوش صدا
محمود اژدری
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
با سلام به همه
بیشتر مطالعه من در مورد زندگی نامه افرادی است که از کشورهای کمونیستی فرار کرده‌اند. ولی این کتاب هم که مورد حکومت قذافی و بلاهایی است که اون فرد بر سر دختران آن سرزمین فقط برای ارضای میل هوسرانی خودش است و بلاهایی که بر این دختران آورده میشد تا هوسرانی لجام گسیخته او را ارضا کند. از

و آواری مصیبت‌ها و بلایایی که به سر آن‌ها آورده میشد و ارتش زنانه‌ای که او برای خودش ساخته بود که بیشتر تجاور به روح و جسم آن‌ها بود. ترجمه بیژن اشتری هم این کتاب را خواندی تر کرده است حتما مطالعه بفرمایید.
negar soltani
۱۴۰۱/۷/۱۹
بسیار بیان شیوا و تاثیرگذاری داشت، این کتاب به من کمک کرد در کنار اطلاع از وقایع تاریخی لیبی با فرهنگ و عقاید مرمانش هم بیشتر شناخت پیدا کنم و کمک چندانی به افزایش اطلاعات عمومیم کرد و به کنجکاوی من افزود تا به دنبال تحقیق بیشتر در مورد وقایع ذکر شده در کتاب باشم و چه عالی بود که زمان زیادی ازش و و نگذشته تصاویر واقعی در اینترنت نیز قابل مشاهده بود، خلاصه کنم این کتاب که به شدت در محور اتفاقات رئال، زندگی قربانیان رو به تصویر میکشه میتونه شما رو تا مدت‌ها تحت تاثیر قرار بده
باتشکر از گوینده کتابراه ❤️
Monir Naghikhani
۱۴۰۰/۱/۱۱
فوق العاده بود، هم کتاب وهم راوی، اما تکرار مکررات بود، ثریاهادر جهان بسیارند، وهمچنین دیکتاتورهاروز بروز متأسفانه بیشتر میشوند، جهان رابهم میریزند ودر نتیجه بازهم بیشتر تیشه به ریشه زنان است که میخورد، حال الان لیبی چگونه است؟ من فکر میکنم سرانجام داعش در آن جا موفق شود وباز هم روز از نو وروزی آیا ازنو، سرنوشت قذافی ودیگر دیکتاتورها درس عبرتی است برای بقیه، متأسفانه خیر، ومن فقط متأسفم برای دنیایی که در آن زندگی میکنم ومیگویند شاد زندگی کن ونعمت حیاتی که خداوند داده را بجا بیاور، اما، اما خدا کجاست؟ آیا اینهمه ظلم را نمیبیند، آیا آخرالزمان است، فقط میترسم، با سپاس از شما
نوشین حسینی
۱۳۹۷/۹/۱۹
کتاب را نخواندم معرفی کتاب رو خواندم؛ موقعی که شما در جهنم هستید چگونه می‌توانید شیطان را متهم کنید؟ حتی در خیالتان هم نمی‌توانید این کار را بکنید. به نظرم در این مورد آموزنده است
یاسمن ذاکری
۱۴۰۱/۴/۲۱
کتاب بسیار عالی بود. و تاثیر گذار بعلاوه صدای زیبای گوینده.
در نهایت ولی تاسف میخورم به حال ثریا که اکنون ٣١ سال سن داره و ثریا‌های دیگر که نابود شدن.
یک انسان سالم خیلی راحت تحصیل میکنه و پیشرفت میکنه و به موفقیت میرسه، اما رسیدن به همین موفقیت‌ها برای یک انسان معلوم جسمی ناممکن نیست اما مشکل.
بسیاااار
حالا قضیه ثریا هم همین هست.
اون میتونه زندگیشو تغییر بده، نشد نداره، ولی با هزار مانع و سختی.
ای کاش این داستان تلخ هیییییچ وقت در هیچ جای دنیا تکرار نشه 😭😭😭😭😭
اشرف یوسفی
۱۴۰۱/۴/۲۱
با سلام با خوندن این کتاب هنوز باورم نمیشه در عصر جدید همچین حاکمانی باشند ودگیر حاکمان دنیا ازش خبر نداشته باشند
کاملا مشخصه کل بزرگای دنیا از این موضوع خبر داشتن وبا سکوت خودشون از فرصت استفاده میکنن تا کشوری را به بغما ببرن
چه بسا باشن بازم از این موجودات کثیف که حاکم بر ملتی هستن که البته
دست نشانده همان سیاست مدارهای به ظاهر روشن فکر تا استفاده کنن از منابع کشوری که خود انتخاب کردن تا موجودی کثیف بر ان حاکم باشه وبه چیزی جز غریزه جنسی فکر نکنه. انسانیتم ارزوست
مشاهده همه نظرات 324

راهنمای مطالعه کتاب صوتی حرمسرای قذافی

برای دریافت کتاب صوتی حرمسرای قذافی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.