معرفی و دانلود کتاب صوتی خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)

عکس جلد کتاب صوتی خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)
قیمت:
۷۰,۰۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)

کتاب صوتی خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)، نوشته محسن کاظمی، دربارۀ یکی از مبارزان زن پیش از انقلاب است که به روایت خاطرات و جان فشانی‌هایش در راه انقلاب می‌پردازد تا به همگان یادآوری کند که مردان تنها مبارزان این عرصه نبودند و زنانی هم بودند که زنانه بر سر اعتقادات و آرمان‌هایشان جنگیدند تا این پیروزی را نصیب مردم ایران کنند.

طاهره دباغ که به او لقب مادربزرگ انقلاب را داده‌اند از شاگردان آیت‌الله سید محمدرضا سعیدی بود و با جامعه روحانیت مبارز همکاری داشت. در سال ۱۳۵۳ و پس از دو بار بازداشت توسط ساواک با کمک محمد منتظری و با پاسپورت جعلی از کشور خارج شد. وی و دخترش رضوانه میرزا دباغ، در خاطراتشان از زندان به شکنجه‌های شدید توسط ساواک اشاره کرده‌اند.

پس از دستگیری توسط ساواک و تحمل شکنجه‌های بسیار، به دلیل شدت جراحت‌ها از زندان آزاد شد. ساواک که از زنده ماندن او ناامید شده بود او را آزاد کرد تا مرگش طبیعی جلوه کند اما دباغ پس از جراحی و درمان به خارج از کشور فرار کرد. دباغ ابتدا به لندن رفت و به مدت شش ماه در یک هتل، به عنوان نظافتچی در قبال مقداری غذا و جایی برای خواب مشغول به کار شد.

او در فرانسه و انگلیس در اعتصاب غذاهایی برای آزادی زندانیان سیاسی ایرانی شرکت کرد. در عربستان سعودی به توزیع اعلامیه‌های امام خمینی در میان زائران می‌پرداخت اما بیشتر فعالیت‌های او در خارج از کشور مربوط به آموزش مبارزات چریکی در سوریه و لبنان زیر نظر محمد منتظری و با حمایت امام موسی صدر می‌شد. او در برپایی یک اردوگاه نظامی در سوریه برای آموزش چریک‌های ضد شاه ایرانی مشارکت داشت و توانست نسل جوانی از ایرانیان مبارز را با تاکتیک‌های شبه‌نظامی آشنا کند. در هنگام اقامت آیت‌الله خمینی در پاریس دباغ محافظ شخصی او شد و همچنین وظایف اندرونی بیت را نیز برعهده داشت.

وی که از بیماری قلبی رنج می‌برد، در روز 27 آبان سال 1395 در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) دار فانی را وداع گفت.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ) می‌شنویم:

شکنجه‌ها با سیلی و توهین و به تدریج با شلاق و باتوم و فحاشی جان فرسا شروع شد. چند بار دست و پایم را به صندلی بستند و مهار کردند و کلاهی آهنی یا مسی بر سرم گذاشته و بعد جریان الکتریسیته با ولتاژهای متفاوت به بدنم وارد می‌کردند که موجب رعشه و تکان‌های تند پیکرم می‌شد. شلاق و باتوم، کار متداول و هر روز بود که گاهی به شکل عادی و گاهی حرفه‌ای صورت می‌گرفت. در مواقع حرفه‌ای آنقدر شلاق بر کف پاهایم می‌زدند که از هوش می‌رفتم. بعد با پاشیدن آب هوشیارم کرده مجبور می‌کردند تا راه بروم که پاهایم ورم نکند. دردی که بر وجودم در اثر این کار مستولی می‌شد طاقت فرسا و جانکاه بود.

یک بار وقتی در اثر درد ضربات شلاق بیهوش شدم و دوباره چشم باز کردم، خودم را در داخل اتاقی که در آن یک میز و صندلی بود، دیدم. پشتم به شدت درد می‌کرد و زخم‌هایم می‌سوخت. از وحشت و ترس خود را به دیوار چسباندم تا اگر دوباره برای شکنجه آمدند، پشتم از ضربات شلاق درامان بماند؛ از شدت خستگی چشم‌هایم را نمی‌توانستم باز کنم، صدای پایی شنیدم. چشم‌هایم را نیمه باز نگه داشتم، دیدم مأموری وارد شد - خدا عذابش را زیاد کند - چشم‌هایم را کاملاً بستم و به خدا توکل کردم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
1 دقیقه
بخش اول
28 دقیقه
بخش دوم
21 دقیقه
بخش سوم
29 دقیقه
بخش چهارم
25 دقیقه
بخش پنجم
25 دقیقه
بخش ششم
25 دقیقه
بخش هفتم
26 دقیقه
بخش هشتم
26 دقیقه
بخش نهم
25 دقیقه
بخش دهم
25 دقیقه
بخش یازدهم
27 دقیقه
بخش دوازدهم
26 دقیقه
بخش سیزدهم
24 دقیقه
بخش چهاردهم
30 دقیقه
بخش پانزدهم
24 دقیقه
بخش شانزدهم
24 دقیقه
بخش هفدهم
24 دقیقه
بخش هجدهم
29 دقیقه
بخش نوزدهم
26 دقیقه
بخش بیستم
21 دقیقه
بخش بیست و یکم
20 دقیقه
بخش بیست و دوم
25 دقیقه
بخش بیست و سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)
نویسنده
راویافسانه محمدی
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)

علی آقائیان یسار
۱۴۰۰/۱۱/۱۸
بسمه تعالی
اینجانب بادقت خاطرات خانم حدیدچی، این بانوی باایمان، انقلابی، و نمونه واقعی یک زن اسلامی الهی را گوش نمودم وبسیار لذت بردم وباعث شد براطلاعات ازهرجهت افزوده شود. و بابت صدا و روش بسیار عالی اجراکردن گوینده این اشتیاق عمقی درمخاطب دوچندان میکرد. امیدوارم ازلحاظ مالی که بسیار بسیار ضعیف
هستم بسختی کتابی موردعلاقه‌ام را می‌توانم تهیه کنم وازخیلی هایش ناچاراً صرف نظر می‌کنم دستم بازشود وبیشتربتوانم استفاده کنم. کتابهای مورد علاقه بنده خاطرات واقعی از دوران قبل و بعد انقلاب و دفاع مقدس بشدت علاقمندم. کتاب‌های صوتی نمایشی نباشد خیلی بهتراست و حالت روایی باشد عالی هست. مثل همین کتاب. علی آقائیان یسار قم
نگار ناصری بافقی
۱۴۰۰/۴/۲۴
یکی از قشنگ‌ترین و تاثیر گذارترین کتاب‌هایی بود که در رابطه با دوران انقلاب خواندم و واقعا انتظار نداشتم که ساواک اینقدر وحشیانه با مخالفانش برخورد داشته بوده و واقعا دیدن و شنیدن از انسان‌هایی که اینقدر قوی بودند که سختی شکنجه و بیماری و حتی درد عزیزانشان را تحمل می‌کردند تا بر ایمان و عقیده خود استوار بمانند برایم بسیار جذاب بود.
null null
۱۴۰۰/۵/۱۲
از جمله کتاب‌هایی که هر کس برای درک درست از اراده قوی یک انسان لازم است مطالعه کند همین کتاب است. آفرین بر این همت آفرین به این اراده آفرین بر این تلاش؛ مبارزه؛ جهاد؛ ایمان؛ بصیرت؛ بینش و درک درست از زمانه.
حمید حیدرپور
۱۳۹۸/۱/۳۱
با شنیدن و خوندن کتابهایی مثل این کتاب و یا کتاب فرنگیس بیشتر احساس غرور میکنم به خاطر وجود این چنین شیر زن هایی.
شهاب قائدی
۱۳۹۷/۶/۱۷
باسلام، به علت ضعف چشم نمیتوانیم کتاب بخوانیم لطفاکتابهای صوتی انقلاب ودفاع مقدس بیشتربگذارید
maryam nazemi
۱۳۹۷/۶/۱۳
کتابش رو خوانده‌ام تنها بانویی که بعد از انقلاب جزء فرماندهان سپاه شد و اولین فرمانده سپاه همدان بود
درود بر روح پر فتوح و ایمان بی‌ادعایش
رمضان نباتی
۱۳۹۹/۹/۲۶
جذاب و شنیدنی بود. صدای گوینده، مواقعی که باید احساس را منتقل می‌کرد، مصنوعی و غیر واقعی به نظر می‌رسید.
شهاب قائدی
۱۳۹۷/۶/۱۶
درودبرشیرزنان ایران، لطفاکتابهای صوتی بیشتری از انقلاب ودفاع مقدس بگذارید، باتشکرازکتابراه
سیده لیلا موسوی اطهر
۱۴۰۱/۸/۱۷
سلام..... عالی بود عالی مخصوصا گوینده توانمند بودن ممنون
علیرضا کیانی
۱۴۰۰/۸/۲۳
کتاب خوبی بود گوشه‌ای از فداکاری‌های زنان در پیروزی انقلاب و جنگ را بازگو میکرد
فرید اسماعیلی
۱۳۹۹/۹/۲
کتاب خوبی است... ولی اجرای صوتی آن ضعیف و مصنوعی است
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)

برای دریافت کتاب صوتی خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.