دانلود کتاب صوتی خدا و استیون هاوکینگ


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خدا و استیون هاوکینگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خدا و استیون هاوکینگ

جان سی. لن نوکس در کتاب صوتی خدا و استیون هاوکینگ سعی کرده پاسخی سریع و صریح به کتاب «طرح بزرگ» اثر «استیون هاوکینگ» بنویسد. در واقع لن نوکس قصد دارد با نگاه دقیق‌تری به منطق این فیزیکدان و دانشمند برجسته انگلیسی بپردازد.

استیون هاوکینگ (Stephen Hawking)، در کتاب طرح بزرگ، سوالاتی مطرح می‌کند که تا به حال کمتر به این شکل و از نظر یک دانشمند، بیان شده است: آیا خدا وجود دارد؟ چرا ما وجود داریم؟ چرا جهان هست؟ چرا همیشه چیزی در جایی وجود دارد؟ چرا قوانین طبیعت به شکلی که هستند، وجود دارند؟

جان سی. لن نوکس (John C. Lennox)، یکی از مشهورترین ریاضی‌دانان دانشگاه آکسفورد در کتاب صوتی خدا و استیون هاوکینگ (God and Stephen Hawking: Whose Design Is It Anyway) بیان می‌کند که هاوکینگ میان علم و دین، تعارض و درگیری عمیقی می‌دید. در حالیکه، لنوکس اعتقاد دارد چیزی که سبب شد به وجود خدا ایمان پیدا کند، همین علم است. از نظر دانشمندی مثل او، هر چقدر به هماهنگی و عظمت پدیده‌های جهان بیشتر پی می‌برید، بیشتر اطمینان پیدا می‌کنید که چنین خلقتی تصادفی و براساس چند حساب و کتاب ساده نمی‌تواند باشد. به عقیدۀ جان لنوکس، نه تنها دنیا، بلکه همۀ پدیده‌های آن، به یک آفریدگار نیاز دارند: خدایی که اگر وجود نداشت، ما هم نبودیم. به نظر این نویسنده، قوانین و فرضیه‌های علمی، نمی‌توانند به خودی خود، باعث آفرینش چیزی باشند. این قوانین حتی امکان سنجش و آزمایش را هم ندارند و در واقع، فقط مفاهیمی ذهنی برای توضیح پیدایش بعضی پدیده‌های واقعی هستند.

بحث دیگری که جان سی. لن نوکس در این کتاب بیان می‌کند، معجزه است. او معجزه را از منظر خود و با جزییات توصیف می‌کند و آن را یکی از آثار وجود خدای متعال می‌داند. بی‌گمان این نظر، تا به حال منتقدان فراوانی داشته است. برخی اعتقاد دارند، ممکن است علم و دانش انسان، هنوز به اندازه‌ای نرسیده که برای همه چیز بتواند علتی منطقی پیدا کند. پس با یقین کامل نمی‌توانیم، بعضی رخدادهای عجیب و ناشناخته را به عنوان اعجاز خداوند بشناسیم.

تفاوتی ندارد به فلسفه، فیزیک، نجوم یا ریاضیات علاقه و اشتیاق داشته باشید، یا نه. کتاب صوتی خدا و استوین هاوکینگ، موضوعاتی را مطرح می‌کند، که قبل از این به ندرت آن‌ها را جایی شنیده یا خوانده‌اید. کتاب حاضر، پرسش‌ها و پاسخ‌هایی را بیان می‌کند که ممکن است دغدغه‌ی شما هم بوده، اما تفسیر کامل و روشنی از طرح اینگونه مسائل نداشته‌اید.

جان لنوکس دارنده‌ی درجۀ دکتری فلسفه، دکتری علوم، دکتری در علوم انسانی و نیز پروفسور ریاضیات در دانشگاه آکسفورد و جزو گروه ریاضیات و فلسفه علم در دانشکده تمپلتن است. او با ریچارد داوکینز و کریستفر هیچنز مجادله‌های هیجان‌انگیز و پر شوری داشته و در دانشگاه‌های زیادی در تمام جهان سخنرانی کرده است.

 ۳ ساعت و ۱۴ دقیقه، ۱۷۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۳ دقیقه
مقدمه
۳۲ دقیقه
فصل اول - پرسش‌های بزرگ
۴۱ دقیقه
فصل دوم - خدا یا قوانین طبیعت
۴۵ دقیقه
فصل سوم - خدا یا جهان‌های چندگانه
۱۲ دقیقه
فصل چهارم - به هر حال این طرح از کیست؟
۵۱ دقیقه
فصل پنجم - علم و عقلانیت

راهنمای دانلود کتاب صوتی خدا و استیون هاوکینگ

برای دانلود کتاب صوتی خدا و استیون هاوکینگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خدا و استیون هاوکینگ

نظرات کتاب صوتی خدا و استیون هاوکینگ

behnam moslemi
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
بسیار مایل هستم بدانم که آیا در ترجمهٰ کتاب، آزادىِ کامل براى مترجمِ محترم وجود داشته یا خیر؟ چه از جانبِ مسئولینِ وزارتِ ارشاد وچه از جانبِ خودِ مترجم. من مطمئنم که مترجم این کتاب توانایى و اطلاعات و آگاهىِ کافى را براى ترجمهٰ کامل و بدون نقص چنین کتابهاىِ علمىِ ارزشمند را با پرهیز از تعصب شخصى که دارند، اما مطمئن نیستم کتاب بطور کامل به چاپ رسیده باشد و تردید ندارم که بخش هایى از ترجمه، توسط مسئولین حذف شده است که بسیار مایهٰ تأسف است. ادّعاى حقیر بر این اساس است که کتاب از دونظر ناقص بنظر میرسد. اول اینکه بنظر میرسد دلایلِ ادعاى الحادِ هاوکینز بسیار مختصر و ناقص بوسیلهٰ نویسنده بیان شده و این نقص از جانبٰ یک دانشمندِ ترازِ اول و معتقد، که کتابى انتقادى در مردود شمردنِ عقایدِ دانشمندى دیگر که داراى اشتهار و محبوبیت قابل توجهى در دنیا میباشد، بهیچوجه قابل قبول نیست. پس میتوان حدس زد که بسیارى از دلایل و توضیحات کامل و متعدد نقد شونده و پاسخهاى دیگر نویسنده، عمداً حذف شده است. منظر دوم این است که دانشمندِ نویسندهِ کتاب هم دلایلِ محکم و دندان شکنى براى درستىِ نظر خود ارائه نکرده و ازین بابت میتوان گفت در این کتاب هر دو دانشمند شبیه به هم و فاقد صلاحیت در باب ِ اثباتِ عقاید خود نشان داده شده اند، که تصویر هر دو دانشمند در نظر خواننده مخدوش بنظر میرسد و از ارزش انان میکاهد، که این موضوعِ بسیار با اهمیت، تنها بدلیل چاپِ ناقصِ این اثر میباشد و باعث میگردد که حتى یک خوانندهٰ آگاه و مطلع هم نتواند از چنین نظرات و عقایدِ کلیدىِ زندگىِ انسان به اندازهٰ مطلوب بهره مند شود. اما در کل و در نهایت باید گفت: کتابهایى اینچنین، موجب تحریک حسِ کنجکاوى در مردم، بویژه در نسل جوان و...
Hesam Fan
۱۳۹۹/۷/۲۸
تحریف و بس!!!
واقعا از ناشران عزیز خواهشمند هستم که اگر نمیتوانند کتابی را حالا به علت یه سری شرایط به طور مناسب نشر دهند, این کار را به گونه‌های دیگر مانند تحریف عقاید بزرگان دانش نشر ندهند. چراکه این کار مانند پاشیدن بذر علف هرز است
و در اینده افرادی که این کتاب‌ها را میخوانند افکارشان از علم
روز دنیا دور تر و دور تر میشود
و این یعنی فاجعه فرهنگی.
برایم بسیار عجیب است که چرا مترجمان و ناشران این مرز و بوم این گونه می‌اندیشند. واقعا برایتان متاسفم.
امیر حیدری
۱۳۹۸/۱۰/۴
لطفا فقط کتاب رو ترجمه کنید، مطمعنا هرکسی که کتاب رو مطلعه میکنه خودش به اندازه کافی شعور داره که مطالب رو بررسی کنه و نتیجه گیری کنه پس ممنون میشم بدون قضاوت شخصی فقط و فقط مطالب کتاب رو عینا تحویل خواننده بدید، نه کم نه زیاد بدون تحریف، ممنون
مشاهد همه نظرات (۲۴)