دانلود کتاب صوتی خرپژوهی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خرپژوهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خرپژوهی

ابوالفضل زرویی نصرآباد در کتاب صوتی خرپژوهی، حضور خر در ادبیات منظوم و منثور را در سراسر دنیا بررسی و گردآوری کرده که فقط بخش ایران آن باقی مانده و به چاپ رسیده است.

این کتاب با بهره‌مندی از طنازی ظریف زرویی نصرآباد به سرانجام رسیده است. او در اثر خود از زمینه‌های تاریخی استفاده از خر در متون منثور و منظوم طنز در ایران و جهان نیز بهره گرفته است.

کتاب خرپژوهی به کوشش نسیم عرب امیری و با مقدمه‌ای از سیدمهدی شجاعی به چاپ رسیده است. شجاعی در مقدمه خود که همراه با بیانی طنزآمیز است، خاطره‌ای از دیدارش با زرویی نصرآباد را بازگو کرده که در آن زرویی به انجام این پژوهش و دغدغه‌هایش برای به سرانجام رساندن آن اشاره کرده است.

این کتاب در چندین سال و در چندین هزار صفحه به موضوع حضور خر در ادبیات، افسانه‌ها، مثل‌ها، قصه‌ها و باورها در بسیاری از نقاط دنیا پرداخته است و زرویی نصرآباد آن را در چندین جلد تألیف کرده که کتاب حاضر تنها بخش کوچکی از این اثر بزرگ را شامل می‌شود.

زرویی نصرآباد زبان شیوای خود در تفسیر و توضیح متن و همچنین ساده‌نویسی‌اش که از ویژگی‌های ذاتی یک طنزپرداز و نویسنده است را کنار گذاشته و به دور از تأویل و تفسیر متون فقط دستاورد یافته‌هایش در این پژوهش را عرضه کرده است.

او در این کتاب به بررسی نقش خر در ادبیات فارسی، حکایت‌های منثور و منظوم، امثال‌الحکم و خر در کتاب‌های دینی پرداخته، به طوری که حتی ضرب‌المثل‌های مربوط به خرهای معروف تاریخ را نیز بیان کرده است.

با ابوالفضل زرویی نصرآباد بیشتر آشنا شویم:

ابوالفضل زرویی نصرآباد پژوهشگر، طنزپرداز و شاعر در 15 اردیبهشت سال 1348 در تهران زاده شد. او در اولین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در بخش طنز برگزیده شد. زرویی نصرآباد با نام‌های مستعار گوناگونی مثل ملانصرالدین، ننه قمر، میرزایحیی، چغندرمیرزا، کلثوم ننه، آمیز ممتقی و عبدل در مجلاتی مانند همشهری، گل‌آقا، زن، جام‌جم، کیهان ورزشی، انتخاب، مهر، تماشاگران و بانو مطالب طنز به چاپ رسانده است.

او در عرصه طنز فعالیت‌های اجرایی نیز داشته است که از جمله آن‌ها می‌توان به معاون سردبیر هیئت تحریریه هفته‌نامه گل‌آقا، سردبیر ماهنامه گل‌آقا، دبیر سرویس طنز روزنامه همشهری، پایه‌گذار و مدیر دفتر طنز حوزه هنری، تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی و دبیر اجرایی سالنامه گل‌آقا اشاره کرد.

نصرآباد در طول فعالیت‌های خود جوایز و افتخارات فراوانی به دست آورد. لوح تقدیر و سرو بلورین اولین جشنواره شعر فجر به عنوان برترین شاعر طنزسرای بعد از انقلاب، لوح تقدیر و سرو بلورین سومین جشنواره شعر فجر در رشته شعر شعر طنز، برنده اولین دوره جایزه دعبل کتاب سال عاشورایی از جمله آن‌هاست.

از دیگر آثار او می‌توان به افسانه‌های امروزی، رفوزه‌ها، غلاغه به خونه‌ش نرسید، بامعرفت‌های عالم، ماه به رایت آه، تذکرة‌المقامات، حدیث قند، خاطرات سر پروفسور حسینعلی‌خان مستوفی و ... اشاره کرد. او در 10 آذر 1397 درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی خرپژوهی می‌شنویم:

روبهی می‌دوید در غم جان
روبهی دیگرش بدید چنان
گفت خیر است، بازگوی خبر
گفت خر گیر می‌کند سلطان
گفت تو خر نِه‌ای، چه می‌ترسی؟
گفت آری ولیک آدمیان این ندانند
فرق می‌نکنند، خر و روباهشان بُوَد یکسان
زان همی ترسم‌ای برادر من
که چو خر بر‌نهندمان پالان

 ۷ ساعت و ۱۲ دقیقه، ۳۴۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۳۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی کتاب
۱۶ دقیقه
مقدمه
۲۹ دقیقه
حکایات و لطایف نثر - قسمت اول
۴۰ دقیقه
حکایات و لطایف نثر - قسمت دوم
۵۲ دقیقه
حکایات و لطایف نثر - قسمت سوم
۴۸ دقیقه
حکایات و لطایف نثر - قسمت چهارم
۲۷ دقیقه
حکایات و لطایف نثر - قسمت پنجم
۱۷ دقیقه
حکایات و لطایف نظم - قسمت اول
۳۸ دقیقه
حکایات و لطایف نظم - قسمت دوم
۴۳ دقیقه
حکایات و لطایف نظم - قسمت سوم
۲۴ دقیقه
حکایات و لطایف نظم - قسمت چهارم
۵۰ دقیقه
حکایات و لطایف نظم - قسمت پنجم
۴۷ دقیقه
حکایات و لطایف نظم - قسمت ششم

راهنمای دانلود کتاب صوتی خرپژوهی

برای دانلود کتاب صوتی خرپژوهی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خرپژوهی
ابوالفضل حداد
۱۳۹۹/۳/۲۴
خوب نیست اصلا حال نکردم چیز باحالی نداره
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)