معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی داش آکل

عکس جلد کتاب صوتی داش آکل
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داش آکل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داش آکل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی داش آکل

کتاب صوتی داش آکل اثر صادق هدایت، یکی از معروف‌ترین و جذاب‌ترین داستان‌های کوتاه این نویسنده است. داش آکل یکی از ده داستان کوتاه مجموعه سه قطره خون است که نخستین بار در سال 1311 به چاپ رسید و منتشر شد.

کتاب صوتی داش‌آکل، داستان لوطی مشهور شیرازی است که خصلت‌های جوانمردانه‌اش او را محبوب مردم ضعیف و بی‌پناه شهر کرده است. اما کاکارستم که گردن‌کلفتی ناجوانمرد است و به همین سبب، بارها ضرب شست داش آکل را چشیده، به شدت از او نفرت دارد و در پی فرصتی است تا زهرش را به داش آکل بریزد و از او انتقام بگیرد.

در همین حین، حاجی صمد که یکی از مالکان شیراز است می میرد و داش آکل را وصی خود قرار می‌دهد. داش آکل، با اینکه آزادی خود را از همه چیز بیشتر دوست دارد، به ناچار این وظیفه دشوار را به گردن می‌گیرد. او با دیدن مرجان، دختر چهارده سالهٔ حاجی صمد، به وی دل می‌بازد. اما اظهار عشق به مرجان را خلاف رویهٔ جوانمردی و عمل به وظیفهٔ خود می‌داند. در نتیجه، این راز را در دل نگه می‌دارد. در عوض، طوطی‌ای می‌خرد، و درد‌ دلش را به او می‌گوید.

از آن پس، داش آکل، قرق کردن سرِ گذر و درگیری با سایر لوطی‌ها و اوباش را ترک می‌کند و اوقات خود را صرف رسیدگی به اموال حاجی و خانوادهٔ او می‌کند. بر این منوال، هفت سال می‌گذرد تا این‌که برای مرجان، خواستگاری پیدا می‌شود. داش آکل به عنوان آخرین وظیفهٔ خود، وسایل ازدواج مرجان را فراهم می‌کند و او را به خانهٔ بخت می‌فرستد.

همان شب، داش آکل در حالی که بسیار مست است، کاکارستم سر می‌رسد. با داش آکل یکی به دو می‌کند و در نهایت با او گلاویز می‌شود؛ و سرانجام، با قمه، زخمی‌اش می‌کند. فردای آن روز، وقتی پسر بزرگ حاجی صمد بر بالین داش آکل می‌آید، او طوطی‌اش را به وی می‌سپارد و کمی بعد، می‌میرد.

عصر همان روز، مرجان قفس طوطی را جلوش گذاشته است و به آن نگاه می‌کند، که ناگهان طوطی با لحن داشی "خراشیده‌ای" می‌گوید: «مرجان... تو مرا کشتی... به کی بگویم... مرجان... عشق تو... مرا کشت.»

صادق هدایت از پیشگامان داستان‌نویسی نوین ایران و روشنفکری برجسته بود. بسیاری از پژوهشگران، رمانِ بوف کور او را مشهورترین و درخشان‌ترین اثر ادبیات داستانی معاصر ایران دانسته‌اند. اگر چه شهرت عام هدایت در نویسندگی است، امّا آثاری از نویسندگانی بزرگ مانند ژان پل سارتر و آنتون چخوف را نیز ترجمه کرده‌ است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱۷ دقیقه
داستان داش آکل - قسمت اول
۱۸ دقیقه
داستان داش آکل - قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی داش آکل
نویسنده
گویندهمهدی رضایی، علی شمسی، زیبا حاجیان
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۳۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی داش آکل

Mahdi Mahmoudi
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
باسلام و احترام
١) از همه عزیزان این مجموعه برای زحمات در حد توانشان تشکر می‌کنیم.
٢) الان مشخصاً این ستاره‌های ارائه نظر مربوط به نرم‌افزار است یا کیفیت متن و اجرای نمایشی کتاب!؟ 🤔
٣) اساساً چه ضرورتی دارد متن داستان به صورت نمایشی باشد آن هم با این کیفیت نرسیده به آماتور🤔
۴) به نظر می‌آید
بهتر است متن داستان توسط یک نفر خوانده شود همانگونه که خودمان متن کتاب را به تنهایی می‌خوانیم. 💪
۵) به طور مثال بنده در یک روز دو کتاب حاجی مراد و داش آکل را گوش کردم قصه نمایشی آن با آن صداهای ناپخته خانم و آقاها اصلاً دل‌چسب نبود. 😞 ۶) فکر می‌کنم اگر همین شخصِ راوی تمام متن را خودش با همان لحن صدای خود و به صورت غیرنمایشی ارائه می‌داد، باز هم می‌شد امیدوار بود با وجود ضعیف بودن حتی صدای ایشان هم کمی از جذابیت متن را بهتر فهمید. 😂
خوش باشید و سلامت🌷
Neg Eb
۱۳۹۶/۹/۹
به راستی که معنای عشق پاک را بدون هیچ چشم داشتی به نمایش میگذارد
و فقط بدلیل منزه بودن او
تا پایان مرگش از بیان احساساتش چشم پوشید
براستی که خارق العاده است
Monir Naghikhani
۱۳۹۷/۸/۱۰
عالی بود، بارها وبارها بخوانم وبشنوم سیرنمیشوم، کجا رفت آن مردی ومردانگی، دنیای پاک لوطی گری، مردم سا ده وبی غل وغش، هرچه پیش میرویم از یکدیگر دورتر وبیگانه تر میشویم، عشقهای پاک دیگر کجاست؟ همع چی فریب ونیرنگ شده، قلبها سنگ، چشمها شیشه ای، یکی از بهترینهای هدایت، خدایش بیامرزد، باتشکرفراوان
کامبیز کریمی
۱۳۹۸/۱/۴
بابا چرا یه اثر بینظیری مثل داش آکل رو با این صداپیشه‌های مسخره نابود میکنید. آخه مرد مومن واسه نقش داش آکل و کاکو رستم حتی رو بازی هنرمندان بی‌همتایی مثل بهروز وثوقی وبهمن مفید هم دوبلور گذاشتن، اونوقت شما چی فکر کردید با این صدای افتضاح
Shadi Zaree
۱۴۰۰/۴/۷
افتضاح تر از این صداهایی که اسمشونو گوینده!!! هم گذاشتن وجود نداره... آخه برادر من: هرکسی را بهر کاری ساختند... چرا اصرار داری راوی کتاب باشی؟؟ چون خودتون توی کانون کار میکنید پس این حقم دارید که باصدای گوشخراشی که کمترین بویی هم از هنر روایت نبرده اینهمه نظرات شنوندگان رو نادیده بگیرید؟؟؟ پس اصلا چرا نظرسنجی میگذارید؟ برید برا خودتون ۲۴ساعته کتاب بخونید دیگه!!!... این یک ستاره رو هم برای احترام به صادق هدایت عزیز دادم... والسلام.
Mohammadreza Delavar
۱۳۹۷/۹/۲۹
داستان خیلی خوبیه فرهنگ قدیم وبه خصوص عشق و عاشقی قدیم روبه خوبی نشون میده ولی میتوانست با اندکی ذوق وسلیقه بهتر آن را به صورت یه کتاب صوتی کاملا فوق العاده در آورد واقعا این صداگذاری ضعیفی داشت انگار که دیگه وقتی نداری ویا داری از چیزی فرار می‌کنی که یه دفع بهت گفتن داداش بیا تو راه که داری میری یه مقدار دیالوگ هم بگو تا ما صدا گذاری کنیم!🤕😖😳
محمدرضا معزز
۱۳۹۷/۸/۱۶
خدایی صدای گوینده خیلی افتضاحه بابا حالمون بد شد اه حراقل یکی گوینده بزارید ک صداش ب داستان بیاد. حیف این همه زحمت واقعا
Mohammadreza Delavar
۱۳۹۷/۹/۲۹
داستان خوبیه چون نویسنده خوبی داشته نور به قبرش بباره ولی هرچقدر داستان خوبی بود صداگذاری یا صدا برداری خیلی ضعیفی داشت انگار که یه چیزی مثل سگ دنبال گوینده‌ها انداخته و در حال فرار که بودن یکی بهشون گفته داداش تو راه که داری میری بیا این دیالوگ‌ها رو بگو! 🤕😖
مشاهده همه نظرات ۳۱۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی داش آکل

برای دریافت کتاب صوتی داش آکل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.