معرفی و دانلود کتاب صوتی دختر شینا

عکس جلد کتاب صوتی دختر شینا
قیمت:
50000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختر شینا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختر شینا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دختر شینا

در کتاب صوتی دختر شینا، بهناز ضرابی‌زاده با قلمی روان به روایت زندگی قدم خیر محمدی کنعان همسر سردار شهید حاج ستار ابراهیمی می‌پردازد. این کتاب به‌عنوان کتاب سال شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس برگزیده شد.

دختر شینا روایت زندگی دختری است که طوری بار نیامده بود که اهل کار در خانه و به قولی زن زندگی باشد. اهل رفت و روب منزل باشد. که آشپزی کند و رخت بشوید و غذا بپزد. دختری که عزیز دردانه پدر و مادرش بود. کسی که تمام دختران روستایشان آرزو داشتند جای او دختر شینا و حاج آقا بودند. دختری که خود را خوشبخت‌ترین دختر بچه دنیا می‌دانست. اما پدر و مادرش به خاطر حفظ حریم حیا او را راهی کلاس‌های مختلط مدرسه در آن سال‌ها نکردند. دختری که چون مدرسه نرفت، بی‌سواد بود، اما باور و ایمانش باثبات بود.

بهناز ضرابی زاده درباره‌ی کتاب آورده است:

"دختر شینا" یک کار دلی بود و سفارشی از نهاد خاصی نداشتم. من هیچ آشنایی با این خانواده نداشتم و همواره آرزو داشتم که بتوانم از خطه همدان خانواده‌ای را به ایرانیان معرفی کنم. وقتی زندگی حاج ستار را خواندم خیلی علاقه‌مند شدم تا با همسر ایشان مصاحبه‌ای انجام دهم. حاج ستار کسی بود که در سن 24 سالگی به شهادت رسیده بود و همسر خود را با 5 کودک تنها گذاشته بود. عنوان این اثر از نام مادر قدم خیر محمدی کنعان گرفته‌شده است. دختر بزرگ این خانواده بعد از تولد به دلیل کودکی نمی‌توانست نام مادربزرگ خود را به خوبی ادا کند و به‌جای مامان شیرین، از لفظ مامان شینا استفاده می‌کرد. این کتاب عاشقانه‌های دو همسر است و زندگی، شور، عشق و معنویت در کتاب موج می‌زند.

در بخشی از کتاب صوتی دختر شینا می‌شنویم:

روزهایی که پدرم برای معامله به سفر می‌رفت، بدترین روزهای عمرم بود. آن‌قدر گریه می‌کردم و اشک می‌ریختم که چشم‌هایم مثل دو تا کاسة خون می‌شد. پدرم بغلم می‌کرد. تند تند می‌بوسیدم و می‌گفت: «اگر گریه نکنی و دختر خوبی باشی، هر چه بخواهی برایت می‌خرم.»
با این وعده و وعیدها، خام می‌شدم و به رفتن پدر رضایت می‌دادم. تازه آن وقت بود که سفارش‌‌هایم شروع می‌شد. می‌گفتم: «حاج آقا! عروسک می‌خواهم؛ از آن عروسک‌هایی که مو‌های بلند دارند با چشم‌های آبی. از آن‌هایی که چشم‌هایشان باز و بسته می‌شود. النگو هم می‌خواهم. برایم دمپایی انگشتی هم بخر. از آن صندل‌های پاشنه‌چوبی که وقتی راه می‌روی تق‌تق صدا می‌‌کنند. بشقاب و قابلمة اسباب‌بازی هم می‌خواهم.»
پدر مرا می‌بوسید و می‌گفت: «می‌خرم. می‌خرم. فقط تو دختر خوبی باش، گریه نکن. برای حاج آقایت بخند. حاج آقا همه چیز برایت می‌خرد.»
من گریه نمی‌کردم؛ اما برای پدر هم نمی‌خندیدم. از اینکه مجبور بودم او را دو سه روز نبینم، ناراحت بودم. از تنهایی بدم می‌آمد. دوست داشتم پدرم روز و شب پیشم باشد. همة اهل روستا هم از علاقة من به پدرم باخبر بودند. گاهی که با مادرم به سر چشمه می‌رفتیم تا آب بیاوریم یا مادرم لباس‌ها را بشوید، زن‌ها سربه‌سرم می‌گذاشتند و می‌گفتند: «قدم! تو به کی شوهر می‌کنی؟!»
می‌گفتم: «به حاج آقایم.»
می‌گفتند: «حاج آقا که پدرت است!»
می‌گفتم: «حاج آقا شوهرم است. هر چه بخواهم، برایم می‌خرد.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
25 دقیقه
مقدمه - فصل اول
29 دقیقه
فصل دوم - فصل سوم
29 دقیقه
فصل چهارم - فصل پنجم
24 دقیقه
فصل ششم - فصل هفتم
29 دقیقه
فصل هشتم
26 دقیقه
فصل نهم
20 دقیقه
فصل دهم
29 دقیقه
فصل یازدهم
29 دقیقه
فصل دوازدهم - فصل سیزدهم
29 دقیقه
فصل چهاردهم - بخش اول
28 دقیقه
فصل چهاردهم - بخش دوم
29 دقیقه
فصل پانزدهم - بخش اول
29 دقیقه
فصل پانزدهم - بخش دوم
29 دقیقه
فصل شانزدهم - بخش اول
29 دقیقه
فصل شانزدهم - بخش دوم
28 دقیقه
فصل هفدهم - بخش اول
28 دقیقه
فصل هفدهم - بخش دوم - فصل هجدهم
29 دقیقه
فصل نوزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دختر شینا
نویسنده
راویمهرخ افضلی
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۱۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
50000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دختر شینا

یاسمین خلفی
۱۴۰۱/۸/۲۹
کتابهایی که در شرح تاریخِ استواری، ایستادگی و خودباوریِ میهن نگاشته می‌شوند را نمی‌شود نخوانده گذاشت و به سادگی از آن‌ها گذشت.. این کتاب روایتگر عشق، استواری، شجاعت، روحیه شهادت محوری و صحنه‌های جنگ هشت ساله را به تصویر می‌کشد.. قدم خیر محمدی کنعان یادآور بانوانی است که نه سوادی داشتند، نه سیاست نه می‌دانستند، جنگ، نه با دشمن جنگیدند ونه اسلحه به دست گرفتند اما با صبوری و استواری تمام عاشقانه و شجاعانه پای سختی‌های زندگی جنگ زده خویش ایستادند؛ این کتاب روایت رشادت‌های شهید سردار حاج ستار ابراهیمی هژیر در طول دوران جنگ تحمیلی است خواندن این کتاب خالی از لطف نیستبا این حال یک ستاره کم کردم چون به تقویت ایدئولوژی‌هایی میپردازد که ذهنیت را به سمت شهادت پروری و ستایش جنگ سوق میدهد درست که جنگ خالی از رشادت و قهرمان نیست اما پرداختن به چنین مضمونی کاملا یک طرفه به توصیف جنگ میپردازد و سختی‌ها ناملایمات فقر نبود بهداشت گرسنگی برباد رفتن امید ارزوها و شکسته شدن دلها رو نادیده میگیرد و از آن بدتر زحمات مطالعات روابط بین الملل از زمان تاسیس تا کنون به دنبال این است که بداند چرا جنگ رخ میدهد و چگونه میتوان از ان جلوگیری کرد؟؛ را نابود میکند! نباید جنگ‌ها را چه پیروز چه بازنده ستایش کرد نباید افتخار کرد جنگ افتخار ندارد جنگ یک شکست مطلق است و حتی در شرایط پیروزی نیز ضرله مهلکی به اقتصاد میزند!
Masoumeh Pedram
۱۴۰۰/۴/۲۳
واژه‌ای برای وصف حالم پس از شنیدن این داستان پیدا نکردم... نمی‌دانستم خود را جای فرزندان شهید تصور کنم یا همسر ایشان... لحظه‌ای هم نمی‌توانم خود را جای انها بگزارم... فقط اشک می‌ریختم و برای نویسنده و گوینده و تمام عواملی که باعث آشنایی بیشترم با رنج و خون دل خوردن‌های همسر شهدا شدند دعای خیر با و کردم... اجرشان شهدا.
ان شاالله شهدا برای عاقبت بخیری مان دعا کنند بیش از این شرمنده خون پاک آن‌ها و دل داغ دیده خانواده شان نشویم.
آمین.
علی بیرانوند
۱۳۹۸/۵/۳۱
با سلام. فقط میتونم بگم شهدا شرمنده ایم.. شرمنده ایم بابت اینکه شما از جوونی و خونواده با عشق گذشتید که ماها آسوده باشیم ولی در عوض ما (من نوعی) آن طور که باید راهتون رو ادامه ندادیم.. شنیدن زندگی نامه این شهید بزرگوار اونقدر شرمسارم کرده که دست و دلم به کار نمیره و همه فکر و ذهنم رو به خودش مشغول کرده. از خدا وند میخوام که از این به بعد جوری رفتار کنم که اون دنیا بتونم شهدا رو واسطه شفاعتم کنم
Fatima tohidy
۱۳۹۹/۱۲/۱۸
اینکه شهدا به گردن ما خیلی حق دارن رو من حسابی قبول دارم و دست و پاشون رو هم میبوسم. ولی خدا وکیلی یکی نبود به اینا بگه شما که میدانستید میخواید شهید بشید آخه انقدر بچه تولید کردنتون چی بود. بابا کاه از خودتون نبود کاه دون که از خودتون بود. آخه پیش خودشون نگفتن این زن بیچاره چطور میخواد این همه بچه رو تک و تنها بزرگ کنه. حالا اون هیچی. اون بچه‌هایی که به دنیا اومدن چقدر باید اذیت بشن و بی بابا بزرگ بشن. شاید اونا اصلا دلشون نمیخواسته فرزند شهید باشن.
ترخدا هرکی اینجا پست من رو میخونه و توی سرش هوس شهادت زودرس داره به این چیزاش هم یکم فکر کنه.
زهرا قنبری
۱۳۹۹/۱۰/۲۶
چقدر از شنیدن این کتاب لذت میبرم،
تشکر میکنم از خانم مهرخ افضلی با این بیان عاااالی،
در تمام طول داستان خودم رو در گوشه‌ای از قصه تصور میکردم، چقدر بیان گوینده عالی بود، چقدر نثر کتاب عالی بود، از خانم ضرابی زاده واقعا تشکر میکنم..... و درود میفرستم به روح شهید ستار ابراهیمی و سرکار خانم قدم خیر محمدی..... درود به شما قهرمانان واقعی..
فاطمه معینی
۱۳۹۹/۵/۲۶
خیلی قشنگه ولی‌ی عیبی داره، کتاب نوشته سردار ستار ابراهیمی اما تو داستان اسم همسرش صمده و اسم برادر همسرش ستاره، من ک همش ذهنم درگیر این بود تا فصل دوازده تا بلاخره رفتم سرچ کردم دیدم اسماشون جابجاییه، وای تا دوازده تا فصل فک میکردم صمد‌ی طوری میشه بعد قدم خیر با برادر صمد ک ستار هس ازدواج میکنه، اما همش میگفتم مگه میشه، ب نظرم نویسنده تو مقدمه باید‌ی توضیحی راجب اسمش میداد
امیر چاووشی
۱۴۰۰/۲/۲۹
خیلی دلم برای قدم خیر سوخت و همیشه این سوال برایم پیش می‌آید که آیا جهاد همسرش مورد قبول درگاه حق هست یا نه؟؟!!! چرا که قدم خیر با آن سن کم و بدون شوهر چه مسئولیت سنگینی بر دوشش بود که سال به سال با به دنیا آمدن فرزندی دیگر به آن همه سختی و مشقت اضافه میشد. تا اینکه در اثر آن همه فشار و سختی، در سن کم از دنیا رفت. واقعاً ظلم بزرگی بود.
asra hr hr
۱۴۰۰/۱۰/۵
آدم مذهبی و کسی که خیلی به دین پایبند باشه نیستم ولی این کتاب یک حس خاصی به آدم میداد یک پاکی خاصی داشت که دوست داشتی تجربش کنی 😀🤝🏻 همسر شهید که چه بسیار سوخت و ساخت قلب آدم رو به درد و آدم رو به وجد میاره واقعا اینکه بدونم چنین بانویی زندگی میکرده برام یک جور افتخاره که در چنین زمانی به دنیا اومدم
مهدی خندان
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
کتاب خیلی عالی و خوبیه اما یه ضعف بزرگ داره که در مورد خود ستار و اینکه چه انسان شجاع و دلیری بوده در جبهه‌های جنگ نمی‌پردازه و فقط زندگی خود دختر شینا هست. اگه از رشادتهای خود ستار هم نقل داستان میشد خیلی کتاب مهیج تری می‌شد. یه کتاب دیگه هم این نویسنده داره به اسم گلستان یازدهم که اون هم عالیه
حسین دهقان
۱۴۰۱/۹/۶
کتابی بی نظیر و عالی خیلی بدرد زنان و دختران این زمان میخوره، سطح توقع پایین و سخت کوشی و احترام به همسر و خانواده همسر و عشق قشنگ بین ستار (صمد) و قدم‌خیر بانو واقعاً زیباست، از طرفی اخلاق عالی صمد درسی برای جوانان امروزی هستش که چطور با احترام با خانواده و همسرشون برخورد کنند
طیبه محمودی
۱۴۰۰/۱۰/۱۸
من ابتدا pdf کتاب رو خریدم، اما اینقدر بی نظیر بود ترجیح دادم خود کتاب رو داشته باشم و خریدمش. اما گوش کردن به کتاب آن هم با صدای گوینده خوب بسیار دلپذیر تر بود😊
خیلی خانم محکم و متعهد و صبوری هستن، واقعا داستان زیبایی بود که من رو به زندگی کردن امیدوار کرد.
زهراترابی
۱۴۰۱/۶/۱۵
بانو قدم خیر اجرتون با حضرت زهرا (س)
میدونم خیلی بیشتر از توانتون رنج دیدید و زحمت کشیدید اما خوشا به سعادتتون که عاقبت بخیر شدید
خوشا به سعادتتون که در کنار حاج ستار تا ابد در بهشت هستید
دعایمان کنید و سفارش ما رو برای شفاعت به حاج ستار بکنید
شیدا فانی
۱۴۰۲/۱/۱۴
حاج ستار ابراهیمی رو اولین بار از کتاب آب هرگز نمی‌میرد شناختم و بعد به سراغ این کتاب که داستان واقعی زندگی همسر و فرزندان اوست آمدم..... می دانستم به این جماعت مدیونیم اما قبل از خواندن این کتابها حدود این دین را نمی‌دانستم! خیلی مدیونشان هستم.........
Somaye Gholami
۱۴۰۱/۴/۲۳
کتاب خوبی بود. فقط اینکه اولش همش منتظر بودم صمد شهید بشه و قدم‌خیر با ستار ازدواج میکنه. فصل ۱۲ متوجه شدم که اسم‌ها جابجا ست.
صدای گوینده خیلی خوب و عالی بود ولی وقتی صدای صمد رو میگفتن احساس میکنی یه فرد سن بالا داره صحبت میکنه نه یه مرد.
مینا کریمی
۱۴۰۰/۲/۲۲
زندگی پر فراز و نشیب یک زوج جوان انسان رو درباره زندگی خودش به فکر فرو میبره و داشته و نداشته هاش رو نا خودآگاه در ترازوی مقایسه قرار میده و بعد شکر میکنه بابت رفاه الانش که مدیون سختی کشیدن‌های شهدا و خانواده هاشون هست.
انشاالله بتونیم حق شون ادا کنیم.
مشاهده همه نظرات 143

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دختر شینا

برای دریافت کتاب صوتی دختر شینا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.