دانلود کتاب صوتی دختر پرتقالی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختر پرتقالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دختر پرتقالی

کتاب صوتی دختر پرتقالی نوشته‌ی یوستین گردر، درباره‌ی نوجوانی به نام جورج است که در کودکی پدر خود را از دست داده و اکنون با یک نامه از پدرش روبه‌رو شده است. این کتاب در قالب داستانی عاشقانه و فلسفی شما را از این جهان رمزآلود، سحرآمیز و پر از سوال و پیچیدگی آگاه می‌کند.

خلاصه‌ی کتاب صوتی دختر پرتقالی:

داستان کتاب صوتی دختر پرتقالی (The Orange Girl) درباره‌ی پسری 15 ساله است که سال‌ها پیش وقتی که فقط 4 سالش بود پدرش را به خاطر بیماری صعب‌العلاجی از دست داد و حالا به طور اتفاقی با دست نوشته‌ای از او مواجه می‌شود.

پدر او پزشکی شریف بود و برای زنده ماندن با بیماری‌اش بسیار جنگید، اما در نهایت نتوانست تحمل کند و خود را تسلیم مرگ کرد. او وقت زیادی برای پدری کردن در حق تنها پسرش را نداشت و هر لحطه ممکن بود که مرگ به سراغش بیاید و از این موضوع بسیار ناراحت بود، سرانجام تصمیم گرفت که برای فرزندش نامه‌ای طولانی بنویسد تا سال‌ها بعد آن را بخواند و از او درس زندگی بیاموزد.

درباره‌ی کتاب صوتی دختر پرتغالی:

رمان دختر پرتقالی در حقیقت گفتگوی فلسفی و شاعرانه پدر و پسری است که در دو دوره‌ی مختلف زندگی کرده‌اند. پدر داستان زندگی خود و آشنایی با معشوقه‌اش را برای پسرش روایت می‌کند. پسر پس از خواندن این دست‌نوشته‌ها، دید تازه‌تری نسبت به سبک زندگی پیدا می‌کند.

رمان دختر پرتقالی (Jostein Gaarder) فضایی را ایجاد می‌کند که موجب طرح سوالات فلسفی همانند زندگی، مرگ و عشق در ذهن مخاطب می‌شود، قالب داستان که به صورت نامه است و بیشتر به روایت زندگی دختر پرتغالی به شکلی پر رمز و راز می‌پردازد، موجب می‌شود این اثر به کتابی معماگونه تبدیل شود.

فیلمی با اقتباس از این رمان و با همین نام توسط اوا دا، کارگردان نرورژی ساخته شده که اثری درام و رمانتیک است و هم‌چون این کتاب به پرسش‌های مهمی در مورد وجود انسان و زندگی جواب می‌دهد.

یوستین گردر کیست؟

یوستین گردر استاد فلسفه و تاریخ عقاید در سال 1952 در نروژ چشم به جهان گشود. اغلب داستان‌ها و رمان‌های او دربردارنده‌ی موضوعات و سوالات فلسفی است. او در ادبیات جهان و فلسفه‌ی غرب امروزی توانسته نامی درخشان را برای خود به ارمغان بیاورد و بیشتر شهرتش را مدیون کتاب «دنیای سوفی» است که اثری ماندگار و درخشان و بی‌سابقه است، دنیای سوفی به اغلب زبان‌هاى گوناگون جهان ترجمه شده و میلیون‌ها نسخه‌ى آن به فروش رفته، براساس این رمان شگفت‌انگیز فیلمی نیز ساخته شده و با استقبال بسیاری روبه‌رو شده است؛ از دیگر آثار وی می‌توان به قصر قورباغه‌ها، مرد غیرقابل اعتماد، راز تولد، قصری در پیرینه، دنیای انا درون یک آیینه درون یک معما، دختر پرتقال و... اشاره کرد.

کتاب صوتی دختر پرتغالی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

اگر در پی شنیدن رمانی جذاب و شگفت‌انگیز با موضوع فلسفه هستید، این کتاب به شدت به شما پیشنهاد می‌شود و انتظارات شما به عنوان مخاطب را برآورده می‌کند و تجربه‌ی متفاوتی برای شما خواهد بود.

در قسمتی از کتاب صوتی دختر پرتقالی می‌شنویم:

داستان دختر پرتقالی در بعدازظهری شروع شد که من جلوی تئاتر ملی منتظر اتوبوس ایستاده بودم. اواخر دهه 1970 و آخر پاییز بود. هنوز به یاد دارم که در فکر پذیرفته شدنم در دانشکده‌ی پزشکی بودم؛ احساس عجیبی داشتم. در این فکر بودم که روزی یک پزشک واقعی می‌شوم و بیمارهایی خواهم داشت که سرنوشت‌شان را به دست من می‌سپارند. خودم را با یک روپوش سفید در پشت میز تحریری بزرگ مجسم می‌کردم که در حال حرف زدن با بیمارانم ... در این میان بالاخره اتوبوس از راه رسید، از دور آن را می‌دیدم.

 ۵ ساعت و ۳۱ دقیقه، ۳۰۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۸ دقیقه
بخش اول
۲۱ دقیقه
بخش دوم
۲۴ دقیقه
بخش سوم
۲۴ دقیقه
بخش چهارم
۱۸ دقیقه
بخش پنجم
۲۱ دقیقه
بخش ششم
۲۸ دقیقه
بخش هفتم
۲۸ دقیقه
بخش هشتم
۳۸ دقیقه
بخش نهم
۲۲ دقیقه
بخش دهم
۲۲ دقیقه
بخش یازدهم
۲۳ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۴ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۱ دقیقه
بخش چهاردهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی دختر پرتقالی

برای دانلود کتاب صوتی دختر پرتقالی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دختر پرتقالی

نظرات کتاب صوتی دختر پرتقالی

Pejman Pirmoradi
۱۳۹۹/۴/۲۳
تنها نکته مثبت این کتاب صوتى اجراى آرمان سلطانزاده است و دانلود و شنیدن این اثر براى من به خاطر اجراى ایشان بود اما... گمانم آقاى سلطانزاده باید وسواس بیشترى در انتخاب کتابها به خرج بدهند، هر چند که بسیار ایده آل است که همه کتابها با اجراى ایشان باشد اما این اثر خصوصاً از تا فصل دهم هیچ چیزى براى و ارائه ندارد پس از آن هم حس و القاى گوینده به اثر جان بخشیده هر چند که ادبیات اسکاندیناوى مثل سینماى آن بسیار ملال آور است و از یک موضوع ساده ده خروار صفحه بیرون مى آورد اما این یکى دیگر ملال و بى محتوایى و ساده انگارى و پوچ گرایى و ارزان فروشى لغات را به منتها درجه اعلا رسانده و به سبک هنرى جیمز فقید با اون کلام بسیط قرون اخرى اروپا دهن کجى کرده شاید هم بتوان گفت رده سنى این کتاب نوجوانان را شامل میشود اما این هم بهانه خوبى براى بى محتوایى و ارزان فروشى نویسنده نیست
dariuosh Aghapoor
۱۳۹۹/۶/۲۲
از نظر من کتاب از بعد داستانی حرف خاصی برای گفتن نداشت از بعد فلسفی هم یک نظریه نچندان جدید رو بازنگری کرده بود. در خصوص مسائل نجوم مطرح شده در کتاب میشه گفت چند نکته در حد اطلاعات عمومی بود (شاید بتونه شروعی باشه برای افرادی که به این موضوع علاقه مند هستند). در کل به نظرم کتاب برای مخاطب نوجوان و جذابیت بیشتری داشته باشه برای سنین بالاتر می‌تونه بر حسب سبک، سلیقه و دیدگاه جذاب باشه. پیشنهاد نمی‌کنم کتاب رو چون برای من جذابیت لازم رو نداشت مطالعه نکنید. قطعا هر کتاب مخاطب خودش و ارزش یکبار خوندن رو داره.
Sara Najafi
۱۳۹۹/۱/۱۹
واقعا کتاب بینظیری بود البته که از این نویسنده چیزی غیر این تصور نمیکردم‌ و به شدت علاقه مند دغدغه و نگرش وقلم یوستین گردر هستم، خوشحالم که من هم‌ جزویی از برنده‌های این بلیط بخت آزمایی کتاب دختر پرتقالی بودم ('اشاره به قسمتی از کتاب 😊) و البته صدای بسیار جذاب گوینده و نوای پیانو هم جذابیت این رو کتاب عالی صد چندان کرد. ممنون از این اپلیکیشن. حتما پیشنهاد میکنم که بشنوید و لذت ببرید و شما هم درگیر سوال‌های اساسی داخل کتاب بشین مثل خودم‌.
مشاهد همه نظرات (۶۷)