دانلود کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 2)


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 2) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 2)

کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 2) نوشته‌ی جین وبستر، ادامه‌ی رمان محبوب بابا لنگ دراز است و این بار سالی رفیق صمیمی جودی ابوت، مدیریت یک پرورشگاه را برعهده می‌گیرد و در قالب نامه برای او از احساسات و سختی‌های کار می‌گوید. این رمان در سال 1916 یکی از پرفروش‌ترین آثار در آمریکا بود. همچنین این کتاب صوتی در سه بخش ضبط و منتشر شده است.

درباره کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 2):

اگر از طرفداران رمان مشهور بابا لنگ دراز باشید، حتما دخترک موقرمز و یتیم داستان یعنی جودی ابوت و همکلاسی صمیمی‌اش، سالی مک براید را به خاطر دارید. پس اگر هنوز به سرنوشت این دختران علاقه‌مند هستید با کتاب صوتی دشمن عزیز (Dear Enemy) همراه شوید تا قصه بزرگسالی این دختران را بشنوید.

رمان دشمن عزیز که به نوعی دنباله بابا لنگ دراز به شمار می‌رود، در سال 1916 یکی از ده کتاب پرفروش در ایالات متحده شد و محبوبیت فراوانی کسب کرد. این کتاب نیز در قالب نامه نوشته شده و سالی این بار به عنوان شخصیت اول داستان، به جودی و چندین نفر دیگر نامه می‌نویسد و وقایع پیش آمده در پرورشگاه جان گریر را تعریف می‌کند.

پرورشگاهی که به درخواست جودی و شوهرش جرویس پندلتون، مدیریت آن بر دوش سالی افتاده و او باید وضعیت آنجا را سر و سامان بدهد اما در این بین او روابط پر فراز و نشیبی با دکتر رابین مک ری، پزشک یتیم خانه، که او را دشمن عزیز می‌خواند، تجربه می‌کند و حضور یک سیاستمدار ثروتمند به نام گوردون هالوک نیز زندگی سالی را بسیار تحت تاثیر قرار می‌دهد.

جین وبستر در رمان دشمن عزیز به خوبی توانسته رشد و پیشرفت یک زن را در طول داستان نشان بدهد و در انتها پس از گذر از مشکلات و سختی‌های متفاوت سالی را به عنوان یک مدیر اجرایی توانمند معرفی کند. همان طور که کتاب بابا لنگ دراز نیز روند رشد جودی ابوت را به خوبی نشان داد.

داستان کتاب دشمن عزیز در اوایل قرن بیستم و در یکی از مناطق روستایی دوتچس نیویورک اتفاق می‌افتد و نویسنده با مهارت بالای خود توانسته مشکلات اجتماعی آن دوران را نیز در رمان خود بازتاب دهد و از وضعیت یتیمان در نوانخانه‌ها و ارزش کار زنان در جامعه سخن بگوید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 2):

- شگفت انگیز! (Biblio)
- داستانی دوست داشتنی. (Girl Ebooks)
- رمانی عالی و منحصر به فرد. (Book Depository)

کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 2) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این رمان محبوب هم می‌تواند برای نوجوانان جذابیت داشته باشد و هم بزرگسالان از شنیدن آن لذت ببرند.

جین وبستر را بیشتر بشناسیم:

او رمان‌نویس، نمایشنامه و فعال اجتماعی آمریکایی بود که در سال 1876 در شهر نیویورک به دنیا آمد و در آغاز قرن بیستم با نوشتن رمان بابا لنگ دراز به شهرت فراوانی رسید. جین وبستر (Jean Webster) پس از فروش و موفقیت زیاد کتابش، پول حاصل از آن را به موسسات خیریه برای کمک به کودکان یتیم اهدا کرد و سه سال بعد یعنی در سال 1915 با نوشتن رمان دشمن عزیز بار دیگر فروش خوبی کسب نمود. اما متاسفانه وبستر در سال 1916 بر اثر تب زایمان درگذشت.

جین وبستر در زمان حیات خود به حقوق زنان اهمیت فراوانی می‌داد و برای داشتن حق رای و تحصیلات زنان تلاش‌های فراوانی کرد؛ از رفتن به راهپیمایی و فعالیت‌های مدنی گرفته تا آوردن ایده‌های خود در داستان‌هایش.

در بخشی از کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 2) می‌شنویم:

دشمن عزیز! یادداشت مختصر و متین دیروز شما به دستم رسید. تا حالا کسی رو نمی‌شناختم که سبک نگارشش دقیقا مثل سخن گفتنش باشه و شما خیلی ممنون می‌شید اگه من لقب مزخرف دشمن رو که به شما دادم، کنار بذارم اما من زمانی دست از این لقب مزخرف که شما را دشمن بنامم برمی‌دارم که شما هم دست از این کار بی‌معنی‌تون که تا مشکل کوچیکی پیش میاد، خشمگین و بدرفتار می‌شید و توهین می‌کنید، بردارید.

من فردا بعد از ظهر برای چهار روز به نیویورک می‌رم. ارادتمند شما: اس. مک براید

دشمن عزیزم! مطمئنم زمانی که این یادداشت رو می‌خونید، مهربون‌تر از آخرین باری که دیدمتون هستید. من با تاکید تکرار می‌کنم که به خاطر بی‌توجهی سرپرست پرورشگاه نبود که دو نفر دیگه سرخک گرفتن؛ بلکه بیشتر به خاطر وضع ناجور ساختمان قدیمی‌مونه که اجازه نمیده بیمارانی که بیماری مسری دارن، اونطور که باید و شاید از بقیه جدا نگه داریم.

 ۳ ساعت و ۲۶ دقیقه، ۱۹۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۹ دقیقه
26 آوریل
۱۵ دقیقه
شنبه
۱۴ دقیقه
12 می
۲۱ دقیقه
سه شنبه
۲۲ دقیقه
شنبه بعد از ظهر
۱۶ دقیقه
چهارشنبه
۲۳ دقیقه
پنج شنبه
۲۳ دقیقه
پنج شنبه
۲۲ دقیقه
22 ژوئن
۱۵ دقیقه
پنج شنبه شب
۱۷ دقیقه
13 ژوئیه

راهنمای دانلود کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 2)

برای دانلود کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 2) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دشمن عزیز (بخش 2)

نظرات کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 2)

homeira Movahedi
۱۴۰۰/۱/۱۴
دوسش داشتم چون منو به دورانی برد که خیلی عزیز بود دورانی که بابا لنگ دراز رو خوندم
اعظم صفار
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
عالی بود
صدای گوینده و لحنشون هم خیلی عالی بود
مشاهد همه نظرات (۵)