معرفی و دانلود کتاب صوتی دنیای قشنگ نو

عکس جلد کتاب صوتی دنیای قشنگ نو
قیمت:
۹۳,۶۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دنیای قشنگ نو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دنیای قشنگ نو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دنیای قشنگ نو

رمانی که جایزه‌‌ی آکادمی هنر و ادبیات آمریکا را به دست آورد! آلدوس هاکسلی به لندن سال 2540 سفر کرده تا در کتاب صوتی دنیای قشنگ نو، از پیشرفت‌های پیشِ روی انسان خبر دهد. روانشناسی، ژنتیک و سیاست دست به دست هم داده‌اند تا با ریشه‌کن کردن جنگ و فقر، ساختار جدیدی از جوامع را عرضه کنند. در این دنیای آرمانی، انسان‌ها هدفی جز سعادت خود و دیگری ندارند؛ اما به چه قیمتی؟

درباره‌ی کتاب صوتی دنیای قشنگ نو

با شنیدن این رمان جزو معدود کسانی خواهید بود که به آینده سفر کرده‌اند! آلدوس هاکسلی (Aldous Huxley) شما را به صدها سال بعد می‌برد تا نتیجه‌ی ترقی امروز انسان‌ها را از نزدیک ببینید. کتاب صوتی دنیای قشنگ نو (Brave New World) روایتی آرمانی از آینده‌ی زمین و زمینی‌هاست که به راستی در زیباترین حالت خود قرار دارد. مهندسان ژنتیک انسان‌هایی را خلق می‌کنند که از بیماری ارثی و مشکلات ژنتیکی مبرا هستند. حکومت‌ها توانسته‌اند فقر و محرومیت را از جامعه پاک کنند و با تغییر هنجارهای اجتماعی به نظر می‌رسد خانواده و روابط خانوادگی هم از زندگی انسان‌ها حذف شده‌اند. در این دنیای نو، هر کسی به هر خواسته‌‌ای که داشته باشد می‌رسد و روانشناسان در تلاش هستند تا انسان‌ها کوچکترین رنج روحی و جسمی را متحمل نشوند. با وجود تمامی زیبای‌های این دنیای نو، چهره‌ی دیگری هم از جهان آینده می‌بینیم که شاید چندان زیبا نباشد.

آلدوس هاکسلی در حقیقت، دو تصویر متفاوت از یک دنیا را به نمایش می‌گذارد که هر دو حاصل زندگی امروز انسان‌ها هستند: اولی تصویر دنیای بیرونی بشر است که با پیروزی بر فقر و بیماری چهره‌ی مطلوب و وسوسه‌برانگیزی دارد اما تصویر دوم درون خالی و تاریک انسان‌ها را نشان می‌دهد. شنونده‌ی کتاب صوتی دنیای قشنگ نو روایت متفاوتی از پیشرفت و فقدان و محرومیت را خواهد شنید.

خرده‌فرهنگ‌ها، تنوع زبان‌ها و گویش‌ها، ارزش‌های خانوادگی و اندیشه‌های فلسفی، دارایی‌های باارزش انسان‌های امروزی هستند که با حرکت سوی دنیای قشنگ نو از بین می‌روند. در حقیقت، دنیای جدید آلدوس هاکسلی به بهای از دست دادن تنوع، فردگرایی و معنویت پدید خواهد آمد. در این دنیای اشتراکی که همه مطابق با یک الگو زندگی می‌کنند، طبیعتاً مذهب و گوناگونی مذهبی نیز به چشم نمی‌خورد. ابعاد متناقض و گاه متضاد دنیای آینده، موجب می‌شوند که کتاب صوتی دنیای قشنگ نو را با همه تصاویر زیبایش، بیش از آنکه یک دنیای آرمانی تلقی کنیم، یک رمان پادآرمانی بدانیم. از ویژگی‌های جالب این داستان نام شخصیت‌هاست که غالباً از نام افراد مشهوری مانند: لنین، موسولینی، داروین و... اقتباس شده. این کتاب گویا با ترجمه‌ی حمید سعیدیان و گویندگی متین بختی منتشر شده است.

جوایز و افتخارات کتاب دنیای قشنگ نو

  • حضور در لیست 100 کتاب قرن روزنامه‌ی لوموند
  • معرفی به‌عنوان یکی از بهترین رمان‌های انگلیسی‌زبان توسط گاردین
  • کسب جایزه‌ی سال 1959 از آکادمی هنر و ادبیات آمریکا
  • برنده جایزه بهترین کتاب آلمان برای نسخه‌ی صوتی در سال 2014

نکوداشت‌های کتاب صوتی دنیای قشنگ نو

  • این کتاب درست به اندازه‌ی نخستین روز انتشار آن، درخشان و مهیج است. (مارتین گرین، نویسنده‌ی آمریکایی)
  • آلدوس هاکسلی از دانش عمیق خود برای نمایش روابط انسانی و مقایسه‌ی دنیای واقعی ما با دنیای خیالی‌اش استفاده کرده است. (مجله‌ی نیویورک تایمز)
  • نگاهی که به طرز وحشتناکی، دنیای امروز ما را به دقت ترسیم کرده است. (روزنامه‌ی سنت لوئیس)

اقتباس سینمایی از کتاب دنیای قشنگ نو

ایده‌ی آلدوس هاکسلی درباره‌ی دنیایی که برمحور دستکاری ژنتیکی می‌چرخد الهام‌بخش آثار هنری مختلفی بوده است. تاکنون دو فیلم سینمایی با همین نام براساس کتاب دنیای قشنگ نو ساخته شده که کارگردانی آن‌ها را برت برینکروف (نسخه‌ی 1980) و لسلی لیبمن (نسخه‌ی 1998) برعهده داشته‌اند.

کتاب صوتی دنیای قشنگ نو برای چه کسانی مناسب است؟

شنیدن این کتاب را به تمامی علاقمندان رمان‌های علمی و تخیلی پیشنهاد می‌کنیم. اگر شما هم از طرفداران رمان‌های پادآرمانی هستید، شنیدن این کتاب بهترین انتخاب شما خواهد بود.

با آلدوس هاکسلی بیشتر آشنا شویم

آلدوس هاکسلی، زاده‌ی 1894، نویسنده و فیلسوف بریتانیایی است. آنچه بیش از همه نام این نویسنده را بر سر زبان‌ها انداخت، رمان تخیلی دنیای قشنگ نو بود که تصویری پادآرمانی از لندن را نمایش داده است. این نویسنده‌ی انگلیسی در سال 1962 از سوی انجمن ادبیات پادشاهی انگلستان، عنوان «همنشین ادبیات» را از آن خود کرده است. آلدوس هاکسلی که در سال‌های پایان عمرش به عنوان یکی از اندیشمندان حوزه‌ی فلسفه و عرفان به شما می‌رفت، 7 بار نامزد دریافت جایزه‌ی نوبل شده بود. این نویسنده سرانجام در 23 نوامبر 1963 درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی دنیای قشنگ نو می‌شنویم

گل‌ها گویی از شوری ناگهانی که در وجودشان افتاده بود لهیب کشیدند. چنین می‌نمود که معنایی تازه و عمیق صفحات درخشان کتاب‌ها را فرا گرفته است. فریادهای کوچک هیجان و غلغل و غریو شادی از صفوف کودکانی که می‌خزیدند برخاست. مدیر دست‌هایش را بهم مالید و گفت: «عالیه! انگار از روی قصد دارن این کار رو می‌کنن!»

حالا، چابک‌ترین دست‌وپاکننده‌ها به هدفشان رسیده بودند. دست‌های کوچکشان را با تردید دراز کردند. گل‌های تغییرشکل داده را لمس کردند، گرفتند، پرپر کردند و اوراق تذهیب‌شده‌ی کتاب‌ها را مچاله کردند. مدیر صبر کرد تا با شادمانی غرق کارشان شدند. آنوقت گفت: «خوب تماشا کنید!» و دستش را بالا برد و علامت داد. سرپرستار که آن‌طرف اتاق کنار صفحه‌کلیدی ایستاده بود، اهرمی کوچک را به پایین فشار داد. صدای انفجاری شدید برخاست. سوت خطر به صدا درآمد، تندتر و باز هم تندتر شد. صدای دیوانه‌کننده‌ی زنگ‌های خطر برخاست... .

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
38 دقیقه
بخش اول
23 دقیقه
بخش دوم
48 دقیقه
بخش سوم
61 دقیقه
بخش چهارم
77 دقیقه
بخش پنجم
51 دقیقه
بخش ششم
57 دقیقه
بخش هفتم
53 دقیقه
بخش هشتم
43 دقیقه
بخش نهم
54 دقیقه
بخش دهم
48 دقیقه
بخش یازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دنیای قشنگ نو
نویسنده
مترجمسعید حمیدیان
راویمتین بختی
ناشر چاپیانتشارات نیلوفر
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دنیای قشنگ نو

غزاله امیرنیرومند
۱۴۰۲/۸/۱۶
سلام سلام
تجربه شخصی من توو مطالعه کتاب دنیای قشنگ نو:
کتاب دنیای قشنگ نو من رو هم در صفحات ابتدایی جذب نکرد اما من همیشه موقع شروع مطالعه فرصت مشخصی رو برای نویسنده در نظر میگیرم که بذر رو در ذهنم بکاره و بپروره و تا اونجا خوندن رو ادامه میدم. این فرصت رو قائل شدم و با توجه به اینکه میدونستم در
دارم کتابی ژانر علمی تخیلی رو تجربه میکنم و نیاز به این هست که در ذهن تصویرسازی رخ بده تلاش کردم.
از نظر خط روایی و شیوه داستان پردازی هم جای صحبت داره اما هدفم اینجا فعلا نقد فنی نیست در نتیجه به بیان تجربه شخصیم می‌پردازم.
از ترجمه و روایت بگذریم نویسنده ذهن هوشمندی داره و حدود یک قرن پیش در غالب تخیل تراوشای ذهنیش رو با جسارت بیان کرده. اطلاعات زیست شناسی نویسنده بسیار بالا بود و برای درک بهتر موضوعش نیاز به پیش زمینه‌هایی بود. من مطالعاتی در حوزه‌های مختلف داشتم و اینجا به کارم اومد و حس خوبی بهم داد. و در ابتدای خوانش متوجه شدم با یه رمان عامه پسند مواجه نیستم و با دقت و تلاش بیشتری مطالعه کردم.
تغییر وضعیت انسان و بقا و تولید مثل از حالت کنونی و سنتی به روش فرضی نویسنده برام خیلی جالب بود. و در حال حاضر منصفانه نیست که بشه به سادگی ردش کرد در نتیجه قابل احترام و تامل برانگیزه. با توجه به موضوعیت پیدا کردن و ترویج جهانی و آموزشهایی که دارن در خصوص LGBT از کودکی به انسانها میدن، و به طور موازی راههای درمان نازایی و کاشت و... تلفیقی از اینها به نظرم نگرش نویسنده راجع به از بین رفتن نقشهایی مثل مادر و پدر در زمان خودش نوگرایانه و هوشمندانه بود.
گرچه این کتاب در لیست بهترینهای من قرار نمیگیره اما خوندنش ابدا خالی از لطف نبود و به واسطه راوی عالی داستان توانستم تا انتها داستان پیش بروم
ن ب
۱۴۰۱/۱۰/۱۵
اگر منتظرید محتوایی در حد سقوط مرگبار معین فرد خودمون داشته باشه اشتباه میکنید، فقط متاسفم که چرا اینقدر از جامعه جهانی جدا افتادیم که این کتاب باید پرفروش بشه و کتابهای معین فرد رو خودمونم تازه کشف کرده باشیم، به معین فرد جایزه داخلی هم ندادیم چه برسه به بین المللی! این رمان استایل عجیب و خسته در کننده‌ای داره، یک صحنه دو نفر با هم، دو نفر دیگه با هم و دو نفر دیگه خطاب به جمع صحبت میکنند هر شش نفر همزمان! نیازی به این سردرگمی نبود، میتونست هر صحنه‌ای رو جداگانه به قلم بکشه تا مخاطب بیشتر متوجه بشه، نمیدونم در کتاب متنی چطور این نقل قولها رو از هم تفکیک کرده! نکته دیکه اینکه من با پسر بچه م داشتم گوش میدادم مجبور شدم قطع کنم، اصلا در محیطی که بچه‌ها هستند گوش ندید، جامعه‌ای رو تصویر میکنه که کودکان و نوجوانان با هم رابطه جنسی دارن، البته اگر نوجوان هستید این فکرو هم نکنید که روابط رو طوری به تصویر کشیده که خوشتون بیاد! تا اینجا که در بخش چهارم هستم فقط نکات منفی دیدم، نکته مثبتش ایده‌ای هست که در مورد اینده دنیا داره، که اونم بعید میدونم بشریت به اون سمت پیش بره، بیشتر یه جور اخطار میتونه باشه تا پیش بینی که بشه تصورش کرد.
زینب محمودنژاد
۱۴۰۱/۱۰/۱۴
کتاب رو دوست داشتم، صدای گوینده هم خوب بود فقط گاهی لحن رو برای لنینا دوست نداشتم.
نگرشی که به آینده داره به نظر من بخشیش میتونه آینده محتمل باشه (یعنی زمانی که تولید انسان تبدیل به تولید انبوه و اصلاح شده بشه!؟؟ نمیدونم واقعا)
اما عمده ایده بدبینانه و تخیلیه. دلیلی هم نداره بخواهیم کتاب رو پیش
بصورت اینکه بینی‌ای از آینده باشه بخونیم بلکه پیش بینی رفتار آدمها در شرایط گفته شده خودش میتونه به بخشی از فلسفه هستی و ذات انسانی اشاره کنه ارزشش رو داشت
نکته: فکر میکنم خوندنش بهتر از گوش دادنش باشه چون رمان فلسفیه و نیاز به تفکر داره و با خوندن فرصت بیشتری برای فکر کردن وجود داره
فریدون یشمی
۱۴۰۲/۴/۱۹
رمان نچسب تر از این ندیده بودم
قبلاً سعی کرده بودم نسخه فیزیکی رو بخونم ولی نتونستم
گفتم شاید نسخه صوتی یاری کنه دیدم نه واقعا مسئله حوصله من نبوده.. مسئله نچسب بودن نوشته هست
رمانی آخرالزمانی که توش انسان مثل محصولات صنعتی تولید میشه و برای کار تو شرایط خاص شرطی سازی میشه..
ترانه کمالی
۱۴۰۲/۱/۸
قطعا نوشته‌ی ارزشمندی هست، اما من نتونستم به هیچ عنوان ارتباط برقرار کنم. بعد از تقریبا گوش دادن به ۳ بخش نخست، از ادامه منصرف شدم.
شاید چون توصیفات و صحنه‌سازی‌های کتاب زیادی بی‌پرواست و همین مسئله باعث می‌شود تا از ظرافت فاصله بگیرد و به‌جای طنز و کنایه، به‌سمت هزل برود…
رزیتا طالبیان
۱۴۰۲/۶/۷
این رمان به شدت بد ترجمه شده، برای همین هست که نمیشه باهاش ارتباط برقرار کرد. کلمات سنگین، جمله‌های سخت و متنی که هیچ سادگی نوشتاری نداره باعث میشه حتی صدای گوینده هم نتونه درک این رمان رو برات راحت کنه. دوستش نداشتم
Pouria Amirfeiz
۱۴۰۱/۹/۲۳
کتابی بسیار زیبا، با نگرشی فلسفی و هولناک نسبت به آینده. صمیمانه آرزو می‌کنم، آرمانشهر و ناکجاآباد آرمانی نویسنده هرگز به وقوع نپیوندد! این کتاب را خیلی توصیه می‌کنم.
فرشاد محبی
۱۴۰۱/۱۰/۱۸
چقدر صدای گوینده دلنشین و حرفه‌ای بود و لذت بردم از شنیدن این کتاب. داستانی بی نظیر و فرازمانی که برای بشر بسیار ترسناک است
زینب زمانی
۱۴۰۳/۱/۳۱
بسیار عجیب و تاثیر گذار بود…فصل آخرش خیلی ناراحت کننده بود شرایط اون شخصیت وحشی داستان.
بنیامین قلی زاده
۱۴۰۲/۱/۲
کتاب یه پادآرمانشهری مثل 1984 جورج اورول
سمانه اسلامی
۱۴۰۲/۲/۲۵
با تمام هولناکی ماجرا، ترجیح من اونقدر احمق بودنه
حسین بحرینی
۱۴۰۱/۹/۲۰
درودی بی پایان
رمانی فلسفی و زیبا و گوینده‌ای توانا
امید نعیمی
۱۴۰۲/۱/۴
هیچ چیز صورت طبیعی خودش رو نداره
مشاهده همه نظرات 13

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دنیای قشنگ نو

برای دریافت کتاب صوتی دنیای قشنگ نو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.