دانلود کتاب صوتی رسول مولتان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رسول مولتان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی رسول مولتان

کتاب صوتی رسول مولتان نوشته‌ی زینب عرفانیان، به روایت زندگی پرفراز و نشیب شهید سید محمدعلی رحیمی می‌پردازد، مرد شریف و بزرگواری که بیشتر عمر خود را صرف ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی کرده و در این راه به مقام شهادت نائل گردیده است.

درباره‌ی کتاب صوتی رسول مولتان:

کتاب صوتی رسول مولتان به روایت زندگی شهید سید محمدعلی رحیمی، از زبان همسرش می‌پردازد. روایتی جذاب و ماندگار از دورانی که در غربت، زیر تیغ وهابیت سپری می‌کرد اما میدان را برای دشمن خالی نکرد تا سخنان ارزشمند امام (ره) زمین نماند و صدای انقلاب اسلامی به گوش همگان برسد. برای او عرصه‌ی فرهنگ، میدان جنگ و مبارزه‌اش و قلمش سلاحش شد. این اثر تنها بخشی از جهاد و شرافتش است که در هفت فصل گردآوری شده است.

پایان زندگی‌نامه‌ و شهادت این مرد فرهیخته، نقطه‌ی اوج زندگی اوست. در این کتاب صوتی، فصل مربوط به شهادت، فاجعه‌ی ترور و صحنه‌های سرخ حمله‌ی تروریستی سپاه صحابه به ساختمان رایزنی فرهنگی ایران،‌ در مولتان پاکستان را به تصویر می‌کشد که بسیار شنیدنی و تاثیرگذار است.

روایت جذاب و شیرین این کتاب صوتی از زبان همسر شهید، خانم مریم قاسمی زهد شرح داده می‌شود و به حق ایشان از امانتی که از شهید شریف در دل و جانشان داشتند به خوبی دفاع و به درستی روایت کردند. این کتاب از آشنایی شهید با همسرش و سپس ازدواج و کار فرهنگی در ایران، هندوستان، افغانستان و مولتان پاکستان سخن می‌گوید و روابط مذهبی و دینی حاکم بر زندگی 18 ساله این زوج را که انعکاس یک نوع سبک زندگی اسلامی است را شرح می‌دهد تا تمامی افراد علاقمند به آشنا شدن با الگوهای زندگی قرآنی و معنوی با آن آشنا شوند. در واقع، دختران و پسران ایرانی باید با شنیدن این کتاب صوتی با داشته‌ها و سرمایه‌های معنوی ایران اسلامی و انقلاب اسلامی آشنا شوند.

کتاب رسول مولتان، بیشتر مظلومیت‌ها و محرومیت‌های شیعیان در خارج از ایران را به نمایش می‌گذارد. رحیمی شهیدی است که تمام طول عمر خود را در کشورهای گوناگونی صرف رواج ارزش‌های انقلاب اسلامی کرده، او با منش و سخنان باارزش خود بر وحدت و نزدیکی بین تمام مذاهب اسلام تاکید نموده است.

سید محمدعلی رحیمی را بیشتر بشناسیم:

شهید سید محمدعلی رحیمی در سال 1336 در شهر اهواز چشم به جهان گشود. در همان دوران کودکی به خاطر شغل پدرش به تهران مهاجرت کرد. بعد از پیروزی انقلاب در مراکزی هم‌چون کمیته انقلاب اسلامی، کانون بعثت، وزارت ارشاد و سپاه به فعالیت پرداخت و سرانجام در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به عنوان کارمند رسمی کار خود را شروع کرد. او از نوجوانی فعالیت‌های فرهنگی - انقلابی انجام می‌داد.

شهید رحیمی در طی فعالیت خود در سازمان، ماموریت‌های مختلفی به کشورهای گوناگونی داشت. آخرین مأموریت او در سال 1374 به کشور پاکستان به عنوان رایزن فرهنگی و سرپرست خانه فرهنگ ایران بود که بعد از گذشت هجده ماه از مأموریت، در دفتر کارش به دست گروهک وهابی به نام جهنگوی به درجه رفیع شهادت نائل شد.

در قسمتی از کتاب صوتی رسول مولتان می‌شنویم:

«یادم نیست چند بار مسیر بین دفتر علی و راهرو را رفتیم و بدن‌های خونی را دیدیم و برگشتیم. می‌آمدم خانه و با خودم فکر می‌کردم صحنه‌هایی که دیدم، واقعیت ندارد. برمی‌گشتم تا دوباره ببینم و مطمئن شوم. طفلک مهدی هم پا به پای من می‌آمد. حیران و سرگردان، پای برهنه روی خون‌ها، بین بدن‌های بی‌جان راه می‌رفتیم و برمی‌گشتیم خانه...»

 ۶ ساعت و ۱۳ دقیقه، ۳۴۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۶ دقیقه
مقدمه
۴ دقیقه
یادداشت راوی
۲۵ دقیقه
فصل نخست: آشنایی و فعالیت‌های من و علی در دوران انقلاب
۲۰ دقیقه
فصل دوم: ازدواج
۸۰ دقیقه
فصل سوم: ماموریت 8 ساله به دهلی
۲۹ دقیقه
فصل چهارم: بازگشت به ایران
۱۰۳ دقیقه
فصل پنجم: ماموریت و سفر به مولتان
۷۱ دقیقه
فصل ششم: شهادت
۲۵ دقیقه
فصل هفتم: تحمل روزهای پس از شهادت علی

راهنمای دانلود کتاب صوتی رسول مولتان

برای دانلود کتاب صوتی رسول مولتان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  رسول مولتان

نظرات کتاب صوتی رسول مولتان

علیمحمد فخریاسری
۱۳۹۹/۷/۱۴
روایت زندگی شهیدی است که عمر خود را در حال تبلیغ اسلام در دورترین مناطق جغرافیایی دنیاگذاشت. حوزه فعالیت او مناطق محروم هند و پاکستان بود و آخرین مسوولیتش ریییس خانه فرهنگ مولتان پاکستان بود. شهری شیعه نشین که مردمش تحت فشار مذهبی و فقر بودند. او مصداق بارز هجرت در راه خدا و تبلیغ بود و در پایان هم مزد خود را با شهادت گرفت. بعد از چند سال یکگروه افراطی وهابی به خانه فرهنگ مولتان حمله کردند و هفت نفر از کارمندان را به شهادت رساندند. ایرادی که به این کتاب وارد است، روایت زندگی همسر شهید به جای خود شهید است. در خیلی از کتاب‌های مشابه این مشکل را میبینم. اگرچه شنیدن داستان همسر شهدا هم خالی از لطف نیست ولی مخاطب بیشتر به هوای شهید این کتاب را میخواند. در روزهای پاییزی خواندن ایت کتاب بسیار برایم لذت بخش بود.
Zahra Gheidarpor
۱۳۹۹/۵/۸
سلام من کتابش روخوندم، نوشته روانی داره وقصه وارجلومیره تمام فرازونشیبای زندگی این شهیدروعنوان میکنه
خوبه برازوجهای جوون که یادبگیرن باهم کناربیان همینطوربرای سنین بالاتربخاطراخلاص وانقلابی بودن این شهیدعزیز، ممنون ازکتابراه که گذاشتید
Maryam Makki
۱۳۹۹/۵/۸
کتاب خیلی جذابی بود و نویسنده خیلی هنرمندانه روایتگری کرد، توصیه میکنم دوستان نوجوان وقت بزارن واسه مطالعه این دست کتابها از جمله همین اثر
مشاهد همه نظرات (۱۰)