دانلود کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ

کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ مجموعه‌ای از گزارش‌های اوریانا فالاچی روزنامه نگار سیاسی و جنگ است که آن را براساس تجربیات و مشاهداتش در جنگ ویتنام و آشوب‌های مکزیک نوشته و از بسیاری از خشونت‌ها و فجایع بشری پرده برمی‌دارد. فالاچی در سال 1970 برای نوشتن این کتاب برنده جایزه ادبی بانکارلا شد.

درباره کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ:

جنگ در طول تاریخ و در میان ملل مختلف وجود داشته و همواره پدیده‌‌ای خشن و تقبیح شده به شمار می‌رود که آثار مخرب آن زندگی بسیاری از انسان‌ها را نابود کرده است. اوریانا فالاچی روزنامه نگار مشهور ایتالیایی در کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ (Nothing and Amen)، گزارشی از سفر یک ساله خود به ویتنام و مکزیک نوشته و به خوبی وضعیت کشورهای درگیر جنگ را توصیف کرده است.

کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ در سال 1970 میلادی نوشته شد و فالاچی به خاطر آن موفق شد جایزه ادبی - ایتالیایی بانکارلا (Premio Bancarella) را کسب کند.

او توانسته تمامی وحشی‌گری‌ها، کشتارها، نبردها و مرگ‌های خشن در جنگ ویتنام را شرح دهد و سوالاتی فلسفی و عمیق درباره وضعیت بشر مطرح کند. همچنین فالاچی خاطره زخم برداشتنش را در میدان «سه فرهنگ» مکزیک بازگو می‌کند و از لحظاتی می‌گوید که مرگ بسیار نزدیکش بوده است.

این روزنامه نگار سیاسی که همواره به خاطر مصاحبه‌های جنجالی‌اش با شخصیت‌های بزرگ دوران معاصر شناخته می‌شود، در سفر یک ساله خود به ویتنام در سال 1960، بسیاری از ماموریت‌های هواپیماهای جنگی آمریکا را می‌بیند و در آن‌ها حضور پیدا می‌کند.

کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ برداشتی سوگیرانه‌ای ندارد و می‌توان آن را در عین بدبینی یک اثر خوش‌بین نیز دانست که وضعیت واقعی جهان امروز را به خوبی شرح می‌دهد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ:

- شاهکاری واقعی! (Social Book Co)
- فالاچی از واژه‌ها همانند چاقوهایی برنده استفاده می‌کند. (Book Club Forum)

کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به سرنوشت انسان‌های درگیر خشونت و جنگ علاقه مند هستید و از شنیدن کتاب‌های تاریخی و جنگی لذت می‌برید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

اوریانا فالاچی را بیشتر بشناسیم:

شاید شما هم عکسی قدیمی از زنی میانسال را دیده باشید که مقابل آیت الله خمینی نشسته و در حال مصاحبه با رهبر انقلاب اسلامی ایران است؛ نام این روزنامه نگار جسور ایتالیایی اوریانا فالاچی (Oriana Fallaci) نام دارد. رمان نویس و روزنامه نگاری که بارها جوایز مختلف ادبی را کسب کرده و به خاطر مصاحبه‌های جنجالی‌اش با چهره‌های مطرح جهانی شناخته می‌شود.

او زنی بود که در هنگام مصاحبه‌هایش بی‌پروا و باهوش عمل می‌کرد و با صراحتی تمام مصاحبه شونده‌های خود را به چالش می‌کشید. او در زمان حیات خود یعنی در دهه‌های 1960، 70 و 80 میلادی با شخصیت‌هایی نظیر محمدرضا چهلوی، هنری کیسینجر، یاسر عرفات، ایندیرا قندی و گلدا مایر مصاحبه کرده و در انقلاب‌ها و جنگ‌های بسیاری از کشورها نیز حضور داشته است.

اوریانا در سال 1929 در فلورانس ایتالیا متولد شد و در طول جنگ جهانی دوم با وجود آنکه هنوز بسیار جوان بود، به گروه‌های مسلح دموکراتیک کشورش پیوست و پدرش ادواردو فالاچی را در این مسیر الگوی خود قرار داد؛ چرا که او فعالی سیاسی بود و برای سرنگونی موسولینی رهبر فاشیست ایتالیا تلاش بسیاری کرد.

فالاچی کار روزنامه نگاری خود از نوجوانی آغاز کرد و در سال 1946 خبرنگار ویژه‌ی روزنامه ایتالیایی Il mattino dell'Italia centrale شد. او از سال 1967 به بعد به عنوان خبرنگار جنگ در خاورمیانه، آمریکایی جنوبی، جنگ هند و پاکستان و ویتنام حضور داشته و گزارش‌هایی جذاب را نیز نوشته است. فالاچی یک سیگاری سنگین و مادام العمر بود و سرانجام در 15 سپتامبر 2006 در زادگاهش فلورانس بر اثر سرطان پستان درگذشت.

برخی از مهم‌ترین آثار این نویسنده ایتالیایی عبارتند از: «نامه‌ای به کودکی که هرگز زاده نشد (1975)، مصاحبه با تاریخ (1976)، یک مرد (1979)، پنه لوپه به جنگ می‌رود (1962)، جنس ضعیف (1961)، یک مرد (1979) و...»

جوایز و افتخارات اوریانا فالاچی:

- برنده جایزه بانکارلا در سال 1970
- برنده جایزه ویارجیو در سال 1979
- فالاچی از طرف کالج کلمبیا (شیکاگو) دکترای افتخاری ادبیات را دریافت کرد.
- او دو بار برنده جایزه روزنامه نگاری سنت وینسنت در سال‌های 1967 و 1971 شد.
- فالاچی در سال 2005 در شهر نیویورک جایزه آنی تیلور را به دلیل شجاعت و مبارزان ضد فاشیستی‌اش از مرکز مطالعه فرهنگ عامه دریافت کرد.

در بخشی از کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ می‌شنویم:

می‌دانی فهمیدن اینکه چه موقع حس تردید، عشق یا جنبشی ناگهانی در انسان پدید می‌آید، مشکل است. تو آن را مانند مرضی در درونت حس می‌کنی و تا وقتی که علائم مرض در تو نمایان نشود، متوجه‌اش نمی‌‌شوی؛ مثل سرگیجه. برای همین ناگهان حس کردم به جنگ علاقه‌مند شده‌ام و به یاد حرف‌های فرانسواً افتادم که می‌گفت جنگ آدم را به طور معجزه‌آسایی به طرف خود جذب می‌کند.

نمی‌دانم چه وقت این کشش در من ایجاد شد، حتما آن وقت نبوده که فرانسواً این جمله‌ها را به من می‌گفت و حتما در زمانی هم نبوده که در داکتو بودم و حتما در لحظاتی هم نبوده که با نگوئم وانسام ملاقات کردم و یا شاید هم وقت ملاقات با نگوئم وانتام یا در داکتو. شاید فرانسواً با ترتیب دادن ملاقاتی با نگوئم وانسام این کشش را در من ایجاد کرده است.

هرگز برای شناخت یک مرد چیزی بهتر از جنگ وجود نداشته است و به نظر می‌آید که در نهایت خشونت است که مرد شدت خود را پیدا می‌کند و یا دوباره می‌یابد.

 ۱۸ ساعت و ۱۶ دقیقه، ۱۰۰۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۹ دقیقه
مقدمه
۴۰ دقیقه
فصل اول: بخش یک
۲۹ دقیقه
فصل اول: بخش دو
۳۸ دقیقه
فصل اول: بخش سه
۴۱ دقیقه
فصل دوم: بخش یک
۴۲ دقیقه
فصل دوم: بخش دو
۱۹ دقیقه
فصل دوم: بخش سه
۳۹ دقیقه
فصل سوم: بخش یک
۴۰ دقیقه
فصل سوم: بخش دو
۴۴ دقیقه
فصل سوم: بخش سه
۴۱ دقیقه
فصل چهارم: بخش یک
۲۱ دقیقه
فصل چهارم: بخش دو
۲۸ دقیقه
فصل چهارم: بخش سه
۴۱ دقیقه
فصل پنجم: بخش یک
۳۳ دقیقه
فصل پنجم: بخش دو
۳۲ دقیقه
فصل پنجم: بخش سه
۴۱ دقیقه
فصل ششم: بخش یک
۴۳ دقیقه
فصل ششم: بخش دو
۳۳ دقیقه
فصل ششم: بخش سه
۴۳ دقیقه
فصل هفتم: بخش یک
۲۲ دقیقه
فصل هفتم: بخش دو
۴۵ دقیقه
فصل هشتم: بخش یک
۴۳ دقیقه
فصل هشتم: بخش دو
۳۴ دقیقه
فصل هشتم: بخش سه
۳۳ دقیقه
فصل هشتم: بخش چهار
۴۱ دقیقه
فصل نهم: بخش یک
۱۸ دقیقه
فصل نهم: بخش دو
۳۱ دقیقه
فصل نهم: بخش سه
۲۷ دقیقه
فصل دهم: بخش یک
۲۸ دقیقه
فصل دهم: بخش دو
۴۱ دقیقه
فصل یازدهم: بخش یک
۳۶ دقیقه
فصل یازدهم: بخش دو

راهنمای دانلود کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ

برای دانلود کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  زندگی، جنگ و دیگر هیچ

نظرات کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ

آناهیتا ربیعی
۱۴۰۰/۲/۲
به نظرم از اون دسته کتاب هایى هست که همه باید بخوانند وچهره عریان جنگ را لمس کنند. در قسمتى از کتاب مى خوانیم:
هیچ جاى دیگرى غیر از ویتنام نمى توانست به من بهتر ثابت کند که براى قاتل شدن لازم نیست نازى بود، و به نام دموکراسى، آزادی خواهى ومحبت هم میتوان به همان اندازه که به نام رایش بزرگ قتل عام کردى، قتل عام کنى.
خوانش کتاب هم به قدرى مسلط و زیبا است که لذت مطلب را دوچندان مى کند.
مشاهد همه نظرات (۱)