دانلود کتاب صوتی سالتو

عکس جلد کتاب صوتی سالتو
قیمت:
۱۷۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سالتو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سالتو

کتاب صوتی سالتو نوشته‌ی مهدی افروزمنش، داستان زندگی سخت پسری نوجوان از محله‌های جنوب شهر تهران را به تصویر می‌کشد که برای رسیدن به آرزوهای خود و رهایی از وضعیت نامساعدش درگیر ماجراهای هیجان‌انگیز و جنایی می‌شود.

درباره کتاب صوتی سالتو:

مهدی افروزمنش که سال‌ها روزنامه‌نگار حوزه اجتماعی بوده، در دومین رمان خود باز هم از تجربیات کاری خود استفاده و محله‌های پایین شهر تهران را به عنوان سوژه اصلی خود انتخاب کرده است و تلاش می‌کند قصه‌ای هیجان‌انگیز و پرکشش را به تصویر بکشد.

کتاب سالتو درباره نوجوانی شانزده ساله به نام سیاوش است که در یکی از محله‌های فقیرنشین پایتخت روزگار می‌گذراند. او زندگی سختی دارد و بزرگ‌ترین علاقه‌اش نیز رفتن به باشگاه و کشتی گرفتن است. اما به خاطر مشکلات مالی نمی‌تواند مدام تمرین کند تا اینکه برای رسیدن به آرزوهایش، بدون هیچ امکاناتی خودش را به مسابقات منطقه‌ای می‌رساند و حریفش را شکست می‌دهد. پس از این مسابقه، دو مرد مرموز و عجیب به نام‌های سیامک و نادر با دیدن استعداد سیاوش، به سراغش می‌روند و پیشنهاداتی به او می‌دهند که زندگی‌اش برای همیشه تغییر می‌کند.

قهرمان داستان سالتو در سراسر کتاب خودش را اهل جزیره معرفی می‌کند؛ البته منظور او جایی بیرون از تهران نیست بلکه محله‌‌‌ی دور افتاده و فقیر خود را چنین می‌نامد. نویسنده نیز تلاش کرده علاوه بر ترسیم وضعیت قشر فرودست و فراموش شده، به مسائل ورزشکاران با استعداد بپردازد و حتی به سراغ باندهای قاچاق مواد مخدر نیز برود.

همچنین از همان ابتدای رمان سلسله رخدادهایی پیش می‌آید که شما را تا انتها جذب خواهد کرد و به مرور حال و هوای معمایی و جنایی نیز بر همه چیز غلبه می‌کند.

کتاب صوتی سالتو برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌های معمایی و هیجان‌انگیز علاقه‌مند هستید و می‌خواهید با بخشی از مشکلات جامعه نیز آشنا شوید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

مهدی افروزمنش را بیشتر بشناسیم:

مهدی افروزمنش پیش از آنکه اولین کتاب خود، تاول را بنویسد، سابقه مطبوعاتی داشته و به عنوان روزنامه‌نگار و دبیر اجتماعی در روزنامه‌هایی همچون اعتماد، شرق، بهار، فرهیختگان و شهروند قلم زده است.

او در سال 1383 و 1385 توانست در جشنواره مطبوعات کشور و جشنواره شهری به عنوان بهترین گزارش‌نویس معرفی شود. افروزمنش علاوه بر کتاب تاول که برایش عنوان بهترین رمان سال جایزه هفت اقلیم را کسب کرد، رمان سالتو و باران در مترو را نیز در کارنامه ادبی خود دارد.

در بخشی از کتاب صوتی سالتو می‌شنویم:

ما از آلمان مواد شیمیایی را که بهش می‌گفتند کیمیا، می‌بردیم افغانستان. از آنجا هروئین به ایران، اروپا و آمریکا بار می‌زدیم. از آمریکا و گاهی هم کلمبیا کوکائین می‌آوردیم ایران و از ایران حشیش می‌فرستادیم دبی و قطر. گاهی هم شیشه به مالزی، قبرس یا تایلند که تازه مد شده بود. بیشتر این‌ها با نقشه‌های سیا انجام می‌شد؛ مرد آرام و ساکتی که عاشق رنگ‌های جیغ بود، پیپ می‌کشید و اوقات بیکاری با موچین موهای گوشش را مثل یک آدم وسواسی می‌کند. ژستش با یک استاد دانشگاه هنر مو نمی‌زد اما خطرناک‌ترین آدمی بود که در تمام عمرم دیده‌ام. همیشه خونسرد بود و استاد فاسد کردن ساز و کارهای قانونی.

این وسط من نقش پیک را بازی می‌کردم؛ کسی بودم که پیغام‌ها و نقشه‌ها را جابه‌جا می‌کردم. کم کم فهمیدم که این هم ایده سیا بوده که کمتر کسی شک می‌کند به ورزشکاری که با زانوبند و کلاه و دستکش توی شهر دوچرخه سواری می‌کند.

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۳۲ دقیقه
فصل اول: بخش یک
۱۴ دقیقه
فصل اول: بخش دو
۲۰ دقیقه
فصل اول: بخش سه
۲۵ دقیقه
فصل اول: بخش چهار
۱۷ دقیقه
فصل اول: بخش پنج - قسمت یک
۱۷ دقیقه
فصل اول: بخش پنج - قسمت دو
۲۰ دقیقه
فصل اول: بخش شش
۲۲ دقیقه
فصل اول: بخش هفت
۱۸ دقیقه
فصل دوم: بخش یک
۳۱ دقیقه
فصل دوم: بخش دو
۲۵ دقیقه
فصل دوم: بخش سه
۲۷ دقیقه
فصل دوم: بخش چهار
۲۳ دقیقه
فصل دوم: بخش پنج
۱۶ دقیقه
فصل دوم: بخش شش - قسمت یک
۲۴ دقیقه
فصل دوم: بخش شش - قسمت دو
۷ دقیقه
فصل دوم: بخش هفت
۲۳ دقیقه
فصل سوم: بخش یک
۱۰ دقیقه
فصل سوم: بخش دو
۱۷ دقیقه
فصل سوم: بخش سه
۲۳ دقیقه
فصل سوم: بخش چهار
۱۵ دقیقه
فصل چهارم: بخش یک
۷ دقیقه
فصل چهارم: بخش دو
۲۴ دقیقه
فصل چهارم: بخش سه
۱۷ دقیقه
فصل چهارم: بخش چهار
۲۶ دقیقه
فصل چهارم: بخش پنج
۲۶ دقیقه
فصل چهارم: بخش شش
۱۵ دقیقه
فصل پنجم: بخش یک
۱۵ دقیقه
فصل پنجم: بخش دو
۷ دقیقه
فصل پنجم: بخش سه
۱۲ دقیقه
فصل پنجم: بخش چهار
۱۱ دقیقه
فصل پنجم: بخش پنج
۱۴ دقیقه
فصل پنجم: بخش شش
۱۴ دقیقه
فصل پنجم: بخش هفت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سالتو
نویسنده
گویندهاشکان عقیلی پور
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۱۵ دقیقه
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
۱۷۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی

نظرات کتاب صوتی سالتو

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.