دانلود کتاب صوتی سامسای عاشق


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سامسای عاشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سامسای عاشق

هاروکی موراکامی در کتاب صوتی سامسای عاشق، داستان حشره‌ای را تعریف می‌کند که ناگهان یک روز به انسان تبدیل شده و همه چیز برایش جدید و عجیب است. این اثر از داستان مسخ کافکا برگرفته شده اما این بار در این کتاب شاعرانه با مسخی روبه‌رو هستید که شخصیت اصلی به جای سیاهی و پوچی با عشق و امید سر و کار دارد.

درباره کتاب صوتی سامسای عاشق:

اگر داستان مسخ فرانتس کافکا را خوانده باشید، کتاب صوتی سامسای عاشق (Samsa in love) روایتی متضاد و برعکس آن اثر را بیان می‌کند. این کتاب در سال 2013 منتشر شد و ماجرای سوسکی را روایت می‌کند که تبدیل به انسان می‌شود و حالا باید با بدن و دنیای جدیدش کنار بیاید. این انسان جدید که گرگور سامسا نام دارد، در کتاب مسخ ماجرایی متفاوت داشت و به خاطر پوچی و سیاهی زندگی‌اش یک روز وقتی از خواب بلند می‌شود، می‌بیند که به سوسکی تبدیل شده و هیچ کاری از دستش برنمی‌آید و سرانجام به مرور در انتهای تنهایی و تاریکی جهانش غرق می‌شود.

اما موراکامی در کتاب سامسای عاشق نوع دیگری از این شخصیت را به تصویر می‌کشد. سامسایی که با دیدن زنی زشت و خمیده عاشق می‌شود و جهانش به نور و تعالی می‌رسد. درواقع نویسنده نشان می‌دهد که او با تلاش، عشق و امید به زندگی، کم کم از پیله تنهایی خود دور می‌شود و قالب جدید خود را می‌پسندد.

با اینکه موضوع تنهایی و از خودبیگانگی سوژه اصلی داستان‌های موراکامی به شمار می‌رود، با این حال او در کتاب صوتی سامسای عاشق سعی می‌کند که مفاهیم دیگری از زندگی را پررنگ‌تر کند و لذت و فضیلت انسان بودن را طور دیگری نشان دهد.

در داستان سامسای عاشق، گرگور برای آنکه بتواند به عشق خود برسد و از انسان بودن درنیاید، باید تمام تلاش خود را کند و هاروکی موراکامی با بیانی شاعرانه و زیبا تمامی این لحظات را به خوبی توصیف کرده و هربار این سوال را در ذهن‌تان ایجاد می‌کند که اگر شما به جای او بودید، چه واکنشی نشان می‌دادید؟ و یا اگر شما به جای گرگور داستان کافکا بودید و یک روز به حشره‌ای بزرگ تبدیل می‌شدید، چه سرنوشتی برایتان رقم می‌خورد؟

هاروکی موراکامی را بیشتر بشناسیم:

نویسنده‌ای که روزنامه گاردین او را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین داستان نویسان زنده دنیا معرفی کرده، کسی جز هاروکی موراکامی (Haruki Murakami) نیست. او در طول سال‌های فعالیت خود، توانسته کتاب‌های مختلفی بنویسد که همگی در سطح جهانی مطرح شده‌اند و همین موفقیت‌ها باعث شد که برنده یکی از معتبرترین جوایز ادبی جهان یعنی جایزه فرانتس کافکا شود و همچنین جایزه‌ جهانی فانتزی، جایزه‌ اورشلیم و جایزه‌ فرانک اوکانر را در کارنامه ادبی خود ثبت کند.

این نویسنده ژاپنی در سال 1949 در توکیو پس ازجنگ جهانی دوم متولد شد. پدرش هاروکی یک کشیش بودایی بود که به همراه همسر خود، ادبیات ژاپن را تدریس می‌کردند.

موراکامی از زمان کودکی به شدت تحت تأثیر فرهنگ غربی، به ویژه موسیقی و ادبیات غربی و روسی قرار گرفته بود. او با خواندن طیف وسیعی از آثار نویسندگان اروپایی و آمریکایی مانند فرانتس کافکا، گوستاو فلوبر، چارلز دیکنز، کرت ونگوت، فیودور داستایوسکی، ریچارد براتیگان و جک کرواک بزرگ شد و همین مطالعات و تاثیرپذیری‌ها موراکامی را از دیگر نویسندگان ژاپنی متمایز کرد.

هاروکی در رشته تئاتر در دانشگاه واسدا تحصیل کرد و در آنجا با همسرش نیز آشنا شد. پس از آن در توکیو یک جاز بار تأسیس و آن جا را باهم اداره کردند اما سرانجام سی ساله بود که نویسندگی را به طور جدی آغاز کرد.

آثار او تاکنون به 50 زبان دنیا ترجمه شده که از میان آن‌ها می‌توان به «کافکا در کرانه، از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم، سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش، تعقیب گوسفند وحشی، کشتن شوالیه دلیر، دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل، کتابخانه عجیب، نفر هفتم، بعد از زلزله، غرب خورشید – جنوب مرز، شهر گربه‌ها» اشاره کرد.

سبک داستان نویسی هاروکی موراکامی:

این نویسنده مشهور ژاپنی همواره به وفادار نبودن به ادبیات کشورش متهم بوده؛ چرا که می‌توان تاثیری پذیری او از نویسندگان غربی همچون چندلر، وونگوت و براتیگان را در نوشته‌هایش مشاهده کرد.

همچنین هاروکی موراکامی به سبک رئالیسم جادویی علاقه دارد و در آثار خود بارها اتفاقاتی غیرعادی و عجیب را در دل یک بستر واقعی گنجانده و فضایی سورئالیستی و مالیخولیایی را به تصویر کشیده است.

اکثر آثار موراکامی درباره کشف هویت، پاسخ به پرسش‌های ذهن، چرایی از دست رفتن روابط نوشته‌ شده‌اند و او با ایجاد محیطی فراواقعی، مفهوم و حقیقت انسانیت را به چالش می‌کشد.

کتاب صوتی سامسای عاشق به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از طرفداران کافکا و داستان‌هایش باشید، این کتاب نیز مورد پسند شما خواهد بود.

در بخشی از کتاب صوتی سامسای عاشق می‌شنویم:

وقتی که زنگ در به صدا درآمد، سامسا در بزرگ‌ترین اتاق و در بزرگ‌ترین تخت‌خواب خانه مشغول چرت زدن بود. رواندازهای پر آن، چنان گرم و نرم بودند که گویی درون تخم خوابیده باشد. اما صدای زنگ که در خانه پیچیده بود، او را از رویا بیدار کرد و به واقعیت سرد بازگرداند.

پیش از آنکه چشم باز کند، در رویایی دلچسب غوطه خورده بود؛ هرچند که نمی‌توانست جزئیاتش را به خاطر آورد. اما رگه‌هایی از شادی و لذت در ذهنش القا شده بود. خودش را از تخت خواب بیرون کشید، کمبرند ربدوشامبر را گره زد؛ دمپایی‌های آبی تیره‌اش را به پا کرد؛ چوب دستی‌ سیاه رنگش را به دست گرفت و تلوتلوخوران و دست به نرده از پله‌ها پایین رفت.

این مرتبه نسبت به دفعات پیش آسان‌تر بود اما هنوز در معرض سقوط بود؛ نباید بی‌احتیاطی می‌کرد. همچنان که زنگ در حال نواختن بود، با نگاه دقیق به پاهایش به پایین رفتن از پله‌ها ادامه داد. کسی که پشت در بود، زنگ را بی‌وقفه فشار می‌داد؛ گویی فرد سمج و بی‌تابی بود. سامسا درحالی که عصا را به دست چپش گرفته بود، به مقابل در رسید. دستگیره را به راست چرخاند و فشار داد. درب داخل چرخید و باز شد؛ زن ریز نقشی بیرون در ایستاده بود.

 ۵۴ دقیقه، ۳۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۵۴ دقیقه
سامسای عاشق

راهنمای دانلود کتاب صوتی سامسای عاشق

برای دانلود کتاب صوتی سامسای عاشق و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سامسای عاشق

نظرات کتاب صوتی سامسای عاشق

سما نه
۱۳۹۹/۹/۱۵
توصیف‌های با جزییات دقیق و قابل تصور
مشاهد همه نظرات (۱)
داستان کوتاه، کتاب رئالیسم جادویی، داستان کوتاه رئالیسم جادویی، داستان سورئال، رمان سورئال، داستان ژاپنی، سبک رئالیسم جادویی، رئالیسم جادویی، ادبیات رئالیسم جادویی، کتاب های سبک رئالیسم جادویی، کتاب داستان ژاپنی، ادبیات ژاپن، مسخ، مسخ کافکا، رمان مسخ، رمان مسخ فرانتس کافکا، داستان کوتاه خارجی، داستان خارجی، دانلود داستان ترجمه شده، داستان ترجمه شده، داستان معروف، کتاب سامسای عاشق، دانلود کتاب سامسای عاشق، خرید کتاب سامسای عاشق، نویسنده کتاب سامسای عاشق، نقد کتاب سامسای عاشق، قیمت کتاب سامسای عاشق، شاهکار هاروکی موراکامی، کتاب های هاروکی موراکامی، کتابهای هاروکی موراکامی، بهترین کتاب هاروکی موراکامی، رمان ترجمه شده از هاروکی موراکامی، زندگی نامه هاروکی موراکامی، بیوگرافی هاروکی موراکامی، کتاب صوتی هاروکی موراکامی، کتاب جدید هاروکی موراکامی، Haruki Murakami، Samsa in love، دانلود داستان کوتاه، داستان های کوتاه، داستان صوتی کوتاه