دانلود کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج

کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج نوشته‌ی یکی از مهم‌ترین نویسندگان پست مدرن قرن بیستم کورت ونه گات، از واقعیت پنهان جنگ‌ جهانی دوم پرده برمی‌دارد تا شما بتوانید به جنگ از زاویه‌ی دیگری بنگرید. این کتاب در دسته‌ی پرفروش‌ترین‌ کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفته است.

کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج (Slaughterhouse-Five) یکی از درخشان‌ترین کتاب‌های ضد جنگ در دنیاست؛ رمانی که هم ژانر تخیلی و هم کلاسیک دارد. هم‌چنین فیلمی براساس این کتاب در سال 1972 ساخته شده است.

خلاصه‌ای از کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج:

شخصیت اصلی این داستان سربازی اهل آمریکا به اسم بیلی پیل گریم است که در جنگ جهانی دوم حضور تاثیرگذاری داشته و بسیاری از رویدادها و مشکلات را به چشم خود می‌بیند. وقتی جنگ شدت می‌گیرد او به دنبال راهی برای فرار از جنگ می‌گردد، در نهایت زیرزمینی پیدا می‌کند و در آن پناه می‌گیرد. آن زیرزمین سلاخ‌خانه‌ای برای نگهداری لاشه حیوانات بود. او اقبال بلندی داشت زیرا وقتی که در زیرزمین بود، بمباران بزرگ هوایی جنگ جهانی دوم صورت گرفت و همه را قتل عام کرد، اما بیلی پیل گریم توانست زنده بماند. بیل گریم هنگامی که اسیر بود درمی‌یافت که می‌تواند در زمان به نقاط و برهه‌های گوناگون و ناشناخته برود و این سفرها جهان‌بینی او درباره‌ی اختیار انسان را به نمایش می‌گذارد.

درباره‌ی کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج:

در کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج به گونه‌ای با زندگی کورت ونه گات جونیر هم آشنا خواهید شد. زیرا او در سال 1944 دقیقاً در هنگام جنگ جهانی دوم در آنجا حضور داشته و در آنجا اسیر و گرفتار نازی‌ها می‌شود. پس از مدتی شهر درسدن را بمباران اتمی می‌کنند و بیش از 130 هزار نفر کشته می‌شوند. نازی‌ها بعد از پایان بمباران و این حمله ناجوانمردانه زندانیان خود را مجبور کردند که اجساد انسان‌ها را جمع‌آوری کنند و آن‌ها را از زیر آوار بیرون بکشند. کورت ونه گات این نویسنده‌ی درخشان در این کتاب تجربه و خیال را با واقعیت ادغام می‌کند و چهره تاریک و زشت جنگ را به نمایش می‌گذارد تا جهان‌بینی فلسفی خود در مورد بی‌اختیاری انسان را به تصویر بکشد.

اسم کتاب، از سلاخ‌خانه‌ای که شخصیت اصلی به عنوان یک اسیر جنگی در آن‌جا زندانی بوده، برگرفته شده است.

کورت ونه گات را بیشتر بشناسیم:

کرت وانه‌گت (Kurt Vonnegut) در شهر ایندیاناپولیس در ایالت ایندیانا در سال 1922 متولد شد. او در رشته‌ی زیست‌ شیمی در دانشگاه کورنل به تحصیل پرداخت و پس از دریافت مدرک در ارتش ثبت‌نام کرد و برای نبرد در جنگ جهانی دوم به اروپا فرستاده شد. او خیلی زود در شهر درسدن به دست نیروهای آلمانی اسیر و زندانی شد، در نتیجه شاهد بمباران این شهر توسط بمب‌افکن‌های متفقین بود که بیش از 135 هزار نفر کشته به جا گذاشت. او از معدود بازماندگان این بمباران بود و بعدها این تجربه‌ی وحشتناک را در کتاب سلاخ خانه‌ شماره 5 به تصویر کشید.

او در سال 1945 آزاد شد و به کشور آمریکا برگشت و به کار نویسندگی پرداخت. وی در کتاب‌هایش موضوعات علمی و تخیلی را با هم ادغام می‌کرد و همیشه اثراتی از طنز سیاه در داستان‌هایش پیدا می‌شد. کورت ونه گات در سال 2007 و در سن 85 سالگی در نیویورک از دنیا رفت. از کتاب‌های او می‌توان به خدا شما را حفظ کند آقای رزواتر، پیانوی خودنواز، شب مادر، صبحانه‌ی قهرمانان و ... اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج می‌شنویم:

یک هواپیمای لوفتانزا قرار بود از فیلادلفیا به بوستن و بعد به فرانکفورت پرواز کند، بنا بود اوهار در فیلادلفیا و من در بوستن سوار این هواپیما شویم و نهایت همه ما با هم برویم. اما فرودگاه بوستن بسته بود و هواپیما یک‌سره از فیلادلفیا به فرانکفورت رفت و من در میان غبار مه بوستن به یک آدم تنها تبدیل شدم و آن شب در لوفتانزا من و چند نفر دیگر را با یک لیموزین به یک متل فرستادند.

 ۷ ساعت و ۱۸ دقیقه، ۴۱۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۴ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۲۱ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۳۳ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۱۵ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
۲۸ دقیقه
فصل سوم - بخش اول
۱۶ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۳۳ دقیقه
فصل چهارم
۲۱ دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
۳۱ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۲۲ دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم
۳۷ دقیقه
فصل ششم
۱۵ دقیقه
فصل هفتم
۴۳ دقیقه
فصل هشتم
۳۴ دقیقه
فصل نهم - بخش اول
۲۳ دقیقه
فصل نهم - بخش دوم
۱۳ دقیقه
فصل دهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج

برای دانلود کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سلاخ خانه شماره پنج
Saeed Abbasi
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
کتاب خوبیه و به کسانی که روحیه صلح طلبی دارن پیشنهاد میشه
غزل سهرابی
۱۳۹۹/۷/۱۷
از کتاب خیلی لذت نبردم، ولی روایت راوی را دوست داشتم.
جعفر ابتهاج
۱۳۹۹/۶/۱۹
با سلام و خسته نباشی به همه‌ی دست اندرکاران اینکار.
کتاب خوب و خیلی عالیی انتخاب کرده اید. البته آقای دنیوی ساروی نیز با این صدای گیرایش لذت شنیدن این کتاب رو دوچندان نموده‌اند که از همین جا تشکر و بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)