دانلود کتاب صوتی سوران سرد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سوران سرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سوران سرد

کتاب صوتی سوران سرد نوشته جواد افهمی، روایتگر سربازانی در ارتفاعات سر به فلک کشیده‌ی کردستان در منطقه‌ی غرب کشور است که در دو پایگاه در خطر سقوط، خدمت می‌کنند.

جواد افهمی در این کتاب با نگاهی تازه، دفاع مردم در برابر حمله‌ی عراق به ایران را در هشت سال جنگ تحمیلی، روایت می‌کند؛ روایتی برگرفته از اتفاقاتی که در این منطقه افتاده است و مخاطب را با خود همراه می‌کند.

در این کتاب خواهید شنید که سرانجام یکی از دو پایگاه سقوط می‌کند. در پایگاه دیگر هم یک جاسوس پیدا می‌شود، او بدون آنکه شناسایی شود، شروع به جاسوسی برای شبکه‌ی ضدانقلاب و گروهک کومله می‌کند. یکی از شخصیت‌های داستان که در این ماجراها حضور داشته، پس از 20 سال به منطقه‌ی سوران وارد می‌شود. او که در جست‌وجوی یافتن آن جاسوس است؛ با ورود به این منطقه خاطراتی برایش مرور می‌شود، تا اینکه....

افهمی جنگ را در کردستان و در سال‌های جوانی تجربه کرده و طرح رمانش را از همان سال‌ها و دورانی که در کردستان سرباز بوده در ذهن پرورانده است. به گفته خودش یک وجه از چند وجه رمانش را خاطرات سربازی از آن دوران شکل داده است. این رمان مقاومت‌ها و دلیری‌های سربازان را در جریان غائله کردستان شرح می‌دهد.

توصیف‌های نویسنده از محیطی که وقایع داستان در آن اتفاق می‌افتد، برای مخاطب تازگی دارد و به لحاظ بکر بودن اغلب این فضاها، جذابیت لازم در داستان ایجاد می‌شود و این مسئله حتی به واکنش متفاوت برخی از شخصیت‌ها از جمله سینا در مواجه با فضای پیرامون خود هم منجر می‌شود؛ چراکه حجم وسیعی از وقایع داستان در دل طبیعت اتفاق می‌افتد و این طبیعت هم (که از نوع خاص است) برای شخصیت‌ها تازگی دارد.

رمان «سوران سرد»، قصه جنگ است، اما بیش و پیش از آن که به جنگ عراق با ایران بپردازد، تصویر دو جنگ دیگر را پیش روی مخاطب می‌گشاید؛ جنگ انسان با طبیعت و جنگ انسان با تمناهای نفس. افهمی در این رمان، چنان سرما و زمستان کُشنده منطقه سوران را با استادی ترسیم می‌کند که مخاطب این سرما را تا مغز استخوان خود احساس می‌کند. از سوی دیگر هم به ترس‌ها و تردیدهای آدمیانی می‌پردازد که در برابر خواهش نفس و تعلقات دنیوی قرار گرفته‌اند. با این همه، رمان «سوران سرد» در ستایش ایمان و اراده است؛ ایمان و اراده سربازان و نظامیانی که در برابر این طبیعت بی‌رحم و خشن سر خم نمی‌کنند و به نفسانیات خود لگام می‌زنند. افهمی اما همه این‌ها را بی‌افتادن به دام شعار و کلی‌گویی روایت کرده است. چرا که با پرداختی بسیار دقیق و جزئی‌نگر، نقشه سوران را در ذهن مخاطب ترسیم می‌کند و بعد به کناری می‌ایستد تا مخاطب خود به قضاوت در باب این نبرد نفسگیر بین خیر و شر بنشیند. 

در قسمتی از کتاب صوتی سوران سرد می‌شنویم:

سهراب به آرامی داخل شد. محمدرضا لبه‌ی تخت نشست و قنداق اسلحه را روی زمین گذاشت و سر لوله را زیر چانه‌اش قرار داد. سهراب سرِ جایش میخکوب شد. پرسید: «هِی هِی!... می‌خوای چی کار کنی؟ آروم باش! این جوری که چیزی حل نمی‌شه.»
ثابت که می‌شه.
چی ثابت می‌شه؟ به کی ثابت می‌شه؟ به کیا؟
صدای محمدرضا می‌لرزید. گفت: «به اونا. اونا حرف حالی‌شون نیست.»
سهراب نگاهش به دست‌های لرزان محمدرضا بود و انگشتی که روی ماشه قرار گرفته بود. گفت: «گور پدر اونا! تو هیچ اجباری نداری ثابت کنی. ما که باور می‌کنیم... من... برات مهم نیست؟»

 ۱۹ ساعت و ۱۴ دقیقه، ۱۰۶۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۴۹۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۰ دقیقه
بخش اول
۲۵ دقیقه
بخش دوم
۲۴ دقیقه
بخش سوم
۲۳ دقیقه
بخش چهارم
۲۳ دقیقه
بخش پنجم
۲۳ دقیقه
بخش ششم
۲۷ دقیقه
بخش هفتم
۲۵ دقیقه
بخش هشتم
۲۴ دقیقه
بخش نهم
۲۴ دقیقه
بخش دهم
۲۴ دقیقه
بخش یازدهم
۲۴ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۷ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۳ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۴ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۴ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۳ دقیقه
بخش هفدهم
۲۵ دقیقه
بخش هجدهم
۲۶ دقیقه
بخش نوزدهم
۲۴ دقیقه
بخش بیستم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۲ دقیقه
بخش بیست و دوم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و سوم
۲۵ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۲۳ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۲۵ دقیقه
بخش بیست و ششم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۲۷ دقیقه
بخش بیست و نهم
۲۶ دقیقه
بخش سی‌ام
۲۲ دقیقه
بخش سی و یکم
۲۴ دقیقه
بخش سی و دوم
۲۳ دقیقه
بخش سی و سوم
۲۴ دقیقه
بخش سی و چهارم
۲۶ دقیقه
بخش سی و پنجم
۲۵ دقیقه
بخش سی و ششم
۲۵ دقیقه
بخش سی و هفتم
۲۶ دقیقه
بخش سی و هشتم
۲۴ دقیقه
بخش سی و نهم
۲۶ دقیقه
بخش چهلم
۲۳ دقیقه
بخش چهل و یکم
۲۸ دقیقه
بخش چهل و دوم
۲۷ دقیقه
بخش چهل و سوم
۲۳ دقیقه
بخش چهل و چهارم
۲۳ دقیقه
بخش چهل و پنجم
۲۳ دقیقه
بخش چهل و ششم
۲۴ دقیقه
بخش چهل و هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی سوران سرد

برای دانلود کتاب صوتی سوران سرد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سوران سرد

نظرات کتاب صوتی سوران سرد

محمد شمس
۱۳۹۹/۱۲/۵
به نظر من کتاب خیلی درهم است داستان انسجام نداره ونمیتونه آدموجذب کنه ولی گویندگی خوبه
رضا همتی نوجانی
۱۳۹۸/۹/۱۳
بسیار عالی واقعا لذت بردم
مشاهد همه نظرات (۲)