دانلود کتاب صوتی سگ محله


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سگ محله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سگ محله

کتاب صوتی سگ محله اثر عزیز نسین درباره‌ی سگی به نام تارزان است که سالیان سال در محله مال‌تپه زندگی می‌کند و هیچ کس سن اصلی آن را نمی‌داند. تارزان همیشه مورد آزار و اذیت بچه‌های شهر قرار می‌گرفت و...

مَحمَت نُصرَت (Aziz Nesin) معروف به عَزیز نَسین نویسنده، مترجم و طنزنویس اهل ترکیه است. داستان‌های عزیز نسین گاه به صورت جدا و بیرون از مجموعه‌های خود و گاه در قالب اصلی کتاب‌ها به فارسی ترجمه شده‌اند.

از داستان‌هایی که به فارسی ترجمه شده می‌توان به این داستان‌ها اشاره کرد: پخمه، حقه‌باز، خری که مدال گرفت، زن بهانه‌گیر، عروس محله، گردن‌کلفت، یک خارجی در استانبول، نابغه هوش، مگر تو مملکت شما خر نیست؟ خانه‌ای روی مرز، داماد سرخانه، چگونه حمدی فیل دستگیر می‌شود؟ غلغلک، زن وسواسی، موخوره، طبق مقررات، گروهک کرامت و گروهک سلامت، چاخان (زوبوک) و شارلاتان. ما آدم نمی‌شویم، سرزمین اخموها، لوستر 5 شاخه، خاطرات یک مرده، بله قربان چشم قربان، کانون گرم خانواده، دندان‌های مردم را نشمارید.

در قسمتی از کتاب صوتی سگ محله می‌شنویم:

پشم و پیله کوتاهی دارد به رنگ زرد. هیکلن هم، نه نکره است و به ریغونه. خلاصه، یک سگ معمولی است دیگر. از همین سگ‌های ولگرد معمولی.

حیوان، چلاق نیست، اما همیشه می‌شلد: بچه‌های محله مدام سنگش می‌زنند و اشکلکش می‌کنند. تا به حال، یک بار هم دیده نشده که محض رضای خدا هر چهار تا پای این بدبخت با هم سالم باشد: هنوز این یکی خوب نشده، بلائی به سر آن یکی پایش می‌آید!

تارزان، ارزان‌ترین اسباب باری بچه‌های محله است:
سوارش می‌شوند، حیوان اعتراضی نمی‌کند... همان جور که کمرش زیر سنگینی آن‌ها خم شده، سعی می‌کند دو سه قدمی راهشان ببرد. اما بچه‌ها، فقط به همین قناعت نمی‌کنند که، بی‌انصاف‌ها گاه وقتی هم دو ترکه سوارش می‌شوند! بدبخت کمرش خم می‌شود، شکمش می‌چسبد به زمین، درد تو دلش می‌پیچد، ‌و معذلک جیکش در نمی‌آید. منتها، تا چند روز بعد، دیگر مطلقن نمی‌تواند کمر راست کند؛ و از کمر به پائینش را، درست مثل این که چیز بی‌جانی بهش وصله کرده باشند، با مکافاتی، توی گرد و خاک و آت آشغال کوچه، از این‌ور به آن‌ور و از این راه آب به آن راه آب می‌کشد.

 ۲۷ دقیقه، ۲۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

۱۵ دقیقه
سگ محله - قسمت اول
۱۳ دقیقه
سگ محله - قسمت دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی سگ محله

برای دانلود کتاب صوتی سگ محله و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سگ محله
محمد ابراهیم شمسائی
۱۳۹۶/۱۱/۲
این نوشته ورای ظاهرش معانی بسیار عمیقی داره در ظاهر به نکوهش حیوان آزاری پرداخته ولی در واقع چیز بزرگتری برای گفتن داره مال تپه همین ایران ماست و اهالی محله خوده ماییم ولی تارزان میتونه تمدن ما باشه بیشتر...
fahime hatami
۱۳۹۷/۱/۲۲
تارزان بیچاره همان ایران عزیز ماست در دست مردم نادان محله 😭
Mehran Shokouhiyan
۱۳۹۷/۱۱/۱
تارزان همین نخبه‌های این مملکتن که تا زمانی که هستن کسی قدرشونو نمیدونه، وقتی از مملکت میرن عزیز میشن و به زور برش میکردونن و دوباره همون بلاهای قبلی رو سرشون میارن، مثل کاوه مدنی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸۱)