دانلود کتاب صوتی سیاه و صورتی


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیاه و صورتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سیاه و صورتی

کتاب صوتی سیاه و صورتی نوشته‌ی نرگس حسینی نژاد درباره‌ی زنی است که ده سال بدون همسرش زندگی می‌کند و همه‌چیز را از نو برای خود می‌سازد. اکنون همسر او پس از سال‌ها بازگشته است و زن اصلاً از این اتفاق خوشحال نیست.

درباره‌ی کتاب صوتی سیاه و صورتی:

راوی این داستان زنی به نام صفورا است که همسرش ابرام خان پس از ده سال از حبس آزاد می‌شود و به صورت ناگهانی به سراغ صفورا می‌آید. این زن، همسر خود را می‌بیند و همین موضوع باعث می‌شود به یاد دوران تلخ گذشته بیفتد، روزگاری که به دلیل داشتن شوهری معتاد و خلافکار زندگی فقیرانه‌ای داشتند. شخصیت اصلی داستان سیاه و صورتی پس از این‌که همسرش به زندان می‌افتد تصمیم می‌گیرد همه‌چیز را با دستان خود بسازد و از طریق ترشی انداختن و سبزی پاک کردن به درآمد خوبی دست پیدا می‌کند. اکنون دیگر دوران فقر گذشته است و او زندگی خوبی دارد اما چه سود؟ ابرام خان بازگشته است و صفورا نمی‌داند چه باید بکند و حتی دوست ندارد با این مرد صحبتی داشته باشد.

کتاب صوتی سیاه و صورتی مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های کوتاه ایرانی علاقه دارید این کتاب گزینه‌ی مناسبی برای‌تان محسوب می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی سیاه و صورتی می‌شنویم:

حتماً آمده‌ای که بمانی، از ساک سیاهی که جلوی پایت گذاشته‌ای پیداست آمده‌ای که بمانی. لابد از بالای در پریدی توی حیاط. از روی علمک چفت در رفتی بالا و از در حفاظ پریدی. پس هنوز بلدی این کارها را!

ننه که آدرس ندارد، فکر این روزها را می‌کردم که آدرس ندادمش. چه فرقی می‌کند اصلاً؟ آمدی نشستی سر پله‌ها و داری با نگاهت به من می‌گویی: «خوش می‌گذره بهت از قرار.»

سرخسی‌های پیش پایت را ببین. چقدر این سرخسی‌ها را تر و خشک کردم تا شده‌اند این و سر رفته‌اند از لبه‌ی گلدان. کاش یادت بیاید چقدر بهم می‌گفتی: «تو خودت چقدر جون داری که می‌خوای به این علف‌ها جون بدی.»

 ۲۰ دقیقه، ۱۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۴۰۰، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

۲۱ دقیقه
داستان سیاه و صورتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی سیاه و صورتی

برای دانلود کتاب صوتی سیاه و صورتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سیاه و صورتی

نظرات کتاب صوتی سیاه و صورتی

امید مرادی
۱۴۰۰/۲/۸
داستان جالبی بود، خیلی خیلی نزدیک به واقعیت بود. چنتا ایراد کوچیک داشت، اولیش راوی که مشخص بود خیلی مسلط نیست و دوم اینکه از الفاظ زشت استفاده شده و سوم اینکه نباید در کتاب‌ها مطلبی مرتبط با رابطه جنسی نوشته بشه چون مخاطب شما عام هست یعنی افراد با سنین پایین هم گوش میکنند. بگذریم، از نقاط قوت هم میتونم به تصویر سازی بینظیر و سبک نگارش اشاره کنم.
خسته نباشید میگم به نویسنده عزیز
هما جهانگیری
۱۴۰۰/۲/۱۰
داستان غمگین و ناراحت کننده‌ای بود. چون خیلی کوتاهه به نظرم ارزش حداقل یک بار شنیدن رو داره و وختی زیادی ازتون نمیگیره. به شخصه صدای گوینده و طرز خوندش رو دوست نداشتم اما همونطور که گفتم ارزش یک بار شنیدن رو داره.
عاطفه کاشانی
۱۴۰۰/۲/۱۹
عالی بود به زیبایی به تصویر کشید که یک زن وقتی تحت ظلم وستم قرار بگیره هر چند هم بی دست و پا ساده باشه می‌تونه از پس قویترین مردظالم هم بربیاد و زندگی شرافتمندانه برای خودش ‌فرزندانش فراهم کنه
مشاهد همه نظرات (۳۰)