معرفی و دانلود کتاب صوتی شب ایوب

عکس جلد کتاب صوتی شب ایوب
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شب ایوب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شب ایوب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شب ایوب

کتاب صوتی شب ایوب خاطرات یکی از جانبازان سال‌های دفاع مقدس است که داوود غفارزادگان آن را به رشته تحریر درآورده و روایتی ناب و تاثیرگذار از روزهای جنگ و سختی‌هایش ارائه می‌دهد.

درباره کتاب صوتی شب ایوب:

نویسندگان دغدغه‌مند و بسیاری در سال‌های پس از جنگ در حوزه ادبیات دفاع مقدس قلم زده‌اند و هر یک به سراغ سوژه‌هایی ناب و جدید رفته‌اند. داوود غفارزادگان به عنوان نویسنده‌ای مجرب به سراغ مردی صبور و عجیب رفته و قصه زندگی پر فراز و نشیبش را به تصویر کشیده است.

کتاب شب ایوب روایتگر زندگی جانبازی نابینا به نام ایوب است که چشم‌هایش را در جنگ با نیروهای بعثی عراق از دست داده و رنج‌های بسیاری تحمل کرده است. هرچند که ترکشی در نزدیکی شاهرگ این جانباز بزرگوار وجود دارد و به گفته پزشکش نباید هیچ گونه استرس و هیجانی به او وارد شود، با این حال خاطرات تلخ و شیرین خود از قبل و بعد از دوران جنگ را تعریف می‌کند.

ایوب در روزهای اولیه جنگ پسری جوان بوده و به همراه خانواده خود در شهر زادگاهش زندگی آرامی داشته است. تا اینکه پس از حمله عراق به ایران، به چشم خود جنگ‌زدگان بسیاری را می‌بیند که مجبورند در کنار رودخانه شهر ساکن شوند و در همین بین یک روز شاهد مرگ پیرمردی می‌شود که به خاطر بمباران هواپیماهای عراقی از دنیا می‌رود. اما ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود، این اتفاق تلخ تاثیری عجیب روی ایوب و دوستانش می‌گذارد و باعث می‌شود تا آن‌ها راهی جبهه‌های نبرد شوند.

هرچند که این راه دشوار باشد و صبر ایوب هم بخواهد، او تصمیم قطعی خود را می‌گیرد و در این بین مرگ مادرش در روخانه را می‌بیند، دوستش جلیل را از دست می‌دهد، شاهد سوختن برادرزاده‌اش نگار در بمباران شهر می‌شود و در آخر نیز سوی چشم‌هایش از بین می‌روند.

رمان شب ایوب روایتی تاثیرگذار دارد و از زبانی خوش آهنگ، ساده و پخته‌ای برخوردار است. به همین خاطر در طول شنیدن داستان، هیچ گاه از آن خسته نخواهید شد و تحت تاثیر وقایع تکان‌دهنده و عجیب روزهای جنگ قرار خواهید گرفت.

کتاب صوتی شب ایوب برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به آثار ادبیات دفاع مقدس از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

داوود غفارزادگان را بیشتر بشناسیم:

او یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین نویسندگان حوزه ادبیات کودک و نوجوان است. داوود غفارزادگان موفق به کسب جایزه 20 سال ادبیات داستانی (بزرگسالان) برای کتاب «ما سه نفر هستیم» شده و توانسته به عنوان یکی از بهترین داستان‌نویسان دو دهه اخیر، نشان طلایی جشنواره بزرگ برگزیدگان ادبیات کودک و نوجوان (انجمن نویسندگان کودک و نوجوان) را دریافت کند.

از آثار بزرگسال این نویسنده می‌توان به کتاب‌های «راز قتل آقا میر، دختران دلریز، شب ایوب و کتاب بی‌نام اعترافات» و در حوزه نوجوان از «پرواز درناها، سنگ اندازان غار کبود، آواز نیمه شب و ....» نام برد.

در بخشی از کتاب صوتی شب ایوب می‌شنویم:

«آمده بودیم به شهر شما تهران. هنوز می‌دیدم. اصلا کسی نگفته بود که کار به اینجا می‌کشد. 9 ماه طول می‌کشد تا تاریکی مطلق. از درد دیگری آمده بودیم آنجا. کدام بیمارستان حواسم نیست. دکتر نرمی انگشتش را گذاشته بود روی شاهرگ گردنم و می‌گشت... وقتی ایستاد، گفت: همین جاست! چیزی زیر پوستم دل دل می‌زد. گفت به چه درشتی!...»

«دیدم بار الها، جز تاریکی هیچ نیست و هیچ صدایی دیگر نیست که گویی همه بیش از این اوهام بوده و گفتم این است آن روز پنجاه هزار سال ماندن در این ظلمات و تنهایی که ناگاه آواز پرنده‌ای شنیدم که در آن برهوت انگار یک لحظه از بالای سرم پریده و گریخته بود.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
6 دقیقه
بخش اول
7 دقیقه
بخش دوم
7 دقیقه
بخش سوم
7 دقیقه
بخش چهارم
4 دقیقه
بخش پنجم
5 دقیقه
بخش ششم
10 دقیقه
بخش هفتم
6 دقیقه
بخش هشتم
6 دقیقه
بخش نهم
8 دقیقه
بخش دهم
6 دقیقه
بخش یازدهم
6 دقیقه
بخش دوازدهم
6 دقیقه
بخش سیزدهم
7 دقیقه
بخش چهاردهم
8 دقیقه
بخش پانزدهم
6 دقیقه
بخش شانزدهم
11 دقیقه
بخش هفدهم
5 دقیقه
بخش هجدهم
4 دقیقه
بخش نوزدهم
6 دقیقه
بخش بیستم
4 دقیقه
بخش بیست و یکم
5 دقیقه
بخش بیست و دوم
11 دقیقه
بخش بیست و سوم
6 دقیقه
بخش بیست و چهارم
4 دقیقه
بخش بیست و پنجم
3 دقیقه
بخش بیست و ششم
10 دقیقه
بخش بیست و هفتم
6 دقیقه
بخش بیست و هشتم
8 دقیقه
بخش بیست و نهم
5 دقیقه
بخش سی‌ام
9 دقیقه
بخش سی و یکم
7 دقیقه
بخش سی و دوم
6 دقیقه
بخش سی و سوم
6 دقیقه
بخش سی و چهارم
14 دقیقه
بخش سی و پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شب ایوب
نویسنده
راویمسعود فروتن
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شب ایوب

Ayda Azimi
۱۴۰۱/۵/۲۰
معمولاً زیاد اهل خواندن آثار ادبی مربوط به دوران دفاع مقدس و جنگ ایران و عراق نیست اما معرفی کتاب صوتی (شب ایوب) را که در کتابراه دیدم ناخودآگاه جذب آن شدم و دست آخر دل به دریا زدم و آن را خریدم. کتابی که در آن خبری از بت سازی و مقدس انگاری رزمندگان و شهدای جنگ نبود. کتابی که از رزمندگان ایرانی و فرستادگان معصوم مبری از هر خطا نساخته بود. نویسنده هیچ گونه جهت گیری سیاسی اعمال نکرده بود و به اصطلاح کتابی سفارشی نوشته بود. قصه تنها گفته‌های بی کم و کاست رزمنده‌ای جانباز از آن دوران غرق در خاک و خون جنگ بود. کتابی که از گوش داد نسبت به گسترش بسیار لذت بردم. 😍😍😍 داوود غفارزادگان معمولاً با آثارش در زمینه کودک و نوجوان شناخته می‌شود اما گهگداری برای مخاطبین بزرگسال خود دست به قلم می‌برد. شب ایوب هم از آن آثار است. شب ایوب اثری ضد جنگ است که به ملالت‌های یک رزمنده مدت زمان حضور در جبهه می‌پردازد. اثر از همان ابتدای کار اندوه عمیق گره خورده با شخصیت اصلی را نشان می‌دهد. اندوهی که در برابر امید قرار گرفته است. ایوب حتی پیش از جنگ هم طعم سختی‌های بسیاری را چشیده بود. مفقود شدن مادرش در رودخانه و به دنبال آن پدرش که در جستجوی همسر خویش بود اولین دردهای او بودند. پس از آغاز جنگ همدرد هایش بیشتر از پیش می‌شوند اما ایوب هرگز تسلیم نمی‌شود چرا که او ایوب است و صبر او بی پایان...
ممنون از عوامل تهیه کننده این کتاب صوتی 🤍❤️‌🔥🫰🏻
نسیم افتخار
۱۴۰۱/۳/۱۸
به نظرم کتاب خیلی خوبی بود، زبان داستان ساده و روان بود و آقای فروتن با لحن خاص خودشون داستان رو جذاب تر کرده بودن. صحنه پردازی داستان کاملا حرفه‌ای و دقیق هست بطوریکه مخاطب می‌تونه وحشت وترس و سنگینی اون محیط رو حس کنه. صدای رادیو و آژیر قرمز هم که متاسفانه تو ذهن همه مون حک شده و مخاطب رو توفضای اون دوران درگیر می‌کنه. راوی وقایع جنگ روبه خوبی توصیف میکنه و اثرات روانی مخرب جنگ رو درحالات ورفتار نگار وعیسی به خوبی منعکس میکنه. نگرش عموم مردم به موضوع جنگ و فیدبک‌ها دقیقا مخصوص همون دوره ست ودرپایان موضوع جانباز شدن راوی از هردوچشم شوکه کننده ست.
و ادامه تحصیلش در رشته روانشناسی مخاطب رو متعجب می‌کنه. به هرحال جنگ به هر دلیلی پست و‌منفوره چون همیشه این مردم هستن که آسیب می‌بینن.
ممنون از کتابراه عزیز 🌺
نیره سادات هاشمی
۱۴۰۱/۲/۱
داستانی که هم زمان دنیای جنگ؛ پس از جنگ را با خود دارد. نشانه‌های زیادی در اثر نقش آفرینی می‌کند. بلندا و سختی زمان طولانی جنگ همچون سنگینی شب ایوب؛ زیبای روح عیسی که می‌خواهد چشم‌های ایوب را در تاریکی و سنگینی آن شب سخت متوجه دنیای متفاوت و آگاهی کند که در سکوت شانه به شانه دردهای آن روزگار حرکت و می‌کرده است.
این کتاب یک اثر نماد گراست. پر از نشانه‌های است که وقتی آن‌ها را درک می‌کنید. جاذبه‌ی داستان برایتان بیشتر می‌شود. نوع روایت داستان نیز بر این لذت می‌افزاید.
اثری شنیدنی که با یکبار شنیدن تمام نمی‌شود. و هر بار که به آن باز می‌گردید جذاب تر می‌شود. و لذت بیشتری به مخاطب می‌دهد.
ریحانه رضایی
۱۴۰۱/۱/۸
کتابیست از دل یک رزمنده که خاطرات تلخ و شیرین خود را در دل جنگ بیان میگند
از اقای فروتن و غفارزادگان نویسندگان یا بهتره بگم گرد اورنده‌های این کتاب کمال تشکر رو دارم...
شاید این کتاب را میشد
با جذابیت بیشتری رو نمایی کرد...
در اواسط کتاب شاید خیلی‌ها هماهنند من حس کسلی و خسته کننده‌ای رو اگر
داشتند...
شاید اهل دلان این کتاب را بخوانند بیشتر هیجان زده و بیشتر خوششان بیاید...
باز از کتاب راه و گرد اورنده این کتاب صوتی تشکر میکنم
یک ستاره کمتر دادم
به دلیل همان کسلی وسط کتاب
عاطفه کاشانی
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
کتاب بسیار عالی بود با وجود اینکه من ازطرفداران کتاب های دفاع مقدس نیستم ولی به شیوایی و روانی نگاشته شده بود و واقیعتهایی از جنگ را بیان می کرد که من در جای دیگر نشنیده بودم مثل خوردن جسد ادمها بوسیله مورچه ها و موشها ای وای که چه جوونهای نازنینی برای این اب و خاک و برای ارامش و امنیت ما جان شیرین خودشون رو از دادند و یا متحمل سالها درد و رنج شدند و تازه گاهی بعضی از ما با گفتن تیکه و متلک دلشون رو هم می سوزونیم ای کاش قدرشون رو بیشتر داشتیم هم مردم و هم مسئولین مملکتی😔😔
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۱/۳/۲۱
کتاب بیشتر به زندگی ایوب در پشت جبهه ونحوه برخورد او با اعضای خانواده‌اش می‌پردازد ودرمورد چگونگی اعزام به جبهه وفعالیت درجبهه ونحوه مجروحیت‌های ایوب مختصر توضیح داده شده است. من دردوجا واقعا تحت تاثیر قرارگرفتم، دفعه اول نحوه مرگ مادر ایوب ودوم نحوه شهادت یکی از بهترین دوستهای ایوب یعنی جلیل. من اجرای آقای فروتن را دوست نداشتم وضعیف بود چون متن را تند تند وبسیار سریع خواندندوبرقراری ارتباط من با کتاب را با مشکل مواجه ساخت.
آمین
۱۴۰۱/۱/۲۷
بسیار زیبا... توصیه می‌کنم. با وجود کم و کاستی‌ها دلی بودن متن و گفتگو‌ها و نحوه بیان و گویندگی جناب فروتن به قصه رنگ و عمق بخشید و شنیدنی کرد، به نظرم موسیقی به سینه آدم چنگ میزد و هشت سال پر از آتش و خون و غم رفتن جوانان بی بازگشت و مادران منتظر زنده شد... غصه‌های بی بی غصه مادر وطن بود... و ایوب‌ها عجب صبری دارند، بی ادعا افتاده در گوشه‌ای... منتی ندارند و منت میکشند...
ممنون از کتابراه عزیز
اعظم رحمتی
۱۴۰۱/۱/۲۴
غمناک بود‌. با روایی زیبایی نوشته شده و به زیبایی بیان شده بود. با تمام وجود و تمام صحنه‌ها را همراه با شنیدن کتاب مجسم می‌کردم. انگاری آدمو با شنیدن صحنه‌ها و قبل ریختن اشک و ریختن آه اپیزود تموم میشد و تو می‌موندی و داستان واقعی مردم نه چندان دور ما.... کاش الان اوضاع طوری بود که با افتخار می‌گفتیم جنگ شد جنگیدیم شهید شدیم و الان به نتیجه مطلوب رسیدیم. اما حیف که حیف...
نونا
۱۴۰۲/۱۰/۱۱
بسیار عالی بود من اهل خواندن کتاب‌های دفاع مقدس نیستم ولی بسیار لذت بردم و با کتاب همراه شدم داستان چهره زشت جنگ و اثرات مخرب اون بر زندگی رزمنده‌ها و مردم رو به خوبی روایت می‌کنه و اینکه هیچ چیز زشت تر و بدتر و کریه تر از جنگ و وقایع اون نیست تا جایی که روح ها و جسم ها انسان‌ها رو نابود می‌کنه به امید روزی که دیگه جنگی در جهان اتفاق نیفته
Mohammad Bagheri
۱۴۰۱/۳/۱۶
متاسفانه آثار و تبعات ناشی از ناهنجاری جنگ اونقدر وسیعه که ساعت‌ها می‌شه در مورد اون بحث کرد و کتاب‌ها نوشت، اما هیچکدوم اینها نمی‌تونه ذره‌ای از رنج‌های افرادی که به هر عنوانی در پیشبرد اون دخیل بودن بیان کنه بطوریکه بتونه احساس واقعی اون افراد رو به خواننده یا شنونده منتقل کنه.
همه چیز خوب بود.
فاطمه نجفی
۱۴۰۱/۳/۷
داستان کتاب به خوبی شروع و ادامه داشت. هر لحظه از داستان با روایت ساده و خوب نویسنده به خوبی قابل تصور بود، اما انتظار پایان این چنینی از ریتم داستان را نداشتم.
جناب آقای فروتن به شیوایی کتاب را خوانده‌اند. تنها مورد قابل ذکر این است که موسیقی ابتدا و انتهای هر قسمت ولوم بالایی دارد.
Mhbb H
۱۴۰۱/۲/۱۵
کتاب زیبایی بود
با گویندگی بی نظیر آقای فروتن...
به نظرم خیلی از کاربران مثل خودِ من، اولش بخاطر صدای دلنشین آقای فروتن این کتاب رو انتخاب کردن.
البته بعدش که موضوع کتاب رو متوجه شدم، واقعا لذت بردم.
چه دسته گلهایی که بخاطر این خاک زحمت کشیدن و جنگیدن...
ممنون از کتابراه
😍😍😍
علی دادخواه
۱۴۰۱/۳/۲۵
کتاب خوبیه ولی اشکالاتی داره از جمله اینکه به جزئیات شهر و نام آن‌ها اشاره نمیکنه در کتابهای دفاع مقدس این ضروریه.
در ضمن گوینده کتاب در حد راوی دفاع مقدس نیست و ضعفهایی در نوع گویش بعضی کلمات و حتی غلط املایی وانشایی دارد.
ولی در مجموع بد نبود
مهسا .ر
۱۴۰۱/۱/۳۱
روایت جنگ و تمام مصیبتها و بلا‌ها از زبان خود یک رزمنده ، واقعی بود انگار تمام تصاویر پیش چشم مخاطب مجسم می‌شد، و با شنیدن هر داستانی گویا پرده‌ای دیگر از رنج و مصیبت یک چند نسل میشنویم که چگونه قربانی جنگ شد... ولی اگر غمگین و نا امید هستین گوش نکنید
ALI REZAEI
۱۴۰۱/۱/۹
با سلام
کتاب ارزشمند و مفیدی بود گویندگیش هم به دل نشست... فقط جذابیت در نگارش کتاب زیاد نبود و همین موضوع باعث همراه نشدن و غرق نشدن در داستان کتاب شد
خط روایی داستان جوری بود که چند فصل زیاد جالب نبود و چند فصل خیلی عالی پیش می‌رفت.. درکل تجربه خوبی بود
مشاهده همه نظرات 71

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شب ایوب

برای دریافت کتاب صوتی شب ایوب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.