دانلود کتاب صوتی شتر خوش باور


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شتر خوش باور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شتر خوش باور

کتاب شتر خوش باور نوشته‌ی اکبر احمدی، داستانی زیبا و آموزنده از کلیله و دمنه است که با زبانی ساده و شیرین روایت می‌شود.

روزی روزگاری شتر نادان و زودباوری در کاروانی زندگی می‌کرد. یک روز شتری برای اینکه از زیر کار در برود از پیش دوستان خودش فرار می‌کند و مجبور می‌شود با دشمنان خودش یعنی شیر و گرگ و شغال دوستی کند. بعد از مدتی، این دوست‌های نابکار نقشه می‌کشند تا برای سیر کردن شکم خودشان شتر بیچاره را بکشند و بخورند. آیا می‌دانید سرانجام کار شتر چیست؟ آیا شتر جان شیرین خودش را از دست می‌دهد؟

کلیله و دمنه نام کتاب معروفی است که اصل آن تقریبا در ۲۰۰۰ سال پیش به زبان هندی قدیم نوشته شده و بعد به دستور انوشیروان به زبان پهلوی ترجمه شده است. این کتاب بعدا به زبان عربی و حدود ۷۰۰ سال پیش به زبان فارسی ترجمه شده است.

بیشتر داستان‌های کلیله و دمنه از زبان حیوانات ساخته شده و هدف این بوده که خوانندگان کتاب همین‌ طور که داستان و افسانه می‌خوانند دستورات اخلاقی و رازهای زندگی را نیز بیاموزند. در این کتاب صوتی با یکی از داستان‌های کلیله و دمنه به نام شتر خوش باور می‌شویم.

در بخشی از کتاب صوتی شتر خوش باور می‌شنویم:

شغال از پیشنهاد گرگ خوشش آمد ولی سراسیمه گفت:
"درست است که شتر دوست ما نیست ولی شیر به این سادگی قبول نمی‌کند که او را بکشد چون او به شتر پناه داده و او را مهمان خود می‌داند. ما هم نباید شیر را به خیانت و بدقولی تشویق کنیم. این کار هم زشت است و هم شیر آن را قبول نمی‌کند."

زاغ قار قاری کرد و گفت:
"درست است! شیر به این راحتی قبول نمی‌کند. ولی او هم گرسنه است و اگر حیله و کلکی به کار ببریم می‌توانیم او را راضی کنیم."
بعد کمی در فکر فرو رفت و سپس ادامه داد:
"فهمیدم! ولی اول باید با شیر گفتگویی بکنم. حالا شما همین جا بنشینید تا من بروم و برگردم و بقیه حرفم را برای شما بگویم."

زاغ پرواز کرد و آمد جلوی لانه شیر روی سنگی نشست و با ادب شیر را صدا کرد. شیر غرش‌کنان از لانه‌اش بیرون آمد و در آن صبح‌دم نگاهی به اطراف انداخت و پرسید:
"هان! چه کار کردید؟ صیدی، شکاری، چیزی پیدا کردید؟ همه‌جا را خوب گشتید؟"

زاغ با درماندگی جواب داد:
"قربان! ما خیلی جستجو کردیم اما دیگر چشم ما از گرسنگی کار نمی‌کند. شغال و گرگ طاقت راه رفتن ندارند و من هم دیگر توان پرواز ندارم. راستش، شغال از گرسنگی ضعف کرد و گرگ هم اصلا حالش خوب نیست. اما یک راه‌حلی هست که همه ناراحتی‌ها و مشکلات را برطرف خواهد کرد. اگر اجازه می‌دهید رک و پوست کنده پیشنهاد خودم را بگویم."

 ۳۶ دقیقه، ۲۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۶ دقیقه
شتر خوش باور

راهنمای دانلود کتاب صوتی شتر خوش باور

برای دانلود کتاب صوتی شتر خوش باور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شتر خوش باور